Kolik hodin spí Vaše tříleté děti?

slunickovm
14. únor 2020

Dobrý den maminky,
Kolik hodin spi vase tříleté deti? Přes noc popřípadě i přes den?

kaja2016
15. únor 2020

@slunickovm A ty mas mimco v nositku porad? Nedavas ho do postylky? Hele zkus to, pokud je na nositko zvykly, tak je to neprirozenejsi zpusob usinani deti.

kaja2016
15. únor 2020

@palacinka_marmeladova Uf, no je to narocne. Ja jak nespim 8h v kuse a nebo 10 prerusovane, tak proste nefunguju. Polospanek me nic nedava, to jsem zkousela. Ale kdyz neni zbyti, tak se to holt musi prezit.-)

palacinka_marmeladova
15. únor 2020

@kaja2016 Každý to vnímá jinak.Nedělá mi problém vstávat brzo.Zato mě děsí představa dítěte vzhůru po osmé hodině večer😂 A má to světlou stránku.V devět ráno mám navařeno,uklizeno a můžeme vyrazit ven.

slunickovm
autor
15. únor 2020

@kaja2016 mam ho často, protože ma reflux. Do postýlky ho dávám, ldyz je starší potichu, coz bohužel neni, kdyz ho chci uspat ☹ . Bydlíme v garsonce a vse je hodně slyset. Leda bych vzala mladšího do kočárku a staršího do nosítka, ale to bych asi fyzicky nedala. Jak jsem si tady všechny diskuze procitala a premyslela nad tim, tak nejlepší by pro nas bylo protahnout nocni spánek.

myrha
15. únor 2020

@rosa106 u nás se leží od půl jedné do cca 2. Malá to vydrží. Max. si sedne a hraje s plyšáky. Doma to nehorzí.
Ale když někdy usne, tak to na večerní usínání nemá žádný vliv. Jen ona je na sebe naštvaná :D

kaja2016
16. únor 2020

@palacinka_marmeladova No proto jsem se ptala, jestli ti to vyhovuje. Jestli to tak mate nastavene oboustrane vicemene dobrovolne. Ja treba proste tech 8 hodin spanku potrebuju, proste pak kolabuju/omdlivam, jsem mimo a naladova. Kdyz chodila dcerka v 8, vstavala v 5:30. Musela bych chodit spat v tech 8 hodin s ni, timpadem bychom nevideli manzela, ktery chodi domu ve 21 a vstava v 8 ( odchazi v 10). Kazdy ma ty duvody jine. Kamaradce treba staci tech 6 hodin spanku v pohode, manzek chodi domu v 7, daji dite v 8 do postele - do 10ti maji cas na sebe, ona vstava v 6 s prcekm, manzel v 7. To uz je jine kafe...

kaja2016
16. únor 2020

@slunickovm Aha, chapu☹ S tim protazenim nocniho spanku, ono to u vsech deti nejde. Nektere proste nevydrzi jeste cely ten den prozit na jeden zatah. Leda ho treba na hristi dopoledne hodne utahat a strcit do kocarku ( popr.dvojkocarku). Ale zase pokud planujes ho dat do skolky, tam ti pravdepodobne usne s jinymi detmi, mozna zbytecne resit docasny problem....

slunickovm
autor
17. únor 2020

@kaja2016 nad tim dvojkocarkem jsem přemýšlela, ale jestli ho pořizovat a na jak dlouho pak bude a navíc zabere hodne místa se nemohu rozhodnout. Do skolky urcite půjde a uz brzy.kdyby usnul, jak si lehne tak to by bylo super. No budu zkoušet vsechno a uvidíme. Myslím, ze jsem udělala nebo i dělám nekde chybu, kdyz si treba neumí lehnout a po pohádce usnout sam v posteli.

kaja2016
18. únor 2020

@slunickovm Neudelala jsi nikde chybu. Da se to naucit tak, ze dite proste zavres v pokoji v postylce a nechodis za nim i kdyz place, ovsem jednak mate garsonku a jednak, udelala bys to? Ja ne.-) Co mam kamaradky s detmi tohoto veku co spi po obede, tak proste najednou sami usnou - klidne i pri jidle, nebo pri pohadce na tv, tabletu a podobne. Kolem tech tri let sami od sebe odpadnou az tak ve 4 hodiny. Jinak to je tezky. Ve skolce to je tak, ze si lehnou vsichni a proste maji na vyber - budto koukaj do stropu a nebo spi. Takze vetsina usne. Moje dceta treba ne.-) A nechat ji 2,5 hodiny cucet do stropu, to neudelam. Kazde dite je jine, maminky co ti reknou, ze jsi nekde udelala chybu a hodi navod, ktery zarucene funguje, tak si neuvedonuji, ze ten navod funguje na jejich dite. Muzes zkusit, co se doporucuju, ale mozna ti proste fakt neusne i tak. Vzdyt o nic nejde.-)

slunickovm
autor
27. únor 2020

@kaja2016 no u nas se to prave bez place neobejde ani kdyz uspávám ja. Problem je ze on naprosto v postýlce vyvadi, skáče, vylézá ven,pobiha, krici a to bych si bez dohledu nedovolila ho nechat, aby si neco neudělal zvlášť, kdyz je ospaly a uz i slaby. No proto mam pocit, ze jsem udělala neco spatně, ze ai neumí lehnout a usnout.