Jak sehnat peníze pro školku?

j.a.n.u.s.
24. únor 2012

Zajimalo by me, jestli se u vas ve skolkach konaji podobne akce....
(nemam cas to rozepisovat, tak je to okopirovane)

K těm peníze shánějícím aktivitám : když chodili do školky Zuzka a Pepík( v Praze Libni-Sokolovská ),jejich školka byla a dosud je zdravou školkou a paní ředitelka se opravdu snažila .Pořádali se různé semináře pro odbornou veřejnost,před vánocema veletrhy hraček,knížek apod.To jsme ocenily zejména my zaměstnané matky, že jsme nemusely nikde běhat a pracně shánět dětem dárky.Školka za peníze dětem koupila pec na keramiku, malou horolezeckou stěnu ( výška asi necelé 2 metry ),nové dřevěné prolézačky do zahrady -vlak,hrad,různá zvířata a už ani nevím co dalšího.Na vánoce měli vždycky děti ve třídách pod stromkem nové hračky do třídy.

Ja konkretne bych ocenila za vybrane penize ionizatory do tridy.... pac to ovzdusi tady je fakt maras!!!
Ale potrebuju tip...napadl me neco jako veletrh hracek na vymenu...tridy mezi sebou treba 🙂

Mate nejake akce?

reruna
24. únor 2012

U nás se ve školce vybíraly peníze od rodičů jako finanční dar, bylo to dobrovolné a každý dal, kolik chtěl -pokud chtěl.....ředitelka pak za to nakoupila nové hračky pod stromeček na Vánoce. Na vybavení tříd, rekonstrukce šaten, nové houpačky na dvůr atd. mají peníze z dotací...

j.a.n.u.s.
autor
24. únor 2012

@reruna to jo to mi vybirame SRPŠ, ale myslela jsem tomu dat nejakou stavu-takhle je to dost suchy a smutny, nejak zapojit i deti.... 😉

reruna
24. únor 2012

@j.a.n.u.s. a ten veletrh si představuješ jak? zní to zajímavě

j.a.n.u.s.
autor
24. únor 2012

Kdo bude chtit "na veletrh" da do banku treba 100,-(rodice)
Doma si vytridi treba 5 hracek, neposkozenych-se kterymi si uz nehraje, prinese je do skolky a na spolecne akci s nazvem "Veletrh hracek"(konaneho treba na zahrade pri peknem pocasi) si mohouz deti povymenovat...co z toho vseho kdo bude mit?
Deti "nove" hracky.
Maminky radost, ze deti maji radost.
Spolecne stravene odpoledne.
Skolka novy ionizer.

Pri 69 detech ve skolce(tzn. trech tridach) by si mohli dovolit jeden do kazde tridy...pri predpokladu, ze do banku daji vsichni, ale pokud ne...kazdopadne penize budou alespon na jeden 🙂
http://www.filtryostrava.cz/ionic-care-triton-x...
Mam ho doma, vim o cem mluvim 🙂

Co si o tom myslis??? Dnes to jdu navrhnout reditelce.

reruna
24. únor 2012

no není o špatný nápad, jsem zvědavá, co na to ředitelka, aby to bylo právně ok...

j.a.n.u.s.
autor
24. únor 2012

@reruna Proc pravne? Toto me smoli...kurna, dobra vec pro deti a nase mysl nam veli...pravne :((((
To neni nic osobniho, uz tohle resim nejakou dobu, jsme tak svazani pravem, zakony, reklamou, hnusnym systemem tady...ze zapominame na lidstvi, na cistou tvar...ach kdy lidi prohlednou, ze staci tak malo...a zacit po sobe u deti....

reruna
25. únor 2012

@j.a.n.u.s. máš úplnou pravdu, ale napadlo mě to právě proto, že naše ředitelka, když po nás chtěla ten příspěvek, tak říkala, že to musí nějak zaonačit a nazvat to jako finanční dar, aby to nikdo nemohl nějak napadnout...Jsem zvědavá, jestli se ti to podaří uskutečnit a držím ti palce🙂

j.a.n.u.s.
autor
25. únor 2012

Urco dam vedet 🙂
@reruna

j.a.n.u.s.
autor
29. únor 2012

@reruna tak reditelka kyvla 🙂 juchuuu