Jak nesly děti nástup do školky a odloučení od maminky?

anag
9. lis 2012

Syn chodil teďka prvně celý týden do školky. Pan učitelka mi dneska odpoledne oznámila,že je ji ho líto,že 90% dne probrečí,že je ve stresu a těžko to nese a děti mu nadávají,že jich bolí z něho hlava a tak zase brečí. Mě se z toho chce uplně brečet. To jako kdyby mi řekla,že už ho tam nemám raději dávat .... ☹ ☹

garfie
9. lis 2012

Já vím, že třeba nemáte jinou možnost a máte své důvody-ale pokud mu ještě nejsou ani tři (navíc je to kluk-oni to většinou podle mého pozorování nesou trochu hůř) a 90% probrečí, tak bych ho tam fakt ještě nedávala a trochu počkala....nebo zkoušeli jste dávat ho jen na dopoledne?
Dcera se do školky těšila, nastupovala týden před třetíma narozkama a hrozně se jí tam líbilo-když zlobila, tak stačilo pohrozit, že zítra nepůjde do školky 😉

neu.sona
9. lis 2012

@anag a to je jako co za učitelku? To musí být nějaká kr... ne? Jako chápu, že některé děti na to nejsou připravené a nesou to hůře, ale kolik dětí ve školce nepláče?
Můj syn v září první den vstoupil do školky rád, bezproblémů, jakmile zjistil, že tam má zůstat, tak hysterický záchvat a nechtěl nás pustit. Zasáhla diplomaticky paní učitelka. Vzala si ho, i když tak vyváděl. My šli pryč, ještě mu za oknem mávali.
V poledne jsme pro něj šli a byl v pohodě 🙂.
Druhý a třetí den ještě kápla slzička a od té doby klid. Chodí tam rád, obě dvě paní učitelky má moc rád.
Vím, že tam určitě zlobí, je živější, ale od paní učitelky jsem nikdy nic neslyšela. Vždy vidím, jak se chovají k Matýskovi hezky a jak pěkně se s nimi loučí.
Podle mě hrozně záleží na té učitelce. Pokud syn pozná, že v ní nemá oporu, těžko a hodně špatně tam bude chodívat ☹

lv
9. lis 2012

pokud máš možnost ho tam nedávat na celý den, určitě jí využij..no pokud ne, co vám všem zbývá, než vydržet...je to rozdíl, když brečí 5-10min po mámě /i s patřičnou hysterickou scénou při loučení/ než že se trápí..vím o čem mluvím, holka mi chodí už druhým rokem, je jí 5let a nechce tam, už večer vymýšlí výmluvy a počítá dny do pátku, ráno u loučení brečí denně, ale pak je celý den v pohodě, hraje si, směje se...i když třeba nahlédnu okýnkem, po plačtivým rozloučení, za 5min vidím, jak je normálně zapojená do her a učitelky nekecají 🙂

lopka
9. lis 2012

Anag a je tvuj syn stary?je to klasicka skolka?Zjistila jsi si jaky je tam personal?
Nase dcera nastoupila take do skolky,bylo to pro ni hodne tezke,protoze jsme byly do te doby porad spolu,kdyz jsem sla do prace ,tak byla s manzelem.Ted ji je 3,5 a musim rict,ze to zvladla vyborne.A co nam pomohlo,musela jsem si to srovnat v hlave hlavne ja,nepolevila jsem a rikala jsem ji ,ze je normalni ,ze deti od trech let chodi do skolky,chodim pro ni po obede a sama si nyni rekla ,ze tam chce spat.Spi tam tak 2x tydne.Vetsinou neusne,nazacatku byly slzicky ,ale co je nejlepsi je se otocot a rychle odejit,rozlouceni ,vim,ze to zvladnes ,jsem na tebe hrda,tesim se az zase budeme odpo spolu,uzij si cas s detmi atd.Pochopila jsem,ze dcera prozivala na zacatku strach z neceho neznameho,uz tam neni maminka ,ktera ji chrani,je tam spousty jinych deti,ucitelky atd ,kdo se citi super ,kdyz nekam jde a nikoho tam nezna a narazi na problemy ,ktery musi najednou resit sam kdyz do te doby mu porad nekdo pomahal.
Moje rada je ,proverit si skoky ,zjistit si jaky je tam personal a diteti dodavat odvahu a najit spoelcne porozumeni a pochopit jeho obavy a strach.Ono se to urcite zmeni,vydrz ,bude urcite lepe.

scharka1
10. lis 2012

Ahoj, nam naopak doporucovali tam dite nechavat i na odpoledni spani, aby nechodil driv nez jine deti. 2 tydny plakal, ale ted se do skolky tesi a je vse ok

takyja
10. lis 2012

A musíš ho tam mít? Třeba není zralý?! Možná mu to opravdu nesedí. Jedna věc je, když děti pobrekávají, netěší se, pláčou "demonstrativně" při odchodu rodiče, atd. Ale pokud probrečí 90% času, jak ti řekla učitelka, tak jste to možná se školkou vzali moc rychle.. Měli jste adaptační období? Jak si v něm vedl?

Ale to se stejně asi nedozvíme, když je to otázka.

pettule
10. lis 2012

Ono je to fakt těžké, každé dítě je opravdu úplně, ale úplně jiné. Já neměla na vybranou, protože jsem nastupovala do práce, tak šel prcek v necelých třech letech do školky. A to hned na celý den, prostě jsem neměla jinou volbu. Ze začátku to bylo fakt děsné, prosil, abych ho tam nedávala :(. Odchod pro mě byl vždy děsný. Pani učitelky ale úžasné a přes den byl pak v pohodě. Druhý den ráno na novo. Trvalo to asi 3 týdny a pak už to bylo dobré. Ale jsou tam děti, které byly v pohodě od prvního dne, ale také děti, kterým trvalo i 3 měsíci než si zvykly :(. Je to těžké, ale on si brouček zvykne uvidíš 🙂

d.aniela1
10. lis 2012

anag Ahojky dostala jsem info od lucmart,doufam ze jsem to napsala dobre..Mela jse trochu jiny ,ale podobny problem zkusim ho tedy napsat-Syn byli mu 3 roky nastoupil do skolky tak nejak rychle nejdriv me ho nevzali protoze jsem byla tehotna a bylo tam plno a pak me jednoho dne reditelka skolky volala jestli ho tam nechci dat,,takze rychle backurky,,atd,,ale to je vedlejsi,,Tak prvni den se tesil a v pohode i tam sel,,druhy den byl horsi a treti den doma rano brecel ze tam jit nechce..bylo mi to divne a ptam se procpak ?a on ze se mu tam nelibi podotykam ze jsou tam ruzne vekove stare deti od 2,5 -az preskolaci namichane v jedne tride)Rikam,pojd pujdes si pohrat ja po obede prijdu nejde pacil se me a proste ze ho boli brisko atd,,tak jsem ho tam dala a odesla i pres ten brek sla jsem z boku k oknu a tam vidim jak stoji ve dverich a breci a kouka vydesene,,cekam a sleduju stale stoji ve dverich uz to bylo 6 minut,za oknem jsem plakala bylo me ho strasne lito,,asi po 7 minut ho posadila ke stolecku a sedel tam sam dalsi deti sedeli spolu a nekde jinde☹,,druhy a treti den to same,,jdu za ucitelkou a ptam se proc tam porad tak stoji a proc ji sam....jestli jako neco provedl?ptam se a ona ne ,,a ja proc tedy,,mohla by jste na nej dohlidnout pomoct mu zapojit ho mezi deti,,no koukala na me jako proc jak kdybych po ni chtela,,nevim co,a dalsi dny uz se mu venovala,a byl klid,,takze problem nebyl v Domikovi ale v UCITELCE,,
TAKZE TO NEBERTE na lehkou vahu a dohlidnete si na neho muze bejt problem uplne nekde jinde nez v Erickovi a pokud si tam hraji a vi ze prijdete,,tak je to otazkou zvyku..musi si najit kamarady se, kteryma chodi do skolky a vice je vidat hrat si snimi ,,aby si na ne vic zvykl a tesil se za nima,s tim ze se zacatku to bylo o uplatcich kdyz byl Domik hodny a neplakal mel slibeny neco dobreho ,,abych ho taky nejak motivovala....ale je to jedno z druhym...on se tam musi citit bezpecne ne ze bude mit strach tam jit muze si pak vypestovat,,hruzu,,fobii atd...ale je to jak rikam taky o detech a ucitelkach ,,,, 🙂 🙂
Anag nevim zda jsem vam nejak pomohla,,ale drzim vam moc palce,,Erickovi taky,,,a nemyslete si taky to zkousel brecel a jak se zavreli dvere tak byl ok..vse mam zjistene... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

baris
10. lis 2012

ahoj Anag,

moje starší dcera nastoupila do školky poprvé ve 3,5letech a musela jsem jí po týdnu stáhnout - jak píšeš - 90%času probrečela. Naštěstí jsem mohla - byla jsem doma ještě s mladší dcerou.

Teď šla do školky ve 4letech - naštěstí se mi podařilo jí dostat do logopedické třídy (hůře mluví), kde je jen max. 14dětí a vše je v pořádku 🙂 . Sice tam ještě nechce spát, ale ráno tam jde v pohodě, ve školce si hraje, ani slzička. Možná by taky pomohlo, kdyby byl syn ve třídě, kde je méně dětí.

A psycholožka mi řekla, že mnoho dětí není připraveno jít ve 3letech do školky 😖 .

sylvinka
11. lis 2012

Nevím, jakým tónem to paní učitelka řekla a jak to myslela, ale v první řadě bych se ohradila proti větě " že se mu ostatní smějí". ONA je učitelka a tohle si má ohlídat!!!! Ona je ten profesionál, který má situaci řídit, radit rodičům, podpořit dítě.
Já jsem se letos taky ozvala (syn přestoupil do jiné třídy a hrnul se jeden problém za druhým). Připravovala jsem se na to celý víkend, abych byla klidná, ale řekla vše, co jsem chtěla. Ledacos jsme si vysvětlily, já jsem něco uznala, učitelky snad taky, protože od té doby je klid.

Ale jinak ....
Týden je ještě málo, nevěšte hlavu .... nám paní ředitelka řekla na úvodní schůzce, že každé dítko to opláče - někdo první dny, někdo po měsíci, někdo brečí den, jiný týden, další měsíc. Říkala také, že zažila i případy, které plakaly dlouho, že to je pak utrpení pro všechny strany.
Pokud jste v práci a není zbytí, tak se musíte obrnit, vysvětlovat, slibovat odměny (snad mě nikdo neukamenuje, ale u nás slib kinder vajíčka udělal dost). Ale i jinak bych ustupovala pomalu, vždy změnu se synem probrala, že je to načas a budete postupně přidávat.

hojda
12. bře 2013

Nám moc pomohly Bachovy esence, nechala jsem si udělat kapičky právě na nástup do školky. Syn také plakal. Nevím jestli to bylo kapičkami, ale bylo poznat i doma, že je víc samostatný, začal třeba chodit sám spát, před tím jsme ho uspávali. Kapičky stály 400,-, pokud by měl někdo zájem, tak můžu zbytek (3/4 balení) prodat, písněte do IP. Užívání je velmi snadné, kapky nemají chuť, takže s nimi děti nemají problém. 🙂

barcca5
9. kvě 2013

Ahoj holky, synovi budou teď v květnu 3 roky, zkoušela jsem ho dát do školky na 1 den v týdnu, první den plakal, chtěl se chovat, ale nějak se to zvládlo, no a podruhé jsem pro něho přišla a paní učitelka mi říka ať jdu do ředitelny, paní ředitelka mi oznámila, že syn celou dobu proplakal, chtěl se chovat, usnul učitelce v náručí a že ještě není zralý na to aby chodil do školky a tak mi naznačila, že jestli nemám práci tak by bylo dobré si ho nechat doma. Že paní učitelka nemá čas jen pro jedno plačící dítě a nemůžou se mu věnovat, protože musí dodržovat svůj program 😖 A takový rady že ho mám víc začlenit do kolektivu atd. Tak jsem se naštvala a nechala si ho doma. Bylo mi ho strašně líto. Nevidím problém v malém ale v paní učitelce. Na vycházku normálně šel a obědval taky normálně. Půjde od září a pak se uvidí. Práci zatím nemám. Kdybych měla na soukromou školku kde se dětem více věnují tak neváhám ani minutu.

meleri
9. kvě 2013

muj syn taky brecel ale ucitelka ho brala od deviti do desiti zezacatku. pak se to postupne prodluzovalo, od deviti do jedenacti, pak tam chodil rana, no ale ja ziju ve Francii a tady je uplne jiny pristup, deti skoro nuti chodit do skolky. Ted to budu brzo zazivat s druhym synem a mam z toho strach. je hodne plachy a tichy oproti starsimu, ktery je extrovert, a kolektiv ma rad.

evcounek
9. kvě 2013

Já jsem zvědavá jak to zvládneme my. Od září jdeme do školky a Luky je tak trochu mamánek. tak to asi budeme muset vydržet. No zvládli to jiní zvládneme to taky.

mates22
9. kvě 2013

U nás to s dcerou bylo první týden peklo, měla čerstvě tři, pak lepší, ale ranní scény přes půl roku...prý ale pak byla veselá a spokojená, odpoledne mi říkala, že se jí tam líbilo. Chodila po obědě, první rok tam nespala ani jednou. Syna mi nevzali, což je trochu problém, na druhou stranu jsem ráda, že se posune ten psychický nápor a ve čtyřech a půl to pak zvládne líp. Ovšem pokud tam pláče celou dobu, to je blbý, nezbývá než poradit, zatím vydrž, uvidíš tak za dva týdny.

medvidek
9. kvě 2013

Dceři se do školky také nechtělo, navíc to nesla dost špatně kvůli tomu, že jsem tam s ní nešla, tou dobou jsem ležela se synem v Motole. Takže šel taťka a babička. Naštěstí jsme chytli výbornou paní učitelku a miluje paní ředitelku, která má kancelář hned vedle. Prvních 14 dní bylo rozkoukávání, hodně nám pomohlo, že děti se kterými je ve třídě, znala ze cvičení, na které jsme chodili. To pro nás znamenalo strašně moc. Letos jsme bohužel chytli pěknou můru, kterou dcera vyloženě nesnáší a vždycky když tam ráno je, tak brečí (často se nám stává, že ráno tam je jiná učitelka, jsou spojení a potom se dělí do svých tříd).

lucynka46
27. čer 2013

Náš syn je na mě upnutý jak klíště, je to moje pupeční šňůra :o)).. Ani u babiček nechce být.. A školka probíhala tak, že v září a říjnu jsme mohli chodit 5x do měsíce. Od narozenin (7.11) každý den.. První den ve školce mi ho museli odtrhávat z náruče, ale po 2 min, byl klid.. (volala jsem tam, jak na tom je), další návštěva byla s pláčem a když jsem tam chvilku zůstala a poslouchala, tak opravdu za pár minutek, byl klid.. Ale to, že tam chodil jen jednou za týden, mu nic nedalo a chodilo se mu tam hůř.. Když tam začal chodit každý den, zvykl si a naopak jsem měla skoro problém ho dostat domu. Učitelky má rád a ze školky si nosí samé dovednosti.. A sprostá nebo nehezká slovíčka žádná.

kubulapreschool
24. črc 2013

Dobrý den, chce to vydržet. Dobrým přístupem ve školce se dá udělat hodně práce 😉

elastiq
6. srp 2013

Mě moje holky taky daly zabrat, jedna si to "držela" v sobě, což bych řekla, že je pro to dítě daleko horší, řekla mi jen, že ji bolí bříško, párkrát dokonce před školkou blila a nechtěla tam s nikým komunikovat, prostě byla uzavřená a druhá, ta zase začala "natahovat" sotva se začala ve školce v šatně převlíkat, párkrát jsem se musela opravdu rychle rozloučit a doslova utéct pryč, protože by to němělo konce, malá brečela, mě se chtělo brečet s ní a k ničemu by to nebylo, máme dobré paní učitelky a zvykly si opravdu obě dvě, chce to jen čas a vydržet, ty děti se tam mají opravdu dobře, zvlášť když některé jdou hned po obědě domů

torenc
7. srp 2013

Minulý rok šel syn do školky poprvé... První den byl naprosto v pořádku, protože nevěděl do čeho jde... Ale druhý a další dny to byla naprostá katastrofa. Každý den řev jak blázen, a to nepočítám ty scény, když jsem ho dávala do třídy. Bylo mi do breku, ale musela jsem to vydržet. K mé smůle si syn nezvykal za týden. Ani za dva týdny, ale rovnou tři měsíce, než přestal brečet úplně.

Pak zjistil, že tam má kamarády, a samé ženské takže to bylo v pořádku. Teď mě to v září čeká znovu a to bude něco, protože jsem zase doma a čekáme dalšího potomka, ale on do školky musí. Hold každé dítě je jiné, a učitelka musí pomoc a poradit. To, že ostatní bolí hlava, bych jí ještě omlátila o hlavu. Ona je ta starší a se spoustou zkušeností. Tohle by neměla ani vypustit z úst!

Toť můj názor a příběh z prvního seznámení se školkou. Další rok nás čeká.

n20
4. zář 2013

Ahoj holky,nastup do skolky v pondeli naprosta pohoda,utery taky pohoda,ale dnes ☹((( hruza celou cestu plakal,ve skolce hysterak a utek ke dverim,neslo ho prevlict natoz ho obout do papucek,nejhorsi ostatni rodice co jim deti neplacou, takovy protazeny obliceje,zadna podpora nic, musela sem ho ucitelce narvat do dveri a sla jsem v dopoledne z obchodu a videla ho jak stoji u plotu a place a vola mamiiii domuu bydlime u skolky totiz ale nevidel me,lame mi to srdce, pritom odpoledne ho vyzvednu a je v pohode ach jo

antarres
19. zář 2013

Většina z Vás tady uvádí věk 3 let. Jelikož máme ještě dvouletou holčičku, tak starší šla do školky až teď do předškoláků. Moc se do školky těšila. První týden to bylo v pohodě, v pátek ale začlaa říkat, že nechce do školky, chytla tam ifnekční rýmu a měla teplotu, zůstala týden doma než rýma ustoupila. Pak to o víkendu začlo, scény, že nepůjde do školky atd. První den hned po probuzní první věta byla, že nehcce do školky, pak hodinový brekot. Přestala až když nastoupila do autobusu, aby se jí nikdo nesmál. Jinak ve školce se přezuje, svlékne a před třídou se chytá a říká, že se jí bude stýskat. Nejhorší to bylo asi včera a v úterý. Učitelka si jí prý vzala k sobě a nějak ji zabavila. To samé bylo v úterý i středu. Doma mi pak povídala, že paní uřitelka na ní moc křičela "Lucie přestaň". Tak nevím, má také dvě učitelky, s tou druhou je to úplně v pohodě. Nevím, co se tam děje, je to v patře, takže se nedá podívat dovnitř oknem. Ještě musím napsat, že je jich 18 ve třídě, a jen 3 z nich jsou noví, takže se vlsatně všichni znají. Ještě malou asi deprimuje, jaké jídlo bude mít. První den školky byla totiž ryba, takže to bylo hned první den s velkým brekotem. A učitelka nám hend druhý den školky vlepila, že neumí jíst lžící, že jí drží do bagru a že drží tužku pěstí a ne prstama. To mě teda vytočilo, už 3 roky jí kupujeme trojboké pastelky od Kooh-i-nooru, kreslí moc pěkně a tužku drží správně. Nevím, co si mám o přístupu učitelky myslet. Je mi z toho všeho na nic, brekot a neustálé prosby dcreky, že do školky nechce je pro nás šílený. Docela lituju, že jsem jí nedala do školky už loni, ale když jsem doma s druhým dítětem, tak jsem nechtěla zabírat místo někomu dalšímu, je tu velký nával. Jsme na malém městě a každý pak na člověka kouká přes prsty.