Kdy může do školky po dobrání antibiotik?

hanule05
21. srp 2010

Ahoj,
prosím o radu, kdy byste doporučovaly, aby dcerka nastoupila do školky, když teď bere ATB? Bude je brát do čtvrtka 26.8. Má jít poprvní do školky, už se na to moc těší, no a já řeším, jestli ji dát do školky hned prvního září, nebo raději týden, dva počkat. Aby hned něco nelapla, když bude oslabená po ATB.

Máte s tím některá zkušenosti?

cemulka
22. srp 2010

Jsme na tom naprosto stejně 🙂 Syn bere ATB, ve čtvrtek končí... Do školky půjde 1.září, budu doufat, že bude všechno v pořádku 🙂 Ale ve čtvrtek na kontrole se raději doktorky zeptám...

junovka
22. srp 2010

@hanule05
@cemulka moja tiez teraz berie ATB do nosa, ale 1. septembra ju davam do skolky.

nelis
23. srp 2010

taky bereme ATB, do pátku. 😒 Budu to konzultovat s lékařkou, myslím, že Leonka nikoho nenakazí. Spíš mám strach, aby neonemocněla znovu, když je oslabená. 😒 Zatím jsem smířená s tím, že budeme muset počkat....

dajada
24. srp 2010

@hanule05 Syn měl ATB jen jednou, ale i ze zkušeností kamarádek vím, že je dobré - pokud to jde, nechat po dobrání ATB děti ještě pár dní doma. Prvního je až ve středu, tak, když ve čtvrtek ATB dobere a bude už bez příznaků nemoci, klidně bych jí do školky v tu středu dala. Dobré je nasadit po ATB laktobacílky. Posilují imunitu a jsou po léčbě ATB doporučované.