Kdy je třeba zapsat dceru do školky?

sarkabrezen
2. únor 2009

ahoj holky, jsem asi úplný mantinelíček, ale já vůbec netuším, jak je to teď se školkou. moje malá bude mít 3 roky 1. dubna (příští rok). To znamená, že musím jít už teď ji do školky zapsat, když chci, aby začla sice až od dubna ale vlastně příští školní rok do školky chodit? Nebo to stačí až na začátku příštího roku jak se jí budou ty třetí narozeniny blížit kontaktovat školku a dát ji tam takhle do rozjetého roku? Nebo se nastupuje vždycky jen od září? To bych ji musela dát ve 3,5, což by mi nevadilo, ale když mám mateřskou jen do jejích třech let tak mi tam bude půl roku "lítat"...

tuším, že je to asi v každé školce jiné, co...

díky 🙂

cermonca
13. únor 2009

Poupě no ono když platíš tak to je jako když tam chodí i když ještě nemůže.Prostě do toho března tam chodí o to dítě míň 😉 Snad jsem to napsala srozumitelně 😅

jabber
13. únor 2009

Presně jak píše Cermonca - do školky chodí o dítě míň a školce to samozřejmě nevadí, když ho má normálně zaplacený 😉

poupe
13. únor 2009

jo takhle,tak to me nenapadlo 🙂

olina.s
26. únor 2009

Ahoj holky, můžete poradit? Jak je to se školkou? Malá je v květnu a letos půjdeme k zápisu. Koukala jsem na přihlášku a nevím, odkdy jí tam napsat nástup. Jestli "smí" do školky až v den, kdy dosáhne 3 let nebo ji můžu nahlásit už na září.

drago
26. únor 2009

Ahoj Olina.s. My už máme přihlášku podanou a vemou ji až bude mít 3 roky v únoru. Platit musíme už od září.

olina.s
27. únor 2009

Drago, děkuju. Uvidíme, jestli se vůbec dostaneme. o udržovacím poplatku jsem taky slyšela. 😠

simipel
27. únor 2009

jabber, to máš sice pravdu, že budou prázdniny, ale já budu chodít do práce i přes prázdniny, hlídání jaksi nemám, takže holka mi bude muset chodit do školky i tak, sice ta naše je na červenec zavřená, ale děti se přemístí na měsíc do jiné školky a na srpen už bude zase ve své. Jinak to u nás nejde. ☹ 😀

martinka79
28. únor 2009

nebo má dítě zaplacené místo a kdlidně tam chodí ještě další dítě co též platí. stačí vyřízení u zřizovatele. 😀 u nás nic neobvyklého. 🙂
simi chápu tě a současně lituji. jsem vděčná, že jsem učitelka. 🙂

simipel
28. únor 2009

Jo taky se Marti biju do hlavy, že jsem nešla na pajdák.Hold se mi nechtělo učit a ted, co bych za to dala být učitelka. Hlavně kvůli těm volnům, co jich učitelé mají. ☹

draga
5. bře 2009

ahoj 🙂
dneska jsme byli u zápisu (jsme únor 2007) a jsem totálně bez šancí i kdybysme platili školkovný...nevím vůbec co dělat...protože ho nevemou ani od února 😕

olina.s
6. bře 2009

A jdete do práce?

draga
6. bře 2009

jj mám mateřskou na 3 roky a tím pádem 6.2. nástup do zaměstnání....

martinka79
6. bře 2009

Draga: sakra skara. už to začíná být krušné. já to věděla, ale kraje a vláda se nesnaží nic porto udělat je to pitomé dohlídávání to je výmysl. já děti miluji a mívám jich plný dům, ale jako 10měs. třeba takto hlídat děti to tedy NE. 😒 Co okolní vesbické školky.

Simi: no je to vážně výhoda, ale kdykoliv se vyplňje nějaké dopo aby se na prázdniny nezavíralo a tak jsem s těmi maminami, chápu je to těžké. ☹

alcatko.j
10. bře 2009

Dragi, ja nevim, mne se to zda divne.....je mne jasny, ze v ruznych mestech jsou i ruzne naroky a je to vsude jinak, ale aby ti nekdo kategoricky rekl, ze NEEXISTUJE a ze ti dalika od unora nevemou, to se mi dza divne...Dneska jsme byla u zapisu ja a navic mam to trosku i primo(moje mamka je ucitelka ve skolce) a dneska u zapisu mi reditelka rikala, ze vsechno se ridi dle poctu prihlasenych deti, coz podle me, kdyz ty jsi byla u zapisu jeste nemohli mit spocteny...a ze maji prednost maminky, kteroe jdou do prace a to ty od unora jdes, Dalik bude mit 3 roky a pokavad by bylo stejne stare dite prihlasene do skolky jako Dalik, ale maminka by byla treba na materske s druhym ditetem, tak TY mas prednost! Mne se to nezda, ze nemas sanci..jeste bych bojovala...

cherub
10. bře 2009

Ahoj holky, prosím o rady 😎
(Alci, jak jsem tě dneska viděla, tak jsi mě pěkně nahlodala a donutila mě uvažovat 😀)

máme u nás ve městě asi 3 nebo 4 školky státní. Je pravda, že malou musím zapsat jen do té, která spadá do naší oblasti (pro naše sídliště) nebo ji můžu zapsat třeba na druhý konec města?
A můžu malou přihlásit třeba do dvou nebo tří školek najednou a pak se rozhodnout, do které nastoupí???? nebo může jít na zápis jen do jedné? 😕

Díky 😉

martinka79
10. bře 2009

Ahojky, co já vím tak k zápisu můžeš jít kamkoliv. a klidně do více. jako do školy, jen pokud by tě vzali do více školek, je vhodné dát vědět a uvolnit místo v daných školkách. některé maminy tak nečiní.

Jinak přednost mají matky pracující, matky samoživitelky a potom se rozhoduje podle spádovosti i když to dnes už tak moc neplatí,ale velká města se tím často řídí.Pěkný článek v časopise maminka březen. 🙂

ivaneckaaaa
16. bře 2009

Ahojky,tak jsem včera volala jedny učitelce ze školky z dotazem jestli jít k zapisu ted nebo až příští rok.Jsme narozeny květen 07.A že to nemám hrotit,že stačí když půjdeme k zapisu až příští rok duben.Kdyby jsem nahodou nebyla těhotna a musela nastoupit do prace,že stačí at si oběhám školky a že se někde určitě uchytí.6e některy maminky si tam dají přihlášky dřív a pak čekají druhy a tím pádem se tam vejdem místo nich.Ze je blbost abych platila už ted školkovny.Tak to asi udělame takhle.Je to sice risk

martinka79
16. bře 2009

no envím jak to je u vás obvolej si školky a zeptej se i jinde, ale nějak se mi to zná divné když všude je nápor dětí. 🙂

vendy01
19. bře 2009

Ahoj, teď zrovna s kamarádkama řešíme problém školky. Náš Filda půjde sice až v prosinci 2010, ale k zápisu už za rok. Kamarádky byly s dětma už teď a hlásilo se 50 dětí a berou jen 15!!!! To je hrůza!!! Jedna kámoška čeká v létě dvojčata, k tomu má kluka do školky a nevezmou ho, druhá bude muset do práce, ale kluka jí asi taky nevezmou, protože není přímo z obce, kde je školka, ale bydlí o 2km dál v jiné vesnici a dostanou přednost místní, klidně i na mateřský!!! Navíc spousta dětí prý půjde o rok déle do školy a nejsou místa. Tady všude v okolí jsou školky narvaný k prasknutí. Trochu bezvýchodná situace a zlepšení v nedohledu...Bojím se, co bude za rok.. ☹ Zkrátka to fakt stojí za houby 😒

slunicko552
19. bře 2009

Ahojte tak kamarádka byla minulý týden u zápisu a malou ji vzali.Ale loni byla švagrová a to už v listopadu a tam ji zapsali,ale říkali,že zápis je až v březnu.A to tam měli už zapsano 14 dětí,takže v březnu už toho místa asi moc nebylo 😒

martinka79
20. bře 2009

vendy Bude to pěkěn drsné a to nejen školky, ale i školy už jsou opět třídy s dětmi na 29-30 ve třídě. né že by to bylo nijak drastické, ale m´kde josu ty časy kdy měla úí uč ve třídě kolem 25dětí a docela pohodu. teď bude mít i integrované děti. s těmi školkami je to podle krajů, ale spíš se klaním názoru negativními sehnat místo. moc držím pěsti všem kdo potřebuje dítě umístit. 🙂

karotky
23. bře 2009

Já si jdu pro formulář tento týden,protože se má podávat začátkem dubna.
Se mi nějak nechce věřit,že už mi MD za rok skončí. 😅

lenerka
23. bře 2009

ahoj

tak jak to je?
prosím o radu
my máme zápisy 6 a 7dubna
a to už mám mít s sebou tu přihlášku nebo jí dostanu tam?

zdrcka
23. bře 2009

Ahojky chci se zeptat,mé dceři budou 3roky v srpnu a když jsme byli na dni otevřených dvéří ve školce tak mi řekli že si jí mužu podat ale že nevědi jestli mi jí vemou.Tak jak to je mužu si podat ještě nikde jinde přihlášku nebo ne.Někde jsem četla že si mužu podat jen v jedné školce žádost tak ted sama nevím děkuju za radu

karotky
24. bře 2009

lenerka,...............v Pardubicích je to stejné.Ale ve zdějším Radničním Zpravodaji píšou,že si formulář musíme ve školce vyzvednout a 6.,7. dubna ho odevzdat vyplněný. 😉
Dneska se tam zkusím zastavit a pak písnu,jak jsem dopadla.

martinka79
24. bře 2009

no co já vím tak jinak platí přihláška se dostane až ve školce a kldině ji tam vyplníš a zbytek u dr. a k zápisu můžete vícekrát jinam. 🙂

lenerka
24. bře 2009

dneska jsem šla okolo školky,kam bych chtěla malou dát
a maj 26.3.Den otevřených dveří
takže tam určitě s kačkou vyrazíme a na všechno se poptáme

karotky
24. bře 2009

Tak je to tak,jak jsem psala.Přihlášku jsem si vyzvedla,vyplním si jí a zítra zajdeme k mudře pro razítko.
Do jiné školky s touto přihláškou jít nemůžeme,protože je na ní adresa té školky.Tisknou si je zřejmě sami. 😉

martinka79
25. bře 2009

ale vyzvednout si přihlášku na jiné mš můžeš to je jasné že každá školka má svoji...přihlášku. 😀

karotky
25. bře 2009

martinka,.................myslíš tím,že se můžu současně podat přihlášku na 10.školkách,co jsou v okolí?
Ikdyby to byla pravda,tak nevím jak bych to vysvětlovala naší mudře a navíc si myslím,že je to zbytečné vyhazování peněz,když za jedno razítko platíš min. 100kč. 😉