Kroky zpět ve vývoji. Setkala se s tím některá?

theatimma
7. kvě 2020

Ahoj holky,
mám doma skoro 4 letého syna, je šikovný jí sám, napije se, naleje si do hrnku, s pomocí se oblékne, ale dnes nevím proč nejí sám, lžíci do ruky nevezme, dělá, že to neumí a sám se nenají, histericky řve, když chci aby si sám vzal lžíci a nabral si a mám pocit, že doma mám místo něho roční dítě. Setkali jste se s tím některá, že prostě nechce a dělá, že to neumí a takhle se vzteká? 🙏😟

veronikav31
7. kvě 2020

období vzdoru. Neviděl to třeba někde u dětí?třeba ve školce nebo podobné skupině? nekrmí ho nebo neobléká babička?

theatimma
autor
7. kvě 2020

@veronikav31 Právě babička občas, ikdyž reknu aby to nedělala tak přeci mu to podle ní půjde rychleji. Ale, zas dlouho to neudělala. Teď jedl sám hezky a dlouho, až dnes takhle vyvádí.

cilkat
7. kvě 2020

Prostě se "šprajcnul"... pravděpodobně mu něco je (je unavený/něco na něj leze/prostě chce vaši pozornost). Mám 4,5 ročního syna a tohle se děje každou chvíli. Překvapil mě přístup ve školce: když se takle šprajcne, prostě nechat být a jít dělat něco jiného. Nenutit. … fakt to funguje líp, než se s tím dítětem prát.

theatimma
autor
7. kvě 2020

@cilkat zkusím to.

vercamudrunkova
7. kvě 2020

@theatimma Nečekáte miminko? někdy to děti vycítí a dřív a chovají se tak. Naše starší do dělala krátce potom malá narodila, ale to jsem hned utla v zárodku. Také bych nenutila, ale zase bych byla neustupná co se týká kokin

theatimma
autor
7. kvě 2020

@vercamudrunkova Nemyslím si, ale už jsem o tomhle slyšela.