Jak poznám, že je dítě připraveno do školky?

ratatooy
23. říj 2013

Ahoj,chodíme od minuleho tydne do školky čerstve s 3rokama,ale hrozně bojujeme,je vidět že malje je neštastnej,řve večer,ráno,kdykoliv se začne mluvit o školce a to nemluvím když je tam,prořve celou dobu než přijdu.tak me napadá jestly na nej neni brzo nebo se to srovná,zaroven se blíží narození sourozence tak tech stresových faktorů je na nej víc.

ikaterina
24. říj 2013

Kdybych brala školku jen jako hlídání, tak bych tam dceru radši ani nedávala. To bych ji radši dala k babičce (kdyby ovšem nechodila do práce) nebo bych jí snad sehnala nějakou chůvu...

baris
24. říj 2013

@ratatooy já bych ho stáhla a dala až za rok.

Ano, za rok bude taky plakat, ale teď je to na něho hodně - ty jsi doma, vidí, že máš v bříšku další miminko a až se narodí, tak mu příjde, že jeho strkáte do školky, aby jste od něho měli pokoj a budete se doma mazlit s mladším sourozencem a bude na něho žárlit. Samozřejmě nemusí - ale je to pravděpodobné. Nikdy nevíme, co se dětem honí v hlavě - očas si spojí nespojitelné 😅 Už tak je pro dítě těžké, že spadné z pomyslného trůnu - už nebude jednička on, ale bude se muset dělit nejen o rodiče, ale i babičky, dědečky ....

Navíc až 50% dětí není připraveno jít ve 3 letech do školky - prořvou si to. Já starší dceru po necelým týdnu stáhla a dala jí až po 4 narozeninách. A i tak jí po obědě hned vyzvedávala. Po necelém půl roce s ní začala chodit i mladší. Takže to už pak bylo OK.

leni78
24. říj 2013

@kathy.skal Na učitelky bych nedala. Zkušenosti mam na vyprávění. Ale myslím si, ze motame dvě věci dohromady. Pokusím se to rozdělit, jak to vidím ja. 1. Maminka nastupuje do práce a dítě měsíc brečí. Maminka vyvine ve spolupráci s paní učitelkou veškeré úsilí, aby dítě svuj strach a stesk překonalo ve zdraví a zvyklo si na každodenní docházku. 2. Maminka je doma a dítě brečí že nechce do školky a chce byt doma. Maminka dítě nechá doma a do školky ho začne vodit, az dítě o skolku projeví zájem. No a pak je vlastně jeste za 3. Maminka je doma a dítě projevilo zájem chodit do školky. Maminka ho tedy v rámci možnosti začne dávat do školky.

Já bych nemichala muset do práce a být doma. Protože ta první možnost se plně podřizuje nutnosti uziveni rodiny, kdežto ta druhá možnost dovoluje plně respektovat názor dítěte. Moc nerozumím tomu, proc nutit přes stesk dítě do školky kam nechce, když jsem doma. Tohle mi není jasne. Dítě má přeci právo na názor a když není důvod, proč mu nevyhovet, tak proč řešit, že co mam dělat, když brečí ale ja chci aby tam šlo. Tak na co jsem si porizovala dítě, když ho strkam na hlídání i když jsem prostě prachobycejne doma ? 🙂 Nechci nikoho napadat, je to jen muj skromný názor. 🙂

kathy.skal
24. říj 2013

no jenže zadavatelka není doma jen tak...je těhotná 🙂 Příští rok bude nejspíš taky doma, protože bude na rodičovské...to by pak malého nedala do školky nikdy. Nevím, je to těžké. Já bych to brala tak...že když teď dítě ze školky stáhnu, bude mít pocit, že si to vyřvalo a promítne se to do jeho dalšího jednání (Vyřval jsem si školku, vyřvu si i další věci...) Už bych ho tam nechala