Kolik měří 5leté dítě?

ladybabet
5. kvě 2020

Ahoj mám dotaz mému synovi bude za 14dní 5 let a měří 106,6 cm a váží 14,5kg je to normální výška a váha?

bartakova_veronika
5. kvě 2020

@merope diky za tabulku taky mi dost pomůže .. vypadá to tedy že dcera to dohání ... Ty jo a já si říkala že je malička oproti ostatním a ostatní jsou obří tedy 😂 Drače 2,5 let 86 cm a 11 kg ... Porodní váha 2,15 kg a 42 cm .. byla malička tak to dohání krásné 🙂 i když mě ta tabulka přijde trošku divná když ostatní děti v jejím věku jsou minimálně o hlavu větší 😂 šesté synovec o rok mladší a jestli je tak o 5 cm menší než dcera a o 1,5 kg těžší 😁

marti89
5. kvě 2020

@ladybabet Tabulky jsou k ničemu, jen orientační průměrné hodnoty ve společnosti. Důležitý je genový základ - pokud jste jako rodiče menší, je malá šance, že budete mít obra (i když velcí předci po chlapské stránce to ovlivnit mohou, dědečkové). Pokud ti jde o poměr váha vs. výška, koukala bych, jak je osvalený. Já třeba vážím a měřím stejně jako kamarádka, která má o 2 velikosti větší oblečení (svaly jsou těžší než tuky a někdo má těžší kosti).

Manžel 193 cm, já 173 cm, syn narozen 34tt 2,7 kg a 47 cm, teď bude mít 3. narozeniny a má 110 cm a 19 kg (velikostně je stejně jako 5letá donošená neteř, jenže ségra i švagr jsou o něco menší).

Proč to vlastně řešíš? Doktorka měla nějaké výhrady, nebo ti přijde, že málo jí?

merope
5. kvě 2020

@bartakova_veronika Kolik vážila v roce? A donošená? Můj drobek v roce 7,65 a 73cm a doktorka pořád hrozně řeší. Porodní cca 42cm a 1,56. V roce a půl měsíce korigovaně má 8,21kg, výšku jsem mu už změřit nezvládla 🙂.

A dost dětí je opravdu velikých.

ladybabet
autor
5. kvě 2020

@marti89 ne říkala,že je drobnější jí furt něco za to jsem ráda

marti89
5. kvě 2020

@ladybabet Tak ale jestli byl dlouho plně kojený a s příkrmy jste začínali déle, je to normální. Plně kojené děti přibírají pomaleji než děti ma UM a příkrmech. Navíc co začnou běhat s kamarády, mají vyšší nároky na energii kvůli pohybu (malej se třeba dostal několikrát na menší váhu při růstu zoubků a když se rozběhal, než se tělo srovnalo s novou situací, jak získat a hospodařig s energií). Tak jestli ho chceš "přikrmit", zkus se podívat na stravu, jestli z ní má dost energie, chuť nabudí a tělo posílí hlavně silné vývary (slepice a hovězí). Tam teda pozor u ekzematiků na kořenovou zeleninu, která obsahuje histamin, ten dráždí kůži.

bartakova_veronika
5. kvě 2020

@merope zítra se vám podívám, očkovák mám u dcery v pokoji kde spí ale myslím že měla taky tak nějak těch 73 cm a váhu měla taky mezi 6-7 kg ale nejsem si teď jistá ... Narozena o 16 dní dříve ale neprospívala už v děloze takže musela plánovaným císařským řezem ale stejně si řekla o den dříve že chce už ven 😂 váha souhlasí 2,15 ale míry možná měla méně než 42 cm nemohli ji hned změřit až asi po 14ti dnech změřili .... 14 dní byla v inkubátoru .. ona vždy doktorka odečítala 14 dní inkubátor a 16 dní narozená dříve takže ji odečítala ten měsíc a na vojtovce úplně to samé .. sestře odečítají 5 týdnů ale úplně zbytečně protože jede tak jak normální dítě narozené ve správnou dobu .. měla výhodu že ikdyz šel tak brzy tak měl 46 cm a 2,48 kg což nemusel být v inkubátoru

merope
5. kvě 2020

@bartakova_veronika Tak to je hezké - já i různě četla, že nedonošenci bývají drobnější, máma tvrdí, že to doženou až kolem 6 let věku, což by tak nějak odpovídalo. Můj drobek je hlavně fakt dlouhý a tím neskutečný hubeňour. V podstatě až teď mu budu pomalu vyřazovat 68ky z šatníku, protože jinak ve všem plave. Tak snad je to fakt ok. Zase to proberu na neurologii a tam mě snad zase uklidní, že to je v normě 🙂.

bartakova_veronika
5. kvě 2020

@merope na neurologii nám neříkala nic ze by měřila nebo vážila málo .. taky je to hubeňour a už v porodnici říkali že to bude baletka protože má dlouhé nohy nevím po kom 😂 jako ona měří asi těch 86 cm ale tepláky ve velikosti 92 už je má tip top dlouhé 😂 zachvili snad budu muset dávat 98 .. ke to by ji v pase padali .. jsem ráda že teď šiju veškeré oblečení takže usiju 92 ale prodloužím délku 🙂 pár kupovaných má a 92 ji padají z pásu 🙈

linee
5. kvě 2020

@merope mela jsem drobatko, prvni rok byla na spodnich percentilech. Ted je ve 4 krasna holka a odpovida vysce a vaze sveho veku. Takze se vubec nebojte.

20190418
5. kvě 2020

Syn měl na 5. narozeniny 116cm a 20kg...patří mezi vrstevníky k těm nejvyšším, nemá faldy ani břicho, ale je takovej bytelnej 🙂 107cm na 5let kluka je podle mě spíš méně, ale žádný extrém. Váhu k té výšce nedokážu posoudit.

dashyyy
6. kvě 2020

naše bude mít pět v červenci a má cca 117cm a skoro 20kg, ani ne v pětiletech má míry jako loni její brácha, kterýmu ale bylo 7 😀 máme dva úplný opaky, v podstatě nevypadají, že je mezi nima 3letý rozdíl

amazonkajanik
6. kvě 2020

V 8letech jsem vážila 24kg a neteř v tom samém věku 35kg,takže se to nedá moc srovnávat. A to je teď v 16letech stejně vysoká,jako já (165cm)
synovci je 5,5 a nosí skoro 120

izz76
6. kvě 2020

@ladybabet Moje dcera v 5letech na prohlídce měřila 106cm,patri k těm nejmenším, ale není jediná. Teď měří 109-110cm, 6let ji bude za 4mesice. Jak jste velcí vy rodiče? Naše dcera nemá být po kom vysoká, takže dle dr roste naprosto správně

bruckner
6. kvě 2020

Dcera ve 4,5 letech 113 cm a skoro 20kg....a to není tlustá, je jak žížala, dlouhá a tenká😊. Její na měsíc stejně stará kamarádka je o hlavu menší a má 14 kg.

astyna88
6. kvě 2020

No,tolik meri a vazi nas 2,5lety svist..ale manze je vysoky a ja taky nejsem prcek. Co vysk rodicu?

kattyd
6. kvě 2020

Náš bude mít 5let za týden a má 108cm a 15 kg. V okolí máme i drobnější stejně staré kamarády. Je hubeňour ale energie má na rozdávání. Tak bych se těch mír nebála, je to trochu míň než průměr, ale žádná tragédie. Naproti tomu náš mladší má v roce 13kg a kolikrát mu obleču i stejné oblečení co staršímu jen ohrnu rukávy 😅

bartakova_veronika
6. kvě 2020

@merope jsem málem na to zapomněla v roce měla 70 cm a 7,58 kg

papousekpaja
6. kvě 2020

Sestry synovi jsou 3 a pul, ma 107 cm a 17 kg, nohu ma dokonce uz 27.asi bude vysoky po dedovi, nasem tatovi.

krystofovaa
6. kvě 2020

Syn má ve 4 letech 112cm a 20kg a dcera 18 měsíců 77cm a 9,8kg.Za půl roku přibrala jen kg.Mudr nic neříkala,jen že bude v dospělosti menší Ale vidíme,že syn je do mé rodiny tam jsou všichni vysocí a malá po tchýni ,tam jsou prdolove.Ja a manžel máme oba 174

iulia
6. kvě 2020

@ladybabet Syn měl v 5ti letech stejnou výšku a váhu 13,5 kg a teď v šesti letech máme 114 a 18,4 kg. Jelikož manžel má 195 cm a já 167 cm, doktorka říkala, že je syn hraniční. A tak chodíme každý půl rok na přeměření a převážení.

ajuse21
6. kvě 2020

Nas čerstvě 5 let a má 108 cm a 18 kg

herbinaaa
9. kvě 2020

prosím, neřídtě se tabulkama. Každé dítě je jiná a s tím se už rodí. Tabulky jsou to nejhorší co muže být. Vždyt ani my dospelí nemeříme a nevážime podle tabulek. Tohle vymyslel opravdu jenom někdo, kdo se hodně nudil. Já měřím 180 cm a vážím 73kg (mám 35let) a jsem od rodičů vyšší o hlavu. Takže i moje dítě je vysoké. Když se narodila měla 4,5kg a 55cm a narodila se v termínu. Ted má 4,5 roku a 119cm, 22kg. Je to zdrave dítě a že je vyšší než ostatní je pro mě nepodstatné. Tak to neřeště. Hlavně buďte zdraví ❤

aklin
9. kvě 2020

Dcera bude mit v červnu 5 let,vazi cca 16 kilo a meri 105 cm.

jaja01k
9. kvě 2020

Starší syn měl v 5 letech 120 cm a 18 kg. Mladšímu bylo 5 v březnu, u doktorky jsme ještě nebyli, ale tipuju, že na tom bude s mírami hodně podobně jako brácha.