Je tu maminka, která nepovažuje MŠ za přínos pro dítě?

tanu
28. kvě 2014

Jaké vidíte zápory školky?

zazana81
30. kvě 2014

Děvčata, jiné reakce jsem ani nečekala, ale dnes je spousta kolektivů i mimo státní školky, kam jde dítě dát, když tak moc ten kolektiv potřebuje - miniškolky, různé kroužky apod. Jistě, není to váš problém, pokud to systém umožňuje, ale to neznamená, že je to tak správně. Nebo je snad správně, že mě se dítě nedostane do školky, když já musím jít pracovat a jiné, které ještě může být doma s maminkou, se tam dostane? Já platím nekřesťanské peníze za soukromou školku, protože moje dítě je o měsíc mladší, než dítě matky na MD, která je doma s mladším potomkem? Vám by se to asi taky nelíbilo, být v mé situaci.

vrana
30. kvě 2014

@zazana81 ver mi ze jsem ve stejne situaci a zrovna tak jako ty platim soukromou skolku. Ano, nelibi se mi to, ale nemuzou za to matky na MD nybrz stat. Uprednostnujes svoje potreby pred potrebami deti, a to ti hloupe neni? Proc by matky na md mely davat penize za krouzky kdyz jejich dite ma narok na predskolni vzdelavani stejne jako tvoje? Nehlede na to ze zadny krouzek ani mi iskolka nemuze klasickou skolku nahradit, 45 minut na to jaksi nestaci. Ale to je marna debata. Kdo chce nadavat, duvod si vzdycky najde a dnesni doba je pitoma v tom, ze kazdy hledi jen a jen na sebe a svoje potreby, politiky pocinaje a obycejnymi lidmi konce. Netesim se, co vyroste za nive generace ☹

morgan
30. kvě 2014

@zazana81 já jsem psala, že to je těžká situace, ale matky na MD to prostě nevyřeší a taky jsem psala, že v takové situaci budu na konci roku a od nikoho pomoc nečekám ( a to nemám ani na soukromou školku, ani hlídací babičky nebo něco podobnýho). A kroužky školkovou docházku fakt nenahradí. Prostě je mi to líto, všech nás matek co přijdou o práci nebo platí soukromou školku, opravdu nečekejte pomoc od matek na MD.

rewq
30. kvě 2014

@zazana81 jen podotýkám, že i já mám 2 děti v soukromé školce. Moje děti se do státní školky taky nevešly. A i tak si stojím za tím, že jediným a NEJOBJEKTIVNĚJŠÍM kritériem pro přijetí do školky by měl být věk dítěte.

jaydeep
30. kvě 2014

Jiz dva roky mi oba chodi do skolky, krom sprostych slov, nemam vyhradu, obe ucitelky jsou paradni, vyrabi, maluji, uci basnicky, v zime navstevuji solnou jeskyni, ted byli na tyden s predskolnimi detmi na skole v prorode. Proste parada, deti se tam nauci i samostatnosti.

nebetka
31. kvě 2014

@tanak Mám na to stejný pohled, jako ty!🙂 ..A ještě napíšu, že se setkávám s prostředím Montessori školky, a ta se mi líbí, víc a víc.

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
megy
2. čer 2014

@zazana81 já vlastně nechápu, o co ti jde 😅 kážeš tady, jak je nespravedlivé, že maminky, co jsou na MD s druhým dítětem mají děti ve státních školkách a pak píšeš, že proč je neumístit do miniškolek mimo státní. to, že se tvé dítě nedostalo do školky není naše chyba, vyřeš si to se státem. myslím si, že každé dítě má právo na předškolní vzdělání, ať je bílé dítě, černoch, asiat, rom či jakékoliv dítě a myslím tím i zdravé dítě, i dítě se zdravotním omezením a pod. myslím, že kdybys měla dvě děti, tak bys sama naznala, že kolikrát je lepší mít straší dítě ve školce, kde se naučí nové věci, kde se zapojí do kolektivu, kde pozná nové kamarády atd., než aby bylo 24 hod, s tebou, občas se nudilo. protože se věnuješ mladšímu. a mysli si o mě co chceš, ale z tvých zpráv jde cítit pouze závist. každá maminka by si určitě přála mít dítě ve školce, kde neplatí nehorázné peníze za měsíc, ale prostě to tak je a my tady s tím nic neuděláme.

madrilena
2. čer 2014

@madre1 vidíš a já na to mám zase jiný pohled; taková mezinárodní školka za nějakých 200000 ročně, kde jsou děti elity a bohatých rodičů - super, pak půjde na stejnou zš a sš a pak půjde na elitní vš a vůbec se nemusí setkat s dětma z takových těch horších rodin /peníze zde až takovou roli nehrají - mohou být rodiny chudé a děti na výši/ a budou celý život jenom se smetánkou... proč ne? proč by nutně každé dítě muselo projít "blátem" a "bídou".... navíc ve státních mš, zš, atd. se učitelé k dětem mnohdy chovají velmi nadřazeně a často děti nezvládají, protože se bojí rodičů; některá státní školka je dobrá, některá už o něco méně; pak jsou soukromé školky, které stojí za prd a pak jsou soukromé školky, které jsou dobré; nedá se nic kategorizovat.... a já pokud budu mít možnost dát děti do kvalitní soukromé školky, proč ne, ale stejně tak nebudu opovrhovat státní školkou, kde vím, že jsou učitelky, které se dětem opravdu chtějí věnovat.... a je zajímavé, že jsou státní mš, kde se nic nezměnilo od té doby, co vznikly /takže desetiletí/ a pak jsou školky, které se snaží dětem poskytnou hezké zázemí

wendy_
8. čer 2014

Jedina nevyhoda skolky je podle mne ze zacatku castejsi nemocnost. Jinak treba muj synek se uz ve 2,5 letech ptal po dalsich detech. Nechtel byt na hristi sam, to radeji obesel 3 hriste a hledal deti. Proste mu uz mama nestacila. A tak jsme ho prihlasili do skolky. Uznavam, ze skolka neni nutna hned od tri let, pokud v okoli ma ditko kamarada, tak bude spokojene i doma. Ale uzila jsem si i hodne breku, proc zrovna jeho kamarad dnes nejde ven. Ve skolce je vzdy nekdo, s kym si muze hrat. Mame taky stesti na skolku. Nemuzu si stezovat na ucitelky az na par drobnosti, jidelnicek je super, velmi pestry. Maluji, tvori, uci se basnicky atd.

@zazana81 materska skolka je instituci vzdelavaci, nikoli hlidaci sluzba. A vzdelani by melo byt umozneno vsem detem, tedy i tem, ktere maji maminku doma. Proto jedinym spravnym kriteriem pro prijeti ditete by mel byt jeho vek.

stazina
19. čer 2014

školka? v září nastoupili naše dvojčata ve věku téměř 4 a půl . To , že sem je rok předtím do školky nedala, bylo pro celou místní veřejnost nepochopitelné, vždyt jim přece už byly tři roky, né? Vysvětloval ajsem, že když jsem doma s dalším synem, tak pro č je doma nemít a že si nemyslím, že tam nutně musí být v den svých třetých narozenin.No, matky, které tam tříletáka měli a v kořárku další nevěřícně kroutili hlavou, proč sem se jako dvojčat nezbavila, když to šlo. No, hrůza. V uáří tedy nastoupil, chodili tři dny, týdny doma s angínou, chodili další tři dny, týden střevní chřipka, další dva dny a laryngitida. V lsitopadu se nám narodil další syn a váhala jsem, jestli je posalt, nakonec chtěli,šli dny a opět padli. Nechal jsem je skorodo Vánoc, tam potom jeden den šli a na Boží hod se osypali neštovicemi. Chytli to všichni čtyři, včetně malého,kterému bylo pár týdnu. Potom jsem je odhlásila na další dva měsíce, aby domů netahali nemoce. šli na jaře, zlepšili se a co týden veš kolce to týden až 14 dní doma. Ted chodí už druhý týden po sobě, tak se divím.
řeknete si, že mají asi špatnou imunitu...nemyslím si, spíš ostatní děti zkrátka do školky chodí i s rýmou, kašlem, průjmem a zvracením. Když s nima ráno jdu a v šatně slyším, jak děti kašlou, lituju ty děti, že musí být až do odpoledne ve školce!!!A jejich maminka? Ta je přece doma s dalším na mateřské, ale přece se nebude otravovat doma ještě s dalším dítětem, když ho může frknout do školky!!!Nesnáším tohle na těch matkách. Oblečou děti do značkového, aby byly co nejlepší, nejkrásnější, zkrátk anej, ale pak je nechají nemcný chodit do školky..
Jinak kvalita školky, jídla i učitelek je fakt dobrá, ale pro mě je to spíše utrpení. Ráno musím vypravit všechny čtyři , doběhnout s nima do školky, 2,5 letý syn po nich celý den brečí, vyzvedávat je vpoledne nemůžu, protože dva malí mi spí..takže chodím o půl třetí, kluci tam většinou nespí, takže je to s nima pak až do večera náročný ( doma v poledne spí)
Navíc, nejsem ten typ matky, která se nestále baví o prdíkách, spaní, řvaní , plenách a příkrmech. A pak když se nad kočárem skloní nějaká matka a říká:,,vy už jste ale veliky"..jdu do kolen🙂takže tak🙂

marcelka287
19. čer 2014

@zazana81 Ahoj jsem učitelka ve skolce a naprosto tě chápu. Většina paní učitelek s tímhle systémem nesouhlasí přijde jim to nespravedlivé, ale na druhou stranu uznávají taky fakt jak psaly holky, že KAŽDÉ dítě má právo na vzdělání.. Takže bohužel tohle asi žádným způsobem zařídit nelze.. jedině psát a odvolávat se na vyšší místa, ať se pokusí vymyslet jiný systém. Ale samotnou mě nic nenapadá a to v té sféře pracuji. Ty máš nějaký nápad?

blondys24
13. srp 2015

Já mám strach z toho, že školka dítě změní...v negativním slova smyslu. Známá má dítko - bylo veselé, citlivé a začlo chodit do školky - zakřiknuté, uzavřené,...nechci,aby to potkalo mého syna...:/

susik77
24. srp 2015

Mne prijde, ze hodne zalezi na osobnosti deti a na ucitelkach a jednotlivych skolkach. Mam zkusenost s 2 soukromymi skolkami a 2 statnimi.
Starsi dcera mela vyvojove problemy ( lehkou formu, ted ve skole je uplne v pohode) , ve statni skolce to byla katastrofa. Ted rika, ze na ten cas ve skolce bz nejradsi zapomnela...ja taky 😢 . Porad jsem poslouchala, co zase delala, jak neco neumi...Kazdy den jsem tam chodila nervozni ji vyzvedavat co zase budou ucitelky rikat...
Mladsi chodila od 2 let do soukrome skolky, protoze jsem se vratila brzy do prace. Ve skolce bylo 10 deti, uzasna ucitelka, blizko byl lesopark, kde jich brali na prochazky, meli biostravu, krouzky, individualni pristup. Kvuli zmene prace manzela jsme museli zmenit skolku, bohuzel mala je v zari, do statni skolky ji teda opet neprijali, museli jsme ji prihlasit do dalsi soukrome skolky. Tam se rychle otukala, byli ji uz 3 roky, vic si zacala hrat s detmi, nasla si tam hodne kamaradek, ktere potom s ni byli prijate do statni skolky 🙂 . Tato druha skolka byla velmi dobra, meli take hodne krouzku, ktere byli v cene skolky, skolne bylo polovicni jako v prvni skolce. Byla tam jedna starsi pani ucitelka, deti ji milovali, byla velmi hodna , vzdy vecer jsme si s ni povidali aj my, dospelaci 😉
Dalsi rok postavili u nas dalsi statni skolku, male byli uz 4 roky, konecne nas prijali. Shodou nahod ji uci ty same ucitelky co ucili starsi dceru ve statni skolce. A ted s mensi je to uplny opak...Skolku miluje, je hodna, ucitelky nic nerikaji...Kamaradi se vsemi detmi, je velmi sikovna. Reditelka je mlada, zaridila hodne krouzku, maji montessori pomucky, 1-2x mesicne maji divadlo, vylety, jezdi do solni jeskyne, v zime meli lyzarsky vycvik, v lete plavecky...
Male je uz 6 let, zatim jsem si nevsimla ve skolce zadnou sikanu, naopak, uci se pravidla jak se maji navzajem k sobe chovat, mala nam je doma recituje 🙂 . Maji aj enviromentalni vychovu, ruzne projekty, recyklacni atd.
Dale se snazi zapojovat rodice do skolkovych akci - drakiada, projekt cteme detem, besidky.

Prijde mi, z meho hlediska, ze vyhoda statni skolky je, ze mala ma vic stejne starych vrstevniku, hlavne ted v predskolni...Znam par deti, ktere nemeli trvaly pobyt u nas, museli pokracovat v soukrome skolce aj v 5-6 letech a uz to neni ono, kdyz kolem sebe maji same 3-4 rocne prtata, v tomto veku uz potrebuji vic stejne starych deti...

Rekla bych, ze primarne zavisi hlavne od reditele skolky jak ta ktera skolka vypada. Bohuzel dnes je doba, ze rodice si moc nemuzou vybirat a jsou radi, jestli dite nekam do statni skolky umistni...

madrilena
24. srp 2015

@tanak no nevím... myslím, že ve městě se vždy dá najít školka, která vyhovuje; já jsem v oblasti, kde je o školky obrovský zájem, přesto jsem si školku vybrala, nic z toho, co popisuješ, jsem tam nezaznamenala; do školky, kde se chovají tak, jak popisuješ bych dítě nedala; tam dá dítě jen rodič, který se chce dítěte zbavit; to, jak to ve školce chodí se dá zjistit před zápisem, popřípadě zápisem; byla jsem na zápisu ve školce, kde bych individuální přístup očekávala, ale tam si jen vybírali děti, které se jim hodily; podle mě máma, která žije ve městě a chce pro své dítě to nejlepší sežene dobrou školku; dá se to, člověk jen musí chtít; vím, že Tvůj příspěvek je staršího data, ale stejně jsem to musela napsat

madrilena
24. srp 2015

@susik77
@susik77 myslím si, že i v dnešní době lze ve městech vybírat

blahova_andrea
24. srp 2015

@madrilena no já nevím, kamarádka žije v brně, podávala přihlášku na 10 školek a nevzali jí kluka nikam, natož aby si ještě vybírala, na kterou ho teda dá. našla si tedy soukromou školku, že aspoň nějakou částečnou docházku tedy budou platit a den před zaplacením se jí ozvali z jedné z těch státních, že se uvolnilo místo a jestli tedy mají zájem. takže jediné, co mohla vybírat, jestli teda bude platit soukromou nebo půjde prcek do státní. že by si mohla vybírat mezi těmi státními, kde se jí to pro děti líbilo nejvíc si nenechávala ani zdát 😉

susik77
25. srp 2015

@blahova_andrea : u nas to bylo to samy...Jsme na okraji Prahy s obrovskou vystavbou, jsou tu 2 statni skolky a asi 4 soukrome, do statnich se vejde 50% deti ktere prijdou na zapis a soukrome maji kolem 20 deti a dalsi v poradniku...Taky mi malou ve 4 letech nevzali do skolky, v zari nastoupila do soukrome s mensi dcerou, v listopadu mi zavolali ze statni, ze dokoncili pristavbu a jestli mam zajem, tak mi ji muzou od listopadu prijmout...