Je důležité, kam jdeme k zápisu, pokud máme jasný odklad?

dukie
14. led 2014

Zdravím všechny maminky,

nevíte některá, jestli je podstatné, kam půjdeme letos k zápisu, když vímže, že syn bude mít odklad školní docházky?

Jde mi o to, že vzhledem k jeho handicapu ho chceme, pokud se zadaří, dát do specializované školy. Nicméně s ohledem na "nátřesk" této školy nám bylo doporučeno nekomplikovat to letos zbytečně sobě ani škole a jít k zápisu v naší spádové škole, kde bude (a to určitě bude) daleko méně dětí a vše tam proběhne rychleji... Takže mě zajímá, jestli můžeme jít s úplným klidem a bez nějakých vedlejších následků, které by to sebou přineslo (pokud vůbec, to já právě nevím, všichni se tváří, že je to jedno) letos k zápisu na jednu školu a příští rok na jinou...

Předem díky všem. 🙂

krystalka
14. led 2014

Dukie - zrovna řeším to samé, mám syna s dysfázií, taky budeme dávat odklad a půjdeme k zápisu jednak na školu, kterou jsme si vybrali jako pro něj vhodnou a pak asi půjdeme i na zápis do spádové, kam ho dát rozhodně neplánujeme - je to jazykovka...tak uvidíme, buď se dostaneme do té vybrané a nebo bude vedený s odkladem ve spádové a příští rok to zkusíme znovu, případně během roku vytipujeme nějakou další....Jinak by to neměl být problém, když se příští rok rozhodnete pro jinou školu, jen pak dáte vědět do té původní, že nenastoupíte...

petrajurinova
15. led 2014

Krystalka - ze zákona nemůžete jít k zápisu do dvou různých škol v jednom školním roce. Musíte si vybrat jenom jednu školu a po přijetí můžete přehlásit dítě do jiné školy (pokud tam pro Vás budou mít volné místo).

Dukie - pokud víte, že budete mít 100% odklad, tak můžete k zápisu do nejbližší školy, tam přímo při zápisu nahlásíte, že budete mít odklad (škola s Váma nebude počítat) a na jaře doložíte potřebné dokumenty. Příští rok můžete k zápisu kam budete chtít bez ohledu na to, kam půjdete letos.

martan01
15. led 2014

@petrajurinova takže je to stejné jako u školky? Můžu jít k zápisu také jen do jedné školy? Ptám se, protože v okolí bydliště máme více škol a pořád váháme na kterou jít. Díky.