Kritéria k zápisu do školky, Praha. Máte to taky tak?

brisalek
8. únor 2012

Ahoj vsem . Minuly tyden jsem si na strankach Prahy 8 i materskych skolek precetla, ze to co rikali pri dnu otevrenych dverich je pravda a z kriterii pro zapis bude vyrazeno kriterium o pracujicich rodicich.

Takze jedinym kriteriem je vek (krome predskolaku a trvaleho bydliste). Takze kdyz bude dite narozene v cervnu a maminku bude mit na materske dovolene tak ho treba vezmou a moji dceru ne, prestoze pracuji, ale je narozena o mesic pozdeji a uz spadla pod caru☹☹.

V loni pry maminka napsala ombudsmanovi, ze ji syna nevzali do skolky proto, ze je na materskem s druhym a on vydal rozhodnuti, ze je to diskriminace a ze kazde trilete diote ma narok na vzdelani.....

Mate to ve vasich skolkach take tak? A jak budete reagovat, kdyz vam dite nevezmou a budou tam deti maminek na materske? Je to take diskriminace a proc ja mam davat treba 10tisic za soukromou skolku ???, abych mohla chodit do prace a odvadet statu penize?????.

morgan
28. únor 2012

@vercaberca tak u nás se rodný list při zápisu ukazoval 😉
@jancule79 já taky nepotřebuju vidět data narození jiných dětí 😀, ale bavili jsme se tu o tom, že to stejně není průhledné pro nás jako pro rodiče. Je prostě uplně jedno jaký systém je, ale my jako rodiče se nedozvíme, zda se dodržel nebo kolik dětí se tam dostalo "jinudy"..
Tak jasně, že když máš toho mladšího už většího, tak si asi spolu hrají a ani aktivity nemáte omezený...Ale mému mladšímu jsou 3 měsíce a tam každý potřebuje absolutně něco jinýho... 🙂

jancule79
28. únor 2012

@morgan To jo, to s Tebou souhlasím, že pro rodiče prakticky není průhledné nic. Tedy pokud by někde nebyl veřejně vystavený seznam přijatých dětí a jejich data narození apod. Já jsem to myslela čistě tak, že datum narození se nedá zpochybnit.
To chápu, že si starší s 3 měsíčním mimčem moc nepohraje a mají naprosto rozdílné aktivity. Ale zase z druhé strany - pro mámu (co se péče o děti týče) je věkový rozdíl kolem těch 3 let pohoda jazz. 🙂)

morgan
28. únor 2012

@jancule79 no práve, ale teď už se nesmí prý zveřejnit ani jméno, při zápisu nám přidělili registrační číslo 😀

No pohoda jazz tak to teda fakt nevím 😀, ale určitě je to míň náročnější, než mít doma třeba roční dítě a novorozence, to musí být mazec, ani si to nechci představovat 😉

jancule79
28. únor 2012

@morgan To je škoda, že se to nesmí zveřejňovat.
Určitě, je to daleko větší pohoda, když jsou víc od sebe. Ale nemyslím, že to není žádná práce, to zase ne. U toho nízkého věkového rozdílu je to zezačátku pěknej mazec, člověk vytěží až potom, když jsou ty dětí větší. Ale u nás byly děti za sebou plánované, takže si nestěžuju. 🙂 Ale to by bylo na jinou diskusi. 🙂
Tak hlavně přeju ať u zápisu dobře pochodíte a klučíka Ti vezmou.

morgan
1. bře 2012

@jancule79 díky 🙂