Kolik času tráví vaše 3-4 leté děti u televize/DVD?

ia.
7. bře 2012

ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti ohledně dívání se na TV/DVD u malých dětí. Syn má 3,5 roku, chodí do školky, takže přes týden kouká tak půlhodinku denně na DVD, miluje krtečka, a to v době, kdy koupeme mladšího syna. O víkendech se snažíme hledat program, aby se TV vůbec nezapínala. Přes léto je to fajn, máme zahradu, takže je od rána do večera venku, ale ta zima je "krutá". Teď už je 3 týdny doma, je nemocný, a mám pocit, že by se nejraději jen koukal na TV. Musím ho přemlouvat, aby si šel semnou hrát. Nemám z toho dobrý pocit, naštěstí už je zdravý a příští týden odjíždíme na hory na jarní prázdniny a pak už půjde do školky, ale já jako dítě si nepamatuju, že bych se dívala na cokoliv jiného než večerníček nebo studio kamarád v neděli. (ono taky nic jiného nebylo, že... 😅 . Takže prosím o vaše postřehy, příp. jak to regulujete a tak....

mamkamarketa
7. bře 2012

@ia. u nas je to tedka tragedie. priznam se ,ze momentalne jede tv jako kulisa cely den. ma zanet stredniho ucha,anginu a zanet dutin. je mu zle,polehava. necuci na ni cely den,proste momentalne to je kulisa.
jinak pokud je zdravy kouka u snidane a v 18h mu zacina mickey mouse club house a pote jde spinkat,(to cteme knizky)takze kdyz je zdrav je to max hodka. jinak se snazim byt co nejvic venku,vymyslime ruzny program,ale tahle zima je fakt tragicka.

veruska007
7. bře 2012

Tak u nás v podstatě vůbec. Starší chlapeček má skoro tři roky, párkrát viděl Večerníček, ale teď už ho zase nesleduje. Myslím, že na televizi a dětské seriály má času dost. Sem tam se u mých sourozenců dívá na krátké pohádky pro děti, ale je u nich tak 3x do roka na hodinu, dvě.

maximka33
7. bře 2012

@ia. tak musím říct, že u nás je situace přes zimu podobná. malej si navykl na to, že se pouští pohádka hned po příchodu ze školky... takže min. hodinu se dívá. pak televize běží, ale už ne pro něj, vaření, zprávy. zatím mu to tak nechávám. věřím, že s lepším počasím bude chtít být více venku - na zahradě, na písku na kole. přes víkendy skoro nejsme doma, tak to se nedívá vůbec. ale šílené je, že hned jak se oblíkáme ve školce, křičí, bude pohádka!!! je to zlozvyk ☹

brisalek
7. bře 2012

u nas se poustel jen vecernicek, obcas rano kouzelna skolka a obcas krtecek. Nikdu u toho vic jak 5 minut nevydrzela. Ale od te doby co je vic nemocna a ma treba anginu jako ted , tudiz musi lezet a ja obcas bohuzel pracovat tak televize nebo skolka na internetu hraje tak urcite 2hodiny za den☹. Jakmile bude zdrava, zase to bude pouze vecernicek a obcas!!!

crca
7. bře 2012

Je pravda,že přes tu zimu,to bylo "taková klidova",že jsem aspoň něco udělala,bez jejich kvičení,nudění 😅 😀 Ráno u mlíka koukají na Ferdu,nebo to co je na Barrandově na Animáčku a pak večer na večerdu a Přestávku 😀 ,ale přiznám se že někdy je zaplá taky jako kulisa,nebo jim dobrovolně pustím nějakou pohádku,ale teď co je hezky jdeme ven kolem půl 10,domů příjdeme na oběd,jdou spát a zase pak ven a příjdeme kolem půl 6-6.Takže je to na dobré cestě 😀

nelda
8. bře 2012

u nás je to podobné, přes tu zimu je tv nebo pc častěji zapnutý. Ráno u snídaně,pak rychle do školky a večer před spinkáním, někdy i po příchodu ze školky, ale to jen aby si chvilku odpočinul a nabral síly na hraní se mnou nebo s taťkou 😀

jop
8. bře 2012

@ia. podle mě když je dítko nemocné, tak bych si z toho nedělala hlavu, že častěji čučí na TV nebo PC, co má taky dělat? Člověk s ním nemůže pořád ležet v posteli a číst pohádky. Můj syn kouká za normálních okolností jen ráno na kouzelnou školku, max. občas, když vařím a on je moc otravný, tak mu pustím něco na PC. V létě myslím bude televize pořád vypnutá, je totiž pořád co dělat...

luccii
13. črc 2012

pul h denne, nejcasteji pri obede a nejcasteji Krtecek (u nas odpada dlouhe premlouvani, protoze nemame TV a malej ma dovolenou pohadku max. 1x denne)