Kolik stojí návštěva logopeda?

petulka25
24. zář 2013

Ahojky maminky platí se za hodiny logopedie? jestli ano kolik přibližně platíte,děkuji 🙂

lv
24. zář 2013

já měla doporučení od obvodní, neplatila jsem nic..za 2 návštěvy ř uměla a už nechodíme. Ségra chodí s 9letými dvojčaty jen když má peníze k placenému, za 500kč obě, a holky nemluví nic moc ještě teď, takže za mě - udělala jsem dobře. Jinak si můžeš napsat na pojišťovnu dítěte, aby ti poslali seznam logopedů v tvém měste /okrese/, se kterými mají smlouvu a nebudeš tedy nic hradit a oslovit ty.

petrajurinova
24. zář 2013

Chodíme s klukem k logopedce na polikliniku po doporučení od dětské lékařky už půl roku (cca 1x do měsíce) platili jsme jen při první návštěvě 30,- Kč (za klinické vyšetření) a dalších 30,- Kč zaplatíme při poslední návštěvě, až kluk bude umět hezky vyslovovat R a Ř se kterými bojujeme.

berenika39
24. zář 2013

logopedka, která spolupracuje s MŠ je z SPC, klinický logoped, děti vyšetří v rámci hry ve školce, a pak doporučí logo péči nebo ne. Chodíme druhý rok a platíme 150,- na rok na materiály, pracovní listy, grafo cvičení atd.

sisstin
24. zář 2013

U nás v Pardubicích platíme 120Kč za půl hodiny, v Praze 500Kč na hodinu. Ale chodíme k logopedum soukromým.

lucyhavirov
24. zář 2013

Logopedku jsem si sehnala na doporučení známé a platila jsem 30kč při první návštěvě a 1x za rok bylo nějaké vyšetření za 100kč,chodily jsme 1a pul roku kvůli R a Ř.

p_avlina
24. zář 2013

U nás to ted rozjíždí ve školce a chtějí 50korun za měsíc ... měla by tam být dvakrát týdně, ale jestli za ten jeden den zvládne všechny přihlášené děti? A chodilo by se tedy 2krát týdně?

helcenka
24. zář 2013

Logopedii máme zcela zdarma, neplatili jsme nikdy žádný poplatek a papír od obvodní lékařky jsme nepotřebovali.
Normálně jsem zavolala logopedce a vyptala se jí na to, co všechno potřebuji k tomu, aby nám to hradila pojišťovna. Řekla, že nic, ať přijdeme, že si dítě vyzkouší, zda logopedii potřebuje a kde je problém.
Potřebovali jsme naučit písmenko Ř, maličký problém byl u sykavek a odnaučit ráčkování. Sykavky a Ř už umíme.

helcenka
24. zář 2013

@p_avlina - u nás ve školce mají děti také logopedii, dělá ji tam jedna paní učitelka 1x týdně, má na to specializaci. Je ale jen pro "těžké případy", jak mi bylo řečeno, takže nás vyloučila hned...
A děti, co na ni chodí, to mají zdarma.

p_avlina
24. zář 2013

U nás to má někdo externí, tak asi proto? Kdyby jedna z učitelek, tak je to asi bezplatné taky ... Uvidíme, malá ještě není přímo předškolák, ale chodí tu děti i dřív ...

elastiq
27. zář 2013

U nás se logopedie platí, vyjde to na 70 až 80Kč za jednu hodinu. Slyšela jsem, že na doporučení lékaře by měla být zdarma, spíše ale přímo v logopedické poradně, tu my máme ve větším městě, takže co bych ušetřila, projela bych autem, tak máme výhodu, že logopedka je buď přímo ve školce, nebo vyučuje soukromě

hojda
6. čer 2014

@sisstin Můžu se zeptat, jak je to s tím placením 30,- u logopeda? Má na to nárok a kdy? Je to první, co paní logopedka po nás chce, jak k ní vstoupíme. Nejde mi o 30,-, ale spíš o to jestli na to nárok je, nebo není.

sisstin
6. čer 2014

@hojda netušim, my chodíme na logo soukromou, tady v Pce platíme 120 Kč za půl hodiny a v Praze 500 Kč za hodinu, čili regulační neplatim 😉

sisstin
6. čer 2014

@hojda ale na skupině kdosi psal, že těch 30 platí, někdo pokaždý, někdo 2x ročně atd, takže záleží asi, jak si to ten logoped vyloží 😉

andelka
6. čer 2014

@hojda taky jsem platila, ale jen poprvé. Chodíme od ledna a od té doby nikdy nic. A mám pocit že mi to i logopedka vysvětlovala na první schůzce, ale už si to nepamatuju bohužel ☹ ale vím že tam padlo "60Kč ročně").

hojda
6. čer 2014

@sisstin
@andelka Našla jsem toto, problém je, co je to klinické vyšetření? Jaké jsou to úkony?

http://www.mzcr.cz/obsah/k-platbam-u-lekare-15_...

sisstin
6. čer 2014

@hojda to by mělo být stanovení diagnozy 😉

andelka
6. čer 2014

@hojda taky myslím že vstupní rozhovor, vyšetření dítka, sepsání anamnézy, určení diagnozy (u nás byla obava z dysfázie, ale po první schůzce z toho vyšel jen opožděný vývoj řeči. A je to chválabohu pravda, malej se za poslední 2měsíce šíleně rozkecal.

hojda
6. čer 2014

@sisstin
@andelka Tak to nám stanovuje diagnózu při každé návštěvě? Občas mi přijde, že si lékaři ty poplatky hodně přizpůsobují....... 😠

andelka
6. čer 2014

@hojda to netuším. My jsme tam byli předevčírem popáté a platila jsem jen poprvé.

hojda
6. čer 2014

@andelka Tak já pokaždé, navíc mi přijde, že paní logopedka si logopedii jen přivydělává a hlavní příjem je dealerství všeho možného, co se nám pokaždé snaží nacpat 😠 . Přemýšlím o změna, ale v okolí je to všude nacpané, ona má i dobré reference, ale tohle se mi fakt nelíbí....

andelka
6. čer 2014

@hojda to by se mi taky nelíbilo. Nám vždycky dává materiály, jen minule zkoušela hru, že by se to mohlo malému líbit a že pro jeho situaci je to zrovna vhodné. Měla to tam mezi svými věcmi, pak mi jen řekla že se to dá koupit na netu (našla jsem si sama kde nejlevněji). U nás v obvodě jsem taky nesehnala, tak dojíždíme 30minut tramvají. Taky jsem dala na reference, a naštěstí zrovna přijímala.

hojda
6. čer 2014

@andelka Tak u nás jsou to pořád nějaké knížky, to bych ještě brala to s tím souvisí, ale přidává i přípravky od Justu, atd. atd.

andelka
6. čer 2014

@hojda já bych i ty knížky radši brala jako doporučení (a sehnala tam kde mě to vyjde nejlépe), a s Justem bych ji poslala..To není profesionální 😕 😝

dukie
7. čer 2014

Já tedy nevím, pokud si nejste jistí, jestli nějaký poplatek platit máte, stačí se obrátit na zdravotní pojišťovnu - já s VZP mám v tomto ohledu super zkušenost. Mají na pobočce revizní lékařku, která kroutila hlavou, že vybírat nemá (v mém případě chtěla dřívější gynekoložka v rámci preventivky 30,-- - že prý "na sklíčko" na stěry, že preventivku pojišťovna platí, ale preventivku ne), nalistovala v zákoně a odcitovala mi, že rozhodně nééé... neplatit, neplatit, neplatit. Pokud zaplatím, vzít si doklad a donést jim to. Prý mi to proplatit nemůžou, ale když přijdou další takové pacientky a dosáhne to určité hranice, budou to moci řešit s lékařskou komorou, aby paní doktorce udělali ty, ty, ty.

Takže pokud nevíte, jestli za něco platit, tak minimálně na VZP jsou schopní to říct, poradit. Moje zkušenost.

Jinak my za logopeda neplatili nic. Pro úplnost - měli jsme doporučení od pediatra.

petrajurinova
7. čer 2014

@petulka25 se synem jsem chodila k logopedce 1 rok - u dětské doktorky jsem si vyžádala doporučení, když rok před nástupem do školy neuměl R a Ř. Platili jsme první a poslední "lekci" jako klinické vyšetření, jinak sezení 2x do měsíce byly zdarma.
Ve školce je logopedická třída, kde s dětmi asistentka cvičí každý den, ale to je opravdu pro děti, které mají výrazný problém a pro děti rodičů, kteří nemluví česky.

nuonuon
7. čer 2014

@dukie Taky jsem měla doporučení od dětského lékaře. Problém je v tom, jak se ti pak bude chodit k tomu lékaři, když si na něj budeš stěžovat ☹ , navíc když mají třeba v okolí všichni plno a neberou..... 😠 😠 😠

ivular
8. čer 2014

@hojda U každého logopeda (stejně jako dětského psychologa a pár dalších specializací) se platí 30 Kč pouze při první návštěvě.

hojda
8. čer 2014

@ivular Tak u našeho to neplatí a druhý nejbližší, prý taky bere při každé návštěvě.

dukie
8. čer 2014

@nuonuon Tak nemusíš si hned stěžovat. Stačí třeba při návštěvě, když to po Tobě bude chtít, říct, že jsi se o tom bavila s revizním lékařem pojišťovny a že Ti řekl, že se za to neplatí. A pokud těch 30,-- chce, ať Ti vypíše doklad s přesným označením, za co si to vybírá.

Já nevím, no. Pokud všichni budeme pokorně platit, co platit nemáme, tak si o to ti, kterým ty platby nenáleží, říkat nepřestanou. A teda 30,-- za návštěvu je dost, pokud chodíte třeba každý týden... 😒

nuonuon
8. čer 2014

@dukie My třeba chodíme jednou za měsíc až dva a vůbec není problém, aby nás logopedka vyřadila a pak budeme jezdit, tak daleko, že mě to přijde na víc, než 30,- 😠 .