Kdo rozhoduje o výběru MŠ? Dítě je svěřeno do péče matce

miriska
21. led 2014

Zajímá mě jaké máte zkušenosti s výběrem školky, když jsou rodiče rozvedení a každý má jiný názor.
Můj exmanžel se velice angažuje ve výběru MŠ a chce, abych syna vozila každý den 7 km do školky, protože je ve školce psycholog a logoped a nějaká nadst péče. Syn nemá vůbec problémy s mluvením, je to chytré dítě i když tošku lajdák a péči psychologa máme mimo školku, jen tak spíš preventivně a proto, že jeden čas kousal ostatní děti. Já mám školku 5 min. pěšky od o domu, je to normální školka, ničím výjemčná,ale ani není špatná. V době kdy syn nastoupí do školky, se nám nejspíš narodí s přítelem dítě a abych tahala každej den 2 děcka 7km tam a zpět a dopoledne zase znovu se mě zdá dost zbytečný, když malej nemá žádnou vadu řeči nebo jinej problém aby potřebovat nadst. péči.
Maminky, máte někdo zkušenost, kdo o tom rozhoduje, jestli rodič kterému je dítě svěřeno nebo oba rodiče? jak by jste to v mým případě řešily vy?

infokonik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucifereeek
21. led 2014

dle mě pokud se nedohodnete, tak konečné slovo bude mít rodič, který má dítě celodenně v péči a u koho žije - což jsi ty. Hlavně i proto, že píšeš že syn je normální běžné dítě - tudiž může chodit do jakékoliv školky a nepotřebuje zvláštní péči.

rioko
21. led 2014

@miriska taky bych řekla že rozhoduješ Ty, protože právě Ty budeš asi syna vodit a vyzvedávat hlavně, takže je důležité aby to vyhovovalo Tobě

liss_durman
21. led 2014

@miriska Ověřené to nikde nemám, ale logické mi přijde, že o tom rozhoduješ ty, když ho máš v péči... Ale samozřejmě bude nejlepší mu to vysvětlit, uvést ty důvody, které jsi zmínila. Podle mě nemůže exmanžel rozhodnout o tom, že ty budeš vozit dítě do jiné školky...

miriska
autor
21. led 2014

@lucifereeek
@rioko
@liss_durman díky za reakce, důvody jsem mu uvedla, ale stojí si za svým a samozřemě to otáčí proti mě, že kvůli své pohodlnosti nedopřeju dítěti kvalitní péči ☹

liss_durman
21. led 2014

@miriska To je nepříjemné, ale i kdyby to náhodou šlo přes soud, tak bys určitě uspěla se svými argumenty, pokud sy n nepotřebuje nadstandartní péči ve školce, vyjdou vlastně obě školky kvalitativně nastejno (z hlediska tvých a hlavně synových potřeb) a pochopitelně zvolíš tu, která je blíž. Hlavně žádný stres! Mimochodem gratuluji 🙂 Potkávaly jsme se ve skupině snažilek podzim/zima 🙂

miriska
autor
21. led 2014

@liss_durman Jako já neříkám, že ta školka není lepší, má vlastní kuchyni, kde vaří a péči mají super, ale nemyslím si že by to bylo nutný. Já si nedokážu představit, že budu každej den ráno balit mimino a jezdit sem a tam a odpoledne zase to stejný a kdybych chodila do práce tak by mě to taky dost omezovalo. A to ještě eví, že čkám další dítě ☹ to si zase najde jinej problém, že si udělám další děcko a budu zanedbávat maýho nebo nevím už co od něj zas čekat.
Jojo, pamatuju si tě 🙂 děkuji, tobě taky gratuluji 🙂

liss_durman
21. led 2014

@miriska Taky díky 🙂 No je to ošemetná situace. Nezávidím ti to. Jako ono to jde. Já teda jezdím jen 2km, ale prostě musíme do toho auta sednout a vypravit se atd. (takže to už je pak asi jedno, jestli jedeš 2 nebo 7 km, akorát na peníze je to znát, že dost projedeš), no uvidíme, co bude s druhým mimčem. Ale myslím, že zvládnout se to dá. Jezdí tady takhle všechny mámy z okolí i s miminama. Ale proč to dělat? Bylo by mu v té školce opravdu lépe? Třeba v té za rohem jsou daleko lepší učitelky nebo tak. Bude tam mít nějaké kamarády? U nás na vesnici je to teda taky ovlivněné tím, že školka, kam malá chodí, má i první stupeň školy, takže s těmi dětmi ze školky pak bude chodit i do školy. A taky jsem uvažovala vozit ji jinam, ale nechci, aby byla nějak vyčleněná z toho kolektivu nebo tak, no... Ale nevím, jak je to u vás.

miriska
autor
21. led 2014

@liss_durman No u nás by právě taky chodil s dětma který zná a byl by ve známým prostředí oproti tomu, jezdit někam do neznáma a opravdu by se tím vyčlenil z kolektivu tady u nás na vesnici. On chce aby prost chodil do školky a do školy v brně. První stupeň školy tady tak je a to bude asi zase další problém, že nebude chtít, aby chodil sem.