Je lepší, když je dítě nejmladší nebo nejstarší v oddělení ve školce?

mysicka_lb
15. zář 2017

Mile maminky, prosim o Vas nazor..... Synovi je 3,5 roku a ted v zari nastoupil do soukrome skolky, kde maji tri oddeleni. Nejmladsi oddeleni je pro deti ve veku 2 az 3,5 roku, prostredni pro deti ve veku 3,5 roku az 5 let. Nejstarsi je pro predskolaky, to se nas netyka urcite. Syn je tedy vekove presne na hranici tech dvou oddeleni. Nastoupil jako nejmladsi dite do starsiho oddeleni, vse v pohode, neuronil ani slzicku, byl tam spokojeny. Problem byl akorat s jidlem, obed jedl jen minimalne. Castecne proto, ze tam jiz jedi priborem a jemu to moc nejde, castecne proto, ze se tak snazi protestovat proti skolkovemu rezimu ["ted nemam hlad, tak jist nebudu"]. To delal i v minule skolce, kam chodil loni na 3 dny v tydnu, a postupne to preslo. Prosila jsem tedy ucitelku, at na nej dohledne, aby jedl, ze je v oddeleni nejmladsi a s timto jeste potrebuje pomoci. Nejdrive mi tvrdila, ze vubec neni nejmladsi [vizualne nevypada, i je inteligentni, dobre mluvi atd.]. Dnes ale za mnou prisla s tim, ze je skutecne nejmladsi a jestli bych ho nechtela radeji dat do toho mladsiho oddeleni, ze tam by bylo vice casu se mu venovat. Ze i hure kresli a tvori nez ostatni deti.... No jasne, petiletakum se nevyrovna ani nahodou. Ale mezi dvouletaky taky davno nepatri, nebude si s nimi umet hrat a jejich program ho take neuspokoji. Rozumove je spis na urovni tech starsich, motoricky na urovni tech mladsich.... Nejlepsi by bylo, aby na jidlo chodil s mladsim oddelenim a jinak byl s tim starsim, ale to samozrejme nejde. Do jakeho oddeleni byste ho daly Vy?

sarkar
15. zář 2017

Ahoj, někde jsem četla, že nejlépe je dětem v kolektivu starších dětí, od kterých se nejvíc učí. Vidím to na svých dětech, jak rychle se mladší syn učí od starší dcery. Takže bych ho nechala tam, kde je, pokud by s tím on sám neměl problém. A jídlo bych neřešila, ale opravdu vůbec. Nejsem zastáncem nucení do jídla, takže bych to přestala řešit, on hlady nezemře a možná když přestane být nucený do jídla naopak sám začne víc jíst, protože bude mít pocit, že on sám si o tom rozhoduje.

buldrik
15. zář 2017

ta mladsi skupinka by mela snad smysl jedine, kdyby tam byl velky podil deti kolem 3.5 let, jinak se tam bude nudit a nebude mit podnety se dale rozvijet.
Ja bych zustala u te starsi skupinky

rebe
15. zář 2017

Obě moje děti vyhledávají starší děti, naopak s mladšími mají problém, nechtějí si s nimi hrát a někdy se k nim nechovají právě hezky. Dcera byla ve školce dlouho výrazně nejmladší a od těch starších se toho hodně naučila.

makky1310
15. zář 2017

Taky bych ho nechala tam kde je. Urcite to pro nej bude "vyzivnejsi" nez s mensima detma. Pokud to pro nej neni vyslovene boj a netrapi se tam tak bych to neresila. A ze hur kresli? Tak kdyby me videla ta ucitelka jak kreslim ja tak me nevezmou ani do skolky 😂

ladyhacek
15. zář 2017

nechala bych ho u starších. Sny 2,5 let začal teď chodit do místní školky - na vesnici - jedna třída a je tam nejmladší. Doma občas nechce jíst (i když to už sám zvládá dlouho) ale tam sní polévku i hlavní chod. Učitelky si ho chválí. Také si myslím, že straší děti mu více dají takto by šel krok zpět. Pokud s tím učitelky nebudou mít problém ať nejí nebo místo příboru ať mu dají alepsoň lžíci (u nás v MS jedí lžící všichni)
Uř kreslí? No a co třeba z něj bude jendou druhý picaso 🙂. Toto dle mě není kritérium někdo má na to talent a jiný ne 🙂