Kolik oblečení máte?

andreahan
14. srp 2014

Zdravím,zajímalo by mě,kolik máte doma kousků oblečení pro sebe,já si totiž připadám proti svým dětem jako úplný chudák,například (co nosím) mám troje džíny,asi 10 triček s krátkým,5 s dlouhým,troje šaty,dvě sukně a dvoje šortky,dvoje legíny,dvoje 3/4 + (zimní věci podobně,dva kabáty,dvě bundy,asi 10 svetrů a mikin)....myslím na ven,jako pěkné.Domácího oblečení mám hodně,ale to je tak maximálně s košem před barák🙂),s kabelkama a botama jsem na tom dobře....jen to oblečení prostě nosím furt dokola a když už je to obnošený,tak koupím zas nový....je to normální nebo ne?Andrea

jitkaorsagova
14. srp 2014

Ahoj, neboj se, jsem na tom ještě hůř než ty, nemáme prostě doma dost peněz aby jsme si mohly dovolit víc...

konidana
14. srp 2014

@andreahan Podle mě normální. Jako pěkné do práce a do města, co nosím, mám tak polovinu co ty. (1 džíny, 1 kalhoty, 2 x šortky, 3 x šaty, 1 x bundosako, 1 x zimní bundu, 2 nebo tři mikiny a svetry dohromady, asi 5 až 10 triček, boty slušné tak dvoje, kabelku jednu, ale stejně nosím pořád jeden batoh) A pak další věci, těch je víc, obnošené na doma, do lesa, na vandry atak. Já nejsem nakupovací typ, takže žiju z toho co mám, a když se to rozpadne, holt musím pořídit nové.

frantiska85
14. srp 2014

Mám hromadu oblečení, ale nosit se dá sotva pětina. Velká část mi nesedí a některé věci mám ještě ze střední školy a je to opravdu poznat. Větší velikosti schovávám na těhotenství a u těch starých triček, která jsou příliš krátká, hledám sílu je vyhodit. Kdybych byly pozvaná do divadla, musela bych odmítnout, nemám jediné slušné oblečení. Kupuju si nové jen na běhání. Když někdy dostanu chuť obměnit šatník, odcházím z obchodů nešťastná. Hadry jako z farní charity osmdesátých let, seprané na jednu vyblitou barvu, podivný střih a chtějí za to nehorázně moc.

lv
14. srp 2014

Mám určité min jak půlku toho co ty, az budu chodit do prace, budu muset státník rozšířit.. Jinak mám radost, když koupim něco levného, sekáč, vyprodej.. Co mi nesedí hned dávám sestře a švagrové a ony taky, tak sem tam něco hezkeho dostanu.

lv
14. srp 2014

@frantiska85 tak to prober a vyhaz, jen to zabírá místo..charita, nebo někde k popelnicim, to dělám porad.

frantiska85
14. srp 2014

@lv Už jsem to měla tolikrát rozložené na posteli a dávala na hromádky co nechám, co budou hadry do dílny, co vyhodím...a pak to zase putovalo zpátky. Achjo sentimentální baba už ve třiceti 🙂

jitkaorsagova
14. srp 2014

@frantiska85 My zase spoustu trik, mikin, svetrů si půjčujeme se sestrama, tak nechodíme aspoň pořád v tom samém. Kalhoty bohužel mám pouze svoje a kromě toho že se hrozně špatně shání tak mi vydrží tak měsíc dva než je prošoupu mezi stehny :( Takže se nezřídka stane, že mám prostě použitelné jen jedny.

andreahan
autor
14. srp 2014

No já taky furt třídím,odnáším na charitu,maximálně to posunu na doma či na spaní,ale hrozně jste mě uklidnily....podobnou diskuzi jsem vygooglila a tam samý "mám pásečků tak 120,džíny tak 50 tery,podprsenek 120 apod",tak jsem si připadala jak v říši divů....nakupuju taky v sekáči,kde je jaký výprodej,v Kiku apod....jen bot mám hodně,protože kupuju kvalitní a tak mám některé i 10 let......

daskagal
14. srp 2014

Já stále trpím nedostatkem oblečení. Jenže mě hrozně nebaví si věci zkoušet a na tom moje nákupy většinou ztroskotají. Rifle mám teď nositelný tak jedny, ostatní jsou mi velký, čtyři tílka ještě z doby těhotenstvî, ale mám hodně svetrů ( což se v létě hodí) a asi sedmery šaty, na těch ujíždím. Takže mám sice spoustu luxusních kabelek ( moje úchylka) ale nic k nim. A plavky nevedu už tři roky. Zima bude taky zajímavá, jelikož kabáty a bundu jsem si kupovala v těhotenství. Neměla jsem sice velký břicho, ale i tak jsou poněkud větší.

mafeska
14. srp 2014

já jsem na tom asi ještě hůř 😀, triček s krátkým mám asi taky 10 ale nosím svoje nejoblíběnější pořád dokola, s dlouhým 3, sukni mám jednu, šaty nevedu, kratasy nad kolena jedny, pod kolena taky, džíny troje. Zimních svetrů mám hafo, těch slabších na chladný letní rána 2, zimní bundu nosím celou zimu jednu.
KAbelky mám dvě ale nosím jen jednu, boty-léto dvoje žabky (černé a bílé), 1 beleríny, 1 lodičky, 1 tenisky, na podzim mám troje, na zimu momentálně žádný (čekají mě nákupy).
Mám toho málo ale nikde se mi nic zbytečně neválí, když se něco sepere nebo jak řikám únava materiálu nedělá mi rpoblém to vyhodit nebo to donosím doma. Domácího oblečení mám dost ale to je jen na doma nebo max. k popelnici 🙂
@andreahan

lenicka07
14. srp 2014

@andreahan Já toho taky víc nemám než ty, a co mám děti, tak mě už nebaví nic pro sebe kupovat, mnohem radši koupím dětem. Navíc jsem po těhu výrazně zhubla a nevím jakou velikost bych měla vlastně kupovat, jestli zas přiberu nebo co 🙂 Teda dřívejší věci nosím, ale je mi to volnější, ale jsem na MD a tak to teď neřeším 🙂 Podle mě je zbytečné mít kdovíkolik oblečení, stačí že je to nositelné, zachovalé a množství bych neřešila.

andreahan
autor
15. srp 2014

@lenicka07 No právě,abych vedle dětí nevypadala nakonec jak socka 😒 ,bohužel to často vidím,děti v Lindexu a matka jak cuchta (mluvím o tom,co vidím tady u nás na hřištích a čeho se chci vyvarovat)) 😎

jitkaorsagova
15. srp 2014

@andreahan Není to spíš o tom jestli se jim o sebe chce nebo nechce starat než o množství a ceně? Já si tedy zatím taky neumím představit jak se budu o sebe starat při malém 🙂.

andreahan
autor
15. srp 2014

No je,je to i o tom,že se asi do původních věcí nevejdou-jako já😀DDD

tarra27
15. srp 2014

holky za mě - doporučuji páru kousků pěkných a zbytek je fuk...ale udržujte se kvůlu chlapovi...ne jedna ženská na to dojela .-) neříkám ochuzovat děti, ale třeba sem tam ušetřit nebo třeba děti nemusí mít značkové věci na zahradu...spoustu věcí dostanou...vidím to u nás, my máme pro dcery hafo, navíc jak jsou po sobě, často nosí po sobě nebo prostě navlíknu do jednech jednou jednu jindy druhou 🙂)) ale pěknych pár a šmitec...

ae kupte i sobě občas...a to samé ke kadeřnici...oni chlapi někdy lamentují, ale pak se otočí za jinou...a neznám chlapa, který by nebyl rád, že má doma hezkou ženskou...

ten muj mi kdysi cpal do hlavy, že šedivé oblečení, béžové....hnědé, jaká je to krása....vydržela jsem tak cca 2 roky, něž jsem se podívala do zrcadla svýma očima a řekla dost. Jsem mladá, chci zpět veselé barvy...

dnes pronese, že růžová se na mě nehodí - a já na to " a proč? " prý vzhledem k věku , to jsem se zasmála chi chi chi a řekla znova proč?? kdo mi to zakáže,?? není mi 50 a možná že v 50ti si vezmu růžovou...ale řeči o tom, že bílé krásné šaty s květy po stranách, bílá se nehodí, nepraktická apod...to není na mě...pak se totiž chlap nudí a kouká jinde, at si to přiznáme nebo ne....je zváštní, když jde pak pěkná baba v růžové nebo jiné nepraktické barvě, že se podívá...

takže holky, i když máme děti, musíme o sebe dbát včeně spodního prádla....já nakupuji i na ebay...seženete krásně šaty i za 300kč...

neříkám okrádat děti, rodinu, ale to, že o sebe dbáte, to děláte nejen pro sebe, ale aby se za vás deti nestyděly a manžel v závěru aby se chlubil....

a pokud joo řešíte finance, tak všem oznamte(matce, tchýni, sestře, švagrové...) včetně manžela klidně, že si přejete na narozeniny, svátky, vánoce a výročí finance....to si pak koupíte páru kousků a hotovo....než bonboniery a věci do bytu.....

tak se držte 🙂