Jak vaše dítě kreslí ve 4 letech?

maleva
30. zář 2012

Ahoj! Máme chlapečku, kterému byly v pátek čtyři roky. Chtěla bych se zeptat jak kreslí vaše děti ve 4 letech? Kreslení ho moc nebaví, umí akorát sluníčko a nějakou napodobeninu domečku. 😒

illy2009
7. říj 2012

Synovi byly čtyři teď v září, maluje pořád, moc ho to baví. Myslím, že maluje docela pěkně, už hodně věcí namaluje líp než já 🙂

wamp22
8. říj 2012

@illy2009 se mi ani nechce věřit, že to nakreslil čtyřletý kluk 🙂 , mám taky kluka a jedině co umí nakreslit je sluníčko, včera mě teda docela překvapil a nkreslil housenku, která se mu fakt povedla 😉 ani já bych jí nedokázala tak nakreslit...ale umí se už podepsat 🙂

illy2009
8. říj 2012

@wamp22 spousta lidí kolem se diví,co všechno umí namalovat. Maluje od té doby, co dokázal udržet tužku v ruce, prostě od malinka. K velikonocům maloval přáníčka ve tvaru velikonočních vajíček a většina adresátů nevěřila, že jsem to nedělala já. Náš se taky umí podepsat,pozná i písmenka, když jsou hůlková, ale i když přečte slovo po písmenkách, tak si to nedokáže spojit a pochopit, co přečetl za slovo. 🙂 já ho to nechci moc učit, abych ho to neučila špatně. I o počítání se zajímá, lehčí sčítání už mu jde docela snadno.

pccolor
16. črc 2013

čtyřletý syn nekreslí, nesnáší to, nebaví ho to. manuálně není šikovný, ale jeho mozek je jako houba. Kdysi před půl rokem jsme si povídali o roháčovi ( náš největší brouk) a udělal mi o něm desetiminutovou přednášku a jelikož ty brouky žerou lišky tak přidal i monolog o liškách....
Prostě každé dítě má něco. Já jen vždy děkuji za wikipedii, protože takto znám odpověď na každou otázku a tak je táta za toho chytrého🙂

malaletajicimyska
9. zář 2013

@maleva no popravde Alovi je 4 a pul a kdyby nakreslil slunicko ci napodobeninu domecku byla bych nadsena.....je pravda ze ho kresleni nebavi a kdyz se uz do toho da popravde nevidim rozdim mezi nim a Koldou kteremu je rok a pul...proste si cmara barvickami. Nijak ho do toho nenutim je sikovny na jine veci.....bavi ho ucit se cist pismenka, rad se mnou tancuje, a ac se za to trochu stydim docela obstojne ovlada playstation.

evulka25
10. zář 2013

Baví ho kreslit auta a ryby, občas nakreslí mámu+tátu a sebe, ale to je přemlouvání.

jmisa
11. zář 2013

Syn nekreslí, ale čmárá a v podstatě jen z donucení ve školce. Taky bezpečně poznám jeho výtvory už z dálky. Teď je na nástěnce, co jsem dělal o prázdninách a náš tam nakreslil, že byl v dinoparku. Kdyby to tam paní učitelka nenapsala, tak bych řekla,že je to těžební věž pro naftu 😀 Ale i tak jsem zajásala, protože aspoň něco.

Ale pokrok proti třem letům tam je, vybarvovali slona a už se soustředil pouze na oblast obrysů slona a ne na celou plochu čtvrtky, ale zásadně používá vodovky černé, tmavošedné, tmavomodré, strašně ponuré obrázky 😀

antarres
19. zář 2013

Naše malá moc ráda maluje, ve 4 letech už dobře nakreslila koníka, motýla, kytičku, čertíka, domeček, rybu, postavu, sluníčko, mračící mrak, ptáčka, šneka. Včera nakreslila lišku.Hodně jí to baví, kupujeme už třetím rokem trojboké pastelky Koh-I-Noor, teď k narozeninám dostala opět vše na malování, ani jí už moc neberou omalovánky, tužku drží už správně. Nevím, můj bratr také kreslí krásně, obrázky jsou jako z knížky, možná to podědila z naší strany, mamka má vystudovanou výtvarku. Ve školce učitelky konstatovaly, že umí pěkně malovat. Mladší dcerka (2 roky) drží tužku už také správně, ale dělá zatím jen kruhy. 🙂 Já bych z toho vědu nedělala, každé dítě je jiné a jistě to také přijde. 😉

nisak
8. led 2024

krásné téma. ráda maluji

nisak
8. led 2024

našla jsem pěkné kurzy na zonaumeni.cz

nisak
8. led 2024

doporučuji pro děti novou webovku zonaumeni(tečka)cz