Je tu maminka, která nepovažuje MŠ za přínos pro dítě?

tanu
28. kvě 2014

Jaké vidíte zápory školky?

madre1
29. kvě 2014

@amallie ,....................rozhodně všechny děti ovlivňuje to,v jakém prostředí vyrůstají.Některé mají vše,na co pomyslí,některé to,na co jsou rodiče schopní nebo ochotní dát peníze a některé nemají ani ten základ.Buď jsem to špatně napsala,nebo mě špatně chápete.Učitelky ve státních MŠ se také individuálně věnují dětem.Jelikož to jsou státní zařízení,podléhají mnohem častějším kontrolám,musí každý týden vyvěšovat výtvarné práce svých svěřenců a neexitstuje,aby byly na třídách televize a počítače pro potřeby dětí.Tím,že se třídy skládají z různých skupin(věkových i sociálních)se děti snadnějí naučí snašenlivosti a toleranci vúči ostatním-učitelky je k tomu vedou 😉

vrana
29. kvě 2014

@madre1 venovat se individualne detem pri poctu 28 deti ve tride neni jaksi mozne... Nevim jestli mas zkusenost se soukromou vs. Statni skolkou, ale podle toho co pises, asi ne. V soukrome skolce kam chodila mladsi byly deti jiz od jednoho roku a max.tam bylo 15 deti, spis mene, takze tam se jim individualne venovat mohou. Starsi dcera chodi do statni, je jich ve tride 28, o individualni peci tedy nemuze byt rec. Pokud pominu finance, tak jsem spokojena s obemi zarizenimi. Z kastovani a predsudku je mi na zvraceni. Pak z dnesnich deti nema vyrustat to, co z nich vyrusta..

madre1
29. kvě 2014

@michaela_2 ,....................nevím,jak jste došla k tomuto názoru. 😅 Právě proto jsem ráda,že mé děti navštěvují státní MŠ,aby si od začátku přirozeně zvykly na vrstevníky z různých(věkových a sociálních)skupin.Pokud by chodili do MŠ s dětmi,které jsou stejně finančně zajištěné,tak by si pak těch rozdílů mezi sebou a ostatními vrstevníky po nástupu do ZŠ všimli.Z čeho si myslíte,že vzniká šikana mezi dětmi? 😉

madre1
29. kvě 2014

@vrana ,...................pokud to dobře chápu,tak v soukromých školkách vychází jedna učitelka na jedno dítě?
U nás v MŠ to funguje tak,že v těch nejmenších třídách jsou na dopolední směnu((26 dětí)2 učitelky+ jedna pomocnice.Zhruba polovina dětí si hraje,polovina dětí něco tvoří a průběžně se mezi sebou střídají. 😉
U předškoláků už stačí jedna učitelka na dopoledne,protože jsou ty starší děti více samostatnější.Nejvíc jich do MŠ přichází kolem 8.hodiny,takže ty dříve příchozí mají výhodu v tom,že se jim učitelka může věnovat individuálněji 🙂

vrana
29. kvě 2014

@madre1 ne, 15 ucitelek tam opravdu nemaji, ale zrovna tak jak pises ty o statni, deti prichazeji prubezne, ucitelky jsou tam dve po celou dobu a snaze si rozdeli 15 nez 30 deti.

michaela_2
29. kvě 2014

@madre1 nezlobte se na mě, ale tento názor jste napsala VY sama 😉 . Mohu Vás ujistit, že pokud budete dětem doma vyprávět o tom, jak některé dětičky mají ,,bohaté'' rodiče, tak že tento názor začnou přejímat. Opravdu nechápu potřebu některých lidí, podle které dělí ostatní do skupinek podle peněz. A mimochodem, právě ve státních školkách a školách je podíl šikany daleko větší, nesouvisí to totiž až tak s materiálním zajištěním, ale spíš s prostředím ze kterého děti pocházejí 😉

adrianka1712
29. kvě 2014

@tanu Nasho syna sme dali do skolky az ako 5 rocneho, ako predskolaka. A k tomu asi len tolko... skolu ma odlozenu o rok a nabuduci rok ho uz do skolky nedame, radsej ho prihlasime na kruzok, ktory ho bavi. Nevidim inak v skolke zisdne zapory, ale nasmu synovi proste nic nedava..

madre1
29. kvě 2014

@vrana ,.....................takže jediný rozdíl mezi státní a soukromou MŠ je ten,že je finančně nákladnější.Vím,že jsou místa,kde nelze umístit všechny děti do státních a některým rodičům nezbývá nic jiného,než děti do soukromých školek přihlásit.Ale znám spoustu rodičů,kteří na tom nejsou vůbec finančně špatně a raději dají své děti do státní MŠ ze stejných důvodů jako já. 😉

madre1
29. kvě 2014

@michaela_2 ,..................jak jste přišla na to,že před svými dětmi selektuji ty ostatní? 😝 To je pouze výplod Vaší fantazie,protože já tu nic takové nikdy nepsala 😀

michaela_2
29. kvě 2014

@madre1 Vy jste tady napsala o tom, že do soukromé školky chodí pouze tzv: smetánka - to je Váš výraz 😉 Máte pravdu, to SKUTEČNĚ není selektování 😀

madre1
29. kvě 2014

@michaela_2 ,...................to jsem tu sice psala,ale řeším to tu jen s Vámi-moje děti o tom nemají ani tušení.Tak mi tu prosím Vás nepiště(včera ve 22:20)."................gratuluji! pěstujete ve svých dětech skutečně poctivé základy ke třídění lidí podle peněz, již odmalička. Pokud toto doma slyší, bude jim to připadat naprosto přirozené............................." ,když to není pravda. 😉

vrana
29. kvě 2014

@madre1 ano, z meho pohledu bohuzel ano. Jediny duvod, proc jsem dala dobrovolne dceru do skolky, kde se plat 6 tisic za tri pul dny a vytizila celou rodinu (protoze cely tyden stoji mesicne 14 tisic), je ten, ze neni msto ve statni. Dobrovolne bych to samozrejme neplatila. To ale nemeni nic na tom, ze nesouhlasim s tvym tvrzenim, ze do soukrome MS chodi smetanka, je tam sikana atd. Mozna nekde, mozna u vas a dost mozna je spousta statnich skolek, kde jsou rozdily tak markantni. Globalizovat to a vstepovat svym detem takovy nazor, je hloupost

michaela_2
29. kvě 2014

@madre1 já se s Vámi nebudu hádat. Děti nejsou hloupé a často pochytí to, o čem jsme přesvědčeni, že nezaslechnou. Nemyslím si, že pokud má někdo tento konkrétní názor, nikdy jej neřekne nahlas, že o tomto tématu nemluví s příbuznými, kamarády apod.
Každopádně s Vaším názorem nesouhlasím. I v soukromých školkách jsou děti z různých skupin, a z různých důvodů.

madre1
29. kvě 2014

@vrana ,....................já jsem o šikaně v soukromých školkách nic nepsala,svým dětem tyto názory nevštěpuji-pouze jsem psala o ne/výhodách školek,na které se se ptala zakladatelka této diskuse.Mrzí mě,že se to takhle zvrhlo a nehodlám v této debatě pokračovat,protože by to nemělo žádný smysl.Mějte se 🙂

vrana
29. kvě 2014

@madre1
"................nevím,jak jste došla k tomuto názoru. Právě proto jsem ráda,že mé děti navštěvují státní MŠ,aby si od začátku přirozeně zvykly na vrstevníky z různých(věkových a sociálních)skupin.Pokud by chodili do MŠ s dětmi,které jsou stejně finančně zajištěné,tak by si pak těch rozdílů mezi sebou a ostatními vrstevníky po nástupu do ZŠ všimli.Z čeho si myslíte,že vzniká šikana mezi dětmi? "

Ano v tom souhlasim, nema smysl se tu dohadovat 😉

terezapetrova
29. kvě 2014

@madre1 Ahoj, ja mam třeba financne normalni rodinu, rozhodne si nemůžeme vyskakovat a dite do soukr skolky asi budu muset dat /nastesti s financemi mi snad pomůžou mi rodice/, synek je opozdeny a skoro v kazde statni skolce si klepou na celo, ze ho nevemou, skoro jen soukrome jsou vstricne. Jen jsem chtěla rict, ze my tu soukr potrebujeme a rozhodne tam nejdu protože jsem zbohatlice, bohužel nejsem 🙂

jarkalada
29. kvě 2014

@jannka15 docela extrémistický názor. 😕 😝

zazana81
29. kvě 2014

@madre1 Dobrý den, moje dítě chodí do soukromé školky. Nejsme ale smetánka. Kde je problém? V normálních škokách mému dítěti zabírají místa děti matek na mateřských dovolených - ty se dětí rádi "zbaví", ale zas ne tak rádi, aby si je dali do soukromých školek. No a já jako pracující matka holt musím dát dítě do soukromé, když chci/musím pracovat. Platím školné, i když tedy nejsem tou smetánkou ...

marukm
29. kvě 2014

@zazana81 Takže matka na MD nemůže dát dítě do školky? Chápu, že přednost má někdo, kdo se chce vrátit do práce, ale to přece neznamená, že když jsem na MD a chci dát starší dítě do školky, že se ho chci "zbavit"...:/

janapavlik
29. kvě 2014

@zazana81 ano, taky mám zkušenost takovou, když jsem měla po první mateřské nastoupit do práce, tak jsem se snažila dceru umístit v některé ze školek v našem městě (měla tehdy necelé 3 roky), říkali, že by mi ji vzali až od září, jenomže já jsem potřebovala nastoupit do práce už v lednu, tak jsem lítala a sháněla místo v 10! školkách ve městě a ani v jedné nebrali ohled na to, že jsem pracující matka a ta by měla mít přednost před matkou na MD. Taky jsem tehdy zuřila a naštěstí se v jedné ze školek uvolnilo místo (úplně náhodou - holčička přecházela do soukromé), takže jsem byla ráda. Kdybych neměla to štěstí, tak bych ji musela dát bohužel do té soukromé.

zazana81
29. kvě 2014

@marukm Matka na MD by měla dávat do školky dítě pouze ve chvíli , kdy jsou uspokojeny požadavky matek pracujících. Bohužel to takhle nefunguje. Dneska se nesmí prostě diskriminovat nikdo a všechno je otočené na hlavu. Ano, pokud se mě ptáte na názor, myslím si, že je hodně maminek na MD, které si chtějí se starším dítkem ušetřit práci a proto ho dají do MŠ přesto, že jsou doma. Bylo by mi to celkem jedno, kdybych kvůli tomu, že každé druhé dítě chodí do školky, i když by mohlo být doma s maminkou, neplatila už rok otřesné školné v soukromé školce ....

marukm
29. kvě 2014

@zazana81 Dobře. Respektuju váš názor.

megy
29. kvě 2014

@zazana81 budu s tebou tak trochu nesouhlasit🙂 jsem na MD s druhým 4m nyní kloučkem. staršímu jsou dva roky a víš co? někdy je to prostě těžko skloubit aktivity staršího s mladším a taky jde vidět, že prostě potřebuje starší kolektiv, nový obzor, nové rozšíření, než být celý den jen s maminkou. myslím si, že to není o ušetření práce si se starším, ale když vidím, že je šťastný v kolektivu s dětmi, tak nevím, proč bych mu měla toto odpírat. toť můj názor🙂

megy
29. kvě 2014

a za další uvědomte si maminky co tady píšete - mrzí mě, že vůbec tady řešíte něco ve smyslu, že maminky na MD a se starším by neměli být brány do školek. jako promiňte, ale tohle je z vaší strany naprosto diskriminační myšlení a naprosto nesouhlasím

morgan
29. kvě 2014

@zazana81 je to velký problém s těma školkama,řešíme to skoro všechny,ale snad nečekáte, že to za stát vyřeší matky na MD....že pokud se mám rozhodnout mezi tím co chce moje dítě a tím co potřebuje cizí rodina (vrátit se do práce), tak je snad jasný co upřednostním. Na konci roku taky přijdu o práci, protože nemám mladšího kam dát a rozhodně nečekám, že mi nějaká máma na MD přenechá místo ve školce...

amallie
29. kvě 2014

Ja jsem si soukromou školku vybrala proto, ze se naprosto ztotožňuju s názory M. Montessori na výchovu deti a našla jsem školku vzdělávajici deti na těchto principech.
Znam osobně všechny deti a rodiče, kteří školku navštěvuji, většina z nich je v zaměstnaneckým poměru na střední pozici, rodiny jsou uplne normální a mají hodne deti, po školce se jeste schazime na hřišti, s učitelkami hodne komunikujeme a deti nosí stejne oblečeni z Lidlu 🙂
Deti jsou úžasné, vnímavé a skutečně neřeší peníze. Ono to totiz je vzdycky tak, ze ukazovat majetek chtějí ti, kteří ho nemaji. Boháči se schovávají za betonové zdi, takže fakt nikdo nemusí mít strach, ze by jeho dítě po pobytu soukromé školce chtělo hadry od Gucci. Dětem je to úplně šumák! A ze by deti ze soukromé skolky šikanovali ostatní???? Tak to je nejakej omyl ne? @madre1

vrana
29. kvě 2014

@zazana81 nemelo by to nahodou byt o potrebach ditete a ne matky?? Skolka neni hlidaci ustav, ale predskolni vzdelavani, na ktere ma mit narok kazde dite od 3 let bez ohledu na to co jeho rodice delaji nebo ne. Jsem rada, ze uz to plati, i kdyz v tuhle chvili je to proti mne. Nikdy by me nenapadlo nadavat na matky, ktere jsou doma a maji dite ve skolce. Nadavat muzu leda na stat, ze nezajisti dostatecny pocet mist pro vsechny.

terezapetrova
29. kvě 2014

@vrana skvele napsano, tady to vazne vypada, ze někdo hleda místo ve skolce i přes mrtvoly, aspoň totak na me pusobi, /nemyslim tim samozrejme Vas/ sila 😒

lomanta
29. kvě 2014

Holky,u nas to tak ale chodi,ze vam nemusi vzit dite,kdyz jste na MD.sama zkušenosti nemam,vim to od kamaradek,co maji skokove deti

rewq
29. kvě 2014

@vrana souhlasím!🙂 Jediným kriteriem by měl být věk dítěte a ne to, jestli matka pracuje nebo je na MD. Čím více hledisek se při přijímání do školek zohledňuje, tím větší je v tom "bordel", dohadů, zášti atp.