Jak odhlásím dítě ze soukromé mateřské školky?

boden
28. říj 2012

Ahoj, prosim o radu. Prilis jsme uspechali vyber soukrome materske skolky, majitelka se ukazala byt dost arogantni, mam vyhrady k hygiene, nedodrzuji oficialni jidelnicek, stanovene tematicke okruhy, porad po nas chteji dalsi poplatky pritom skolne je uz beztak dost vysoke. Proste je realita jina nez to vypadalo a ja bych rada dceru odhlasila, je konec mesice. Ve smlouve vsak maji uvedeno, ze lhuta na odhlaseni je dva mesice. Bojim se ze kdyz ji odhlasim z jednoho dne na druhy budou po nas vymahat skolkovne. Delavaji to materske skolky? Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuji

kammka
28. říj 2012

jedině bys snad mohla argumentovat tím, že nedodržují, co slíbili..ale otázka je, co a jak slíbili..jestli dodrželi smlouvu. pokud oni ve smlouvě nekonkretizují, jak bude výuka a péče o vaše dítě vypadat a ve finále budete pouze vy ti, kteří nedodrželi smlouvu, tak holt budete muset to školkovné zaplatit..

berenika39
28. říj 2012

Je mi to líto, že to takhle je, to by se stávat nemělo, oni když lákají maminky, tak všechno ok a pak - skutek utek. Ale bohužel si myslím, že v soukromé je to o smlouvě (ve státní je dítě žák, tady je "klient", který platí za služby). Pokud tam mají uvedený podmínky - dva měsíce předem, tak bud dochodíte ty dva měsíce, s tím, že ted dáš výpoved, nebo budete muset zaplatit další dva měsíce - i bez docházky. Oni se tím jistí protoi tomu, aby jim nezůstalo místo neobsazené - za dva měsíce seženou dalšího klienta a jede se dál.
měla jsem doma smlouvu (už před třemi lety) ze soukr jeslí, kam jsem chtěla syna dát, ale vycouvala jsem z toho. Hodně toho bylo v náš neprospěch, jen aby byl zachován jejich profit.
V žádném, žádném případě nemám nic proti soukr. školkám a jeslím, ani náhodou, ale je to kus od kusu, jako všude.
Tak at dobře pořídíte, i když smlouvu nepřepereš.
(musela by ses pustit do nějakého složitého dokazování, že ONI smlouvu NEDODRŽUJÍ, na tom to utočit, ale nevím, jestli by to nestálo ve finále víc, než 2 měsíce školného. Právník, příp. soud...)

projesle
28. pro 2012

@boden ahoj, mohu se zeptat jak to nakonec dopadlo ?