Kdy je třeba zapsat dceru do školky?

sarkabrezen
2. únor 2009

ahoj holky, jsem asi úplný mantinelíček, ale já vůbec netuším, jak je to teď se školkou. moje malá bude mít 3 roky 1. dubna (příští rok). To znamená, že musím jít už teď ji do školky zapsat, když chci, aby začla sice až od dubna ale vlastně příští školní rok do školky chodit? Nebo to stačí až na začátku příštího roku jak se jí budou ty třetí narozeniny blížit kontaktovat školku a dát ji tam takhle do rozjetého roku? Nebo se nastupuje vždycky jen od září? To bych ji musela dát ve 3,5, což by mi nevadilo, ale když mám mateřskou jen do jejích třech let tak mi tam bude půl roku "lítat"...

tuším, že je to asi v každé školce jiné, co...

díky 🙂

garfieldmail1
2. únor 2009

Tak tohle mne taky zajímá. 😉 Od kamarádky sice vím, že berou děti ve třech letech bez ohledu na to, jestli je zrovna září nebo leden. Když má dítě 3 roky třeba v říjnu, tak vezmou v říjnu. Ale s tím přihlášením taky nevím. Syn má 3 roky taky příští rok v dubnu, ale vím, že zápis mívají tady ve školce právě v dubnu. Tak si říkám, jestli nejít k zápisu už letos, aby syna příští rok vzali, abych pak nepřišla moc pozdě.... 😎

martinka79
3. únor 2009

holky pokud vím tak když chcete dát dítě do školky od školního roku 2009/2010 tak musíte v tomto roce k zápisu a pokud až další rok stačí později. Ovšem během roku to asi bez zápisu nepůjde hlavně tam, kde je dost dětí a o školku velký zájem. já mám syna duben mateřskou na 3roky a půjde do školky asi od ledna což mu sice nebudou 3roky, ale já nastoupím do školy učit. uvidím jak to půjde a jaký bude. 🙂

Garfield určitě letos. a Šárko u vás také. a nastoupí bu=d od dubna nebo dříve na nácvik to podle učitelek. 🙂

garfieldmail1
3. únor 2009

Díky martinko 😉 Navíc chceme ještě jedno dítě a chceme právě 3letý věkový rozdíl, tak kdybych přišla na zápis s břichem nebo už s miminkem, asi by možná upřednostnili jiné dítě. Jenže já při mateřské i pracuji a budu ráda, když aspoň na dopoledne budu mít doma jen jedno dítě. 🙂

zdenallicka
3. únor 2009

Ahoj holky, zapisy do sklky byvaji obvykle dvakrat rocne... Do skolky muze jit dite po ukoncenem tretim roce zivota, tzn. ze kdyz se ti dite narodilo dejme tomu 13.4.2007, do skolky muze nastoupit 1.5.2010. Zapisy byvaji vetsinou v unoru/breznu a v rijnu/LISTOPADU..

Ted resime podobny pripad - moje neter mela nastoupit do MS k 1.5.2009, lae skolka je plna, takze ji vezmou az od zari... To je problem.. K zapisu sice muzes jit na podzim (kdyz chces dat dite od jara do MS), ale nemusi ti ji vzit, pac je plno... A pul roku (od zari do kvetna) ti nikdo misto ve skolce drzet nebude, pac by prisly o dotace na dite...

Nejlepsi je zajit do skolky za ridou a zeptat se... 😉

martinka79
3. únor 2009

No unás v kraji jsou zápisy jen jednou v orce. já jako kantorka, vím, že musí dítě projít zápisem a klidně se nahlísí na předpokládaný termín nástupu. nikdo nikomu místo nedrží. prostě děti nastupují na zač. šk. roku a potom podle věk a konce MD. nemusí dítě vzít ve 3letech a když je mamina na MD, ale na dopoledne se to dá. spádovost se už teď také neřeší, takže kldině můžeme dávat děti i 50km do školky. 🙂 určitě to chce zápis, poradu s ředitelkou a klidně den otevřených dveří. či samostatnou návštěvu školky. 😉 to je pravda Zdeni.

sarkabrezen
autor
3. únor 2009

Díky holky, určitě plánuju se tam zajít zeptat, to je asi nejlepší. Jen jsem se chtěla vybavit aspoň nějakou znalostí, ať tam nejdu jako úplný lajošek 🙂

simipel
3. únor 2009

ahoj holky,

tak moje malá má 7.6.2009 přesně tři roky a já bych měla nastoupit zpátky do zaměstnání. Takže k zápisu jsem šla už minulý rok na jaře a od záři 2008 si už platím škokovné jakýchsi 240kč i když mi jde malá až letos v červnu. Prej si tím zajištuji místo, pač bych sice platit nemusela, ale nikdo mi nezaručí, že by pak bylo místo. Si myslím, že je to i určitá vypočítavost školek. Jak vytáhnout z mamin peníze. ☹

poupe
3. únor 2009

hm to je dobry simipel,a co kdyz ji nevezmou,ze bude plno,to ty penizky vrati? ☹ a co kdyz ditko fakt nevezmou(myslim jarni a letni deti),mohu jit do vice skolek na zapis nebo to tak nefunguje,diky

sarkabrezen
autor
3. únor 2009

jestli můžem na zápis do více školek to je dobrá připomínka poupe, to by mně taky zajímalo...

jo to s těma penězma je bohužel pravda, taky mi to ségra říkala, že budu muset platit, ale u nás je to víc než 400, takže do toho nejdu... to to radši risknu.

ani jsem netušila, že jsou dva zápisy, to musím zjistit, doufám, že u nás je to taky tak, to by bylo fajn...

simipel
3. únor 2009

Poupe, tím, že platím mám to místo už rezervovaný, takže mi ji v poho vezmou. Já to udělala z toho důvodu, že mi nikdo nemá hlídat malou, takže jsem si musela být 100%jistá, že školka bude v poho. Jinak bych taky do toho nešla.

garfieldmail1
3. únor 2009

Tak jsem dnes (vlastně včera 😀 ) poslala mailem dotaz do dvou školek, mezi kterýma se rozhoduju a rychle mi odepsaly obě ředitelky 🙂 Jedna napsala, že mám přijít k zápisu letos v dubnu (syn půjde do školky příští rok na jaře) a druhá, že stačí příští rok, ale pokud bych už letos v září nastupovala do práce, tak mám přijít taky letos v dubnu, že by mohli vzít syna i v září (to mu bude ani ne 2 a půl roku). Taky mi poslala i mobil na sebe, ať jí klidně i zavolám. Každopádně půjdu na zápis letos do obou školek aspoň abych si o nich udělala obrázek. Bydlíme na kraji Ostravy, tak asi tady není takový nával, jako přímo v Ostravě. Takže nejlepší asi je zeptat se přímo ve školce. 😎
A kamarádka, která bydlí v Hradci, mi třeba psala, že u nich všechny státní školky jsou zavedené v nějakém systému, kvůli kterému prostě není možné si podat žádost do více než jedné školky...

zdenallicka
4. únor 2009

Ja si taky myslim, ze nemuzes jit na zapis do vice skolek.... Kdyby to tak delal kazdy, je tu z toho pekny bordel.... 😠 Skolky si obhlidni, vem tam i maleho, a udelej si obrazek jeste pred zapisem.. Pak se zapis jen v jedne skolce...

lenerka
4. únor 2009

ahoj

dobré téma díky
já ty školky také řeším
dceři budou 3roky 26.12.09 mateřskou mám na 3roky
ale chceme ještě jedno dítě,tak mě je jasný,že mě jí nevezmou
k zápisu letos nejdeme,nemáme šanci
maj přednost matky samoživitelky,matky co chtěj do práce a já to respektuju
ale na Den otevřených dveří se určitě skočíme podívat i s malou 😉

ona by strašně ráda šla už do školky mezi děti
ale je mě jasný,že min.2roky bude ještě se mnou doma
příští rok se stěhujeme,a tak to zkusímek
zápisy jsou únor,březen to budou malý přes 3roky,ale když uvidí mimčo tak nevím nevím no
v Praze je o školky strašný zájem
a na soukromou tedy nemáme!!!

jsem slyšela,že se může podávat i více přihlášek do různých školek
ale pak jak píše zdenallicka ,pak je v tom jen bordel

já mám pro malou vysněnou školku,i malý se líbí tak uvidíme no
psala jsem včera mailem do školky a žádná odpověď!!!

prej rok před školou,je školka povinna dítě vzít do MŠ
takže mě jí vezmou až v 6ti,protože je prosincová?mám v tom guláš

petrajurinova
4. únor 2009

Ahoj, školku taky zrovna řešíme. Malému budou 3 roky v listopadu, ale já bych měla v září rodit, takže mám celkem obavu, že mi mladého do školky nevezmou. Když jsem to zjišťovala, prý můžeme na zápis do všech školek v okolí (máme v dosahu asi 3) a pokud by ho přijali do více školek, tak se co nejdříve rozhodnout do které ho opravdu chceme dát a těm ostatním to nahlásit ať neblokujou místo.

zdenallicka
4. únor 2009

Rok pred nastupem do MS jsi povinna dite do skolky dat.. Skolka, pokud nema misto, ti ji nevezme, takze musite hledat a hledat a hledat... 😒 POsledni rok skolky je zdarma... Platite jen stravne, ne skolkovne...

lenerka
4. únor 2009

ahoj Zdeni

jo jo našla jsem si tu školku v tom novém bydlišti a tam maj v podmínkách přijetí,že do jejich MŠ maj právě ty děti co maj rok před školou přednost!!!
tak mě to trošku uklidňuje
ale ráda,bych kdyby mě jí vzali aspoň na pár hodin
ať je mezi dětma,něco se naučí,a pochytí nějaké nemoci(to zní sice blbě)ale lepší marodit,když je malá než pak pořád až bude ve škole že?

zdenallicka
5. únor 2009

Lenerka: Ahoj, to mas urcite pravdu..:o) ALe ani prodelani nemoci v MS nezarucuje zdravi v ZS... 😉 Malicke se urcite ve skolce bude libit, doporucuju zajit se tam parkrat podivat (segra sla s malou asi petkrat, aby ji navnadila) a i kdyz budete mit dalsi mimi, muzes ji prece do skolky dat... 😉 Ty nebudes mit takovy zaprah a ona si miminka uzije dost i odpoledne... 🙂 A dalsim plusem je to, ze se vyradi s deti podobne starymi a ty si udelas s miminkem denne dve prochazky - s Kacenkou do skolky a pak ji vyzvednout.... 😉

Pekny den....

lenerka
5. únor 2009

Ahoj Zdeni

to je jasné
už se těší na ten den otevřených dveří 25.2.09
ta budova MŠ je krásně žlutá a to se jí líbí
a je tam plno skluzavek,houpaček ..atd.

příští rok až se přestěhujem zkusím dát přihlášku 😉 a budu doufat no
ona je fakt šikovná a doma by se se mnou nudila

renda71
12. únor 2009

ahojte,já jsem na tom podobně malé budou 3 roky příští rok v dubnu. spadáme pod MÚ v Bystřici,ale poštou V Benešově.obvolávala jsem všechny školky v BN,abych se informovala o zápisu a je li to už letos nutné.co školka,to jiný názor! v jedné mě dokonce odbyli,jak se můžu vůbec ptát na místo ve školce,když vůbec nespadám mezi Benešáky 😠 to znamená,že se mám hlásit do školky právě do té Bystřice 😒to by byl ovšem problém z dojížděním,je to na opačnou stranu od BN,kde dělá manžel a kde i já budu nastupovat do práce.
každopádně k zápisu letos půjdem jak do Bystřice,tak obejdem školky v BN,za ten rok se snad stane zázrak a někam nám ji vezmou 😀

jabber
12. únor 2009

Moje kamarádka má dvojčata narozená koncem prosince 2005 a když chtěla, aby do školky chodily už teď od ledna hned jak jim jsou 3 roky, tak jim školku musela platit už od září 2008, přestože tam nechodily. Protože školní rok začíná v září a školka nebude držet 4 měsíce místa pro děti, které nastoupí až v lednu, muselo se platit jako kdyby tam chodily.

cermonca
12. únor 2009

Zítra se jdu zeptat k nám do školky tak pak sem hodím jak jsem dopadla 🙂

lenerka
12. únor 2009

ahoj holky

tak my jdeme na Den otevřených dveří do školky v tom novém bydlišti
a na všechno se poptám,ale myslím si,že když budeme chtít toho druhýho drobka,tak mě jí vezmou až od 5 ☹ ach jo
a ona tak ráda děti a furt básní o školce
je to systém na palici

ale s tím,že děti braly až od ledna do školky a rodiče museli platit od září,tak o tom jsem bohužel,taky už slyšela 😒
sice jsou to vyhozený peníze,ale aspoň,že mají v lednu místo zajištěné

cermonca
13. únor 2009

Tak jsem dnes byla tady v jedné školce a řekla mi tam že teda pokud chci místo jité od břecna tak busím platit už od září a to celé školkovné a to je 420Kč a nebo jít k zápisu a neplatit školkovné ale pak mi jí vezmou jen pokud se uvolní místo,třeba když se někdo odstěhuje.Jenže ještě berou přednostně předškoláky a pak ostatní děti kterým už tři jsou.Tak mám stejně pocit i když půjdu k zápisu že nás stejně nevezmou 😠 No každopádně se zapsat necháme.
Ještě jsem byla v druhé školce,tam teda nebyla ředitelka a mluvila jsem tam jen s jednou učitelkou.Ta mi řekla vlastně to samé a ještě teda dodala že se hodně stává že děti které nastoupí v průběhu roku tak to mají horší si zvyknout a hodně se stává že si ani nezvyknou.V tom případě bych to platila skoro celý rok zbytečně ☹ No nevím malá je dost na děti a do kolektivu,a co bude za rok těžko odhadnu.No a ty kriteria jsou asi všude stejné 😒 Ještě říkala že problém mají i listopadové děti no a co pak my,že 😒
Ještě mám zajít za rěditelkou ať to vím přesně.

Tak teď teda nevím jestli si platit školkovné a nebo jestli to nechat náhodě a smířit se že jí nejspíš nevezmou a půjde až ten další rok.Tím pádem budu od března do září nezaměstnaná což je teda paráda 😒 Ono finančně se to teda vyplatí dát ža školku od září do února 2940Kč než bít pak půl roku na pracáku a nemít skoro nic.Jenže co když si tam malá nezvykne,já vyhodím prachy nej tak za nic a stejně budu na pracáku 😝

simipel
13. únor 2009

Ceremoca, to tak nesmíš řešit, u mě je to podobné, já platím školkovne od minulého záři a malá mi nastupuje až v červnu a já do práce, takže u mě to bylo o jistotě, že mi ji tam vezmou . a hlavně je taky strašně ráda mezi dětmi, tak mi by bylo líto, že by byla zavřená doma. Je fakt, že ještě minulý rok u zápisu, byla taková vyhukaná, ale rok se sešel s rokem a holka je úplně jiná. Více společenštější, kamarádštější a hlavně více soběstačná. Takže jsem proto, co nejdříve takové dítě začlenit do kolektivu i za cenu toho pomalu ročního placení školného nazbyt. 😉

cermonca
13. únor 2009

No asi jo jsem s tím tak nějak počítala že to budu platit ale jak mi zrazovala tak nevím.Ona se už teď ráda chodí koukat na školku a mezi dětma je ráda,ale třeba sama nejí 😒 teda vím že to umí ale prostě raději je o hladu než aby se nakrmila ☹ Tak mám strach aby to za rok nebylo podobné a nebyl by pak problém 😒 No moc to asi řeším,co 😅
Ještě tak přemýšlím jestli to taky musím mít potvrzené od dr.když nastoupí až tak dlouho,přece za to dobu se lecos může změnit 😕
Simpel tys měla potvrzení od dr.už před rokem?

simipel
13. únor 2009

ano já už musela při zápisu dodat potvrzení od dr. taky to nějak nechápu. 😒 a ta moje taky není úplně perfektní, sice jí vidličkou a nožem, ala zase se na záchodě pořádně neutře nebo se samotná pořádně neobleče, je v tom lenivá. ale učitelka říkala,že s tím pomáhají,ale že se to dítě celkem rychle naučí, pač jak vidí kolem už ty starší děti, co vše dělají, tak se to naučí.Prostě si říkám, že to zvládli všechny děti a to některé jsou horší než ta moje, tak to nebude tak hrozné. Teda bude to spíše pro mě, pač 3roky s ním jsem každodenně a najednou bude chudáček sama celý den beze mě. Takže spíše budou slzičky z mé strany. ☹ 🙂

andilek
13. únor 2009

nás se zápis tento rok zatím netýká, ale už nad ním tak trochu pomýšlím a napadlo mě, zda mi vemou syna od září do školky, když má narozeniny 21.9. 😕 a zda mi ho teda příští rok v březnu (kdy probíhají zápisy) zapíšou 😕

jabber
13. únor 2009

simipel - to se snad ani nevyplatí platit školkovné celý rok, aby tam pak malá byla 1 měsíc a jsou prázdniny 😅

etinka
13. únor 2009

Ahoj, u nás je to stejně, jak tady píšete. Když má potomek nastoupit do školky v průběhu školního roku, je nutné ho zapsat na jaře o rok dřív, ale pak se hned od září musí platit školkovné, i když dítě natupuje třeba až v březnu.
A ještě poznámka: Někde jsem tu četla, že poslední rok před nástupem do ZŠ je školka povinná. Tak opravuji: Není, je pouze doporučená. Nikdo nemůže maminku nutit, aby dítě dala do školky. je to jen na ní. 🙂

poupe
13. únor 2009

ale divny je,ze kdyz platim skolkovne od zari a dite jde do skolky treba az v breznu,tak se misto najde,ale kdyz neplatim,tak mam smulu,proste je plno 😀 to maji pekne vymysleny