Jaká jsou kritéria MŠ při schvalování přihlášek?

karotky
3. led 2012

Byla bych ráda,kdybyste tu každá napsala název školky,rok přihlášení/přijmutí dítěte (pokud nebylo přijato,tak důvod),věk dítěte a jakými kritérii se vedení školky řídilo/argumentovalo při zvažování přijetí Vašeho dítěte.Jde o to,že se to člověk na webovkách školek nedozví a nemá čas oběhávat každou zvlášť a vyptávat se. 😝
Já toho staršího přihlásila v dubnu 2009(v té době mu byly 2 roky),přijali ho bez potíží,protože jsem nebyla těhotná a vracela jsem se(spíš jsem měla v plánu-nedoufala jsem,že mi podaří do půl roka otěhotnět)v dubnu 2010 do práce.Neměli žádné zvláštní požadavky-i na plenkové děti s dudlíky(časem by se to s rodiči snažili odbourat)byli připraveni. 😎 Navíc otevírali novou třídu,tak nabrali i hodně nespádových dětí.Letos to bude asi horší,ale uvidíme. 😉

coxa
4. led 2012

Myslím, že každá školka má svoje pravidla a asi by opravdu bylo jednodušší oběhnout ty, nad kterými uvažuješ. Nebo tě vážně zajímají školky z celé republiky? Pokud ano, tak u nás je kritériem věk (podle data a měsíce narození, starší jsou přijímaní přednostně),trvalé bydliště, zda má mamina práci, zda je zaměstnancem školky, zda chodí do školky sourozenec, blízkost bydliště... apod.

marinka
4. led 2012

U nás je teď kritériem pouze věk, musí mít 3 roky v den zápisu, jinak je to bez šance 😒 A samozřejmě trvalé bydliště v obci. Jestli je maminka na matařské nebo jde do práce apod.,to nehraje roli.

berenika39
4. led 2012

ahoj, asi je to všude dost jiné, takhle nezjistíš, jak u vás..opravdu to obejít a obtelefonovat. záleží na kapacitě, počtu dětí, které se hlásí, tam, kde je míst dost, nebudou ta kriteria tak přísná. Znám situaci v praze a je to děs. u nás bylo prvním kriteriem trvalé bydliště v místě, případně jasné místo zaměstnání matky nebo otce v místě. třeba u nás v obvodu brali třeba i děti, které sice trvale nebydlely v místě, ale jeden z rodičů měl v městské části živnost , tzn. platí daně do místní kasičky. takže tak. Ale třeba v sousední šklce nám nedali ani přihlášku, když zjistili, že do Prahy za prací dojíždíme. Záleží na provozovateli školk y, na ředitelce.....tak at najdete místo🙂. Užila jsem si s tím své, ale mám syna v ulici, kde pracuji, takže pohoda.

lenka5731
4. led 2012

u nás bylo důležité mít trvalé bydliště v našem městě, a dál se seřadily děti podle věku (přednost měli předškoláci) se zvýhodněním dětí, které mají ve školce staršího sourozence. nikoho nezajímalo, jestli maminka pracuje nebo je na mateřské.

ale u nás je situace se školkami mimořádně dobrá, do té naší se dostaly všechny děti, kterým 1.9. bylo tuším 2 a 3/4 roku.

všude je to jiné, moje zkušenost je ti celkem k ničemu, pokud nejsi ze stejného města