Logopedická školka, Praha. Kterou navštěvujete?

pelmisek
17. bře 2011

Mám dotaz na logopedické školky v Praze. Teda jestli je navštěvujete a kterou? Byli jsme teď u zápisu v Don Boscu a v Záběhlicích a ještě zvažuji alespoň logopedickou třídu v MŠ Obláček, ale chtěla bych se poptat na osobní zkušenosti. Verunce diagnostikovali vývovojovou dysfázii a dysartrii či jak se to píše.
Máte někdo obdobnou zkušenost? Pomohla logoškolka?

sisstin
19. bře 2011

Ahoj, hodně doporučují MS Horáčkova, ale nevím, jak moc to máte dostupné 😉 Logopedickou třídu to chce určitě, děti tam mají každodenní logo péči 😉 V. má expresivní dysfázii? 😉

sisstin
19. bře 2011

@pelmisek Jinak dysfázie není "jenom" o špatné mluvě....zasahuje v různém poměry všechny složky. Takže to chce makat na jemné a hrubé motorice, zrakovém vnímání, fonematickém rozlišování ( děti s dysfázií "neslyší" správně některá písmenka ve slovech) atd. Reedukace VD musí zahrnovat spolupráci klinického logopeda, psychologa a foniatra. Pokud je k tomu přidružená dysartrie, je dobré doma dělat orofaciální masáže.

Před nástupem do školy je dobré absolvovat grafomotorický kurz a kurz právě na to fonematické rozlišování. Pokud se na tom maká včas, tak při slabších formách dysfázie se ve škole nemusí přidružit ani specifické poruchy učení.

Držím palce, kdyžtak můžeš mrknout na můj blog www.tichysvet.blogspot.com nebo k nám do tématu v Matka,otec, rodina..

držim palce 😉

pelmisek
autor
19. bře 2011

@sisstin jo jo já to vaše tma čtu, ale zajímaly mě zejména zkušenosti těch co chodí či chodili do těchto školek
Jinak vím, že s těmihle dětmi musí dělat všechno možný najednou. Já se snažím, ale Veru to se mnou nebo s taťkou většinou dělat nechce a ještě ke všemu máme druhé dítko, které nás u toho ruší. Prostě ta školka by byla ideální.

sisstin
19. bře 2011

@pelmisek zkus napsat ještě na rodinu, diskuze Drbárny - děti s poruchou komunikace...víc holek tam má zkušenosti s logo školkama v Praze 😉

pelmisek
autor
19. bře 2011

@sisstin díky za info mrknu na to, tady jsem moc nenašla (teda kromě vás 😀

sisstin
19. bře 2011

@pelmisek ono je taky dobrý si zjistit, na jaký formy dysfázie je ta logo školka uzpůsobena...ale předpokládám, že Verunka má expresivní 😉 třeba ta školka, kam půjde (doufám 😝 ) v září syn, je normální školka s jednou logopedickou třídou. A v té jsou třeba nejsou schopni se postarat a rozvíjet dítě se smíšenou, nebo ještě hůře receptivní dysfázií.

Prostě tam berou děti, které mají "jenom" špatnou expresi, ale jinak musí být v normě( jak v porozumění řeči, tak v psycho-motorickém vývoji), je tam teda snížený počet dětí (14).

Mám pocit, že ty logoškolky, které jsou primárně jen pro děti s vadami řeči, zvládnou i děti s těžším handicapem ( receptivní dysfázie atd.)

pelmisek
autor
21. bře 2011

Verča má nějakou smíšenou, ale nijak to nedefinovali. Zřejmě berou v úvahu to její opožděnou motoriku. To má taky kvůli hypotonii. Porozumění je ok, takže receptivní dys to určitě není. Soustředění taky v normě, takže můžeme v podstatě kamkoli. Buď do spec. logo školky nebo jen do logo třídy. To tu opravdu nikdo není kdo by chodil do logo školky?

sisstin
21. bře 2011

@pelmisek tak to ale nemá porozumění k věku, když má smíšenou 😉 smíšená je, že má dítě opožděné i porozumění...ale narozdíl od receptivní, je to třeba v rámci měsíců , ne roků 😉 v tom případě je to trošku horší, jelikož ne ve všech logopedických třídách jsou ochotní brát děti se smíšenou 😉

sisstin
21. bře 2011

@pelmisek přijde mi divný, že vám to psycholog pořádně nevysvětlil, co to obnáší....???? 😕 Smíšená už není žádná sranda, záleží, jak je těžká..to vám měli všechno říct....k hypotonii se dost často dysfázie pojí, i ta dysartrie... 😔

pelmisek
autor
21. bře 2011

@sisstin mě už nepřijde divný vůbec nic, akorát pak mě vždycky mrzí když se zapomenu na něco zeptat a nerozumím tomu
na druhou stranu v obou logoškolkách neměli námitek proti psychovyšetření, takže jí asi vezmou a vzhledem k tomu, že jí bude v prosinci už pět tak má opravdu velkou naději

sisstin
21. bře 2011

@pelmisek a nechceš se radši objednat ke Krejčířové? At máš 100% jistotu v diagnoze 😉 ted v dubnu bude objednávat na léto a na podzim, dělá pak i školní zralost atd. 😉 Ona je opravdu schopná přesně určit tu míru porozumění a další věci. Kdyžtak email je dana.krejcirova@ftn.cz protože bys měla přesně vědět, na kolik roků a měsíců má Verunka to porozumění... ono asi bude narušený lehčeji, že v běžným životě si ani nevšimneš, že by nerozuměla tak, jak má...ale právě Krejčířová umí pokládat ty otázky tak, aby to zjistila 😉

já fakt vím jenom o té Horáčkovce, že tam jsou spokojení hodně 😉

pelmisek
autor
22. bře 2011

@sisstin díky možná jo, ale teď toho mám tolik, že to opravdu není priorita

lucie81
26. dub 2011

Ahoj holky.Nemáte náhodou někdo zkušenosti s logo školkou na Praze 10 v Petrovicích?Přijali mi tam dreru.Máme ted od dr.potvrzenou dysfázii.Díky za moc.

pelmisek
autor
29. dub 2011

v Petrovicích? a kde? o tom nic nevím, že by byla logoškolka v Petrovicích ☹

lucie81
3. kvě 2011

Pelmisek:jsou to Nové Petrovice, Mš Milánská a je to speciální školka pro děti s vadami řeči.

pelmisek
autor
5. kvě 2011

hmmm tak to jsem nenašla když jsem hledala MŠ pro dceru, takža nastupuje do Záběhlic do Sasankové

lucie81
5. kvě 2011

@pelmisek Tak tu zase neznám já.My bydlíme na Praze 10 v Hostivaři,takže my spadáme do té Milánské.Tak jsem zvědavá,jaký to tam bude.Ale dětí s dysfázii tam maj dost.

pelmisek
autor
5. kvě 2011

@lucie81 tak to bysme si třeba mohly za měsíc dát nějakej srazík, my se totiž kvůli té školce stěhujeme zpátky do Hostíku (já odtud pocházím) a ráda bych si pokecala s někým kdo má podobné problémy - zatím jsem na to byla dost sama ☹
Koukala jsem v zimě na net kvůli těm logoškolkám a tahle mi teda nevyjela. Mrkla jsem teď na jejich stránky a oni tam mají "jen" logotřídu tak asi proto se mi to nevygooglilo. No každopádně je dobře, že vás vzali protože je nátřesk do normálních školek natož takhle speciálních. Kdybys měla zájem můžem se domluvit přes IP. Budeme se stěhovat někdy začátkem června.

lili001
8. lis 2012

Také chodíme od září do MŠ Logo Sasanková a zatím mám smíšené pocity. Syn se hodně zlepšil, ale nejsem si jistá jestli je to školkou. Celkem mě ve školce zaráží pár věcí, ale ještě počkám a pak to budu když tak řešit. ☹

franceska_cz
13. bře 2013

@lili001 Chtěla bych se zeptat na školku v Sasankové - jaké problémy tam máte a co vás zarazilo? Jdeme v dubnu se zapsat,tak se chci vyptat 🙂

lili001
13. bře 2013

Myslela jsem, že když je to logopedická školka, takže tam je individuální výuka každý den a ono tak nanejvýš dvakrát týdně. Další věc, která mě překvapila, byla když jsem si pro syna přišla po obědě (neměl spát ve školce, takže neměl pyžamko) a on ležel na matraci nahý. Byla jsem celkem překvapená, proč mu nenechali aspoň slipy a tričko. Nejsem nějaký puritán, ale přišlo mi to divné. Jednou mi syn povídá, "maminko já plakal a dostal jsem na zadek", zvláštní - ve školce, já myslela že dneska si nesmí skoro ani rodič dovolit dát dítěti na zadek. A když mi řekl, že to bylo proto že nechtěl stříhat mráček, tak jsem se nepřestávala divit. A o dalších věcech ani nechci mluvit. Ale co vím jistě, tak sem už příští rok určitě ne. ☹

pelmisek
autor
3. dub 2013

@franceska_cz My chodíme už druhým rokem a ještě jeden rok budeme a jsme maximálně spokojení. Jenom škoda, že jsou tam skoro samí kluci a tak je Veru samotná holka ve třídě a pokecá si jen s paní učitelkou i když ona si ráda povídá s dospělými. Pokud vím tak Veru chodí k paní logopedce každý den a ještě s nimi dělají učitelky nějakou grafomotoriku. Dohled jim dělá naše soukr. logopedka, takže vím že vedení jsou dobře. Myslím, že se Veru za ty dva roky hooodně zlepšila a to musím sebekriticky poznamenat, že doma opravdu nějak moc nestíháme cvičit - teda rozhodně ne denně. Jenom ta výslovnost áchjoooo☹

fiona14
3. dub 2013

@pelmisek
Chtela bych se zeptat, jaky je tam pristup k detem? Holcicka asi mit problemy nebude,ale co divoci kluci???
Dekuji moc.

pelmisek
autor
3. dub 2013

@fiona14 jak říkám my jsme spokojení. Kluci jsou kapku divočejší než Veru to je pravda, ale nezaznamenala jsem nějaký problém.

fiona14
3. dub 2013

@pelmisek Dekuju, trosku me vydesil prispevek o drsnejsim chovani ucitelek. Ale ono je vse o lidech a Vase holcicka muze byt v jine tride. Drzim palce, at se i nadale dari 😉

franceska_cz
4. dub 2013

@lili001 Ahoj,to zní hrozně! Ke komu chodí? My bychom chodili do předškoláků, v září bude synovi 6... Zkusila jsi to nějak řešit s tou učitelkou, o co šlo? Můj syn není schopný mi takové věci sdělit,tak aby na to nedoplatil... ☹

franceska_cz
4. dub 2013

@franceska_cz Jinak dneska je zápis,takže není co řešit... chtěli bychom pak navázat i školou.Syn má receptivní formu dysfázie... Co teď po měsíci, máš pocit,že to synovi pomáhá?

lili001
4. dub 2013

@franceska_cz
Chodíme do předškoláků. Neřekla bych, že tam udělal nějaké pokroky. Co nenatrénujeme doma, tak nezvládá. I když tam má paní učitelka na logopedii přesně napsáno, co s ním má dělat, tak spíše jede podle osnov. ☹ Vloni jsem si myslela, že to pro něj bude nejlepší co můžu udělat a teď vím že ne.
Ani moc se nevěnují grafomotorice, což mě mrzí, protože je to hodně důležité. To když to srovnám s klubíkem, kam chodil jen na dopoledne, tak toho zvládli desetkrát tolik.
Nevím, myslím si že je to hodně i o učitelkách. Když ti řeknou na vánoční besídce, že toho moc nenacvičili, protože jsou tam skoro samý kluci a že jim se moc nechce, tak je to na pováženou. Myslela jsem, že od toho mají učitelky vzdělání, aby děti přesvědčili a něco naučili. Škoda.
Tak snad na tom budete líp. 🙂 Držím palečky.

franceska_cz
4. dub 2013

@lili001 ☹ tak teď jsi mě úplně zviklala - Ondra chodí do normální školky a mám pocit,že už mu to nepomáhá, učitelky si ho příliš nevšímají a nesnaží se ho zapojit do kolektivu, tak jsme začali přemýšlet o změně... Že bychom ho před nástupem do školy chtěli maximálně připravit...Tak teď nevím. 😕

lili001
4. dub 2013

@franceska_cz
Třeba to bude dobrý. Já jsem o tom mluvila s naší logopedkou a ona mi odsouhlasila, že pro něj bude asi lepší normální školka.
Třeba jsme jen měli smůlu. 😒