Je možný nástup do školky jindy než v září?

lenkazdenek
26. led 2008

vím,že máme hodně času ,ale za 3 měsíce se musím rozhodnout jak dlouho zůstanu doma,protože malý budou 3 roky až v listopadu zajímalo by mě jestly je možný dát dítě do školky už v září(necelé 3roky)nebo zda je možný nástup do školky třeba až v prosinci.Máte s tím některá zkušenost? Děkuju

mikca
26. led 2008

lenka od dvou let můžeš dávat dítě do školky na 5 dní v měsíci pokud ti ho vemou..pak od tří let na 4 hodiny denně, nabo na celej den když půjdeš do práce....tekže k zápisu bych s malým šla ten rok co mu budou tčři a muže nastoupit od září, ale jen na pět dní v měsíci ..

lenkazdenek
autor
26. led 2008

Mikca,no já bych se právě až malý budou 3 měla vrátit do práce,jenže malý budou 3 roky v listopadu,tak nevím jestly ji vezmou na ten celý den od necelejch 3 let 😒

alcatko.j
26. led 2008

Leni, ono asi i dost zalezi na domluve s reditelkou skolky..muzu se ti zeptat, jestli chces..moje maminka je ucitelka ve skolce a ma ty uplne nejmensi deticky... 😉 Ale uvidim ji az v pondeli...

lenkazdenek
autor
26. led 2008

Alcatkoo,to buš srašně hodná.Děkuju 🙂

mikca
26. led 2008

leni právě že ti jí nevemou před tím než jí budou tři roky...to by museli mít malá dětí a navíc ty by jsi přišla o rodičák kdyby ti malou vzali na celý den do školky a nebyly jí 3 roky.....je s to stanopvený zákonem..tzn dávala bych jí být tebou na těch pět dní v měsíci, aby si zvykla..a pak až jí budou tři roky, tak jí dáš na celý den....takže pokud nechceš přijít o rodičák tak až po třech letech malé 🙂 ...je děsnej nápor na školky...takže hodně štěstíčka 🙂

alcatko.j
26. led 2008

Leni, tak mi to nedalo a volala jsem mamince, takze, samozrejme to zalezi na domluve..ale kazdopedne jdi s klaudinkou k zapisu, at se s ni pocita.A melo by byt mozne, aby malou vzali do skolky uz v zari a na cely den, i kdyz jeste nebude mit tri roky, kdyz zduraznis a pozadas, ze jdes uz od zari do prace.Ted jde o to, jak je to v Praze, tady u nas na Morave by s tim nebyl problem..nevim, jaka je situace v praze...

mikca
26. led 2008

jo a nebo jde přijmout dítě od září s tím že si budeš platit normálně školkovnéa pak až jí budou tři roky tak jí dáš třeba v listopadu 🙂

lenkazdenek
autor
26. led 2008

holky díky,já si to nják nedovedu představit 😅 navíc beztak budu muset dát v práci výpověď,jelikož těžko budou ve školce od 5 😀

kuliskaa
1. únor 2008

Ahojky....my máme 22 měs.a právě včera jsme se zapsali do školky od 24měs. na 5dní v týdnu....malá se ůplně šíleně těší a mooooc se jí tam líbilo!! 😀 😀

andelka
6. únor 2008

Od 5h určitě ne, mamka je taky učitelka ve školce a pokud vím, chodí na 6h. Některé maminky už stepujou před školkou. Jinak měli i děti kterým ještě 3 roky nebyly, ale jde o to, aby bylo dítě schopné přijetí - bez plínek, aby umělo samo jíst, svléknout, obléknout, dětí je hodně a i když učitelky děcku rády pomůžou, vždycky je lepší, když je dítě co nejvíc samostatné.Pokud je tvoje malá šikovná (prý jsou někdy šikovnější 3 leté děti, než některé 5 leté), po domluvě se ředitelkou by neměl být problém.

katalines
15. únor 2008

holky, nevíte jak je to v případě,že bych dala od září prcka do školky na 5dní v měsíci, potom na 4hod deně (podle zákona) a třeba po půl roce by se mi naskytla výhodná pracovní nabídka, dá se to v průběhu změnit na celodenní docházení do školky?

zlutas
18. únor 2008

Ahoj holky,jsem učitelka MŠ a Katalines můžu odpovědět na její dotaz. Docházka 4 hod. se dá změnit na celodenní v případě, že dítě mělo 4.narozeniny a nebo se musíš vzdát mateřské. Bude ovšem pro p. učitelky dobré, aby ten tvůj drobeček zvládal základní věci jako je se vyčůrat,najíst se něco málo se oblékat. Řeknu vám , když jich máte 25 je to pak v té šatně při oblékání na vycházku boží dopuštění. 😝

pajule
20. únor 2008

u nas s eplati "udrzovaci poplatek 110 korun- je to polovina skolneho a pak muzete nastoupit kdykoliv v roce. jde jen o to vcas si zajistit misto v MŠ. V dnesni dobe docela problem, polovina skolek se zrusila a deti pribylo- hodne.

sius
22. únor 2008

Nase dite zacalo chodit do skolky v prosinci a schazely mu 4 mesice do 3let. Tenkrat meli misto a byl samostatnej. Akorat problem byl prvnich par dni s adaptaci, protoze vsechny deti uz byly zvykli chodit a malej zacinal, takze par dni probrecel. V zari jich tam asi place vic, tak je to jiny...ale za par dni si zvyknul🙂

monas
22. únor 2008

Nemám zkušenost se školkou, ale jeslemi (nesoukromými). Psali, že berou děti od 1 roku, ale malý začal chodi už v 10 měsících. Samo na těch 5 dní v měsíci. Mohl by i každý den, ale bez nároku na rodičák. Jinak platíme cca 1300-1500 měsíčně.

zlutas
26. únor 2008

S tím udržovacím poplatkem máte pravdu,dítě musí jít k zápisu do MŠ. Ten bývá buď v květnu nebo v červnu,zapíšete ho a pak se platí ten poplatek třeba do prosince, kdy má vaše dítě 3 roky. Školné neplati pouze předškoláci.
Takže Katalines doporučuji jít k tomu zápisu.Tam se nabere cca.28 dětí na třídu a konec. Pak by si musla mít štěstí,že by někdo vypadl nebo někam přešel, to by se uvolnilo místo. Je opravdu moc dětí. Ale jen ať jsou- jsou to zlatíčka 😲

poupe
18. kvě 2008

My jsme v breznu 2007 narozeny,mam rodicak na tri roky,kdy jit k zapisu a kdy ji vezmou?Diky

evajza
18. kvě 2008

Náš malý bude mít 3roky až příští rok v dubnu,tak školné platíme už teď od září,abychom ho dostali.Ale chci se zeptat,je lepší ho dávat na týden v kuse a pak 3týdny nic nebo jednou v týdnu?Holky poraďte,kdo má zkušenosti.

kristi
18. kvě 2008

Eva, od tri let snad muze do skolky na cely den, ne? a na cely mesic taky ne?

evajza
18. kvě 2008

Právě,že bych ho chtěla dávat už teď od září,to bude mít 2 a 5měsíců.

kristi
18. kvě 2008

si myslim,ze ti ho nevezmou...ale poptej se

zany
18. kvě 2008

Evi, švagrová dávala synovce do školky taky na 5 dní v měsíci a jen na dopoledne... Nespal tam... Ale vím, že chodil jednou v týdnu, někdy 2x, podle toho jak to vycházelo 🙂
Podle mě by si za ty 3 týdny zase dovykl a začínal by znovu... 😒

evajza
18. kvě 2008

Už jsme dostali rozhodnutí o přijetí.

evajza
18. kvě 2008

No právě nad tím přemýšlím,raději jednou za týden,pak bychom chodili kolem školky a on by mi plakal,že tam chce jít,jak ho znám.

zlutas
19. kvě 2008

Ahoj holky, na celý den můžou pouze 4 leté děti.Ovšem pokud půjdete do práce a vzdáte se mateřské může váš drobeček chodit na celý den klidně i od těch 2 roků a 5 měs.Měl by umět zvládat hyg.návyky jako je čůrání na wc a sam se najíst.Samozřejmě to taky záleží na MŠ jestli vám vyjde vstříc. Ono momentálně je více děti než je kapacita MŠ.

petule.h
20. kvě 2008

Ahoj, moje mamka dělá ve školce, vím, že některé děti pod roky tam měli, ale nevím, zda to nebylo z protekce 🙂 , každopádně dítě může nastoupit klidně i v prosinci jak mu budou 3 roky, pokud místo bude........... 🙂

svoma
21. kvě 2008

Ahoj,u nás dítě do školky nastupuje v měsíci třetích narozenin.

lucky.lady
23. kvě 2008

Ahoj. Na celý den do školky můžou i tří leté děti. Ale matka tím ztrácí nárok na podporu v mateřství. Takže je dobré, když má to tříleté dítě mladšího sourozence, aby matka pobírala mateřskou na něj 😉

Pokud dítě chodí jen na 4 hodiny denně, matka nárok neztrácí 😉

mikca
23. kvě 2008

no nevím jestli je vyhoda mít mladšiho sourozence..asi záleží jak kde..mě odmítli vzít 4letou dceru do školky protže jsem na mateřské s druhým...ale fakt záleží ne jednotlivých školkách....na 4 hodky denně můžou chodit děti až od tří let od dvou na 5 dní v měsíci..

lucky.lady
23. kvě 2008

Od dvou let jsou to jesle,ne?
Já jsem z Říčan. Je tu velký nedostatek školek. Jen tři na celé město. Děti jsou přijímány od tří let. Přednostně berou děti předškoláky, to je jasné. Potom ze sociálně znevýhodněných rodin. Potom děti podle věku, ale jen s podmínkou, že budou mít celodenní docházku. To znamená, že buď se mamina vzdá mateřské (pokud ještě je na mateřské), nebo má ještě právě to mladší dítě a mateřskou pobírá už na něj, né na to starší.
V reálu si ty dětičky samozřejmě můžou vyzvedávat už po obědě. Školka dostává příspěvky od státu jen na děti které chodí na celý den (nebo možná dostávají jen větší příspěvky)...

Ale tam, kde je ve školce dost místa, tak možná takové nároky nemají. Jsme malé město, možná víc než třetina všech dětí, které byly u zápisu, se do školky nedostane... proto si školka může vybírat a samozřejmě tak, aby na tom co nejvíc vytřískala...