Kdy je třeba zapsat dceru do školky?

sarkabrezen
2. únor 2009

ahoj holky, jsem asi úplný mantinelíček, ale já vůbec netuším, jak je to teď se školkou. moje malá bude mít 3 roky 1. dubna (příští rok). To znamená, že musím jít už teď ji do školky zapsat, když chci, aby začla sice až od dubna ale vlastně příští školní rok do školky chodit? Nebo to stačí až na začátku příštího roku jak se jí budou ty třetí narozeniny blížit kontaktovat školku a dát ji tam takhle do rozjetého roku? Nebo se nastupuje vždycky jen od září? To bych ji musela dát ve 3,5, což by mi nevadilo, ale když mám mateřskou jen do jejích třech let tak mi tam bude půl roku "lítat"...

tuším, že je to asi v každé školce jiné, co...

díky 🙂

martinka79
26. bře 2009

no, ale můžeš. 🙂 a vysvětlení je prosté musím dostat své dítě do školky. 😀 moje mudra je moudrá paní a ta tvoje také. 😀 to je jen teorie, že se to může. neříkám aby jsi to dělala. 😉

lenerka
26. bře 2009

marti mám dotaz

dneska máme ve školce den otevřených dveří
určitě tam s malou chceme zajít
dcera je prosincová 2006

berou děti od 4let-takže my jsme bez šancí,ale může se stát,že by vzali na doporučení Dr.děti i do 3let,ale musí jim být k 31.12.09 3roky.tak to by jsme se vešly 😉
ale když školní rok začíná od září,a to jí 3nebudou tak to nás nevezmou co?
takže budu čakt do září až do roku 2010 a platit za celý rok?

nám totiž na konci roku asi budou dávat nový byt
tak jestli si nemám počkat na školku až tam

martinka79
26. bře 2009

no můlžeš se zeptat zda nemůže nastoupit od ledna kdyř v prosinci jí budou 3. jinak záleží na tobě možná bych řešila i tu školku v jiném (novém bydlišti) okouknout ji můžeš i bez dnu otevřených dveří. vstřícná ředitelka to udělá. 🙂

zusma
2. říj 2009

Holky, mám jeden asi dost promitivní dotaz?

Jak jste vůbec přihlašovaly děti do školky? Jaký je správný postup? A podle čeho a kdy jste školku vybírali? To jste navštívily všechny školky ve městě a ptaly jste se, zda tam bude volno? Anebo jste je obcházely? Mně připadá,že z práminutové návštěvy stejně nic moc nepoznám. A kdy se podává přihláška? Jak hodně předem?

Spousta dotazů mám,já vím 😔

zusma
2. říj 2009

chtěla jsem napsat, jestli jste je obvolávaly a ne 2x zda jste je navštívily 😉

petrunka01
2. říj 2009

ahoj..my měli školku vyhlídlou.Je kousek od bydliště a líbila se mi tam zahrada.Znám od vidění i pár učitelek a přišly mi sympatické... 🙂
Volal jsem tam,když měli být malému dva roky,jestli mám přijít k zápisu teď,nebo další rok.Řekli mi,že stačí ten další rok.že nemají problém s umístěním tříletých.Tak jsem si další rok vytiskla přihlášku z netu a v den zápisu ji donesla do školky.Zápis neprobíhal nijak,na nic se neptali,co malý umí,jen,jestli je na celý den.Asi po měsíci jsem si přišla pro rozhodnutí a bylo to..🙂

jitulinka8
23. únor 2016

Dobrý den, mám dotaz- Dcerce budou koncem května 3 roky, s manželem se pokoušíme o druhého prcka. Zápis do školky na šk.rok 2016/2017 je v dubnu, ale já bych chtěla dát malou do školky až v květnu příštího roku tzn. na konci šk.roku. Myslíte, že mám jít k zápisu letos nebo se domluvit individuelně s ředitelkou až příští rok? ☹

bartovka83
23. únor 2016

@jitulinka8 Ano, k zapisu byste musela letos, ale dost pochybuji, ze vam nekde dite vezmou v prubehu sk. roku, jeste navic temer na konci. Alespon ze skolek ze sveho okoli vim, ze to nedelaji. Maximalne jsem se setkala s tim, ze dite nastoupilo treba v listopadu, ale rodice museli platit popletek i v zari a rijnu.

andelka
23. únor 2016

@jitulinka8 poptej se. Musela bys platit skolkovne od září,i když by nechodila,aspoň většinou to tak je. To ji chceš dát do školky jen na dva měsíce,co prazdninovy provoz? Buď bych ji dala rovnou od září, třeba jen na dopoledne, nebo až příští rok.

soleilll
23. únor 2016

@jitulinka8 Souhlasím s @bartovka83 - ve státní školce se během školního roku standardně vůbec nenastupuje, maximálně v pololetí nebo od začátku kal. roku, tedy od 1.1. Pokud trváš na termínu nástupu, poohlídni se po soukromé školce, tam ti dítě vezmou téměř kdykoli, když mají volnou kapacitu. Ale podle mě je nesmysl dávat dítě do školky na 2 měsíce - sotva by si začla zvykat na režim, bude zase přes prázdniny 2 měsíce doma... Buď ji do chceš dát do školky nebo nechceš, ale tohle řešení je přitažený za vlasy.

jitulinka8
23. únor 2016

Děkuju za odpovědi. Já bych chtěla aby byla mezi dětmi, bydlíme na samotě kde děti nejsou a školka je v nejbližší vesnici 5 km od nás. Tam takový nával dětí doufám nebude... Ty dva měsíce bych ji tam dávala jen dopoledne aby se víceméně vyřádila, ale pokud se opravdu platí poštovné "zbytečně" ikdyž tam dítě nechodí, tak to asi nechám na ten další rok...

andelka
23. únor 2016

@jitulinka8 no tak pokud půjdeš teď na zápis, tak dítě bude přijaté od září na celodenní docházku. Pokud bude chodit jen na dopoledne je jedno. V průběhu roku většinou nastupují děti, kterým až v té době jsou tři roky. Školkovné se platí proto, že bude přijatá jako každé jiné dítě starší 3 let (taky mám dítě v květnu a šel normálně od září), to že ji nebudeš dávat je tvoje volba, ale je nesmysl blokovat takhle místo pro jiné dítě, které by chodilo celoročně. A ještě za to neplatit.
A je velký problém ji dávat normálně od září? Třeba na 3-4 dny, nebo každý den dopoledne. Jako ty dva měsíce už mi přijdou úplně jedno. To pak radši až od dalšího září a kontinuálně.

jitulinka8
23. únor 2016

My se právě snažíme o druhé a malá je zatím tak trochu můj mazánek. Nechci aby to brala tak, že čekáme mimino a proto ji šoupneme do školky aby "nepřekážela". Děti jsou strašně křehký a já jí opravdu nechci ublížit... To je asi tak ten největší problém... S tímhle tak nějak vnitřně bojuju: dát jí do školky aby si našla kamarády/ mít ji doma aby nežárlila na sourozence ☹

andelka
23. únor 2016

@jitulinka8 vzhledem k tomu že se teprve snažíte, bych to vůbec takhle neřešila. Pokud ti připadá malá ještě, a chceš si ji nechat ještě rok doma,a hlavně můžeš být doma a nemusíš do práce, tak ok. Můj šel do školky v září, doma měl 1,5 letého brášku a vůbec to neřešil. A já měla tolik času a klidu najednou, paráda.Já bych dala dítko klidně teď v září, ono než otěhotníš, porodíš, tak bude dávno ve školce zajeté a bude tam mít kamarády a pestrý program a činnosti. Já teda první rok hodně řešila toho mladšího, furt na rukách, kojit x krát denně, spal jenom v kočárku nebo vůbec a pak to byl mazec.

jitulinka8
23. únor 2016

To máš pravdu, že než bude druhé, může už být zvyklá na školkový režim... Ještě to promyslím, ale asi jsi mě přesvědčila 🙂 Děkuju za názory.

bartovka83
23. únor 2016

Take bych ji dala bud ted v zari nebo az pristi rok. V kvetnu to nema cenu, ty dva mesice by si akorat zvykala a pak prazdniny a v zari zase do skolky. Bude z toho jenom zmatena. Muzete ji davat jenom do obeda.

jitulinka8
25. únor 2016

Tak je rozhodnuto 🙂 Půjde už letos v září jen na dopoledne. Moc děkuju všem za rady a názory 😉

angel456
25. únor 2016

Naše Šarlotka je v dubnu 2014 v září jí bude 2 a 5 měsíců a jede do školky... Ale u nás není více mně problém s místem a Lotý je dítě do kolektivu, takže vím, že to zvládne naprosto v pohodě...