Jsem po porodu a školka odmítá vzít dítě o prázdninách

renatajjj
27. črc 2012

Maminky, nevíte, zda je něco jako zákoník mateřských školek a podobně? Hledala jsem na netu, ale nic jsem nenašla. Rodila jsem v červnu a školka mi odmítla vzít dítě na prázdninový provoz s tím, že jsem doma. Musím říct, že po měsíci obou dětí doma mám hlavu jako střep. Sice se s tím již nic dělat nedá, ale jen by mne zajímalo, zda je to opravdu tak nebo se mnou kvůli mé toleranci a snaze pomoci prostě vyběhli 😝

mamkamarketa
27. črc 2012

@renatajjj trosku nechapu, co chces vedet.ale pokud ses na MD a chces dat dite do skolky, abys mela klidek?
Promin, ale prazdninovy provoz je dost narocny na dite. Skolky se stridaji. Jini kamaradi, ucitelky...
A stanovisko skolky chapu, prazdninovy provoz je urceny predevsim rodicum pracujicich deti.
Oni i ty pracujici se snazi dite tam nedavat pokud to neni opravdu nutne.
Co naky dopoledni skolicky?

denisa_svatba
27. črc 2012

Nevím, zda něco takového existuje, nicméně co vím od kamarádek, tak třeba u nás na prázdninový provoz do matařské školy berou pouze v případě doložení pracovního poměru maminky...

mates22
27. črc 2012

Taky nevím, jestli něco takového v zákoníku je, pochybuju, u nás s tím problém teda není, ale já bych tam dcerku nedala, je to stres, jak se střídaj děti i učitelky, proč by si neměla užít prázdniny, když už ta možnost je? A taky mám hlavu občas jako balón 🙂
Ale tak školky spadají pod školský zákon, takže pohledat leda tam.

renatajjj
autor
27. črc 2012

@mamkamarketa ... mít doma klííííídek? To je jako sranda vtip? Máš vůbec děti? Bych ti přála být po porodu a mít doma 3 leté dítě když je venku 30, takže vedro na padnutí skoro na cokoliv, co není pod střechou, bys koukala na ten "klííídek". Si nedojdu ani na záchod. Z takovýho d...... názoru mám tlak 200 z místa. Ve školce je maminka bez práce a má dítě ve školce celé dva měsíce, tak co je to za pravidla?? Vždycky vycházím školce vstříc, z ničeho nedělám vědu, tak se nediv, že mě dost vytáčí, když se mnou vyběhnou nebo mi nevezmou dítě aspoň do 12 zrovna v takovéhle situaci.

mamkamarketa
27. črc 2012

@renatajjj ale proc by meli? Vis jak je to narocne na psychiku ditka? Dyt je leto, muzete byt hodne venku. Nebo ho dej na leto do soukrome skolky. A ne aby jazdy tyden mel jine kamarady, pani ucitelky....
A co je za tim jineho nez tvoje pohodlnost? Chapu,ze s kojencem to je narocne.ale ze skolka nechapu, co se rozcilulujes, ze skolka v lete je je. POro deti pracujicich. Dyt je to logicke, ne?

mates22
27. črc 2012

@renatajjj ale no tak, mamkamarketa maminkou je, to už poznat jen z jejího nicku, ne? Já po porodu nechala malou ze školky záměrně, abych jí nestresovala, aby se se situací lépe srovnala, měla tehdy tři a půl......a normálka, tak jako klídek s dětma nebudeš mít nikdy, to je snad jasný. Mimochodem, teď je to horší než po porodu, kdy to menší miminko nikam neleze, nerve se se sourozencem, nevisí mamince na noze apod. To teprve později nastává ten pořádnej mazec 🙂

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa máš zajímavý názory 😅 nevidím jedinej důvod, proč by 3 leté dítě mělo být ošizené o kolektiv jen proto, že školky nehorázně odstrkují maminky, co jsou na MR/RD. Navíc doma s mámou a malým sourozencem nemá zdaleka tolik prostoru, nudí se a samozřejmě o ot víc zlobí. A každej nemá na soukromou školku nebo chůvu. Mně nevzali prostředního a to mu bude v září 3,5roku a pěkně mě to štve. A to jsme oba s manželem měli razítko zaměstnavatele.

@renatajjj školka se bude řídit nějakým vnitřním předpisem. Bohužel, jak jsi na MD/RD, jsi prakticky poslední v pořadí 😠

renatajjj
autor
27. črc 2012

@mamkamarketa ...být hodně venku, když je parno a skoro 30 nebo být hodně venku když leje?? Tak to jsem se zase zasmála. Ano s kojencem je to ale náročné úplně stejně jako letní provoz školek. V tom vedru a dusnu prcek spí tak 10 minut, pak hodina blikačky s řevem, pak zase 10 minut .... no na mrtvici. Nedávala bych ho tam furt, ale některý dny mám myšlenky doslova na kriminál. Díky bohu, že už mám půlku za sebou. Taky jsem si myslela, že to zvládnu, jako vždycky všechno, ale to jsem se tedy přecenila.

renatajjj
autor
27. črc 2012

No nic, jedeme na kyčle. Asi nebudu mít ani nervy se na tohle téma pak podívat ....... 😀

kupi
27. črc 2012

Taky jsem rodila v červenci a starší mám celé léto doma, tak vím jaké to je, ale naštěstí mám po ruce babičky, které když je potřeba pomáhají, ale nechápu, proč tady někdo jako mamkamarkéta hned musí zakladatelku napadat, že je pohodlná a chce mít klídek. Není na jejím místě a vůbec nic neví, myslela jsem si, že tyhle diskuse jsou o tom aby jsme si vzájemně pomáhaly a něco se dozvěděly, když potřebujeme poradit, ale vypadá to, že je to spíš o tom jak někoho urážet...

ezenduska
27. črc 2012

@renatajjj jsi odvážná že si tohle téma vůbec založila 😀 sesype se na tebe kritika co to jsi za mámu když chceš dát svoje dítě do školky když máš doma miminoooo 😕 hrůza hrůz 😀

renatajjj
autor
27. črc 2012

@schnek ... no přesně tak. Kluk neviděl tolik pohádek za celý svůj život jako viděl ten první měsíc prázdnin. Prachsprostě ho šoupnu před televizi a protože na to opravdu není zvyklý, tak ho to zrovna moc nebaví, takže provokuje, vyžaduje pozornost, doslova prudí, protože vidí, že nemůžu. A soukromá školka u nás ani není 😀 .

renatajjj
autor
27. črc 2012

@ezenduska ... už mám lepší náladu 😀 😀 😀 ... téma děti opravdu není téma do prostoru. Vždyť to vím, tak proč jsem to udělala?? Asi adrenalin. Musím už jet .... nebo budeme zase poslední. 😅

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek mluvim o letnim provozu skolky. Ne o skolnim roce 😉

schnek
27. črc 2012

@renatajjj já jsem dala nejstaršího na hlídání, když bylo prostřednímu půl roku. tady u nás je paní, co má soukromý minijesličky. Jen díky tomu jsem se nezbláznila (náročný, nespící, uřvaný mimino + 2leťák). Ondra tam byl hned od začátku maximálně spokojenej, ani domů nechcel odcházet 😀 Doufala jsem, že letos mi je u zápisu vezmou oba a ono prd 😠 Co na tom, že jsem OSVČ a pracuju, jem na RD a tím pádem pro školku odmítnutelná.

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa no a? proč má být dítě přes léto ošizené o kolektiv? proč se má prudit doma s mámou a miminem? školka není odkladiště. 3leté dítě potřebuje kolektiv.

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek protoze v lete skolka funguje pro deti pracujicich. skolka nefunguje normalne. jak jsm psala je to narocne pro dite. pokud tak nutne v lete potrebuje kolektiv (nehlede, ze hriste jsou plna deti. ne jako v zime.) tak bych dite dala do soukrome skolky.

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa školka je předškolní zařízení, ne zařízení pro rodiče pracujících dětí. Proč mám dítě na 2m vyřadit z kolektivu jen proto, že má sourozence? A soukromá školka - máš představu, co stojí? asi ne. Nebo máš takový finanční možnosti, jaký nemá většina maminek. A ne všude taková školka je. Jak starý máš děti?

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek 3 lety, kterymu platim soukromou skolku. v praze. myslim,ze vyssi ceny nez v praze nejsou jinde v republice 😉
ok je to vzdelavaci instituce. jenze vsude ve svete se plati za skoly, tak nevim proc ne i tady. tak zaplatit 2x v tydnu soukromou skolku po dobu jednoho mesice neni takova palka, ne?
proc? protoze ty skolky nefunguji normalne.

diviska
27. črc 2012

@renatajjj prosímtě nic si z těch řečí tu nedělej! Já jsem ta "obětavá" matka, co by dítě do školky nedala, ale to neznamená, že matky co dávaj děti do školky, jsou špatné! Chápu, že na miminko potřebuješ klid. A co nějaká chůvička z řad studentek? Že by vzali staršího aspoň třeba na hřiště, koupák nebo co já vím. Dělala jsem chůvu 5 let a měla jsem pár takhle maminek co mi zavolaly občas, když už nemohly..

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa no schválně, kolik stojí soukromá MŠ v Praze? tady u nás, o které vím (ne tam, co děti chodí) chtěli cca 7.000,- za měsíc a dítě. A proč je neplatíme - vracím se zpátky k tomu - pokud jsi schopná to dát, pak má Tvoje rodina nadstandartní příjmy. Nám ji platí babička, sama bych na ni neměla. A děti by mi samozřejmě nevzali nikam, kdybych si dávala přihlášku loni a předloni, dopadla bych stejně jako letos, vzali by mi až letos toho nejstaršího jako předškoláka. Nelze se odvolávat na stav v zahraničí, pokud nezohledníš i další okolnosti, především poměr příjmu rodiny s náklady na živobytí a následně cenou takové školky.

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek tak to je levny. v praze se plati v prumeru 14-21000,- 😉
me se desne libi, jak se to tady zvelicuje, ze v zahranici maji jine platy, maji,ale i jine zivotni naklady. maminka je doma par tydnu a dite klidne po 6ti nedeli jdu k chuce, kter stoji 85% platu zbyvajicich 15% padne na dopravu. takze se zije z jednoho platu. platu otce. kdyz si vezmes hypoteku, kolik stoji jidlo, dite, zdravotnictvi..tak se zas tak dobre nemaji.
konkretne mluvim ted o usa. ver mi, ze oni by dali vsechni za to, ze muzou byt s detma a vychovat je.
jen tady si vsicni na neo stezuji
@schnek

mamkamarketa
27. črc 2012

pardon skacou mi klavesy

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa fakt se mi líbí názory lidí s jedním dítětem a nadprůměrným příjmem, protože pokud dáte 20 tis za školku, tak to byl náš rodinný příjem v době, kdy jsem na RD nepracovala + manžel byl ve staré práci - kde máš tedy ten druhý zbývající plat na to ostatní (hypotéka, bydlení, jídlo, oblečení atd)? Já se honím jak pes, abych nemusela otáčet každou korunu a občas nám a dětem mohla něco pěknýho dopřát, manžel v nový práci nedosáhne ani na průměrnej plat ( a to je na tom o mnoho lépe, než byl v minulé práci) a nebýt mých rodičů, neměla bych na to, abych dětem mohla soukromou školku dopřát. Opravdu nevidím jediný důvod k tomu odvolávat se na USA, pže nežijeme v USA, ale v ČR. A tady je systém takovej, jakej je. A ke stěžování - to je stížnost, když si někdo posteskne, že mu 3l dítě nevzali do školky? školka není o odložení dítěte, ale o socializaci a přípravě na školu. Proč má o tohle být moje dítě obrané, protože má sourozence? Myslím, že každá máma je ráda, že může první roky dítěte prožít s ním, že nejde o stížnost na to, že nemám dítě kam odložit.

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek proimte za 1. 20 000 za skolku nedavam. ale je to jedno.
zase je to prazdninovy provoz. vi jak to musi byt narocne pro dite? byt kazdy tyden v jine skolce,jine pani ucitelky, jini kamaradi....
proto rikam,ze dat dite do soukromy skolky na 2 dny neni zas az tak moc,ne?
a sytem je tady takovej,ze pres leto funguji pro pracujici rodice. co je na tom tak tezkeho pochopit?

gabka32
27. črc 2012

@renatajjj určitě žádná zákonná povinost školky není, tedy kromě té, že musí vzít přednostně předškoláky.
já měla dcerku zapsanou na celodenní školku a jaké bylo překvápko, když mi sdělili, že si ji musím vyzvedávat po obědě, jelikož na 8 dětí mají jen 13 postýlek... a já že jsem na MD.... naštestí jsem to uhádala, protože i když mladší dcerce bylo jen 6měs, už jsem chodila do práce... 😒
ale věřím ti, 2 děti je záhul, já to měla taky půl roku a dneska je starší naposledy ve školce, v srpnu žádná náhradní není, tak to bude doma mazec 😕

schnek
27. črc 2012

@mamkamarketa každý týden jiná školka? v Plzni máš spádovou školku pro obvod a ta funguje jedna celé prázniny. A představ si, že pro něko s takovýma příjmama, jako jsme měli, je to i na ty dva dny týdně problém, prstě v rodinným rozpočtu ty peníze na to nejsou. A opět se vracím k tomu, že ne všude tu soukromou školku máš. Ano systém je takovej a je mizernej. mmch, když mluvíš o stresu - nemyslíš, že je stresující, a to pro celou rodinu, když dítě, který touží po kolektivu, o ten kolektiv přijde a zůstane odkázaný jenom na mámu, která se musí věnovat miminu?

gabka32
27. črc 2012

@gabka32 těch postýlek mají 13 na 28 dětí :-/ a starosta jim řekl, at spí na zemi... super... no ale jsem za školku ráda. navíc je zdarma, ale tím tu nechci prudit 😝

myschka
27. črc 2012

@mamkamarketa malá jede prázdninový provoz a já jsem na RD, kromě toho, že se změnilo složení dětí je vše při starém. Stále má kolem známé děti a rozhodně nevypadá, že by to pro ní bylo náročné 😀

mamkamarketa
27. črc 2012

@schnek u nas na obvodu se to trida. jeden tyden.jedna skolka