Jak poznám, že je/není dítě připravené do školky?

mysteria
21. zář 2008

Zajmalo by mě, jak poznám, že je dítě připravené chodit do školky?
Kamarádka zkušela dát synka do školky, byl tam zatím 5x a pokaždé strašně plakal, ráno hystericky řve, že do škoky nechce - může i to být známka,že ještě není připravený? Nebo sou začátky opravdu takhle těžký?

Nemůže mít z toho potom nějaký psychycký blok, když ho tam necháva "nasilím" ?

I my sme o školkce uvažovali, třeba jen na 4 hodinky , ale je fakt, že sme na sebe hodně zvyklí, a když to vidím u ostatních, jak to těžce proživají, tak z toho mám trošku ztrach, a nevím, jestli radši ještě nepočkat do příštího roku...

Jaké sou Vaše zkušenosti?

lilak5
21. zář 2008

Ahoj,
tak můj syn začal do školky chodit ve 3 letech a ze začátku tam občas taky brečel. Nebylo to pokaždý, ale občas. V naší školce to funguje tak, že rodič s dítětem do herny nejde, pouze ho tam doprovodí a učitelka si ho převezme. Přišlo mi to takový blbý, že ani nemůžem dovnitř a chvilku tam pobýt, ale učitelka nám vysvětlovala, že je to pro děti takhle lepší. Po čase jsem jí dala za pravdu. Honzíkovi vyhovovalo když to ráno ve školce proběhlo rychle - prostě se rychle svlíknout a rozloučit a žádný zdržování okolo.
No a podle mě je lepší, když dítě do školky chodí každej den. Když tam je jen pár dní v týdnu, tak to zvykání si trvá dýl.

lilak5
21. zář 2008

Každý dítě je jiný a s tou připraveností do školky nevim. Kolem toho 3 roku je určitě dobrý to zkusit ho dát do školky. Hodně moc záleží na učitelce, jak to s dětma umí.

jaduska
21. zář 2008

Zhruba vo veku okolo 3 rokov už dieťa potrebuje kolektív rovesníkov. U niektorého je to skôr, u iného možno trochu neskôr. Ja som to poznala tak ,že keď sme išli von, tak už som dcérke nestačila na hru ja, ale stále chcela ísť k iným deťom. Tiež sme boli v kuse spolu a ešte je dosť hanblivá, ale škôlku zvládla perfektne. Pripravovala som ju na to dopredu, hovorila som jej, čo tam budú robiť, že tam bude viac detičiek, veľa nových hračiek atď. Vtedy u nás v telke bežal taký edukatívny seriál pre malé deti Tweenies, to sme stále pozerávali a oni tie postavičky boli vlastne v škôlke, tak som jej rozprávala, že aj ona bude takto chodiť a hoci bola fakt na mňa naviazaná, ráno neboli žiadne plače, výstupy, ani nič podobné - išla do škôlky ako 2,5 ročná.
Suseda má chlapčeka, ten mal 3,5 keď išiel do škôlky, škôlku dôverne poznal, lebo tam vodievala staršieho syna, aj sa do škôlky tešil, ale prvý týždeň plakal celou cestou, lebo plakali všetky deti....Ale ten plač väčšinou končí za dverami triedy 🙂

adetka
21. zář 2008

mysteria... myslim si, ze dieta prve dni v skolke plackava (cest vinimkam)... ci ide v troch, styroch, alebo piatich rokoch... po tretom roku (niektore z ako 2,5 rocnym) sa to vsak da uz dietatu vysvetlit... Mirka chodi do jasliciek od septembra (od 21 mesiacov)... a placaka az treti den (ked zistila,z e to nie je iba na obcasne hranie)... teraz uz neplacka...

lenka386
21. zář 2008

Ja si myslim, ze keby boli tie place "nenormalne", ze by dieta vobec nekomunikovalo, alebo robilo prilis velke sceny, tak by ucitelka na to upozornila. Aj keby v niecom "zaostavalo" , teda, ze by nebolo pripravene na skolku..

acinka
21. zář 2008

Ahojky...jsem učitelka v MŠ a bohužel to podle mě všechno závisí především na paní učitelce...já třeba neměla problém...prostě jsem ty malý prdelky hned ve dveřích něčím "oblbla"...ale kolegyně je taková ta stará škola (i věkově) a děti měly hrůzu, když měla ranní a měla tak ráno dětičky přebírat. A s tím, že si rodiče chodí ještě třeba chvíli hrát s dětma do třídy...záleží strašně na dítěti...některý fakt dělá jen zbytečný scény a když je mamka pryč jsou hned v pohodě, některý děti to fakt potřebují...to se prostě vycítí na místě anebo zkušeností...nejlepší by asi bylo vychytat třeba dobu, kdy jsou děti na pobytu venku na hřišti/pískovišti a párkrát tam takhle společně zajít a seznámit se...

erikasadek
21. zář 2008

ahojte ja dam svoju skusenost moj syn mal 2.5roka ked isiel do skolky a bohuzial este nebol pripraveny , takze prve dva dni bol v pohode , ale na terti zacal neskutocne plakat pred skolkou triast a vracat, mal modre pery a cely sa triasol, opakovalo sato 3 krat , ja som na to nemala srdce a jeho ucitelka tiez nie pre nu nebol pripraveny a tak mi poradila ho dat znovu az v decembri, a stalo sa v decembri zacal znova a v pohode ziaden plac a plakanie , nikdy viac, proste bol rad ked isiel do skolky, bral to ako normalnu vec. 🙂

katalines
21. zář 2008

tak drobek byl ve školce zatím jen 4x, pak sme onemocněli.
zatím každé ráno brečel a nechtěl do školky, teda chěl, ale jen když tam budu s ním, jinak tam nechce.Dvě noci, skoro celé probrečel a ráno mi říkla,že do školky nechce.

Zrovna dneska jsem mu říkala, že až se uzdraví, tak zase půjde do školky, a že si s dětma zase bude hrát,... začal řvát, že do školky nechce, že tam chce být, když tam zůstanu s ním. Tak nevím, taky mě napadlo, že není třeba ještě připravený...

Jedna paní učitelka mi řekla, že chvíli plakal a pak si docela i hrál, ale že si určiě zvykne. Druhá mi jen řekla,že pořád chodil za ní,nechtěl být s dětma,jen s ní,a že některé děti brečí i několik měsíců, ale už mi vůbec neřekla,že tam plakal,ikdyž jsem se jí na to ptala. Tak nevím...

Paní doktorka mi říkala,že by ho klidně ještě půl roku nechala doma, že je na mě ještě dost vázanej, už jen tím,že ještě kojíme.
Taky říkala, že některé děi bývají hodně nemocné "psychicky", že nechtějí být v cizím prostředí (vě školce) sami, tak to dávají najevo nemocí - horečky, zvracení, ...

Tak mám teď nevím, jestli o ještě s ním zkusit, nebo se ve školce domluvit a zkusit to třeba po novém roce.
nevím, nevím...

katalines
21. zář 2008

uffff, jsem se nějak rozepsala 😀

adetka
21. zář 2008

katalines... 😢 ak preplakal aj cele noci... znamena, ze je to pre neho velmi tazke... asi by som to skusila o par mesiacov... Mirka mi napriek nastupu do jasliciek v noci spava pokojne... a je aj velmi spolocenska... kazde dieta je asi vazne ine...

silvik
21. zář 2008

Ahojky...
Tak my jsme dali Barunku do školky teď v září, tedy v jejích 3,5 letech.... do školky šla hlavně proto, že sama chtěla, chodili jsme často kolem, koukala na děti přes plot, pořád se ptala, kdy už bude do školky chodit.... 😵
No, a první den jí táta přivedl zpátky, protože tam řvala, vůbec nechtěla od něj, nechtěla si s dětma hrát... druhý den jsem jí tam vedla já a po půl hodině jsme se s učitelkou domluvily, že si jí vezme násilím... no a když jsem asi po hodině pro ní přišla, tak mi říkala, že plakala jenom chvilenku a pak už si hrála s dětmi.... 😕
Ale stejně, ráno většinou odmítá do školky jít, že už tam přece "párkrát byla", tak proč tam pořád musí chodit.... když je ale už ve školce, tak je prý v pohodě, pláče jenom když mají jít ven (asi se bojí, abych jí pak našla)...
Taky jsem byli nemocní a to je to nejhorší, protože když už si třeba po třech dnech zvykla, že tam opravdu musí, tak najednou nešla a když už pak opět měla jít, tak to bylo s hrozným křikem.... 😝

Manžel hned po prvním neúspěchu tvrdil, že je to brzy jí dávat do školky (není totiž vůbec zvyklá být někde bez nás), já si to však nemyslím, zvláště, když ve školce nepláče /myslím pořád/....

Můj názor je, že ze začátku děti asi chvíli odporují a pláčou (je to pro ně docela zásadní změna denního režimu), ale po určité době si zvyknou a školku si oblíbí... tak mi to tvrdí spousta maminek, které děti do školky dávaly.....

silvik
21. zář 2008

Katalines... být na tvém místě, asi bych se školkou ještě počkala, jak píše Adetka, pokud se v noci kvůli školce ani nevyspinká, asi je to pro něj hrozně silný negativní zážitek.... možná, že za pár měsíců už bude všechno jinak.... 😵

janajanajana
22. zář 2008

Moja si tiez zvyka velmi pomaly a tazsie, pred prazdninami sme sa dokonca chodili hravat k detom na dvor do skolky,tak sa jej tam pacilo, nemala ziaden problem ma nechat a ist do kolektivu. bezne sa stavalo, ze ma posielala prec, ze tam ostane. No a zrazu je skolka problem. No ucitelka mi vysvetlila, ze aj ked place, a to aj cez den, pokial sa nepocikava, ma chut do jedla, spinka kludne, doma je v pohode, tak sa len tazsie adaptuje, ale zvykne si. Tak cakame aj my ako to dopadne.

tamarka
22. zář 2008

Každé dieťa je iné, ale okolo 3 rokov dieťa kolektív nielen potrebuje ale aj vyhľadáva. A či je pripravené?? Treba vyskúšať, každá matka svoje dieťa pozná a zistí, či pripravené je.
Naša známa učí v škôlke už asi 25 rokov. Za celú dobu vrátli naspäť len jedno dievčatko (2,5r), nebola schopná sa na nič sústrediť, stále len plakal, nejedla, nepila, nezapájala sa do aktivít. Keď to znovu vyskúšali keď mala 3 r., bolo všetko o.k..

miriamkac
22. zář 2008

Ahojte, pridam svoju skusenost:
My sme isli do skolky v septembri prvykrat. Uz sme boli aj chory. Ku koncu minuleho tyzdna stvrtok a piatok isla do skolky bez placu, dokonca v piatok sa tesila, lebo "musela ukazat tatinkovi aku ma znacku a kde ma papucky 😉 " lebo tatinko este v skolke nebol....a dnes sme isli s hukotom nanovo, ale ked pre nu pridem a pytam sa ucitelky tak, ze je v pohode, zapaja sa, aktivne spolupracuje, niekedy sa stane, ze sa zobudi s placom z poobedneho spanku (ale tak sa mi budi aj doma)...v noci spi v pohode, dokonca si vie pripravit veci na oblecenie do skolky.....takze si myslim, ze my to zvladneme aj ked mame len 2 roky a 7 mesiacov.

mumumu
22. zář 2008

Mysteria, já měla podobbné obavy jako Ty, zvlášť po tom, když jsem měla opakované špatné zkušenosti s ponecháním Honzíka u kamarádky, těžko si zvykal i na babičku, nerad chodil na dětská cvičení apod...
Vybrali jsme podle toho školku takk, aby byla co nejvíc friendly🙂. Je to waldorfská třída v jedné místní školce. Učitelka jje fakkt úžasná, přístup nenásilný, mohla jsem tam zpočátku být celo dobu s ním. Vyhradila jsem si na to měsíc a po dvou dnech už tam byl beze mě do oběda. Když jsem tam s ním byla, nevšímal si mě, tak jsme se tak dohodly s p.učitelkou. První dva dny brečel cca půl hodiny a nejedl svačinu, pak to vzalo obrat a během dalšího týdne už tam šel súsměvem. Hodně pomohlo, když ho tam vedl manžel. Takže do toho asi dorostl. Z mojí zkušenosti děti do všeho dorostou a každé má své tempo. Ale jak to poznáš, to nevím, já to poznala, až v akci🙂.

filipa
23. zář 2008

mysteria, myslim si, ze to, ci je dieta pripravene na skolku zistis, az ked to vyskusas... aj u nas to bolo tak, ze sme az po nastupe do skolky zistili, ze zial, este nie je na kolektiv a odlucenie pripraveny (mal 2 roky a 4 mesiace a bola to velmi friendly skolka). takze sme ho nechali na pol roka doma a opat nastupil, ked mal 3 roky. to uz bolo v pohode. teraz je velky skolkar a skor je smutny, ked sa do skolky nejde... teraz, s odstupom casu, vsak viem, ze sme vtedy spravili chybu, lenze to nikdy nemozes vediet dopredu, co sa stane. a hlavne, kazde dieta je ine... takze podla mna, treba len skusit

ria80
23. zář 2008

Já teda nemám ještě zkušenost,ale mám ji saba se sebou,když jsem byla malá.To byl tak hrozný zážitek,že je to to jediné,co si vůbec pamatuji asi tak do věku 9 let.Já jsem šla do školky až v předškolním věku,a myslím,že jsem nebyla ani tak ještě připravená.Vzpomínám,že jsem nebrčela,mamka mě šoupla do třídy,já jsem zalezla někam dokouta,a snažila se být neviditelná,což se mi většinou dařilo.Celou dobu jsem koukala na okýnko,kdy se tam mamka zas objeví.S nikým jsem nekomunikovala,uzavřená sama do sebe.Tak to šlo tři měsíce,pak jsem dost vážně onemocněla,"psychicky",jak už tady někdo napsal.Tím to peo mě skončilo,za půl roku jsem šla do školy a naprosto v pohodě,každý ráno jsem se nemohla dočkat,až tam zas půjdu.
Proto si myslím,že každé dítě je jiné a s Michalkou uvidím,když tam nebude chtít,určitě ji nebudu trápit a nějak to vyřešíme.Budem se snažit.Když tam bude chtít,tak tam samozřejmě chodit bude.Ale nemám ráda ty řeči,že plakat je normální a každé dítě si zvykne.

nonames
23. zář 2008

jo jo, souhlásím s tím, že se dítě nemá nutit 😉

i my chodíme ráno s pláčem, ale jen, co se zamnou zavřou dveře je všechno ok, a odpoledne musím skoro přemlouvat,aby sme šli domů 😀

samozřejmě,že mě ten pláč ráno trápí,ale když vím,že si pak hraje a je ok, tak je o asi jen o zvyk, a věřím, že brzo o bude i bez pláče

elliott
3. led 2009

Ahojky, nevím, zda to není už pasééé...
ale můj syn, který byl a je dost přecitlivělej, no prostě maminčiný " lízátko" tak jesle i školku ( do jeslí začal chodit když mu byli 2 roky a osm měsíců) zvládnul úplně v pohodě.
V jeslích mi ředitelka řekla - že v podstatě neexistuje zdravý- normální dítě, který by nezvládno jesle a nasledně školku.
Pokud se dítěti pořádně vysvětlí o co jde a učitelky jsou v pohodě - tak není problém.
Spíš to hůř zvládají rodiče než děti.
Do smrti nezapomenu, když jsem ho tam poprvé dávala - na hodinu -a on ječel jak siréna, a řval: mami, prosím, neodcházej, já budu hodnej.
Ale, hned jak jsem zašla za roh - byl ticho, nejdřív pokukoval po dětech a za deset minut si s nima hrál a o mě nevěděl - přesně jak píše "nonames".
Myslím si, že děti kolem 3 let už prostě ostatní děti potřebují.A rodiče už jim nestačí.
Nakonec se do jeslí těšil, jak si bude hrát a pomáhat " tetám ".
To co píše ria 80 je smutný, ale myslím, že dnes je opravdu jiná doba.
Nevím kolik ti je?

alena22
4. led 2009

ahojte ja som bola velmi naviazana na maleho aj on na mna myslim ze to bolo koli zdravotnym problemom co mal hned po narodeni. Nedavala som ho kocikovat babkam,nikto ho nevarovaval skratka vzdy bola po ruke mama pripadne ocko s tym jedinym som ho nechala doma 😅 znie to mozno cudne ale ja som mala pocit ze sa nikto okrem muza a mna nedokaze o neho lepsie postarat 😅
V septembri som sa rozhodla ze nastupim do prace a maleho dam do jasli skorej ide o denne sanatorium pre deticky so slabou imunitou ako klasicke jasle. Deti nemusia pit z hrnceka,pytat sa na wc,nemusia byt ani chodiace.Tak Adrianko 2.9.08 pekne narukoval 1x bez rodicov do noveho prostredia medzi deticky a ucitelky, isli sme obaja s muzom lebo neviem ci by som ho tam sama nechala ale nas hrdina si asi ani neuvedomil ze co sa deje pekne isiel hral sa a najviac sa mu pacilo ze papali chlebiky s pomazankou to on velmi rad 😀 podotykam ze v septembri mal rok aj tri mesiace,prvy tyzden nespinkal a potom sme ho nechali uz aj na obedny spanok krasne to zvladol sem tam rano muzovi zaplakal ked ho prezliekal ale akonahle zbadal pani ucitelku hned prestal a krasne siel dnu po mesiaci uz zdrhal dnu neprezleceny co sa nevedel deti dockat a ked som po neho prisla nechcel ist domov a dodnes sa mi stava ze ja chvatam z prace pre neho aby mu nebolo smutno nabehnem tam a on si sedi a pokym nedoje chlebik ale nedohra svoju hru ani nedje domov 😀
Tak si myslim ze nieje nejaky vek kedy je dieta pripravene na jasle ci skolku skratka kazde dieta je ina osobnost, inak vsetko vnima, niekto prime taku zmenu v roku niekto ani v 4 rokoch nie.Tazko povedat od coho to presne zavisi.Ja si myslim ze nam velni ponohla taka priprava ze sme chodili ked som bola este na MD do materskeho centra v meste kde sme sa stretavali priblizne rovnako stare deticky s mamickami a ze tam si mozno nejako zvykol na kolektiv neviem presne ale asi to pomohlo, lebo ozaj nebol nikdy predtym bez mamicky ci otecka 🙂

zdenallicka
4. led 2009

AHoj holky...

No, ono "nenutit dite" se lehce rekne, ale hur udela, kdyz mas materskou do tri let veku ditete a do skolky ho proste dat musis...

Zastavam nazor, za kazde dite si zvykne. Nektere driv, jine pozdeji, ale kazde si ve skolce zvykne.. Muze se mu tam nelibit, to ano, nemusi tam travit cas uplne rado, ale o to radsi je potom s rodici doma..

Skolka je proste takova "detska prace" a myslim, ze pani ucitelky maji metody, jak dite zaujmout. 😉
Nektere za ni chvili sice chodi a nechteji treba jist, ale on je hlad donuti a kolektiv je strhne.. A ze si nechteji hrat s ostatnimi detmi? Vzdyt nemusi - hodne deti jsou idividualiste..

mysteria: Jestli je obcas "schopny nechat se pohlidat" babickou, tetou, tvji kamaradkou, s detmi ve svem veku nema vetsi problem, vubec bych to neresila...

Moje segra zacala pul roku pred tim, nez sla mala do skolky, malou nechavat u nas, po kmaradkach, u babicek.. Casto s ni chodila na hriste, byly spolu asi 5x ve skolce.. Tina si pohrala s deckama, nasla si oblibene hracky, na ktere se pak tesila...

Ze zacatku taky plakala, ale pokud vzbudis pravdovou duveru u sveho ditete a ono ti veri, ze orpavdu prijdes zpet a nenechas ho tam, je to v pohode...

A souhlasim s tim, jak tu nekdo psal, ze pokud jsou to hystericke place doprovazene krecovitym drzenim se mamy, kdy ucitelka decko z naruce skoro trha, pak popros tatinka nebo dedecka... Chlapi maji od prirody vetsi autoritu a decko ani nepipne... 😀

Hodne stesti a pevne nervy... ale jiste to pujde jako po masle... 😉

zdenallicka
4. led 2009

JO a motivacni prostredek byly u me dalsi netere penizky.. Ziji v Nemecku a ji se ve skolce sice libilo, ale byla trosku "na prachy" 😀 , tak si ve trech a pul letech zaridila, aby ji platili, kdyz je to "detska prace"... Davali ji za kazdy den 10 centu do pokladnicky (nemela poneti o hodnote te penizky - tehdy asi 3,- Kč) a jednou za mesic to vybrala, mela necela 3 Eura a sla na zmrzlinu s dedeckem, kterou si sama zaplatila a pozvala jeste i dedecka.. Bylo to fajn... 😉

ted ctu ria80 - ups, to bylo blby a je mi to lito.. Asi jsi byla hooodne krehka duse... ☹

Ale stejne si myslim, ze to vzdycky prejde a dnes jsou deti otrkanejsi... Vim to, pracuju s nima... 😀 😅

ria80
4. led 2009

Souhlasím,že je asi dneska jiná doba.Však od té doby,co jsem tam chodila já,je už 23 let.Asi se dnes ty tety chovají k dětem jinak a celý je to tam jiný.No je fakt,že se mnou mamka nikdy nešla mezi děti,ani nikdo nechodil k nám,ůbec nikdo,tak že jsem byla na naše hodně vázaná.A jen tak šokem dítě strčit do školky,to asi není dobře.
Chápu,že máma prostě někdy do práce musí a nedá se nic dělat.Ale pokud tam to dítě fakt nechce,hledala bych nějaké řešení.My jsme taky samy s malou a kdyby přišla taková situace,tak pomůže babička a děda.
Taky bych asi měla strach,že bude pořád dítě nemocný.Ale to se asi musí přežít.

mysteria
autor
4. led 2009

Tak sme školku zkusili týden, lituju toho, malej začal být na mě závislej mnohem víc.

Bojím se jak to bude třeba za rok, když už ve školce bude muset být (teď mu sou 3 roky)

zdenallicka ,no právě u nás to je problém, od té doby, co byl ve školce, tak mu nesmím zmizet z dohledu, nechce být s babčou, dědou, prostě nikým jen semnou, dřív vydřžel i beze mě, teď je to katastrofa.

dioliana1
5. led 2009

My sme u najstarsieho mali velky problem rano reval ze nechce ist do skolky a poobede ze nechce zo skolky trvalo to cele 3 roky, bol dlho jedinacik. Dcera sa do skolky tesila a nemala ziaden problem. Fakt zalezi od dietata. 😅

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

Ja si dodnes pamatuji jak jsem se (po obede, kdy deti spi)pokakala! A mela strach se priznat a pak zablesk v umyvarne jak me ucitelka-teta....drhla a nadavala jake jsem cune!!!! A ze si pro me maminka neprijde.....to me moc bolelo! 😢 ....tehdy mi byly presne tri roky!

Malou nebudu nutit a zkouset budem urco prirozene, jenze mame vyhodu, u nas funguje babicka-zlata! 😵

rohacka
3. bře 2009

Mysteria - nasa Dorotka bola v skolke od 3 r.9m - sept, okt. - hrozne, place, bolesti bruska a tak. A to sme ju na skolku pripravovali, citali knizky o skolke, chodili sme ju obzerat a tak. Chodili sme medzi deti, dokonca do nedelnej skoly, kde bola sama cca 2 hodiny raz do tyzdna. Ale v skolke hroza. A prisla domov a bola na mna nalepena ako nalepka, odmietala dokonca sama ostat s tatikom doma, kym som isla do obchodu ☹ . Nechcela ist ani k babku, ktoru bezne miluje... Presne ako pises. Ale...vybavila som jej zdravotne prazdniny 2 mesiace, medzitym dovrsila 4 roky, stale sme o skolke rozpravali, ... a v januari sme znova nastupili, len na 4 hodiny, len 2 - 3 x do tyzdna - ale USPESNE - myslim - rano celkom v poho a najdem ju vysmiatu, ako uteka za mnou z obeda. Myslim, ze jej ta prestavka pomohla. Mnohi ma odsudzovali, ze som jej ustupila a tak, ale ja som to tak citila, ze jednoducho asi este nie je zrela. Ale je pravda, ze som jej nikdy nepovedala pravy dovod, preco teraz nechodi do skolky. Ona vedela to, ze nechodi, aby Kubko - mladsi nedonoseny syn s oslabenou imunitou - nebol od nej chory, lebo v skolke su bacily.
Moze mi kto hovorit, ze 3-rocne dieta patri do kolektivu 😖 . Nam sa to vyplatilo, je zrelsia a aj ja som spokojnejsia. Mozno sme vynimka... Neviem, ale opat sa mi potvrdilo - nech rozhodne mamkino srdiecko 🙂

tonicka
27. bře 2009

ahojte, ja sa malu chystam dat do skolky priblizne od 3 rokov, ale tiez uvidim ci nepockam... dcerka sa velmi boji deti a je na mna a manzela velmi naviazana... tak uvidime

karotky
27. bře 2009

Já bych řekla,že za rok moje dítě připravené bude.Už teď je poplašené,když vidí jiné vrstevníky a na dětském hřišti je jak v sedmém nebi. 😵
Ale já na to asi nebudu připravená nikdy. 😅
Asi mi to bude trhat srdce,až ho tam budu muset dávat a pak půjdu do roboty. ☹