Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

petja
5. zář 2011

U nás školka 250,-,oběd 17,- a snídaně 8,-,takže co tu čtu,můžu být spoko na max.Ono asi hodně dělá,že sme na vesnici.A díky za to!!!

berenika39
5. zář 2011

Koukám, že jsem vyhrála v soutěži o nejdražší státní školku 😀 . Dík za reakce 😉

anta
6. zář 2011

Ahoj holčinky, tak dítě už se suší ve školce. Dnes ho tam vedl tatínek, ale na Honzíkovi ráno bylo vidět, že se vyspal dobře, takže fajn. Prý tam vplul s úsměvem, tak uvidíme, jestli nebudou volat, že je nesnesitelný 😀 😀 😀

anta
6. zář 2011

@berenika39 - pořád lepší než školka za 15.000 Kč jako má moje ségra, je to fakt, že je to soukromá školička, ale na to, že tam holka chodí jen dvakrát týdně dohromady na 8 hodin a jsou 4,5 roku, tak si myslím, že jsme tady na tom všechny mnohem mnohem lépe 😉

verbalinka
6. zář 2011

ahoj, dnes to dopadlo dobre. Brecel teda uz v aute, kdyz videl skolku, ale manzel ho odnesl az do satny a domluvila jsem se s ucitelkou, ze si ho prebere rychle ve dverich. Manzel ho rychle predal, brecel, ale behem chvilky prestal a maval z okna uz relativne v pohode. Akorat je mi lito jednoho chlapecka, ktery kouka z okna porad a je strasne smutny :-/

anta
6. zář 2011

@verbalinka - chudinka ten chlapeček, to je mi ho líto. Honzík z okna nekouká, protože tam mají okna vysoko 😀 😀 😀

berenika39
6. zář 2011

@anta soukromé školky jsou fajn, určitě, pokud rodiče vydělávají tak, že to jejich příjem nepostřehne, ale z běžných platů, nevím - to se nedá...nevím, nakolik je tam péče a starostlivost jiná, možná jo, ale prostě náklady mají, o tom žádná, někde na to provozovatelé musí brát - podnikání jako každé jiné, každého volba🙂.

U nás dneska taky super, ani petra nenapadlo kníkat, vrhnul se na hračky a dobrý. Je to o tom pochopení, že se neděje nic strašnýho, jen jinak strávený den, než dosud. Doufám, že to bude v pohodě🙂, i u všech ostatních, co si tu píšeme🙂.

JIank u petra mají novou zrekonstruovanou jídelnu, fakt krásnou, příjemný prostředí, žlutá, se dřevem, bez zbytečných tajtrdlíků po stěnách....a on tomu říká restaurace, dost jíme mimo domov, tak mu to tak přišlo🙂. A dneska mi řekl, že až skončím v práci, mám na něj počkat před restaurací, až se nsvačí, že půjdeme domů. Učitelka se chcechtala.

evaviki
6. zář 2011

ahojte, Sebik zacal chodit do skolky minuly tyzden, bol tam tri krat, kazdy den cca 2,5hodiny.. nechcel ani domu.. Vcera uz trosku fnukal, kym tam bol (az po mojom odchode), no a dnes mi spravil scenu, total hysterak, ze chce k maminke.. sialene vrestal.. tento mesiac bude chodit 2 krat do tyzdna dopoledne, postupne prejde na celodennu dochadzku.. ale ja mam nervy, nejak to dnes nezvladam.. strasne mi ten plac pripominal jeho operaciu (brali ho vtedy na sal, mal rok a stvrt a ja som ho pocula ako sialene place, kym sa im ho podarilo uspat) Snad sa to nejak zmeni..

anta
6. zář 2011

@evaviki - neboj, čas to změní, jde jen o zvyk, ale je to stejně šikulka, takhle malý a už jde na vojnu 😵

bufina
6. zář 2011

@berenika39 U nás v Brně se platí 350 školka, přesnídávka dopoledne a svačinka odpoledne 7kč a oběd 21 kč. To školkovné se teda liší podle městské části, v každé je to jinak.

berenika39
6. zář 2011

@bufina dík, prostě Praha je zlatý důl, jsem smířená🙂.

bufina
6. zář 2011

@berenika39 Ale stejně je to hrozný, nemyslím že život v Praze by byl o moc dražší než v Brně... Ale sem se taky divila že platíme jen 350, švagrová na druhým konci Brna platí 500.

anta
6. zář 2011

Ono taky záleží hodně na přístupu učitelek, kdyby to byly nějaké náročné paní, které jsou zvyké na "klid" a stěžovaly by si, tak by tam ty děti člověk dával tedy s úplně jinými pocity. Tady u nás ty učitelky to tak prostě neřeší, jak můžou, podpoří i nás rodiče tím, že si nestěžují a naopak pochválí i za maličkost, což se mi líbí, že nás nestresují 😉

petja
6. zář 2011

@anta souhlas,náš malej dá hodně na prvníí dojem,učitelka byla na něj první den těžce vysmátá a povídala mu o kytičce co sme jí donesli a už byla jeho.Zjistil si i jak se jmenuje 😀

vrana
6. zář 2011

Pane jo, tak koukám na ty rozdíly ve školkovném a bohužel se musím přidat k
@berenika39 , jsme na Praze 11, žádná zvláštní školka, prostě tam kam patříme dle ulice, státní a školné je 1100 a stravné (pro děti jdoucí po obědě domů) je 26 Kč, což za září dělá 570, takže sakum prásk 1670... Tak to by mně teda zajímalo, proč jsou i v rámci Prahy takové rozdíly 😲

Jinak si nestěžuju, pořád je to super oproti soukromým školkám.

anta
6. zář 2011

@petja - Honzík si taky pamatuje "Marcelku" 😀 😀 Dneska vypekl tátu, jak ho vedl do školky, tak mu táta říká "a Honzíku, nebude ovečce na tom polštářku zima?" a dítě na to odpovědělo: "táto, ty jsi hloupej, ovečka má přece vlnu" 😀 😀 😀

berenika39
6. zář 2011

@anta petr ted má hlášku, když mu říkáme něco,s čím se moc neztotožnuje: a co tě to plosím tě napadlooooo? 😀
@vrana nevím, proč to tak je. náklady na velkou státní školku jsou všude stejné...u nás jjsou tři třídy po cca 28 dětech...rozdělené podle věku, což mě docela mrzí, myslela jsem, že budou spolu větší a menší, což mě je sympatičtější (netvrdím, že je to "lepší", ale se mi to víc pozdává🙂. Takhle jsou v tom začátku spolu jen nové děti.

lenka25
6. zář 2011

Ahoj všem,
tak kluci vypadají, že jsou v pohodě. Prý nebrečí a chovají se normálně, nezlobí. Tak jsem ráda. Ale dnes mi zkazila náladu jiná věc... Manžel kluky vyzvedával po obědě a akorát si šla další mamina pro holčičku, kterou vedla uč. prý se holka celá třásla zimnicí a uč. povídala mamině, že tam zvracela. Tak se děsím toho, že se to tam rozjede na celé čáře... 😒 Nepočítala jsem s tím tak brzo... Jsme oba zaměstnaní, hlídací babičky nemáme, takže každá nemoc pro nás bude tedy náročná...

verbalinka
6. zář 2011

@lenka25 nechodite do nasi skolky? Presne to samy dneska rikala nase ucitelka 🙂) Je to tezky, protoze rodice daji do skolky i dite, u ktereho uz museli vedet, ze neni uplne ok :-/ Jinak u nas dneska i vcera odchod uplna pohoda. Vcera vyrobili jezky z modeliny, tak byl Willik hrdej 🙂 Jen ta rana, moc se mu tam nechce, ale pak ok. Jo a vubec tam neji, ani neochutna :-/ Tak tam chci jit ve ct na obed a zjistit, kde je problem. Teda vyber jidla je dost blbej. V po spagety s kecupem, dnes gulasova polivka a krupicna kase - divna kombinace...

beatta
6. zář 2011

Ahoj holky můžu se k vám přidat 🙂 ?
Tak u nás odchod ráno do školky docela horor 😅 .Učitelka si musí vždycky mladýho vzít a já musím rychle zmizet jinak bych tam s ním musela strávit celej den jak prcek brečí ☹

lenka25
6. zář 2011

@verbalinka my chodíme do jedné vesnické školky nedaleko Hradce Králové. Ale nepočítala jsem, že to v těch školkách začne řádit tak brzy... a ještě nějaké zvracení, brrrr

lenka25
6. zář 2011

@beatta třeba malej pak už nebrečí, ne? Neptala ses učitelky, jestli je pak už klidný? Já jsem první dva dny normálně pak v autě vždycky brečela, jednomu synovi do školky nechtělo... ☹ Je to holt těžký, obrovská změna v životě jak dětí tak našem...

anta
6. zář 2011

Ahoj holčinky 😉 Dneska se mi dítě pochlubilo, že vůbec neplakalo, tak jsem byla a jsem moc pyšná. Ptala jsem se učitelky, jaký byl a ona mávla jen rukou a říka "v pohodě" a víc se mi ani nevěnovala, bylo to zbytečný či co 😀 😀 😀

beatta
6. zář 2011

@lenka25 no jenom včera že prý brečel trošku dýl jinak prej sem tam kňukne tak snad si zvykne 😅

sisstin
6. zář 2011

ahojky, tak u nás pořád v pohodě....tak jsem zatím spokojená 🙂 do řízených činností se zapojuje, ale pokud je volná hra, tak si hraje sám a drží se učitelek...ale tak to je klasika u nás 😅 svačiny jí, no oběd teda dneska aspon jedno sousto poblívky...tak třeba do konce roku se propracujeme aspon k té snězené polévce 😅 😅 😅 😅

jinak pí. uč. říkala, že je vidět, že doma fakt makáme, že u něj ten vědomostní rozvoj není žádnej problém, že je na hodně dobrý úrovni...u nás je fakt problém jednak sebeobsluha horší, a jednak takové to zapojení mezi děti, je dost úzkostný... dneska to zkoušeli třeba na písek, tak nechtěl....se mnou taky nikdy do písku nechtěl vlízt, nesnáší být špinavej 😝 na klouzačku jedině s pomocí atd. Je to taková citlivka a poseroutka 😝

ale jsem fakt štastná, že zatím je ta adaptace úplně v pohodě, protože donedávna byly děti šílenej problém...tak jsem se hrozně bála, že tam bude jenom ječet a viset na učitelkách.... 😝

anta
6. zář 2011

Honzík se teda divil, proč měli k obědu zase rybu, což mi bylo po chvíli divný, obzvlášť když se zmínil, že snědl špenátek i s cibulkou a bramborový knedlíčky a masíčko, zdá se, že v tom jídle má tak trochu hokej 😀 😀 😀

anta
6. zář 2011

@sisstin - tak to mám radost s Tebou, no vidíš, zas tak zlý to není, všechno chce čas a pokud učitelky jsou vlídné a mají trpělivost, tak bude za pár měsíců koukat, jak ti přijde dítě zválený v písku 😅 😅 Pochvala určitě potěší 😉 Honza byl taky taková citlivka a poseroutka, školka s ním dělá zázraky, sotva vlezeme na hřiště, tak ho nevidím, jen slyším, je hned v písku a hned se zapojuje, hraje si s dětmi a nebojí se jich jako dřív, jsem za to ráda, panč mě hraní v písku nějak už moc nebaví 😀 😀 😀

sisstin
6. zář 2011

@anta tak on chodí do té logopedické třídy (má expresivní dysfázii), takže tam je jednak těch dětí málo, je jich tam 14..a jsou tam na ně dvě učitelky, dneska jsem tam viděla dokonce tři...takže tam je ta ochota fakt obrovská, pomáhají mu s oblékáním, nebo s ním sedí učitelka u stolečku a pracuje s ním. Prostě tam fakt nic není problém, navíc ty děti s logo problémy jsou vždycky nějakým směrem "ujeté" 😅 ...

ale v klasické třídě o 25 dětech si ho představit neumím, tam by asi musel mít asistenta, jinak by byl ztracenej 😕

beatta
6. zář 2011

@anta mě zase mladej dva dny přesvědčuje že měli 2x po sobě na oběd koprovku 😀

anta
6. zář 2011

@sisstin - však jo, je dobře, že chodí do této školky, vědí, co s těmito dětičkami dělat, aby nestrádaly a byly spokojené a že budou, to mi věř 😵 . Musím uznat, že tě už nějakou dobu obdivuji (tak skoro už ty tři roky 😅 ), jak všechno bereš s nadhledem 😉