Kdy je nejlepší přihlásit dítě do školky?

lucinka_jirackova
17. říj 2011

Kdy je nejvhodnější nebo spíše nejlepší přihlásit dítě do školky?

berenika39
17. říj 2011

specifikuj 😉
přihlásit, nebo kdy aby začalo chodit? 😉

mamkamarketa
17. říj 2011

tohle je desne individualni a zalezi na povaze ditete.
syn miluje spolecnost deti a nema problem,se ode me odloucit,takze jsem presvedcena,ze by jesle zvladl klidne v 15ti mesicich 🙂
ale zacal chodit do soukrome skolky neco malo po druhych naroeninach .
ale oproti tomu jsou deti,ktere nejsou pripraveny na detsky kolektiv a spatne snaseji odlouceni od matky.

lucinka_jirackova
autor
18. říj 2011

@berenika39 přihlásit 🙂

lucinka_jirackova
autor
18. říj 2011

@mamkamarketa tak to mam doma ja...zavislaka na mamce 🙂 i kdyz jsme v kolektivu tak se drzi porad u me...spíše jsem myslela kdy ho přihlásit, jestli až ho budu chtít dát do školky aby nebylo ten rok zrovna plno...

brisalek
18. říj 2011

@lucinka_jirackova jestli myslis soukrome skolky tak tam si proste do kazde musis zavolat a berou podle stavu🙂, samozrejme maji inter. stranky. Statni jesle to same, zavolat, zeptat se jak maji plno a dat prihlasku s pribliznou dobou , kdy bys ho tam chtela dat. Me v Praze rekli tak pul roku dopredu. No a do statnich skolek jsou zapisy tusim leden /unor kazdy rok a jsou tam jasne dana pravidla, ktera maji na svych strankach nebo na strankach mesta/mestke casti, ktera je zrizuje.

berenika39
18. říj 2011

S přihláškou individuálně, na to není rada. vybrat školku, zeptat se, jak to tamm ají, kdy je zápis, jestli je možné si místo třeba nějaký měsíc platit, aby dítě nastoupilo až ty půjdeš do práce. Všude je to jinak. záleží na počtu dětí,které se v té době hlásí.

A hlavně - vůbec ted neřeš, že je malý závislák🙂. To je úplně normální,patří to k vývoji, za dva tři měsíce. za půl roku, rok - se to ještě mockrát změní. Jestli hledáš školku a ne jesle, nech to v klidu plavat 😉 . Zápisy bývají od jak kde, od ledna do května, v roce, kdy dítě dovrší tří let.

verbalinka
18. říj 2011

V první polovině roku 2013 😉 V tom roce bude mít Michal 3 roky. A pravděpodobně, pokud půjdeš do práce, ti ho vezmou. Ale radši se poptej po školkách, každá má jiná kritéria 😉

lucinka_jirackova
autor
18. říj 2011

děkuju moc holky...pomohli jste mi 🙂

takyja
19. říj 2011

Tak u nás je pořadník do školky (Praha), o kterou se zajímám 2-letý a placený, takže doporučuji neotálet a zjistit, která školka by se ti líbila a tam se dotázat.

miskadis
19. říj 2011

My jsme se byli předběžně ve školce už zeptat a bylo nám řečeno, že máme přijít normálně k zápisu příští rok v únoru

janinka1987
19. říj 2011

My dávali předběžnou přihlášku do státní školky když bylo malému 6 měsíců a měli jsme to jen tak tak...Dva roky dopředu měli úplně plno ☹

elliss
4. led 2012

Čtu vaše otázky a odpovědi a otázek mám čím dál tím více🙂 Mému chlapečkovi budou v Dubnu 2012 dva roky a nevím, zda uvažuji dobře,že bych ho již v Březnu/Dubnu 2012 měla jít přihlásit do školky a držet si palce zda v Září 2012 bude moci nastoupit,když mu bude jen 2 a půl roku a asi jen na pár hodin denně,abych nepřišla o rodičovský příspěvek na půl roku než v Dubnu 2013 budu muset nastoupit do práce. A pokud mi tento plán nevyjde a že asi ne???Tak nevím kam prcka na 6.měsíců uklidím,protože prababičky mají dosti práce sami ze sebou a babičky s dědama chodí ještě do práce? Děkuji za rady

berenika39
4. led 2012

@elliss Nejjednodušší je to se zpetat osobně přímo ve školce, kterou plánujete, všude to mají jinak, někde, kde je dost míst, vezmou i dítě před třetím rokem. Obecně se radit nedá.