Jak tráví prázdniny Vaše pětileté děti?

neomenia
8. srp 2019

Ahoj, ráda bych věděla, jak to mají jiné rodiny s pětiletými dětmi. U nás tím, že máme teď půlroční mimčo, jsme i s naší pětiletou dcerou většinu léta na chatě ( naše mš je celé léto zavřená). Jezdí s babičkou nebo se mniu a manželem občas na výlety, občas se projede na kole, když je vedro, jdeme k řece. Jinak si hodně hraje na zahradě, sama, nebo se sousedovic dětmi. Měla jeden "přívesnický" tábor, týden byla s jednou babi v západních Čechách, týden s druhou v Krkonoších. V září pojedem všichni k moři. Jak to máte u vás ?ptám se proto, že mě překvapilo, že některé děti z MŠ maji i ctyry příměstské tabory, přestože třeba jejich mamky jsou take na mateřské... Tak si říkám, jestli bych neměla dcerku vic rozvíjet ? V penězích by problém nebyl... Ale takhle mi prijde spokojená...

gabriela_morais
10. srp 2019

ridte se podle sebe :] ne podle ostatnich , my travime leto stejne jako vy, krome toho tabora. prarodice, kolo, voda, semtam vylet atd. k letu patri nuda ... deti pak vymysli sami uzasne veci a tim se prave rozvyji ... tem, kterym se neustale vymysli program a tabory pak nevi, co delat s volnym casem. moje mamka tvrdi, ze rodice v dnesni dobe maji az moc casu a vymysli kraviny, musim uznat , ze ma svatou pravdu :D

alcar
10. srp 2019

@gabriela_morais ted se musim smat.... k letu patri nuda, deti pak vymysli sami uzasne veci... jj, to je pravda. Vcera se nudili a vymysleli tak uuuuuuzasne veci, ze uz jsem je chtela odpoledne zavrit nejlepe do klece. 😂🙈

gabriela_morais
10. srp 2019

@alcar ver mi , ja taky, me minule dosel pomalovany temperkama (cernou) od hlavy az k pate, a druhy den se rozhodl chodit bosyma nohama pro rozteklem asfaltu od slunicka. chvilka stresu a je klid :D

alcar
10. srp 2019

@gabriela_morais 🤣 no je sranda s nima nekdy.

ilona87
10. srp 2019

Mám 5,5 letaka a 18m dceru. Chata, společná dovolená týden na horách, týden v Praze, týden na horách s babi, se mnou a s mladší. Když je v Praze tak výlety, koupak.... Naše MŠ je také celé léto zavřená, pořádají ale 2 příměstské tábory... Letos jsem ho nedala, přijde mi, že má prázdniny nabité 🙂 na 14 dní ještě jedem na chatu.

bva
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenoockaa
10. srp 2019

Pokud to malé takto vyhovuje, pak bych to takto nechala. Jsou děti, které se doma prostě nudí a nezabaví, potřebují kolektiv... Tam bych ten tábor pochopila ale jinak bych to zbytečně nepřeháněla 🙂

jujatko
10. srp 2019

Moje dcerka čerstvě pět let. Chodím do práce, takže první týden s námi (rodiči) dovolená, pak 12 dní u mojí tety, pak týden doma (měla jsem dovolenou) - z toho 3 dny na Šumavě, pak 14 dní u mojí maminy, teď na týden přijede - bude se mnou chodit do práce, pak na 14 dní k tetě a pak 10 dní v září jedeme ještě na dovolenou. Kolem mne využívá hodně mamin příměstské tábory (2-3 týdny během prázdnin). Příští rok bych ráda alespoň na dva týdny taky příměstský tábor, protože mi vadí, že je malá pořád pryč 😞 😞 . Ale samozřejmě je něco jiného, když je člověk doma vs chodí do práce. Ale každý to má jinak a určitě sama víte nejlíp, zda by dcerka ráda na nějaký příměstský tábor nebo ne.

ladyhacek
10. srp 2019

Mám téměř 4,5 letého a skoro ročního syna. Jsem teda na mateřské. Školka také zavřená.
Starší teda byl 5 dní u babicky. S druhou bydlíme a je nepohyblivá ( chodí o holích, čeká ma operací)
Celé léto je se mnou, pár výletu a jezdíme 1x týdne za mojí babičkou ( většinou na celý den)
Jinak travime léto u kamarádky u bazénu, nebo na zahradě.
O táboře ( jednom) jsem uvažovala. Aby zažil něco jiného a zajímavého - taky pracuji z domu tak by mi to pomohlo, ale nikam jsme ho nedali.
Ještě nás čekají dva výlety s manželem a hotovo
V září možná pojedeme na 2 dny na dovolenou v Čechách.

Spíš jsem zvědavá jak to budeme dělat až půjde do školy a mladší do školky 8 týdnu dovolené nedáme dohromady. Platit 4 tábory? Z čeho? Týden u babičky a co pak? Co s mladším když tábory jsou od 4 let ? Vezmou ho dřív?

marketa11112
10. srp 2019

@ladyhacek jo, my budeme mit ve skolce ted dve deti...skolka je zavrena mesic,tak to bude planovani predem...zda pohlida babicka s dedou, nevim. Druha je pase uplne. Na primestsky tabor berou az vetsi skolni deti....a az budou ve skole, budeme resit dva mesice. To bude fakt mazec...

marcicek84
10. srp 2019

U nas leto vypada nasledovne,skolka je otevrena cely cervenec,pak tyden hory,obvykle Slovensko,14 dni more,zbytek hlida babi...jinak vikendy vylety po okoli -zoo,koupaky,hory v CR,prochazky po lese,parku,navstevy parku a velkych prolezacek nebo blbnuti s babi ci s nami na zahrade,i akce jako grilovacky zvlada,vylety k tchyni (ale ta neni hlidaci tak ani pres noc by tam mala nevydrzela),prijde mi to pro ni jako fajn leto,kdybych do toho sroubovala jeste primestsky tabor,tak si snad mala ani neodpocine...
Vidim smysl primestskych taboru pouze jako nahrada skolky ci skoly,ale zase pokud jsem doma s mladsim tak mi prijde zbytecne toto vyuzit,detem je doma ze vseho nejlip...o taborech budeme muset popremyslet asi az bude mala chodit do skoly (2 mesice prazdnin jen tak nepokryjeme,mesic asi jo,ale pokud by hlidaci babi uz nemohla hlidat tak ten mesic to by se asi lepilo temi tabory

rubicon_cube
10. srp 2019

@neomenia Máme tři děti, z toho nejstarší je pět, letos žádný tábor neměla, plánuji ho až na příští rok. Za to jsme letos už byli na dovolené uprostřed ,,ničeho'' a pojedeme ještě jednou, co víkend, to jsme po výletech a když má manžel dovolenou, tak jezdíme na výlety každý den, sjíždíme památky, ZOO, pouťe, aukce pro děti...chodíme do kina, do herny a tak...a vlastně na týden byla u babičky na chatě 🙂

marulu
10. srp 2019

Příměstské tábory jsou skvělé pro pracující rodiče a pokud o prázdninách nefunguje školka, tak je to jediná možnost. Avšak proč tam dávají děti matky na mateřské, to vážně nepochopim.Dokud jsem byla doma, tak by mi ani nenapadlo dát starší dceru do školky nebo na příměstský tábor. Teď když pracuji, tak prázdninovou školku i příměstské tábory využívám, ale i tak se snažím, aby na nich byli co nejméně.

prejeta_zaba
11. srp 2019

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, ale mně vždycky přišlo, že prázdniny jsou právě o té možnosti pro děti dělat co chci, kdy chci a ne být pořád organizovaná učitelkou (nebo tedy lektory a vedoucími na táboře). Právě ty různé příměstské tábory jsou asi dobrá alternativa hlídání, ale ne, že dítěti zaplatíš 5 táborů a celé léto ho neuvidíš. Takové děti pak bývají zpravidla zpruzelé, že nechtějí zase hrát to a tamto a že chtějí jen odpolední klid, někde se válet ve stínu a pojídat dobroty. Neříkám, že se má dítě 2 měsíce válet u televize, ale už by mohlo propadnout kouzlu prázdnin, vstávat kdy chce, klidně být do oběda v pyžamu, snídat meloun, chodit s vámi k vodě, na malé výlety, motat si náramky z bavlnek, prohlížet si knížky a blbnout kdy chce a ne kdy ji do toho někdo naorganizuje. Však je jí 5, nemusí mít zcestovaný celý svět a rozumět všemu, jak je teď mezi rodiči oblíbená soutěž - či dítě toho má nejvíc. 😝

linee
13. srp 2019

@marulu tak znam matku na materske, co je doma s pulrocni holcickou a jednu holku dava do skolni druziny na 7 rano a vyvzvedava ji ve 4 a dalsi holku do skolky take rano a nevyzvedava nikdy drive, nez ve 4... takze pak "rozumim", ze vyuzivaji primestske tabory. Na druhou stranu vyuzit nejaky mi neprijde spatne, udelat detem program na dva mesice uplne sranda neni, i kdyz se to samozrejme da. Ctyri uz jsou ale podle mne moc.

pospis
16. srp 2019

Deti 7r,5r a necele 3roky. Ti dva starsi tyden na pobytovem táboře a tyden příměstsky tábor, 14dni jsme byli v Chorvatsku, 2x po týdnu jsem byla s detmi u babicek a 14dni jsme byli doma a vymysleli program za pochodu ☺️☺️ tim ze jsem jeste doma s nejmladším, jsme travili skoro cele prázdniny spolecne. Krom 14dni táboru. Nejmladsi syn bude mit v zari tri a nastupuje do skolky a ja do práce. Takže v podstatě nase posledni spolecne prazndiny. Opravdu jsme si je uzili. Příští rok netusim jak udelame. Tábory jsou drahe platit je 3x a i kdyby neslo az tak o penize, nejmladsi nebude mít jeste 4roky tak najit pro nej příměstak bude obtizne (skolka jede 14dni, babičky pracující )... už ted je mi lito ze toto jsou moje posledni prazdniny doma.

kaja2016
26. srp 2019

@neomenia Taky me ten dotaz zarazil. Ja si myslim, ze pobyt na chate nebo proste kdekoliv rodina travi leto plne dostacuje. Dceri jsou tri, tak tabor zatim nepada v uvahu, ale myslim, ze ani v peti letech bych ji nikam nedavala. Jde o to, aby mela kolem sebe deti - nejak trvale a nejake nahodne a bude se vyvijet naprosto v poradku.-)

kaja2016
26. srp 2019

@linee Vis co program....Ono jde o to, ze petilete si program udela samo, ma-li prostor - tzn.nejake jine ruzne stare deti, ktere to leto travi s nim. Dneska se detem vsechno organizuje, prijde mi to prasteny....

pospis
26. srp 2019

@kaja2016 ono taky pětileté dítě a dle meho nazoru ani sesti nebo sedmilete nemůže byt doma samo aby si ten program udelalo samo A pokud rodice pracují tak musi nejak řešit 8tydnu prázdnin. Nase skolka jede 14dni, skola nic, 14dni společne dovolene, prarodiče pracující. Zbyvajici tydny se musi nejak pokryt - prarodiče, tábory, primestaky atd... tim ted nemyslím zakladatelku, ktera je doma na rodičovské ale tak celkovou situaci.