Kokina ve školce. Říct to učitelce, aby nedostával?

22. zář 2022

Zdravim děvčata,

syn má šest let, a nosí mi docela kvanta různých sladkosti ze školky. Někteří rodiče to fakt přehánějí a naposled přinesl velkej kornout gumových bonbónů, který mi za zády snědl, pak se mi z toho zb..l. docela mě to irituje, za nás sladkosti ve školce neexistovali. Ale nosí toho fakt hodně, vetsina končí v koši, protože prostě to nesni atd. No by hloupé říct učitelkam, ze si nepřeju, aby to dostaval?

budouci_maminka
23. zář 2022

@rubesovak tak ovlivnit chovani rodicu jde - preci staci na setkani s rodici otevrit debatu a domluvit se na tom ne? Vyzadovat nasledne domluvena pravidla je pak samozrejme..my jsme meli treba loni ve skolce v kolektivu holcicku s diabetem. Takze pokud nejaky rodic i pres domluvu dal diteti do skolky bonbony (napr na vylet do batuzku) tak ucitelky to bez milosti sbiraly

vladienka
23. zář 2022

@daasqua jak nemaji tam vodu?😱 akoze nemaju pitnu vodu z kohoutku? Moja dcera pije chce v skolke len vodu, proste jej prinesu osobitne pohar

daasqua
23. zář 2022

@vladienka Tak na svačiny a obědy tam mají dva obří kanystry, jeden s mlékem a druhý se sladkým čajem, a ptají se dětí, co chtějí. Všechny chtějí sladký čaj, to je potom těžké to komplikovat a odbíhat na záchody načepovat si. Možná mohou mít vlastní flašku, to nevím, dcera ovšem chce pít to, co pijou ostatní. Co jsem se ptala ostatních kamarádek, tak v Praze všechny měly školky taky bez obyčejné vody. Na druhou stranu si tam potom všichni čistí zuby, takže aspoň tohle to vyrovná. Sladkého ona moc nejí, jí celkem zdravě.

felixfelicis
23. zář 2022

@daasqua schvalne jsem se ted divala do jidelnicku (taky jsme Praha) a mame vodu 1x denne😀 Jakoze vzdycky jsou dve moznosti (caj/mleko, most/voda, caj/voda), ke kazdemu jidlu jinak a tezko rict, cim se to ridi🙂 Ale caj maji neslazeny.

vladienka
23. zář 2022

@daasqua myslim ze naozaj nie je problem priniest par detom cistu vodu

helcaklemca
23. zář 2022

@vladienka jinak nosit sirup do školky,to je teda síla!!!! U nás ve skolce voda, mléko,neslazený čaj,kefír.bonbony při narozkach a svátcích...

vladienka
23. zář 2022

@helcaklemca ja by som odmietla priniest sirup ked to mala nechce pit..

budouci_maminka
23. zář 2022

Tyjo proc detem davaji stavu? Krom cukru spis bych resila leptani skloviny od kyselych štáv.
To samy s cajem, proc by do nej meli davat cukr...
U nas je na vyber neslazeny caj, voda a voda s matou, maji to tam k dispozici cely den.
I mi unika pointa co je za problem mit cistou vodu v butaru vedle caje a mleka...

rubesovak
23. zář 2022

@budouci_maminka vedli jsme o tom debatu s rodiči na každé schůzce, na každém tvořivé odpoledni připomínali, včetně prosby na nástěnce. Ale pro spoustu rodičů je jednodušší donést sladké bonbony a čokolády než třeba pytlík hroznů ☹ dělaly jsme pro rodiče jsou zdravé workshopy ale kdo nechce, ten nechce a mužů se stavět na hlavu☹ a když pak dítě přijde radostně ráno do třídy že má narozeniny a nese něco na oslavu, měla by jste to srdce říct tomu malému do očí ať ty bonbóny zase okamžitě odnese že to rozdávat nebudete? Ne, to nikdo normální neudělá. Můžete to říct rodičům, zas a znova po 150 , ale ne to vrátit dítěti které se těší až je rozdá.

budouci_maminka
23. zář 2022

@rubesovak no ja bych s tim problem nemela, se slovy to je super ze mas narozeniny, pujdeme to oslavit, ale bonbonky do skolky nepatri a bonbony sebrat. U nas je zvyk ze i ostatni deti maluji obrazky oslavenci jako darek, oslava se domlouva aspon den predem s ucitelkama at muzou prizpusobit program.
Jinak k tem smutnejm ocim - proste to je zivot, ne vse jde podle planu. Prijde mi lepsi rict oslavenci ze je pravidlo ze bonbonky se do skolky nenosi nez davat detem sladkosti a mit tam dite s diabetem ktery bude pokazde jen smutne koukat (nehlede na to ohlidat, ze se nejake dite s nim nerozdeli za zady ucitelkam je risk).
Takze pochopeni mam ale pravidla jsou pravidla. A treba naopak by to rodicum pak docvaklo kdyby se bonbony odpoledne vratili se slovy Jasne jsme riksli ze toto se sem nenosi.
Vlastne se ani nedivim ze to delaji kdyz jim to prochazi..

budouci_maminka
23. zář 2022

@rubesovak proste pokud mam pravidla tak vyzaduju jejich dodrzovani. Jinak to nejsou pravidla ale jen prosba..nevyslysena ( ve vasem pripade)

rubesovak
23. zář 2022

@budouci_maminka vy asi nepracujete s dětmi a s rodiči že. Teorie je to strašně krásná, ale vůbec v dnešní době, kdy se nesmí nic rodičům přikázat, nic říct....je to opravdu bohužel jenom teorie. Školka má také otevřeno do 16:30 a hodněkrát za rok se volá rodičům jestli náhodou na dítě nezapomněli. Dítě také musí do MŠ chodit zdravé ....

budouci_maminka
24. zář 2022

@rubesovak jake si to udelate takove to mate..

marketa11112
25. zář 2022

@jane46 jee, nemas odkaz na samolepky a pytlíky? Moc diky.

Ja mam vyhodu.me deti piji jen vodu a mleko, niceho jineho se nenapiji. Gumove bonbony sice jedi, ale jen nektere druhy,takze vetsinu bonbonu nosi mamince. 🙂

veronikav31
25. zář 2022

Tak to u nás je v pohodě, děti u syna ve třídě dostali od p.ucitelek k zahájení nového roku tužku ve tvaru stonožky.pecou tam ve spolupráci s dětmi třeba perníčky,sušenky atd. Od rodičů víc uvítají ovoce nebo zdravější verzi sladkostí,což jde běžně koupit i bonbóny bez cukru.letos o Velikonocích u dcery měli zvyk ten,že kluci vymrskali holčičky pomlazkami a holcicky jim za to donesli něco v hodnotě 20-30kc, kluci zase na oplátku donesli něco holcickam z naší pouti v hodnotě 20-30kc
1 holčička=1 chlapeček. U nás vždy děti sladkosti z narozenin dostávají až odchází domů ze školky,takže nic potají nejí

1lenuska1
25. zář 2022

V kazdem pripade byste to mela rict ucitelkam, musi vedet, ze se vam to nelibi. U nas take prosime rodice, aby nedavali detem sladkosti. Nekteri chytraci daji treba diteti do skrinky pytlik bonbonu, ani to nikomu nereknou. Deti to pak pašují na zahradu 🙄 nekdy ta kreativita rodicu nema hranic.
Za sebe jako za matku taky musim rict, ze nemam rada, kdyz syn nosi ze skolky sladke, nebo kdyz to tam ji. Nedela mu to dobre a jako rodic chci mit ty veci pod kontrolou. Proste mu to dam sama a vim kolik. Ale nastesti toho tam nedostavaji moc, fakt vyjimecne.

podestatka
25. zář 2022

Přijde mi zbytečný extrém na obou stranách 😁 Všechno sladké pryč nebo jenom sladké! U nás ve školce mělo děti k dispozici slabou šťávu,vodu a neslazený čaj.... Nejvíce se půl čaj. Sladkosti se k narozeninám nosit mohly,ale učitelky je dětem daly do skříněk a rozhodli rodiče. Vaří docela zdrave,pečou si vlastní pečivo,vždy v pátek byl k odpolední svačině pečený moučník, nejčastěji perník. Oba extrémy jsou za mě k smíchu 😁

ajja87
25. zář 2022

@budouci_maminka ja musím souhlasit s
@rubesovak mám dva pohledy, jak jako ucitelka ve školce, tak jako rodič v jiné školce, můžeš rodičům stokrát říkat, pokud jsou narozeniny, svátek, dávejte něco jiného než sladké a stejně to 50% rodičů neudělá,v obou školkách nemáme problém s domácím pečením, ale spocitala bych to na prstech jedné ruky (sečtene obě školky) kolik rodičů to udělá, prostě je pro ně jednodušší v lidlu koupit za pár kaček balík lizatek a to rozdělit. Jako s rodicemi se fakt nedomluvis, oni ti odkejvou kde co a pak je to stejně úplně jinak a ještě tě za to pomlouvaj, ale jako ucitel nic nezmuzes, a tomu dítěti to sice zabavis, ale oni si kpc dobře pamatujou, ze něco donesli a pak se ptají proč to děti nedostali, u nás v obou školkách ss ti prostě dává bud do skrinek a ve druhé je nemají, tak sw dává pri odchodu děti a rodiče rozhodují o tom, zda jim to dají nebo ne

marketa11112
25. zář 2022

@jane46 diky moc

bessinka
25. zář 2022

@jane46 byl by odkaz na tyhle samolepky prosim?a davate neco vsem detem na vanoce prosim?syn chodi letos 1.rok a nevim,jak to chodi.

bessinka
25. zář 2022

@jane46 uz koukam,diky taky moc😍

felixfelicis
25. zář 2022

@ajja87 u nas je napsane na webu, ze sladkosti ne. Pani reditelka to rekne na schuzce pro nove rodice v cervnu, pani ucitelky zopakuji na schuzkach v zari a normalne to funguje. Za tri roky dochazky dostal nejstarsi syn jedinkrat lizatko az jako predskolak ke konci roku v cervnu, u prostredniho to zatim neporusil nikdo. Jestli ucitelky nekdy neco musely zkonfiskovat, nevim. Jsme normalni skolka pro vsechny, zadna uvedomela bublina. Nosime detem balonky, hopiky, samolepky, tetovacky, razitka, nekdo jen tak, nekdo si da praci a hezky to zabali. Ucitelky jsou tam z pozice autority, ony by mely nastavit pravidla, stejne jako se "musi" donest holinky a nahradni obleceni a nevidela jsem, ze by to nekdo nerespektoval...

garfa4
25. zář 2022

@podestatka souhlasím, extrémy ode zdi ke zdi jsou (jemně receno) zvláštní. U nás jedna paní řekla, že si nepřeje, aby její dítě dostalo balíček od Mikuláše. A to se v této školce sladké nerozdava (jen výjimečně a vzdy to dostane do ruky rodic) a naštěstí mají k dispozici vodu. Takže vse s rozumem, žádné sladké silenosti se nekonají. Přesto toto dítko ani drobný dárek od Mikuláše dostat nesmí....

jane46
25. zář 2022

@bessinka Na Vanoce si u nas deti nic nedavaji... Domluvi se adventni jarmark, kde se prodavaji ruzne vyrobky a penize se pouziji a ucitelky kazdemu diteti koupi malickost pod stromecek a i nove hracky do skolky.

rubesovak
26. zář 2022

@ajja87 přesně tak, naprosto souhlasím a jsem ráda že nejsem sama kdo to to vidí. My jsme teď se synem pekli sušenky a dělali domácí bonbony z moštu do školky na narozeniny a snad všechny 3 maminky co jsem potkala v šatně se tomu hrozně divily, a že by se na to vypr...ale za bonbony jsem byla od nich pochvalena, než zjistili že jsou z moštu a bez přidaného cukru, prý chudáci děti. A když jsem jim říkala že jsme to řešili na schůzce rodičů tak to odkyvaly ale oni se s tím crcat prý nebudou