Je možné ze specální školky do norm. života?

10. čer 2020

Dobrý deň, dcérka je bohužiaľ rok a pol až 2 roky za rovesníkmi vo vývoji, problém so samostatným jedlom, nočníkom, rečou. U psychologa sme boli, hovoril, že ešte nevie naisto, ale že mu pride, že to autismus nie je. Takže nevieme, čo to je. Kamarátka robí v špeciálnej škôlke, kde bude malá nastupovať a hovorila, že deti sa občas zlepšia a prejdú do normalnej skolky, skoly. Prosím co si o tom myslíte? Zazili ste nieco podobne? Ja sa bojím, že sa ma len snaží ukludnit...

knuffel
10. čer 2020

Podle mě je tohle ještě brzy řešit budoucnost, vyjdi z toho, co je aktuální, ve školce se jí dostane odpovídající péče a ano, určitě se Tě snaží uklidnit, vždyť to potřebuješ. Klid, čas ukáže, vývoj je vždycky nevyzpytatelný. Měj ji ráda, buď tu pro ni a uvidíte. Nikdo, ale vůbec nikdo Ti nedokáže říct, co bude zítra a u takto malých dětí už tuplem. Hlavu vzhůru, konec světa se nekoná a máte příležitost se něčemu naučit. Všichni. Drž se a posílám pohlazení...

andelka
10. čer 2020

Je to velmi brzy. Syn chodil do klasické MŠ ( 2 roky s AP ) ale potom do speciální základní školy. A mezi 1 a 2 třídou přešel do normální školy.

veruuu_kubesovic
10. čer 2020

Ahojky, nevím přesně kolik je tvé dcerce, ale jde to...
mám 5,5letou dcerku, která nastoupila do normální státní školky až v 5letech, šla schválně až jako předškolák, až jsem byla přesvědčená, že na školku má 😉 je opožděná ve vývoji, vlastně od mala dělala vše mnohem později než její vrstevníci, avšak veškeré diagnózy byli u ní vyloučeny, jen je ve všem pomalejší...
a co nastoupila do školky, nastal u ní obrovský posun ve všem co doposud nezvládala, tak se snažila co to šlo, aby to prostě uměla jako ostatní děti ve školce a teď prostě rozdíl moc nevidím (pokud neberu v potaz to, že je narozená koncem srpna, že neudrží pozornost a že trénujeme grafomotoriku - to byl pro mě impuls pro to jí dát odklad) ale jinak tn rozdíl už moc poznat nejde....
Takže pro letošní rok má vyřízený odklad a příští rok v 7letech půjde do normální školy, neuvažuju o tom, že by šla jinam...

lida9
11. čer 2020

k tvemu dotazu to mozna uplne neni ale, jen ze ve skolce se ty deti veeelmi posunou vpred.... aspon u nas to tak bylo ( syn byl zdaleka nejmladsi ale okoukal a delal vse co ostatni 😀 ) drzim palce at je vse u Vas vporadku🙂

cilkat
1. črc 2020

Syn byl na podzim zhruba rok pozadu (diagnóza je vývojová disfazie a podezření na autizmus). Nastoupil do školky s asistentkou a teď na jarní kontrole je ve většině věci spíš napřed. Speciální školky se určitě neboj, ony ty děti ve školce fakt vyspějí.