Koktání ve školce. Nenapadá mě důvod. Máte zkušenost?

monikask
15. bře 2012

Dobrý večer, dcera začala včera koktat. První slabiky slov zopakuje i 4x. Od minulého úterý chodí každý den od 8.00 do 11.30 hodin do školky. Nevím, zda to nemůže být právě tou školkou a tím,že tam začala chodit hned na celý týden. Mysleli jsme si, že to pro ní bude dobré, protože má hodně ráda děti a vždy, když jsme děti ze školky potkali na procházce, tak chtěla jít s nimi. Ve školce je jinak šikovná, hraje si, sama se nají, dojde si na záchod, tak nevím, co dál.Nevybavuji si žádnou situaci,kdy by se lekla,někdo na ní zakřičel,... a jiný důvod koktání mě nenapadá. Nemáte s tím prosím náhodou někdo také zkušenost?

iluss
15. bře 2012

Možná bych si o tom zkusila promluvit s učitelkou ze školky. Jestli se jí něco nestalo tam, třeba tam má konflikt s nějakým jiným dítkem nebo se prostě stala nějaká věc, která to zapříčinila. Učitelka by třeba mohla pomoci zjistit příčinu, přece jenom nějakou část dne s ní stráví.
Dříve náběhy na koktání neměla?

monikask
autor
15. bře 2012

Zítra ráno se jí zkusím zeptat. Michalka začala mluvit hodně brzy, už spojovala krásně i věty, tak nás to včera hodně překvapilo.Nikdy jsme si nikdo z rodiny náběhu na koktání nevšimnuli ☹.

cherub
15. bře 2012

naše malá je ve školce druhým rokem a poslední 3 měsíce jsem si všimla, že taky koktá, ale naopak než vaše malá, opakuje třeba 4x poslední slabiky téměř v každém druhém slově věty... vypadá to, jako by nevěděla jak přesně se vyjádřit a u toho přemýšlení si opakuje poslední část slova aby neztratila nit 😅

taky začala mluvit krásně už v jednom roce, teď umí všechny souhlásky včetně R a Ř a všichni mě uklidňují (včetně učitelek), že je to normální 😅 je to prostě vývoj, tak věřím, že je to fakt. Každopádně v posledním školkovém roce chodí do školky logoped a psycholog a ti pak případně odhalí nesrovnalosti a pošlou na logopedii... ještě bych se toho až tak nebála 😉

monikask
autor
15. bře 2012

@cherub Děkuji moc za odpověď. Každopádně se zítra zeptám učitelky, vím, že v naší školce také logoped je, tak třeba bude vědět co s naší Míšou.

cherub
15. bře 2012

@monikask určitě se zeptej, za to nic nedáš, klidně si domluv i tu konzultaci s logopedem... sice vás asi ještě nepřijme, protože prý chození k logopedovi nemá v tak nízkém věku moc smysl, ale za zeptání nic nedáš 😉