Jak napsat odvolanie na školku? Je nejaký vzor?

renejaarudolf
20. dub 2009

Dobrý den, mohli by ste mi prosim poradit ako napisat odvolanie do školky?nejaky vzor,alebo čo tam ma byt v českom jazyke.Dakujem 🙂

j.a.n.u.s.
26. dub 2009

rene....co to je odvolani na skolku?

zlatka
6. dub 2010

Vzor odvolání

Adresa školy

Odvolání ke ....

Odvolávám se proti nepřijetí mého syna/dcery JMÉNO a PŘÍJMENÍ, datum narození k předškolnímu vzdělávání.

K odvolání uvádím tyto důvody: VYPSAT v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí.

V…………………….dne……………

Jméno uchazeče a zákonného zástupce

Podpis zákonného zástupce

Adresa pro zaslání rozhodnutí o odvolání

Našla jsem na netu tento vzor.

martinka79
15. dub 2010

rodičovká

malovani
18. dub 2010

Holky, s tím odvoláním, osobně teda nevím, prakticky vyzkoušeno nemám, ale učitelka z MŠ mi říkala, odvolání rozhodně nepsat 😕 ... Prý to dopadne tak, že ty ho pošlelš ředitelce, ona ho přepošle na Kraj a tam odepíšou, že ředitelka postupovala správně, místo není a dítě se nepřijímá a jsou s Tebou vyřízení a hlavně je s Tebou vyřízená i ředitelka, škrtá si Tě a když se náhodou nějaké místo uvolní, Tebe už se to netýká... Nemáte s tím někdo konkrétní praktickou zkušenost?

hanelka
19. dub 2010

naopak - mi dokonce volala sama ředitelka, ať si podám odvolání, protože když se uvolňujou pak místa, berou nejdřív ty odvolané 😅

malovani
19. dub 2010

Holky, já fakt nevím... no nic, zkusím napřed sama volat, odvolání se má podat do 15 dnů, tak máme ještě čas...

martinka79
19. dub 2010

malovani já mám zkušenost podat odvolení.. bu´d má školka sama svůj systém, ale co vím tak záon mluví jinak...
já bych ho podala... je to stejné jako na školu... 🙂 držím pěsti.

malovani
20. dub 2010

Marti, děkuju, já se v tom nevyznám, postupy neznám... vždycky má někdo "zaručené informace", jak je to určitě správně a za chvíli je to zase jinak, že... Nějak to dopadne... Tak já ho teda podám...

martinka79
20. dub 2010

No malovaní já nevím, jak je to u vás a to co ti ředitelka řekla mi přijde scestné, ale znáš to je to o lidech. já bych to podala... a jelikož rozhodnutí o zařazení dává ředitelka školky tak i k ní se směruje to odvolání...
držím ti moc moc pěsti.... 🙂

pantomima
20. dub 2010

pěkné ráno, taky píšu odvolání, minulý týden jsem si byla pro rozhodnutí v jedné školce, kam nás nevzali, tam to ponesu zítra a ve čtvrtek jdeme ještě do jedné, tam odvolání nesu rovnou sebou, tam brali děsně málo, tak to zukusíme, taky si myslím, že s odvoláním je větší šance dostat se dodatečně 😉

pantomima
20. dub 2010

jo, ještě mi poraďte prosím, co jste psaly jako důvody?

martinka79
20. dub 2010

důvod je délka Md rodičáku... nástup do zaměstnání... 🙂 a možná bych uvedla i prospěch kolektivu dětí... vzhledem k potřebám dítka...

pantomima
20. dub 2010

martinko- tak to jsem tam přesně uvedla, nutnost nastoupit do zaměstnání na plnej úvazek, nemožnost ukončit pracovní poměr, jako že si nemůžu dovolit zůstat doma na pracáku - mám to tedy vyřešený dalším těhu, ale kdyby se malá dostala, byla bych raději 😉

malovani
20. dub 2010

Marti, aha, já jsem myslela, že ona to postoupí Krajskýmu úřadu a řeší to on...

pantomima
20. dub 2010

odvolání opravdu řeší krajsmej úřad, podává se prostřednictvím ředitele školky, zítra budu chytřejší, napíšu, jak jsme dopadly

pantomima
22. dub 2010

Takže odvolání jsem včera nesla paní ředitelce do školky, koukala na mě, čím jí to jako otravuju, že stejně odvolání nemá smysl. řekla jsem jí, že je to pro mě alespoň nějaká šance, ptám se kolik jich má, řekla, že jsme druhý (na tuhle školku se nedostalo cca 100 dětí), tak jsem si jako myslela, že máme dobrou šanci a ona že ne, že odvoláním se nezvyšuje...no já nevim, když jsem se kdysi hlásila na střední, tak ten kdo se nedostal a napsal osvolání, tak měl větší šance dostat se ve druhým kole, než ty, co ho nenapsali 🙄 , že prej je přede mnou fronta dětí narozených od července do toho října, kdy jsme my

ptala jsem se tedy, kestli mi jako může nějak poradit, že v říjnu musím do práce a její odpověď byla- do tý doby už to budete mít vyřešený 😖 , ptám se jí jak a ona že to budeme mít do tý doby vyřešený....prostě odovídala na všechno stejně a jednala se mnou, jako s debilem

pak mlela ještě něco o tom, že bude druhý kolo přihlašování, že se snad u nich bude otvírat ješttě jedna třída, ale to jsem nějak nepochopila, proč by jako mělo být znova všechno dokola, to vůbec nechtěla nějak rozebírat

a ve finále mi řekla, že to odvolání ode mne nevezme, že ji to musím poslat doporučeně, aby to bylo oficielní, tak jsem ještě klusala s malou na poštu

z celýho jsem měla dojem, že kdybych šáhla do kapsy a vytáhla obálku, tak jednání bude úplně jiné 😠 😠 😠

dneska si jdeme pro rozhodnutí do druhý školky, kde už taky vím, že nás nevzali, opět tam ponesu rovnou odvolání, tak večer písnu, jaký to bylo 😠

tak asi tak...jinak všem krásný den 😀

martinka79
22. dub 2010

pantomim. no je to o lidech.. já mám spousty kamarádek co sjou ředitelkami a toto jednání co píšeš je dovádí k šílenství.... DRŽÍM TI PĚSTI snad tato dnešní zkušenost bude lepší... 😉

pantomima
7. čer 2010

v pátek přišlo vyjádřwní na odvolání...samozřejmě nám to zamítli 😠

martinka79
7. čer 2010

tak to je nepřijemné ☹

pantomima
7. čer 2010

bylo to z tý školky, kde je ta nepříjemná ředitelka, ještě jsme psali jedno,ale nevěřím tomu...krom toho to tedy mám vyřešený, jak ona říkala..půjdu na další mateřskou, malou budu dávat dvě dopoledne v týdnu do kroužku, ale stejně mě to jednání pěkně štve...budu tedy doufat, že se dostane příští rok

bertica.h
7. čer 2010

ja sa odvolávat nebudem.viem aké má školka kritéria..je to zbytočné..načo zbytočne robiť problémyriaditelke.
no čo..5ročné deti niekedy v školke nemajú miesto 😒

pantomima
7. čer 2010

bertica- nevím, čím bych ředitelce dělala problémy, na odvolání máš ze zákona právo, hlavně, kdybych na konci října musel aopravdu do práce nasdtoupit, musela bych to řešit hodně razantmě a 5ti leté dítě mají povinnost umístit!

bertica.h
7. čer 2010

pantomima,máš zlé informácie.dvolanie sa-znamená,že niesi spokojná s tým,ako riaditelka rozhodla.
ja s tým nieosm spokojná,ale riadim sa kritériami.kedže ich nesplnujem,nemám sa proti čomu dovolávať.odvolanie znamená,že do školky príde komisia a tá bude hodnotit,či riaditelka postupovala správne.a kedže viem,že áno.zbytočné problémy...
5 leté díte nemusia zobrať.pokial nemá TP a jeho matka je s druhým dietatom na RP..bohužiaľ.Treba to vidieť reálne.

bertica.h
7. čer 2010

pantomima..ty máš iné nároky.
budeš doma s rduhým dietaom+tvoje dieta bude mať ledva 3roky v čase event.nástupu do MŠ..proti čomu sa odvolávaš,Vaš a školka kritéria nemá?

pantomima
7. čer 2010

odvolaly jsme se proti nepřijetí v době, kdy jsem ještě nebyla těhotná a musela jsem řešit, kam dám malou, protože jsem v říjnu měla nastoupit do práce po rodičáku, nemám kam jinam malou dát a nemůžu si dovolit zůstat doma bez práce, na to nemáme peníze, kritéria? prej se malá blbě narodila v říjnu, byl ředitelky argument, že prej brala naposledy děti narozené v červenci...ostatní viz víše 😉 , a od tří let je normální, že děti berou do školky, u vás ne?

bertica.h
7. čer 2010

si zahľadená iba do svojich problémov..le teraz si doma,nie? a doma asi ostavaš,nie?su mamičky,čo potrebuju viac ako ty aby mali dieta v školke.
aj nám minulý rok povedali,že brali naposledy narod.deti v červenci.naša V.je tiež v říjnu.

nechápem to..kedy ste sa odvolávali?teraz?nie?ve si v 199..to si nevedela pred pár tt že si tehotná,ja to nehcápem?dala si potvrdenie riaiteĺke,že nastupuješ,

popravde.z takých ako ty musía mať radost..nič v zlom.

dnes už nieje normálne že beru deti od 3rokov..ako vidím..ani u Vás nie.. 😉

bertica.h
7. čer 2010

neviem či to zle chápem.sme na tom rovnako až na to,že moja dcéra je o viac ako 1,5roka staršia od tvojej.

a ja sa nehnevám..chápem to.. 😉 nehovorím,že mi to nieje strašne prestrašne ľúto..ešte bude druhé kolo..ale neverím tomu už

pantomima
7. čer 2010

nejsi nějaká nepříjemná?pokud máš nějaký problém, řeš si ho jinde, když jsem dávala přihlášku, nevěděla jsem, že jsem těhotná, odvolání jsme podávali ihned po zamítnutí přijetí.......tenkrát jsem potřebovala mít dítě umístěný!!!!psala jsem to výše, ale to ty asi nečteš!!!!o to, jak jsem si to sama vyřešila, ty máš asi jiný možnosti, co s dítětem, nech mě na pokoji, debata s tebou je o ničem!!!!

bertica.h
7. čer 2010

nemám iné možnosti ako ty..že som doma s druhým.
nemám problém,ale si podľa mna taký hádavý typ..čo teraz riešiš?keby si potrebovala íst do práce dieta by ti asi zobrali.nie?nechápem kedy ste teda mali zápis..nejako mi to nevychádza ale je to vaša vec.ja ti samozrejme prajem,aby ti malá chodila do školky..prajem to každému.ale treba si uvedomiť,že su iní,čo to potrebuju viac..

pantomima
7. čer 2010

poslední poznámka- podívej se, kdy byla tato debata založená!!!! asi tě nějak naštvalo, že tě nevzali!!!a neřeš si to přeze mě!!

jen jsem sem dala zmínku, jak odvolání dopadlo.....nemusím se ti zpovídat....