Kolik umí vaše 4,5 leté děti barev?

1983hr
11. únor 2012

Holky kolik umí vaše dítka 4,5-5let barev?

mamkamarketa
11. únor 2012

ja si myslim,ze 5ti lete dite by melo umet vsechny barvy

makak21
11. únor 2012

Syn má 3,5 a umí skoro všechny, takže počítám, že do 4 let to budou všechny...

editah222
11. únor 2012

Moje malá ma 2,5 a umí asi 5 barev, ale v tomhle je každé dítko jiné. Jedno umí barvy už ve 2 letech a jiné bojuje ještě v první třídě. Můj manžel má problém rozeznat růžovou od fialové ještě dnes. No a když začnu popisovat barvy jako - bordo, béžová, hráškově zelená, teracota.....tak neví o čem mluvím. 🙂

marecek4
11. únor 2012

záleží i na spolupráci dítěte,my malému opakujeme pořád co se dělá,kam jdeme,co budemem dělat,samozřejmě při stříhání nehtíků pojmenováváme prsty,při kreslení barvičky-ale nevím jestli něco nějak registruje,protože nic nepoužívá a mluví pořád jednoslovně,jen se naučil opravdu super nadávat od velčáků-to je bez chybičky ☹,jo a písničky a básničky ignoruje-nebo začne pritestovat,že nic nechce slyšet
@editah222 s mojím se taky občas dohadujeme o tom co je to za barvu,ale ne každý má stejné barevné cítění

natynkaz
11. únor 2012

Dcera od cca 3,5 let zná barvy všechny. Syn (2,5 roku) umí 4. 🙂

berenika39
11. únor 2012

ve třech a půl všechny běžné

leiladelly
11. únor 2012

Syn měl nedávno pět let, umí dávno všechny barvy, ani mne to nenapadlo nějak pozorovat. 🙂

kapradina
11. únor 2012

JA MAM DVOJČATA KLUKY A JEDEN UMI VŠECHNY BARVY A DRUHY NE.A ANI SE NECHCE SOUSTŘEDIT.I KDYŽ MU ŘIKAM BARVY,TAK PROSTĚ JE ŘIKÁ ŠPATNĚ. 😒

llluckaaa
11. únor 2012

Můj syn má 3,5 a barvu neumí žádnou. Resp. zná názvy, ale přiřazuje je špatně. Už jsme si mysleli, jestli není barvoslepý nebo jestli to nedělá schválně, ale zřejmě ne. Do ničeho ho netlačíme, snad to jednou přijde samo.

radkar
11. únor 2012

Je to asi hodně individuální. Moje dcera uměla asi už v necelý 2,5 letech základní barvy. Chodili jsme na cvičení pro tyhle mrňata a tam už se to začali "učit" na sbírání balonků podle barev a protože jí to bavilo, tak jsme to hráli doma. Proto je uměla tak brzy.

marjama
11. únor 2012

Ve 3 letech umí dcera všechny běžné barvy a dokonce třeba řekne, že je něco modro-bílé, žluto-zelené atd. Když si maluje, tak si sama pro sebe povídá, že něco udělá světle zelenou, tmavě modrou atd. Nijak zvlášť jsme ji to neučili, prostě to umí. Ale každé dítko je jiné. 😉

helcenka
11. únor 2012

V tomhle je opravdu každé dítko jiné. Náš syn např. ve 3 letech uměl všechny barvy (to myslím včetně růžové, fialové, oranžové, šedé, dokonce byl schopný poznat i tyrkysovou). Ve 3,5 i poznal, jesli je to barva světlá nebo tmavá (myslím tím světle modrá, tmavě zelená atd.). Naučil se to jenom tím, že chtěl, abych mu říkala, co má jakou barvu.

zdezli
11. únor 2012

Dcerce jsou 2 roky a rozezna bezpecne 8 barev 🙂

ivicek1
12. únor 2012

Dcera uměla základní barvy v ani ne 2letech ,nyní má 4r. rozezná bezpečně všechny 🙂

sarihy
12. únor 2012

Ve 3,5letech všechny běžné barvy...

1983hr
autor
12. únor 2012

Malá umí základní barvy a kamarádka říkala že by mela umět i rozlišit odstíny.To neumí

rozarka65
12. únor 2012

@1983hr Neboj, to se naučí...🙂 Aninku jsem učila barvy asi od dvou let...teď je jí 3,5 a umí asi 10 barev a někdy rozliší světle a tmavě...ale to jsem od ní slyšela asi jen 2x...a ty barvy umí až od vánoc...naučila se je ve školce, nevím jak,ale najednou je uměla...🙂

kristi
12. únor 2012

Umela vsechny daleko driv, myslim tak ve 3 letech

brisalek
12. únor 2012

dcera zakladni barvy poznavala uz driv jak v 18 mesicich i kdyz je neumela rict, ale kdyz se reklo zelena pastelka vzala zelenou atd. ted je ji 2,5 uz urcite 3 mesice umi bilou, cernou, modrou , cervenou, hnedou, zelenou, ruzovou, oranzovou, fialovou obcas rekne i sedou. Treba v omalovankach, kdyz kresli tak vezme spravnou svetle zelenou a ne tmavou, ale rika to je "jina zelena...jina modra" nepouziva slovo tmava... atd. Ale proste k modre by tyrkysovou nepriradila i kdyz nevi, ze je to tyrkysova, protoze to zatim moc od nas neslysela🙂. Ve skoro 5 letech by teda podle me meli umet uz asi dost barev. Ale je to jako ve vsem, pokud umi ostatni a jen v tomhle je mirne"pozadu", tak to urcite dozene.
Jak tady nekdo pise, proste jsem ji od mala vse komentovala...ted delam to a to, vezmu si hrnec , napustim vodu, pro to a to...jo to je auticko a je cervene...ty chces tyhle zelene ponozky atd. atd.

brisalek
12. únor 2012

@1983hr opravdu si myslim, ze je to jen o tom, jestli to slysi. Me take prislozbytecne (nebo naopak jeste matoucit) ji v 1,5 letech rikat, ze neco ma tyrkysovou barvu nebo svetle hnedou nebo zrzavou...proste vsechny odstiny byly treba modra.....kdyz to od nikoho neslysi nemuze se to naucit. Kdyz ji to parkrat reknes urcite to za chvili umet bude🙂.

1983hr
autor
12. únor 2012

@brisalek Opakuju jí je ale zatim je vždy a na 100%Nepozná.

evaviki
13. únor 2012

@1983hr tak ak pozna zakladne barvy a jedna sa len o odstiny, neries.. to sa nauci, daj jej este tak pol roka, rok a bude to vediet..