Je povinné přihlásit dítě do školky rok před školou?

blandik
1. dub 2014

Zajímalo by mě, jestli je ze zákona povinnost přihlásit dítě do školky poslední rok před školní docházkou, nebo má pouze školka povinnost takovéto dítě přijmout. Díky.

luciebx
1. dub 2014

ja si myslim ze je to povinnost aby ditko do skolky rok pred skolni dochazkou nastoupilo a hlavne skolka ti ho musi vzit.. nebo se pletu??

spirulina
1. dub 2014

dítě není povinno docházet, pouze školka má povinnost takové dítě přijmout

lv
1. dub 2014

máš v profilu 5leté dítě - povinnou školní docházku má mít pokud dosáhne 6.roku..tak nevím,jestli předtím musí navštěvovat i školku..

mataharyy
1. dub 2014

Není povinné aby dítě chodilo do školky, ale v případě že předškoláka hlásíš, školka (státní) má povinnost těmto dětem dávat přednost a to do naplnění kapacity, takže není vždy povinné aby ti dítě vzali, když není místo... 😉

krystalka
1. dub 2014

Školka není povinná, ani v tom předškolním roce ne, přesně jak píší ostatní...

rioko
2. dub 2014

Jsem učitelka ve školce a docházka není povinná ani ten předškolní rok ale jak píší holky, školka ho vzít musí

pupickova
2. dub 2014

Tak ono je to teda ještě trochu jinak... školka ho musí vzít, ovšem pouze v místě trv. bydliště. takže pokud se jako my v létě přestěhuješ a z nějakého důvodu ještě nemáš trv. bydliště přepsané, tak ti všude řeknou, ať dojíždíš... Jako to řekli nám 😀
Žádala jsem o přijetí tady, protože jsem věděla, že tu budeme bydlet a oni mi řekli že bohužel, že přednost mají ti co bydlí tady... a to dojíždění by prosím znamenalo 60km tam a 60km zpět 😀 Takže ani to že máš předškolní dítě ti nezaručí přijetí do školky. A u zápisu do ZŠ na tebe pak budou koukat jak na vyvrhela... 🙄