Jak vaše 4 leté děti mluví? Kdy je už čas na logopeda?

timbouctou
13. únor 2012

Ahoj, náš 4letý odmítá říkat š a č a ž a všeobecně prohlásil, že se nic učit nebude, protože už umí mluvit 😒 kdy mám začít plašit s logopedem? Všechny děti okolo už mluví mnohem líp. A taky začal z nějakého důvodu rozsekávat slova při řeči, jako že třeba místo postýlka řekne post - ýlka, pomlčka je nádech. Neni to divné? Jak jste na tom vy?

betelgeuzz
2. zář 2014

@skritkova a na R je opravdu čas. chodila jsem se starší na logo kvůli L (vyslovovala ho špatně), kolem 4,5 roku jsme končily a logopedka říkala, že na trénování R je čas. A začala ho říkat před týdnem, za měsíc a půl má 5.

skritkova
2. zář 2014

@hojda
@betelgeuzz Holky, moc děkuju 😵 Jak bude čas, kouknu na to 🙂 A děkuju za tipy, jak cvičit. Vzpomněla jsem si, že něco z toho se dělalo v jedné MŠ, kde jsem kdysi byla na praxi, byla to logopedická třída 😉

betelgeuzz
2. zář 2014

@skritkova u nás to taky ve školce ve volných chvilkách trénují 🙂

dckami
16. pro 2014

ahoj holky, sháním pro kluka CD na cvičení fonematického sluchu - Vykuk, naslouchej a hrej si...nemáte někdo??? díky. 🙂

stekkna
16. dub 2015

@1983hr : Co to meleš? Čas do 5 let?? Moje dítě umělo ve dvou a půl letech naprosto skvěle mluvit, každý nás chválil....Dneska když vidím ty děti co ještě v pěti žvatlaj....strašný. Ještě je matky vozí v kočáru a žvatlaj s nima, to bych se poblila

infokonik
16. dub 2015

@stekkna Ahoj, prosím, pokud vstoupíš do diskuse, tak slušně, děkuji za pochopeni. Hezky den.

ilonkaseda
16. dub 2015

@stekkna možná nežvatlají tvé děti,ale bohužel jejich maminka,snad si pochopila jak to myslím.Názor se dá vyjádřit přece slušněji

stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
infokonik
17. dub 2015

@stekkna https://www.modrykonik.cz/rules/
Prosím, podívej se na Pravidla přispívání do Diskuse.

stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betelgeuzz
17. dub 2015

@stekkna a všimla sis, že reaguješ na příspěvek 3 roky starý?

atinkaa
17. dub 2015

@stekkna nemám sprosté slovo, nikoho neznevažuji 😉
tomu vravim sebareflexia...nic v zlom len kukni vyssie:

citujem: Co to meleš? Čas do 5 let??
Ještě je matky vozí v kočáru a žvatlaj s nima, to bych se poblila

Možná žvatláte vy dvě. Komentář nebyl pro Vás tak se zdržte komentářů

...ako pardon ale ludia to citaju a mozu vstupovat do diskusie rovnako ako si to urobila ty a rovnako ako nazory predo mnou i ja mam pocit, ze veta - podla mojho nazoru nie je cas a je potreba to riesit pred 5rokom veku dietata sa da napisat aj inak - bez zvatlania a bez negativneho konotatu, ktory tam jednoducho je....alebo to bude asi tym nomen omen..

stekkna
17. dub 2015

@betelgeuzz Ano všimla.
@atinkaa Kde je sprosté slovo? A ano, neznevažuji

atinkaa
17. dub 2015

@stekkna co to meles a mozna zvatlate...a pod. pouzivas bezne v diskusii s cudzimi dospelymi ano? tak ak jo tak je to uplne v poriadku a som rada za nas vsetkych ze si teda neskusila pisat sproste...fakt God bless za to 😉stekkno

stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
infokonik
17. dub 2015

@stekkna Upozorňuji na opakované porušení pravidel, přispívej do diskuse k tématu a slušně, tak jako ostatní, Tvé příspěvky mimo téma budou smazány.

stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adelka21
17. dub 2015

@stekkna sproste nepíšete, přesto Vaše psaní je urážející. 😒 A ano, vim, ze jste nekomunikovala se mnou, jenom podotknu, ze toto je forum/diskuze, ne monolg či dialog.

stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stekkna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konidana
4. čer 2015

@timbouctou Ahoj, tak jak zvládá syn mluvení? Ptám se protože řeším úplně totéž , co ty. Syn do tří skoro nemluvil, pak byl posun s nástupem do MŠ, ale do roka zase stagnace. Před rokem jsem se konečně dokopala na lopedii, nastartovalo ho to k jednomu písmenu (K) , ale zase jsme ustrnuli. Podle mne to už jakž takž umí, ale sabotuje. Mluvení ho prostě nezajímá (grafomotorika taky nic moc), radši jezdí na kole. Teď mi logopedka doporučila vyšetření u psychologa, tak jsem v září zvědavá...