Kdy jste nechaly dítě poprvé samo doma?

poah
25. říj 2017

Kdy jste nechaly dite poprve samo doma,kdyz jste na chvili odbehly? Mam na mysli napr. vynest kos,jit povesit pradlo apod.,proste kdyz jste byly tak do peti minut zpatky? Nemyslim spici miminko v postylce,ale vetsi dite,ktere bylo vzhuru a hralo si.

konidana
25. říj 2017

Tak to si fakt nepamatuju:D někdy kolem 2 -3 let? Ale vždy jen jedno dítě a nejlépe sedící před televizí. To bylo spolehlivé, i na hodinu.

pavca1982
25. říj 2017

Samotné na pár minut kolem 4let a na dýl cca hodinku kolem 8, ale jsou dva tak to šlo.Staršímu bylo 8 a mladšímu 6.

nadja73
25. říj 2017

prave ted😀 v prosinci ji bude 7. I kdyz jsem nabizela, tak nechtela, takze nenuti a ja bych sama nemela z toho dobry pocit. Ted byla doma pul hodiny sama a vzpada to, ze uz bude chtit vzdycky radeji trcet doma nez jit se mnou ven, byt je doma jen po dobu nez vyzvednu mladsi dceru na krouzku nebo ve skolce.

ililina
25. říj 2017

Samotné na chvíli cca ve dvou letech. Cca hodinu v šesti letech. Záleží na dítěti, vím, že moje nic nevyvedou a ani neotevřou dveře nikomu cizímu.

anazuzzuzana
25. říj 2017

Už nějak před tím druhým rokem, když jsem třeba potřebovala vynosit věci z auta nebo odběhnout právě s tím košem či pro rohlíky. Tak na max. 10minut. Vždycky v pohodě. Jsem sama a bohužel to občas jinak nejde no...řekla jsem mu přesně kam jdu, takže věděl co to obnáší (ví, kde parkujeme, kde je popelnice atd) a odsouhlasil mi to. V opačném případě bych nešla, i když by třeba s ním zabralo 3x víc času

blahova_andrea
25. říj 2017

od narození. pak i ve dvou, když se druhé narodilo. seběhnout patro s košem nebo pro balík k brance, když dojede pošťák...

bylinka36
25. říj 2017

Tak od roku a pul, pro pradlo do sklepa, vytahat nakup z auta, vynest kos a zalit kytky. Max 5 az 10 min sama, ale mam klidnou slecnu na kterou je spoleh...

anetka1701
25. říj 2017

jít vynést koš klidně v roce - ale nechala jsem jí na bezpečném místě (ohrádka, postýlka...). Teďka jsou jim 6 a 4 a vydržej tak půl hodiny, občas i hodinu když potřebuju zajet pro muže na vlak, rychlej nákup nebo tak - nechce se jim bejt semnou v autě, tak je nenutím... Je to tak půl, tři čtvrtě roku co je nechávám...

prcekverunka
25. říj 2017

Mám holky 2 roky a necelé 4 roky. Tak půl roku si dovolím odskočit do sklepa nebo s košem a nechat je doma. Zamykám kliku na balkon, aby je nenapadlo tam jít, pustím pohádku nebo zaúkoluju úklidem pokoje. Řeknu, že jdu jen s košem a hned jsem zpátky a v pohodě to zvládají.

popelka1984
25. říj 2017

Synovi bylo něco málo přes dva roky když jsem občas odběhla vyvenčit psa. Pes byl hodně nemocný takže to nebylo na žádné dlouhé procházky, většinou jen vyčůrat a ujít pár metrů kolem domu. Pokaždé jsem syna sebou nebrala, obzvlášť v zimě. Je rozumný takže pochopil hned co má a nemá dělat když odběhnu. Nikdy nebyl problém, dala jsem ho na tu chvilku třeba k pohádkám nebo mu připravila jinou činnost, vysvětlila že nesmí k oknu a ke dveřím a všechny možné situace a vždycky jsem ho našla tak jak jsem od něj odešla.

puresin
25. říj 2017

@poah S kosem odejdu i od miminka, ktere mi tu leze jako cert, vzdyt jsem za dve minutky zpet. Pri vareni ji taky nemuzu porad sledovat, na zachod si chci dojit bez ni. Ale dum je pro deti uzpusobeny, i kdybych je vubec nespustila z oci. Takze muzu vlastne napsat - vsechny deti a od narozeni. 🙂

odula
25. říj 2017

Ty jo... ja mam desne zivy deti a u nich jsem. si to tedy nelajsla snad nikdy. Je rozdil jit na wc a slyset kdyby neco,a vypadnout z bytu na pet minut uplne. Staci fskt malo aby se stal pruser - muze neco najit,vdechnout,blbe se prastit..Kose jsem si brala kdyz jsme sli na prochazku a drobny nakupy jsem taky delala s nima. Tak kdyz starsimu byly cca 4 roky tak jsem si dovolila na chvilku vybehnout. Uplne samy doma byly teprve nedavno cca hodinu (starsi 8).

odula
25. říj 2017

@prcekverunka zaukolovat uklidem pokoje funguje spolehlive. Zavrou se tam,dve hodiny o nich nevim aby me neprilakali hlukem. Nikdy se nehrajou tak krasne jak kdyz maj uklizet 😀

jipe
25. říj 2017

Já už ani nevím, pro poštu (2min. dolů ke vchodu a zpět) jsem odbíhala asi už někdy po roce, dítko jsem dávala do cestovní postýlky nebo později do jídelní židličky. V červenci měl dva a ted už počká pár minut sám i v pokojíku nebo u pc u písniček, než dojdu s košem nebo do sklepa, ale je fakt, že odbíhám nerada.

drakenn
25. říj 2017

U prvniho ve dvou letech..a priznam, nechavala jsem ho u pohadky. Pak ruzne. Pak oba 2 a 5 let zpolehlive.. Na pul az hodku.. V te dobe si 5 letak zasel sam pro nanuk ci jedno mleko do obchodu.. Po chodniku.. Jenze on byl v klidu a bracha je jeho big vzor dodnes..takze ho poslechl na slovo. Kdyby byli kluci naopak, tak by to asi nefungovalo..

drakenn
25. říj 2017

Jsem to napsala blbe.. Starsi bracha je vzorem pro mladsiho.

poah
autor
25. říj 2017

Diky za odpovedi,syn ma skoro 3, taky myslim,ze uz by to zvladl.Uklidnilo me,ze jste nechavali i mladsi deti sami.

jipe
25. říj 2017

@poah čím mladší, tím méně lumpáren vymyslí :D :D :D Tříletáka už do ohrádky nezavřeš

alkuska
25. říj 2017

Od narození na pár minut - vynést koš, otevřít pošťákovi apod.

iva27
25. říj 2017

Taky vlastně od narozeni,ale jen na par minut a davam na bezpečné místo např.do cestovní postylky ze které nevyleze a nemůže se mu nic stat😉

sirka1
25. říj 2017

Malému bude 5 měsíců a už asi měsíc ho nechám chvilku samotného, když potřebuju třeba na zahradu a podobně. Ráno chodím s chůvičkou krmit králíky a tak 15 minut jsem pryč. V pohodě si vystačí na dece s hračkami. Uvidíme co bude časem.

odula
25. říj 2017

@sirka1 tak to neni uplne "samotne". Mas chuvicku a dite neni mobilni. Decko ktery leze nebo chodi uz je ale jina liga. 😉 ohradka nebo postylka he fajn,ale taky to jde do urcityho veku. Jedny znamy se kluk z postylky vydrapal ackoliv to nikdy pred tim neudelal,a dalsi znamy decko vysroubovalo sprusle z ohradky. 😀 je to mazec nekdy

fallingstars
25. říj 2017

Já teda taky od narození, upřímně nevím, jak bych tokolikrát dělala jinak, jsem s ní většinu času sama. Prádlo, koš, pošťák...když s ní někam jedu, tak musím naložit věci do auta, z garáže kočár...🤷🏽‍♀️

odula
25. říj 2017

@fallingstars jo tak ale to je jasny... kdyz dite jeste neleze,ani nesedi. pochopitelne ze jsem nechavala kojence v postylce nebo v kocaru kdyz jsem sla do schranky, povesit pradlo atd. Nebo v aute kdyz vyndavam nakup. Ale pochopila jsem ze otazka je uz na starsi deti,dvou az trilete. Kdyz uz behaji,dosahnou, dokazou si prisunout kamkoliv zidlicku atd. Myslim ze nechat nekde zaparkovaneho kojence neni zdrojem zas az takoveho dilematu 😀

poah
autor
26. říj 2017

@jipe
@iva27 dokud byli "zavreni" v postylce,tak jsem to taky neresila a bez obav odbehla,me slo prave o to, kdyz uz je dite zcela pohyblive a dokaze vlezt kamkoli a vymyslet cokoli 🙂 a zaroven uz je natolik "vyspele", ze se nezabije a nezdemoluje byt.Syn je dost klidny,tak mu verim,jen kdyz jsem mu to navrhla,ze ho necham samotneho doma(po scene,ze se mnou do susarny nepujde a ze se nebude oblikat apod.),tak se dost vylekal a byl obleceny hned,tak jsem znejistela,ze je mozna na to jeste maly.

poah
autor
26. říj 2017

@odula presne tak jsem to myslela.

poah
autor
26. říj 2017

@drakenn to jste dobra,ze jste tak male dite pustila sama,to se mi libi,taky bych deti chtela vest k samostatnosti,jen nevim,jestli to tak zvladnu. Nemyslim,ze by dnesni doba byla horsi a nebezpecnejsi nez driv,jen my jsme nejak vic uzkostlivi. Ja jsem sama chodila do skolky a taky to nikdo neresil,ale jestli bych sve dite pustila jit samotne ted opravdu nevim.

jipe
26. říj 2017

@poah Chápu. U nás to přešlo tak nějak plynule, když už byla postýlka zrušená a nechtěla jsem ho cpát do židličky,tak počkal v pokojíku - stál mezi dveřmi a čekal, než donesu balík 🙂 Po scéně by mě taky samotnou odejít nenechal, ale když mu v klidu řeknu, že jdu pro poštu, tak počká.

fallingstars
26. říj 2017

@odula No mě ta diskuze i tak trochu překvapila, že u některých to bylo třeba ve dvou letech...To si prostě nedovedu moc představit, to už asi nikdy nikam nepojedu 😅...dcera sice ještě neleze, ale už se dokutálí, kam potřebuje (nebo jak to dělá, přede mnou předstírá, že se neposune ani o píď, ale když si odskočím, najdu ji pak úplne někde jinde 🤔😄). Tak uvidíme, jak to bude dál...možná zjistím, že to fakt nejde 😬

brunetka11
26. říj 2017

Popelnici a zahradu nepočítám, to cca o 3 let - nechala jsem otevřené dveře a dělala poblíž, měla jsem je prakticky na očích.
Doma samotné - mladší od 5 let, starší od 7 let, i cca hodinu.
Starší bylo potřeba vyzvednout na gymnastice a samotnou chodit že školy domů (natož za tmy) ji nepouštíme doteď, mladší byla nemocná.
Že nikoho nepustí a na nic zvenčí nereaguje, jsme se přesvědčili, když mi zapadly v kabelce klíče, nemohla jsem je najít - přeskočily jsme se starší plot, bušily na okna i dveře - totálně nás ignorovala, koukala na gauči na pohádku.
Na otázku, když jsme se konečně dostaly do domu (našla jsem ty zapadlé klíče), jestli nás slyšela, se jen uculila a řekla, že jí maminka zakázala otevírat cizím lidem 🤓