Mají Vaše děti televizi ve svém pokoji?

berenika39
14. dub 2014

Ahoj, zajímá mě, jestli Vaše děti, pokud mají svůj vlastní pokoj, v něm mají televizi. Hodně to tu na fotkách vídám, proto se ptám - ano nebo ne? A proč ano, případně proč ne?
Díky za reakce.

laurital
14. dub 2014

@luciebx My jsme na tom ohledne PC techniky jeste hure, ale nas je jak dobrejch a jeden pubos vyda za tri dospele, navic muj muz je IT 😎

ludva
14. dub 2014

Televizi máme jednu v obýváku. Nejvíc jí využívá a ovládá náš skoro pětilteťák na kouzelku a studio kamarád. V sobotu je největší souboj studio kamarád vs autosalon 😀 Poslední dobou TV nepouštíme ani večer a je klid 😉

kru_pa
14. dub 2014

Syn (3r) dostal TV nedávno, ale má jí jen na pohádky co mu pustíme my, TV není nijak připojená. Jinak nemáme žádnou už cca 2,5r a vůbec nám nechybí.

majatob
14. dub 2014

my nemáme televizi vůbec a ani nemáme v plánu ji pořizovat 🙂 pokud se děti chtějí na něco podívat, můžou na notebook (a když na to přijde, můžou si ho vzít klidně i do té koupelny 😀) Nemám ráda když něco hraje jen jako kulisa 🙂

jannka15
14. dub 2014

My ji nemáme vůbec 🙂

krystalka
14. dub 2014

@laurital - ale já jsem to nebrala jako že mi něco podsouváš, jen jsem se k tomu vyjádřila, nemínila jsem to nijak útočně a jak píšeš o té kulise, tak syn se sice přes den kouká na JimJam, ale jen chvilku když přijde v poledne ze školky, protože on už dávno po obědě nespí, ani ve školce ani doma, ale unavený trochu je, takže se u toho chvíli válí a odpočívá a pak celé odpoledne lítá venku, na zahradě, jdeme na kolo, nebo někam na hřiště, o víkendech jsme většinu času někde venku po výletech....a pak obvykle kouká chvilku večer po příchodu domů, než uděláme večeři, potom jde rovnou do vany a jdeme si číst, ani na večerníček nekouká...takže rozhodně ji nemá puštěnou jako kulisu u hraní....

missymici
14. dub 2014

nemaji ani mit nebudou,stačí jedna v obyvaku...

gepe
14. dub 2014

Ne a mit nebudou.

micka1
15. dub 2014

mám děti 6 let a 3 roky. Ano televizi v pokojíku mají. spíše si pouští DVD a to jenom večer než jdou spát. Nechtějí abych jim četla. Mají ji puštěnou do půl9 pak vypínám a pouštíme pohádku na CD. 🙂

marecekavendulka
15. dub 2014

my uvažujem o tom,že ji tam malýmu dáme,ale já jsem spíše proti a když už tak aby ji neměl napojenou na vysílání ale jen na dvd .já si myslím obecně,že tam,kde se spí,by tyhle krámy včetně compu být neměly.

blahova_andrea
15. dub 2014

ne, ani to v současném bytě neplánujeme

sarihy
15. dub 2014

Nemají a ani nikdy mít nebudou. Pořídili jsme jim CD přehrávač, takže po přečtení pohádky pak zapínáme toto, u toho usínají..nic jiného. V ložnici taky televizi nemáme a pořizovat jí nebudeme...To pak ta rodina už spolu vůbec není, když si každý zaleze do svého brlohu...U našich jsme taky měli jen jednu a bylo to v pohodě.

eficenka
15. dub 2014

nemají anikdy mít nebudou....
televize je a bude v obývacím pokoji, kde se budeme scházet jako rodina, nebo se budou dívat na pohádky,
pokojíček slouží na hraní a spaní...

kamila297
15. dub 2014

Syn nemá vlastní TV v pokojíku a taky co nejdéle mít nebude. Zrovna tak vlastní tablet a další podobné návykové předměty 😉

ev.ka
15. dub 2014

my nemáme televizi nikde... pohádky pouštíme při déletrvajícím špatném počasí na pc, jinak jsme prakticky dost venku

pisisvori
15. dub 2014

V pokojíčku jí nemáme ...myslím, že tam časem bude až bude dětem tak 15🙂.

Jinak ale televizi máme doma ...patří k dnešnímu životu stejně jako auto, počítač, myčka, rychlovarná konvice...docela mě fascinuje jak to někdo popírá. To jestli na ní dítě kouká 2 hodiny za týden nebo 5 hodin za den je o přístupu rodičů. Do dceřiných 16m televize přes den vůbec nehrála...(tak do 2,5-3 let jí ani při nemoci na nic koukat nebavilo...teď se dívá na školku, večerníček , studio kamarád....při nemoci samozřejmě víc.

marton
15. dub 2014

@berenika39 Ahoj,malé děti v pokojíku televizi nemají...není důvod,jsou nám neustále za zády a večer čteme pohádky.Velcí kluci když měli společný pokoj televizi měli.Jedna byla málo,přeci jen jsme se nechtěli koukat na Harryho P.nebo jimi oblíbebé filmy 🙂 .Teď mají každý svůj pokoj a nemá ji ani jeden.Jsou ve věku,kdy mají na starosti jiné věci než televizi.Tablety a počítače jsou samozřejmostí,takže kloubouk dolů před každou maminou tady,která napsala,že jejich děti nebudou mít to či to NIKDY 😉 .

pavlapl
15. dub 2014

moje děti televizi v pokojíčku mají. Holka kouká na Disney chanel a mě to opravdu nebaví. Alespoň mám od nich chvilku klid.

katchula
15. dub 2014

TV v pokojíčku nemáme a neplánujeme, trávíme totiž 90 % času v obýváku, kde má syn i hračky, prostě zatím vůbec nestojí o to být sám v pokojíčku. Ale někdy se díváme z postele na pohádky/filmy a řešíme to notebookem. Takže mi přijde další TV zbytečná hlavně z tohoto důvodu 😉

killi
15. dub 2014

Nemá ani mít nebude 😉 . My na tv nekoukáme a dcera si jen se pustí občas pohádky, pokojíček má na hraní a na spaní. Bez televize je daleko kreativnější a líp si hraje. 🙂

samasa
15. dub 2014

tak a my...tri telky, dva notase, jeden velký pc, playstation, psp, a dve prenosne dvd do auta 😀 a sedia pri tom tak hodinu denne, ked je škaredé počasie...inak ich to nezaujíma...
😀 😀 😀 😀 😀

edeltraut
15. dub 2014

Naše děti mají, kvůli playstationu a mají tam i DVD přehrávač, ale tipla bych, že nešla už minimálně rok. Plánuji, že jí někomu daruji, jen tam zabírá místo a lape prach 😀

zazana81
15. dub 2014

Neééé

berenika39
autor
15. dub 2014

Ahoj, moc všem děkuji za reakce...a musím říct, že mě to fakt překvapilo, myslela jsem, že poměr bude jiný🙂. přidám se k většině, telku v pokoji nemá a neplánujeme, ale ptala jsem se proto, že Petr chodí ke kamrádovi, v sousedství, a jakmile je horší počasí a nejsou na zahradě, řekne jim maminka, at si jdu hrát do pokojíčku. Ale - tam je telka, kamarád to pustí, doběhne pro chipsy a sedí a koukají. kdykoliv, skoro na cokoliv, naposledy tam byl petr dvě hodiny navečer a celou dobu byli u telky. Maminka je ráda, že nelítají a je klid ☹. A mě se to vůbec nelíbí☹. přitom když jsou venku, tak si spolu vyhrají, kamarádí se od miminek🙂, ale doma - nula.

Musím vymyslet nějaký plán, když budou chtít být spolu, a bude ošklivo, tak třeba u nás...nebo nevím....

Jinak jsme taky normální rodina se vším tím, co většina píše, máme notasy, tablet, chytré telefony, ale naštěstí na to nemáme čas, používáme jen k práci, komunikaci a tím to hasne🙂.
Musím přiznat, že z toho mám obavu - znám pár lidí, dětí, v okolí, které jsou už doslova závislé na mobilu, tabletu a nehnou se bez toho nikam, nikam nechodí, jen mastí a vypisují, a to je tedy průšvih jako hrom.

televize - ta u nás běží až večer, když jde petr spát a pak když je marod, když prší, ale spíš dvd.

ludva
15. dub 2014

@berenika39 Naprostý souhlas, mobil je někdy horší než televize. Ovšem co se dá dělat, doba je taková jaká je.... internet je v dnešní době potřeba a i děti ho potřebují o tom není pochyb. Jde o to, to u puberťáků nějak slušně ukočírovat...

berenika39
autor
15. dub 2014

@ludva Přesně tak, já si zatím myslím, že nejdůležitější je, aby mělo dítě program, aktivitu, která ho baví, sport, cokoliv, aby nebylo tolik času na zevlování. uvidíme, co přinese praxe. s prvním synem to byla pohoda, jeden pevný velký pc doma v pokoji, tak si chvíli poblbnul, když měl čas a tím to skončilo. Ale ted to na nás bafá z každého rohu☹

brusinka.pusinka
15. dub 2014

ano má ale pouští jen s s dovolením a jen když uznáme za vhodné... a pořady vybíráme... nedovolí si pustit sama a jen tak

tarra27
15. dub 2014

já mám deti malé a zatím ne...ale časem asi mít budou.....uvidíme...

tarra27
15. dub 2014

@berenika39 je to dost o přístupu cellé rodiny....ano může se stát, že bude každý ve svém pokoji a koukat na tv pořád a nebudou čas trávit spolu....a nebo jednou za čas každý zaleze a neco si na chvíli pustí...

já na tv nic špatného nevidím, pokud je rodina zvyklá trávit čas nejvíc spolu, děti malují, chodí ven, jezdí na kolách, na výlety, hrají hry společně atd pak tv v pokjojíčku neubíží....

ale pokud jsou jen doma, každý jede sám na sebe a nic společně nedělají....tak pak tv v pokoji muže být problém

ludva
15. dub 2014

@berenika39 Nedávno mi říkala dcera (16 let), že její spolužačka musí mobil i tablet úderem 21 hodiny odevzdat otci. Jako je to drsný, na druhou stranu, někteří jedinci klidně paří celou noc 😕