Mají Vaše děti televizi ve svém pokoji?

berenika39
14. dub 2014

Ahoj, zajímá mě, jestli Vaše děti, pokud mají svůj vlastní pokoj, v něm mají televizi. Hodně to tu na fotkách vídám, proto se ptám - ano nebo ne? A proč ano, případně proč ne?
Díky za reakce.

nonnni
14. dub 2014

@berenika39 ano, ale maji ji jen na flasku a pohadky. Memaji ji pripojenou, jako klasickou TV...

kmotrice
14. dub 2014

taky máme jen na flashku kvůli pohádkám, pouštíme jen za odměnu nebo při špatném počasí, hlavní výhoda je že se nepereme o tv hlavní 🙂

krystalka
14. dub 2014

Náš 6 letý syn ji v pokojíčku nemá, zatím nám to nijak nechybí...televizi máme doma jen jednu společnou v obýváku, ale my s manželem se přes den vůbec na nic nekoukáme, já ji nejsem ani zvyklá mít puštěnou jako kulisu, takže přes den se na ní kouká jenom syn na JimJam, nebo na nějaké DVD....My dospělí ji zapínáme až večer na zprávy a to už já jdu se synem nahoru do pokojíku číst, po čtení zapneme pohádku na CD a jdu dolů, syn si u toho usíná..... Počítám, že až bude větší, tak mu jí tam časem asi dáme, ale zatím nám to nechybí, navíc syn je pořád hodně rád s námi, takže by tam nahoře sám zalezlý ani dlouho nevydržel...

lv
14. dub 2014

plánujeme..

laurital
14. dub 2014

Ano, maji, ale je jim temer 12 a 5.
Nedelejme z TV dabla, normalni deti, ktere maji konicky a program s rodici z ni nezblbnou😀.TV skodi, pokud k ni deti odkladame a resime tim nasi lenost a nedostatek rod. aktivit.

curdibilka
14. dub 2014

Máme jednu dceru (4,5 roku) a TV nemá, ale do budoucna se tomu nebráním a asi ani neubráním. V celém domě máme TV jen jednu a moc ji nesledujeme. 🙂

llluckaaa
14. dub 2014

Ne a ani nic takového neplánujeme. Máme jen jednu telku v obýváku pro všechny a tak to i zůstane 🙂

mjanca
14. dub 2014

nemaji a zatim neplanujem. Mame jednu v obyvaku.... my s MM na tv temer nekoukame a kdyz uz, tak az vecer, a holky ji maji kvuli dvd a vecernicku 🙂

mataharyy
14. dub 2014

@berenika39 Moje děti nebudou mít v pokoji televizi dokud budu mít sílu a možnost to ovlivnit (doufám, že to bude co nejdéle) 😅 Myslím že když je pokoj určený na hraní/spaní, tak se v něm má hrát a spát, na TV můžou koukat v místnosti k tomu určené... Nejsem všeobecně zastáncem toho aby v každé místnosti byla TV, člověk se jí postupně podřizuje a zapomíná žít 😉 A to nejsem ani striktní odpůrce, ale myslím že jedna na domácnost bohatě stačí 😀

krystalka
14. dub 2014

@laurital - tak třeba já z televize určitě ďábla dělat nehodlám, ale prostě nám zatím v pokojíčku nechybí, až mu bude 12, možná jí tam bude mít taky, nejsem z principu proti, ale teď by tam byla fakt zbytečná, syn si tam ani moc sám nehraje, téměř pořád je dole s námi...až přijde jednou doba, že tam bude chtít být zalezlý sám, tak možná dojde i na tu televizi 🙂

mufinka26
14. dub 2014

Tak děti tv nemají v pokojíku a ani nebudou mít 😉 tačí nám jedna v obýváku 🙂

laurital
14. dub 2014

@krystalka Nic takoveho ti nepodsouvam, ale ty sama pises, ze syn ma pres den zapnuty JimJam atd...to treba moje dcery neznaji, maji spoustu jinych aktivit, TV jim jako kulisa neslouzi.Takze v pokoji ji sice maji, ale koukaji mozna mene nez nekdo, kdo ji sice ma jen v obyvaku, ale pustenou cely den jako kulisu.

chroustinka
14. dub 2014

nemame a do budoucna urcite neplanujeme, nevidim duvod proc by mela v detskem pokoji byt tv

lu777
14. dub 2014

nemají a rozhodně mít nebudou... a ať jsem klidně úplně "out", nebudou mít ani tablet na 1. stupni ZŠ.... v tomto věku považuju za prioritu pohyb pro správný vývoj, komunikaci, aby uměly dobře mluvit a dohodnout se na věcech, rozvoj čtení, psaní a takových základních věcí 🙂

tv doma máme, díváme se na ni, ale děti jsou malé (4 a 6) a když přijdeme z práce, tak s nimi chceme trávit čas, aspoň tu chvíli po školce večer... tv využívám hlavně když jsou děti nemocné nebo když šíleně leje....
není to žádný ďábel, ale je dobrá jen jako sluha, ne jako pán 🙂

lu777
14. dub 2014

ani se nebojím, že by děti tv do pokojíku chtěly, podle mě je tablet mnohem větší tahák dnes....
jinak náš syn je na elektroniku blázen, je schopný jen držet třeba Kindle a mačkat knoflíky (když je Kindl vypnutý 😀 ), je to trošku potencionální tv maniak po babičce, takže i proto to hlídám, navíc chodíme na logopedii (je fakt, že je bilingvní) a rozcvičujeme ručičku do školy, takže na nějakou elektroniku prostě vůbec nevidím prostor...
když neví roupama co by, tak mají trampolínu - ta je v pokojíčku (koupili jsme s takovou tou sítí okolo, použitou) a tu hodně využívá mladší dcerka....
jinak je syn hodně na Lego, takže dostal sady malého Lega a trénuje si na tom ručičky do školy aspoň.... 🙂

helcenka
14. dub 2014

Nemáme a zatím ani neplánujeme. Televizi sledujeme minimálně a děti taky. Děti na večerníčka, kouzelnou školku a občas nějaký seriálek a to ani ne každý den. Když jsou nemocný, nebo celé dny prší, tak pak třeba pohádku na DVD a na to se i koukneme s níma. My dospělí jen večer a to někdy ani ne každý den.

berynka
14. dub 2014

nemají a pravděpodobně mít ani nikdy nebudou... zvlášť televize silně narušuje pozornost, nehledě k tomu, že způsobuje bolest očí, hlavy... 😒 . Pohádky na DVD, na počítači a tablet má dcera dovolené jen o víkendu v přiměřeném množství. Nikdy se u nás nekouká na pořady bez rozmyslu a jen proto, aby doma nebylo ticho. Kabelovku nemáme a základní televizní program nám to dost ulehčuje 😉 .

milmic
14. dub 2014

Nemají a nikdy mít nebudou. Jelikož nemáme televizi ani nikde jinde v domě. 🙂

prapodivna
14. dub 2014

My byla silně televizní rodina, sice byly staré, často černobílé, ale televizi jsme měli dokonce i v koupelně, abychom mohli sledovat i z vany. Takže i v dětském byla. Měli jsme stovky kazet a táta nám nahrával pohádky, pořady pro děti(super byla populární mechanika pro děti a série byl jednou jeden...), a seriály.

Určitě nás to nijak negativně neovlivnilo, naopak jsme sledovali spoustu naučných pořadů. všichni jsme měli dobrý prospěch, asociální taky nejsme...

Naše děti asi nebudou mít vlastní televizi, ale určitě jim nebudu bránit sledovat nějaké pořady, seriály a pod. Ale budu se snažit podobně jako naši, aby se o něco zajímali a když už něco sledovat, tak ať to aspoň není totální blbost...

Osobně mám mnohem větší obavu z toho, že moje děti budou vyžadovat mobily/tablety a bůhví co v budoucnu bude že se mi nepodaří je nadchnout pro skutečné hry a přírodu... ale je to spíš jen malá obava. Taky jsme měli spoustu pokušení a byli jsme rádi venku, mezi lidma a sportovali 🙂

janesafari
14. dub 2014

Ano-máme tv v domě tři ! A 2 noteboky a 1 pc.... 😝
Největší je v obýváku-přes den ji mám víceméně jako kulisu a odpo si pouštím cvičení s Jill,co mám v tv stažené... JInak tv jen večer nebo notebook
Dcera 11 let-má v pokoji tv i svůj notebook,ale využívá málo-je převážně venku a u koní...Takže mě nějak netíží,že by u toho proseděla den-to nehrozí...Spíš je problém ji udržet doma 😀
Prckovi je 8,5 měsíce-toho zajímají jen reklamy,jinak ,,lítá " po celém domě 😅
U nás v ložnici je tv na stěně,ale spíš místo obrazu-co se prcek narodil 😉
A v pokoji pro hosty je pc-ten využívá jen můj muž a dcera jen občas na nějakou hru...
Tak mě ukamenujte,ale je doba techniky,ale určitě u toho nesedíme celé dny-nikdo !Máme novostavbu a strašně moc práce tedy kolem domu a s miminem není čas sedět u tv-fakt jen večer na nějakou chvíli....Ordinaci prostě vidět musím 😀 😀 😀

berenika39
autor
14. dub 2014

Moc všem děkuju. Nechci hodnotit, chtěla jsem znát názory, poměr kdo ano, kdo ne, jak k tomu kdo přistupuje. O žádném kamenování nemůže být řeč, nikoho život nežiju🙂), at si to dělá každý jak chce, mě stačí napsat ano - ne , proč ano, proč ne....

Úmyslně jsem nenapsala , jak je to u nás, abych neovlivňovala další..... 😅 😅

luciebx
14. dub 2014

malej ma v lete 4 roky a jde do svyho novyho vetsiho pokoje kde tv mit bude..

chris_n
14. dub 2014

zatím dítě teda čekáme jen... ale i tak se nechystáme dávat televizi do pokojíčku. Ani v ložnici jí nemáme. Televize je v obývacím pokoji a to stačí.

luciebx
14. dub 2014

@chris_n my ji v loznici mame.. takovou malou.. ale spis na ni seda prach.. zapnamm ji tak ednou z x mmesicu.. kdyz je mi zle nebo kdyz mame takovy to rano ze se nam necce stavat tak si pastime tv.. ale fakt vyjimka.. jen vim ze kdyz dame malymu tle tak s poridime dalsi k nam.. I kdyz nevim proc. 😅 😀

chris_n
14. dub 2014

@janesafari proč si sama dobrovolně předem říkáš o odsuzování a kamenování 😀 😀. My máme taky počítač a 2 ntb.... ale je fakt, že by mě nenapadlo mít tři televize 😀 už jen kvůli spotřebě el.

glimmer
14. dub 2014

my máme zatím jednu TV v obýváku. Myslím, že až budou děti větší tak se asi TV v pokojíčku neubráním. Myslím si, že pokud mají děti dostatek zábavy, koníčků, ... tak jim TV moc neublíží. Něco jiného je, pokud se děti posadí jen a puze před TV. Osobně jsem proti TV v ložnici, zatím vyhrávám :o)

laurital
14. dub 2014

@luciebx My treba v loznici TV nemame, zatim si vystacime ve dvou 😀 , ale muzi vazne chybi v koupelne, protoze by mohl koukat na sport z vany 😀 😀

chris_n
14. dub 2014

@laurital tak to je ovšem ale velké mínus 😀

luciebx
14. dub 2014

@laurital jooo zeno.. kdyby z vany.. ale ze zacodu nejlepe... 😀 😀 muz taky jednou ctel koukat z vany a rikal ze by natal kabel.. ale nestacilo to.. rikam nastav zrcadl a sleduj tak 😀 vis co ta v loznici je co melj muj muz kdyb byl svobodnej.. tkze sme ji zase dali do loznice.. ale fakt na ni sledujem tak jednou z apul roku.. ale prach s na to seda furt 😠

luciebx
14. dub 2014

tak ja taky reknu kolik too mame doma.. mozna se stydim ale co... takze my s muzem a jeden 3,5 letak mame.
2 laptopy 1 stolni pocitac... 1 ipad, 2 smartphony...1 detsky tablet.. a 2 tv.... 😅 😅 😅 kddyz oo se to casem nasbira.... 😀 😀