Kdy dát syna do školky?

andy.ce
3. pro 2010

Maminky, chci se zeptat, kdy mám dát malého do školky? Je to sice až za dva roky, ale pořád na to musím myslet. Rodičovskou mám do 19.12.2012, to budou malému 3 roky, ale teď je na mě strašně závislej, je to takový maminčák. Tak nevím, jestli jde, že bych ho dala do školky už v září 2012 a vždycky jen na pár hodin a postupně to prodlužovala, protože do práce nastoupím na 8,5 hod, tak abych ho hned napoprvé tam nedala na celý den. Ale nevím, jestli to tak jde udělat, aby mi nesebrali rodičovskou. Poradíte?

vojtisek2007
3. pro 2010

@andy.ce určitě můžeš dávat už od září 2012 na pět dnů po 4hodinách - prostě na dopo a po obědě domů - to ti rodičovskou neseberou a prcek si líp zvykne...k zápisu by jste tedy museli jít v březen/duben 2012. A neboj, já měla závisláka jak hrom a taky se naučitl, sice prvních 14dnů bylo s řevem, ale teď už v pohodě 😀

berenika39
3. pro 2010

@andy.ce záleží na školce, většina je od tří let. zkus tam zavolat a domluvit se s nimi, tady asi nikdo neví, jak to funguje u vás. někde vyjdou vstříc a berou děti před třetím rokem. rodičák ti nevezmou, když bude chodit pět dní v měsíci.

petruci6
3. pro 2010

ahojte baby,kedy je zapis do skolky?

petruci6
3. pro 2010

teraz som si precitala prispevok od vojtisek,ze brezen,tak to funguje vsade?

berenika39
3. pro 2010

@petruci6 to záleží na školce, musíš se informovat tam, kam chceš, aby prcek chodil. doba pokročila, není všechno nalajnované od sátu. u nás je v únoru.

vojtisek2007
3. pro 2010

@berenika39 ano školka je od tří let, ale dítě může nastoupit ten rok co jsou mu tři roky, takže když jsou mu tři v lednu,nebo únoru, může už od září chodit na těch 5dnů v měsíci, pokud mamina nechce přijít o rodičák, když chodit nebude, stejně od září je nutné platit udržovací poplatek....

mkr
3. pro 2010

@andy.ce to je ještě dlouhá doba, za tu dobu se ti prcek pěkně změní, jinak k tvé otázce, malý budou teď v lednu 3 roky od září chodí na 5 dní v měsíci, v září chodila jen dopo a teď už na celý dny 🙂

jinak do školky berou děti nad 2,5 roku vím to od maminek co mají 2 letou RD

vojtisek2007
3. pro 2010

já teda nevím jestli je to všude stejné,ale nám bylo řečeno, že dítě může nastoupit do školky v tom školním roce, ve kterém dosáhne tří let...řešila jsem to u Elišky, protože je rozená "až" 24.6., a já bych od září do června platila udržovací poplatek (nebo by chodila od září na těch 5dnů)....tak jsem to nechala být, k zápisu půjdeme až v dubnu 2011, v červnu 2011 jí budou tři a od září půjde rovnou na celý den....

evabb35
4. pro 2010

@andy.ce Nuž kedy Ti ho škôlka vezme. Teraz už škôlky samé si stanovujú, kedy má dieťa nastúpiť. Niektoré škôlky berú v takýchto prípadoch až v januári. Skôr dieťa ani nevezmú. Len ak súčasťou škôlky sú jasle. Vtedy zvyknú zobrať dieťa od septembra. Pokiaľ súčasťou škôlky nie sú jasle, tak budeš si musieť od septembra vybaviť jasle a potom v januári dieťa nastúpi do škôlky.

berenika39
4. pro 2010

@vojtisek2007 jj, ale je to jak kde, školky praskají ve švech a pokud není místo, neudělají to. musí se to opravdu zjistit u konkrétní školky. v praze to na hodně místech nejde.

vojtisek2007
4. pro 2010

@berenika39 ttak to máme asi obr štěstí, letos pro velký počet dětí otevřeli další dvě nové třídy 🙂 jen aby mohli nastoupit všechny děti...i maminek co jsou doma s miminkama na mateřský, i děti maminek, který nemají práci.. i dvoulet´átci, kterým 3 terpve budou právě tenhle školní rok

berenika39
4. pro 2010

@vojtisek2007 kde to je? okamžitě se stěhuju. v praze je to na budku. musela jsem vymyslet plán B🙂)). začala jsem ted ve dvou a kousek pracovat, jen jeden den v týdnu, tak jsem vypátrala jesle, které jsou v jednoum areálu se školkou. tam petra vzali za celkem normální peníze, protože i když tam nemá trvalé bydliště, mám tam já živnost a to je ok. takže ho přijali. no a děti z těch jeslí se snáz dostanou do té narvané školky, takže doufám, doufám......

vojtisek2007
4. pro 2010

@berenika39 jižní čechy 🙂 taková zakopaná "víska", ale snaží se pro mladý lidi s dětma dělat maximum....musí to být na bednu, mít práci a nemít kam dát dítě ☹

berenika39
4. pro 2010

😉 mám moc JČ ráda, tak teď jsem se přesvědčila, že to tam je opravdu fajn. 😉 (strávila jsem plno prázdnin kolem Albeře, Nové Bystřice, JH je nej město, co znám.).
Praha je v tomhle na tom opravdu špatně, děti berou jen s trvalým pobytem v místě. Plno lidí už ale bydlí kolem Prahy a v Praze pracují, to je běžné. Taky to tak máme. A jak to dítě dostat do pražské školky, je záhada. Dát ho do školky v místě, kde bydlíme, pak hodinu do práce, odpo zase hodinu do místa bydliště, to by byl ve školce od šesti do šesti, to prostě nejde. Hlídání nemáme žádné, oboje rodiče daleko. Brácha taky pracuje denně do pěti, takže nula. Bud ráda, zlatý JČ.

anatanka
14. pro 2010

Otazkou je, mila Andy, jak ti dite do skolky taky vezmou. Mne Miri nevzali ani ve trech, ale ja o to stejne nestala. Presne, jak pises, zavislacek - kazdy dite je na skolku pripravene jinak a jindy. Ja jsem rada, ze to mame jeste o rok posunute. Pracuju jen castecne a tak, abych si malou mohla brat s sebou.

Kdyz myslela, ze bude muset do skolky, tak brecela a prosila, brala by to jako velke nestesti. Ted mame domluveno, ze pujde, az ji budou ctyri a mluvi o tom v pohode a dokonce se tam tesi a bere to jako hotovou a samozrejmou vec. Takhle je to pro nas obe mnohem vic v pohode.