Jak vaše dítě kreslí ve 4 letech?

maleva
30. zář 2012

Ahoj! Máme chlapečku, kterému byly v pátek čtyři roky. Chtěla bych se zeptat jak kreslí vaše děti ve 4 letech? Kreslení ho moc nebaví, umí akorát sluníčko a nějakou napodobeninu domečku. 😒

hojda
30. zář 2012

Tak nám je 3,5 a jsme na tom dost podobně. Teda jeho to i celkem baví🙂, hlavně matla vodovky, tempery. Máme problém s držením tužky, pořád jí špatně drží, jakoby zezhora (jako křídu asi to má od toho maluje tak na tabuli). Nejhorší je, že já taky držím tužku jako prase kost, takže ho to ani nemůžu učit 😀 a přitom jsem psala nejlíp z celé třídy, ale nesměli mi upravovat úchop, to jsem nenapsala už nic.....

ia.
30. zář 2012

@maleva mé dítě mělo 4 roky v sobotu a maluje asi stejně jako to tvé 😅 ve školce na nástěnce bezpečně poznám jeho obrázek už z dálky,jsou to jen čmáranice. Chápu to, já malovat neumím a manžel taky ne. Ve školce mají kroužek keramiku, na doporučení učitelky jsme ho tam přihlásili pro rozvíjení jemné motoriky. Je nadšený. A já jsem zvědavá na ty výrobky 😀 malovat ho nebaví, ale hlavu si z toho nedělám. Doma prostě nemaluje, ale jezdí s autíčkama...baví ho jiné věci. Od necelých tří let umí jezdit sám na kole, od tří let jezdí na lyžích, prostě si z toho, že neumí malovat a nebaví ho to hlavu nedělám... 😉

berenika39
30. zář 2012

@maleva Jak kreslí? Nevím, protože nekreslí 😀 😀 😀 .
Teď vážně, 4 mu byly v srpnu. Měl období, přesně před rokem, po třetím roce, kdy kreslil pořád, takové ty správné lidi - šiška s očima,pusou, nosem, rukama nohama, auto - jen kabina a kola, sluníčko, kytka...pak na jaře jako když utne. Výjimečně - když jsme doma, omalovánky, tužku drží úplně dobře, vybarvuje pečlivě, fakt nepřetahuje, je pečlivka, vydrží u toho, umí pár písmenek, čísel...ale NEkreslí. Fakt nic. Jako aby si sednul, vzal pastelky a nakreslil "obrázek", tak to nehrozí.
A já? Nic, neřeším, páč jsem na tom s kreslením hodně podobně jako on a když k tomu nepřijde sám, tak prostě nebude mít z výtvarky jedničku. Dítě by v rámci správného vývoje mělo v určitém věku mít kresbu podle nějakých tabulek, jednou jsem to hledala - řekla jsem Petrovi: namaluješ to a to...a on jo, namaloval. Ale že by sám od sebe ...ne e e e

hojda
30. zář 2012

@ia. Karamiku tu zbožňuje, modelína to samé.

hojda
30. zář 2012

TAky jsem někde slyšela, že děti které nemluví prý ani nekreslí, tak nevím...

berenika39
30. zář 2012

@hojda a obráceně? Petr mluví tak, že mu někdy dávám jídlo, abych se mohla nadechnout, než bdu muset zase odpovídat 😀 . Takže kdo mluví, kreslí? neplatí, neplatíí 😀

hojda
30. zář 2012

Jinak kamarádky manžel, když viděl výtvor svého syna na nástěnce ve školce, tak jí řekl, že malému musí zaplatit nějaký kurz výtvarky, že je to hrůza a nemyslel to jako vtip, myslel to fakt vážně.

knobloska
30. zář 2012

@maleva to je úplně normální. Mezi dětmi je velký rozdíl, proto nerada srovnávám. Zlom je nástup do školy, protože u zápisu se hodnotí školní zralost a to je třeba nakreslit mužskou postavu - sleduje se pak, zda dítko nakreslí detaily obličeje, teda vše, co tam má být 😀, jestli má prsty na rukou a jestli jich má 5, jestli kreslí botky, vlasy atd. ale to má ještě spoustu času. Naše malá maluje jen duhu a jak prší 😀. Ale už měla období lidiček, domečků. Pořád se to měnía někdy (třeba teď) mi připadá, že udělala spíš krok zpět 🙂. Důležitý je chválit a podporovat. Třeba ať zkusí namalovat Ježíškovi obrázek, co by chtěla. Nemám ráda, a ni se to nemá dělat, když maminka předkresluje a dětičky to malují stejně. Jen ať si to dělají po svém, podle své fantazie.

maleva
autor
30. zář 2012

Tak to jsem ráda, že v tom nejsme sami. 🙂 Jinak začal sedět v půl roce od 10 měsíců chodí a na konci července se naučil jezdit na kole bez koleček. 🙂

2hanah
30. zář 2012

Můj čtyřletý syn kreslí docela pěkně, nejraději zvířátka a dinosaury a většinou už opravdu dobře vystihne tvar a obrys zvířete, někdy i líp než já 🙂

mamkamarketa
1. říj 2012

Tak ted ste me uklidnily 😀
Kluk bude mit 4 za 2 mesice. On nemaluje, on cmara. Treba udela par car a je to metro, zluta cmouha je slunicko, malovani a vybarvovani ma za trest 😅
Strasne rad si patla cele ruce v prstovych barvach a vytvari "abstrakce" ale i to je umeni, ne? 😎
Ale jak psala @ia. Jeho obrazek ve skolce okamzite poznam.
Ja ani muz kreslot neumime. Vubec. Takze me to neudivuje

Jo a tuzku drzi jako prase kost. Nebavi ho kreslit, takze se ani tohle naucit nechce

citun
1. říj 2012

@maleva Měla jsem se synem to samé.Malování ho nebavilo a nebaví ani teď. 😉

sisstin
1. říj 2012

@hojda tak ono to je tak, že děti s vadou řeči mají tu kresbu opožděnou a vykazuje určité znaky. Ale není to tak, že děti, které nekreslí, nemluví 😉

gammaray
1. říj 2012

@hojda ahoj.mám čtyřleté dvojky,když vidí pastelku-zdrhají,do kreslení se jim vůbec nechce 😀 😀 jejich výtvory ve školce jsou dost "zajímavé".viz foto(měli namalovat školku) 😕 😕 myslím ale,,že to kreslení s mluvením a nemluvením nemá nic společného.....mluví oba ve větách už od 18 měsíců a to fakt nádherně.je to určo indivindi 😉

missymici
1. říj 2012

Danik malovani miluje snad uz od dvou let....to bylo poprvé takove vselijake slunicko,ale ted uz jede fakt krasne,i kolikrat sam,prinese ukazat co vymyslel a namaloval...tuhle prinesl ukazat zelvu nedavno,malem jsem spadla na zadek,...fakt dobry.Umi Panacka,housenku (tu se taky sam naucil),auto,slunicko,nekdy i strom,zelvu,autobus,oblicej s vlasama a přednedávnem se naucil medvěda.Jo a duhu,...Prikladam poslední vytvory

aja123
1. říj 2012

Maluje tak, jak maluje. Pro mě maluje nejkrásněji na světě 😉

pepibubu
1. říj 2012

víceméně jen čmáranice....

mamkamarketa
1. říj 2012

@gammaray nepujcila sis vytvory meho syna? 😀 😕

blandik
2. říj 2012

@maleva - kreslí jen občas, někdy nekreslí celý měsíc...hodně pomáhá, když si já sednu ke stolu a začnu si něco psát, tak začne při mě kreslit..jinak kreslí pořád jen dopravní prostředky, poslední asi čtvrt rok už kreslí vodorovné čáry a taky čtverce je vidět, že třénuje....protože jeho kresby začaly být hodně hranaté..kolečka tedy kreslí už dlouho...objevuje se náznak trojúhelníku...kreslí hodně detaily aut...občas nakreslí lidi, obličej kreslí komplet v detailech, kreslí prsty,začal kreslit i tělo, už to není jen hlavonožec. Jo, a poslendí měsíc začal držet pastelku jak se má, současně začal po bytě sbírat smítka a vlasy a všechno to skladuje ,že to potřebuje /což tedy spolu souvisí - sbírání drobků a správný úchop tužky)..a dneska prohlásil, že nechce, aby se u něj v pokoji uklízelo, že pak by tam neměl ty drobky a smítka, která nutně potřebuje sbírat a mít. 😀

blandik
2. říj 2012

@berenika39 - víš co u nás zabírá? Když si já sednu ke stolu a začnu si něco psát, tak mi bere tužku a chce kreslit.nebo že si začnu krestli já sama..dneska jsem dumala nad jeho dortem k narozkám a nakreslila jsem si traktor..a on hned šel kreslit, jinak si na to taky nevzpomene jak je měsíc dlouhý...

mapurka
3. říj 2012

dcera - v srpnu měla 4, maluje jen sluníčko, kytku, hlavu postavy i s detaily. Takže více méně vše, kde je zákldem kruh. Vybarvuje docela obstojně, i když často vše jednou barvou. V poslední době bere tužku do ruky z vlastní vůle denně, takže snad to bude lepší a lepší.

garfie
3. říj 2012

@gammaray v nějaké moderní galerii by se to vyjímalo 🙂

monikabie
3. říj 2012

Máme skoro 4.5 a malujeme převážně auta🙂 Jinak zvlásne sluníčko a nějakou postavu. Jinak tomu moc nedá🙂

majatob
3. říj 2012

Nas mel 4 v dubnu, kresleni ho moc nebere, ale moc rad dela ruzny ukoly "na psani"-obtahovani tecek, dokreslovani detailu, atd. a miluje patlani barvama. Tuzku drzi spravne jen uzkou kulatou, jakmile mu dam do ruky trojhrannou nebo tu tlustou, ma tendence chytit ju spatne a polozit si ju az na prstenicek. Na obrazcich je nase rodina, kridou gepard, drak, a zmizikem vesmir 🙂

gammaray
3. říj 2012

@garfie jo jo,pablo picaso "hadr" 😀 😀 oni moji oba jsou hyperturboaktivní a jakákoliv činnost v klidu a v sedě je pro ně velký problém 😉

garfie
3. říj 2012

Jinak u nás taky žádná sláva, vybarvuje docela hezky-ale nebaví ji to. Maluje postavy s trčícími vlasy, sluníčko moc hezky, včera mě překvapila docela povedeným motýlem....

mamkamarketa
5. říj 2012

Tohle je abstrakce meho temer 4leteho syna 😅

kitinka76
5. říj 2012

@mamkamarketa jednou z něho bude uznávaný umělec!! dobře si ten obraz schovej, ať si ho pak můžeš nechat zarámovat 😉

kitinka76
5. říj 2012

@majatob ten domeček s rodinou je krásný 🙂

mamkamarketa
5. říj 2012

@kitinka76 jj jeho vytvory nam krasli domov 🙂
Holt moderni umeni no 😎 😅