Malá se počůrává ve školce. Nevím co s ní

poupe
22. zář 2010

ahoj,mala chodi od zari do skolky a uz se tam dvakrat pocurala,domluva nepomaha,nevim co s ni,poradte,diky 😝

beruska2x
22. zář 2010

tak to se stane, prece trva nez si zvyknou, i pro ne je to novy a stresujici, nedelala bych z toho vedu po 3 tydnech 😉 dej ji cas...

poupe
autor
22. zář 2010

@beruska2x ja z toho vedu nedelam,ale ucitelky jo 😀

beruska2x
22. zář 2010

co vim od kamaradek tak to neni nic neobvykleho.. uci maji byt zvykle, kasli na ne... kdyz je dite citlivejsi tak to snasi jinak no.. hlavne na ni netlac a nehubuj ji za to...

poupe
autor
22. zář 2010

ona je takova citlivejsi,tak diky,trosku jsi me uklidnila 🙂

zdenda
23. zář 2010

Moje dcerka se taky ve školce první dva týdny ve školce párkrát počůrala, vždycky hned ráno než se tam rozkoukala a učitelky mi řekli, že je to normální, že se to zezačátku stane. Pokud nemá problémy i doma s počůráváním, tak to neřeším, a teď už se jí to nestává, bylo to než si tam trošku zvykla 😉

pucik
23. zář 2010

Ahojky, náš malej šel od září taky do školky a 2x se počůral, je to tak, že si hraje, je zaujatej a nestihne to, stane se to. Když to není pořád, tak se to toleruje, učitelky jsou dneska moc pohodlný, musí si uvědovmit, že jsou to malinký děti, který se vše učí. Od toho tam jsou aby jim pomohly,tak si z toho nic nedělej, ona se naučí, třeb ase jí to občas ještě stane,tak jí převlečou a je to. Je to proně velká životní změna 🙂 😉

lusi80
25. zář 2010

ahoj,taky nás čeká školka za týden,a náš problém je v tom,že plínky teda nemáme už dlouho,to je v pohodě,ale co je nejhorší,nevím jak ho naučit jít sám ☹ ,vždycky mi to oznámí a čeká až s nim půjdu,nejde nikdy sám,už dlouho mu říkám ať jde sám,řekne mi to,a jde,ale on ne,i venku když jsme na zahradě tak křičí já mám čurání a čeká až přiběhnu a sundám mu gatě,a vždycky je to na knop že hned čurá 😢 😢 ,někdy se snaží si sundat gatě sám,ale fakt hodně pomalu,má na všechno čas.Takže to vidím tak,že budu muset říct první den učitelce ať ho víc hlídá a ptáse ho radši na čurání,oni sice chodijou všichni hromadně po svačince,než jdou ven,jak přijdou z venku ale přece jenom..................Starší syn toho si nepamatuju jak to bylo,vím že se počůral jednou venku,styděl se říct že má čůrání na vycházce,ale všechny maminky tam měly náhradní punčocháče a nějaky slipy,takže to taky tak udělám,no uvidíme,třeba to bude lepší než si myslím 😉 v to doufám 🙂

didi07
25. zář 2010

@lusi80 - třeba si zvykne rychle chodit sám, malá taky potřebovala doma většinou doprovod, pomoc sice nechtěla nikdy s ničím, ale měla jsem jí dělat společnost...a od druhého dne ve školce se doma prostě sebere, jde se vyčůrat a zase se vrátí do obýváku - a sama od sebe. odkouká to od dětí, uvidíš.

helcenka
29. zář 2010

Ahoj holky,
taky se podělím s čerstvou zkušeností. Malej chodí od září do školky, ale bohužel jen na 5 dní v měsíci, tedy zatím, v lednu mu budou 3, tak nastoupí denně.
Byli jsme před 14 dny ve školce poprvé, dva dny byli na zkoušku a pak tři dny byl sám. Plakal jen jednou a pak bylo vše v pořádku. Dneska měl jít opět do školky, říkal teda, že se těší. Abych ho na to připravila, že opět půjde (těch pět dnů v měsíci je spíš pro zlost), tak jsme si o tom v pondělí povídali a on se na to v noci počůral, tak jsem si říkala, že se mu to může ještě občas stát. Jenže v úterý jsme si opět povídali o školce a on se opět v noci počůral. Tak to už mi přišlo divný, protože normálně se nepočůrává. A dnes, když jsem si pro něj přišla, tak mi pí učitelka oznámila, že se počůral i ve školce, nedělala z toho žádnou tragédii, jen mi řekla, abych mu dala sebou víc náhradního oblečení. Přišli jsme domů a on se za 5 minut počůral i doma. A to jsem se ho ještě dvakrát ptala, jestli se mu nechce čůrat a za pět minu byl skrz naskrz pročůraný. Takže jsme si teda sedli a povídali si o školce, protože mi je naprosto jasný, že je to školkou, myslím si, že tam prostě podvědomě nechce a ta pauza 14 dnů byla taky dlouhá. Říká teda, že se mu ve školce líbí, vychválila jsem mu sluníčko, které malovali, dneska mu prý moc chutnala svačinka a i obídek. Je pravda, že si s dětma moc nerozumí a nikdy si ani nerozumněl, protože je trochu napřed ve vývoji - teda co se týká řeči a myšlení. Přemýšlí spíš jako dospělý než dítě a s dospělými si víc rozumí. Tak nevím, sice jsem mu vynadala, to je pravda, aby si uvědomil, že je něco špatně, ale na druhou stranu jsem ho nezapomněla pochválit, co už všechno umí a jak je šikovný. Zítra jdeme zase, tak jsem na to zvědavá.
Asi to chce čas a bude to stát víc úsilí. Držím palce všem a určitě se to srovná.

lusi80
13. říj 2010

tak tu píšu znovu,malej ve školce celkem v pohodě,jen ráno jak odcházím dělá ciátr,ale učitelka říkala že do 5ti minut neví a hraje si 🙂 jen jsem se chtěla zeptat,jestli se někomu ještě stane,že se občas počůrá,měl už 3 roky,bez plen jsme dlouho,ve školce v pohodě,chodí pravidelně,ale jakmile je venku a má vice vrstev tak se nevysleče,nebo volá na poslední chvilku a než ho někdo vysleče je pozdě,stalo se mu to včera teda po hoooodně dlouhé době ☹ ☹ hlídala tchyně,ptala se ho pořád dokola,on že nechce,a neuvědomila si že už dlouho nebyl,a potom volal už na poslední chvilku a bylo pozdě 😒 ona mi tchyně říkala ať si z toho nic nedělám,že se to stane,ale mě to vždycky mrzí když vím, že se to stát nemuselo,já si ho hlidám,a když vím že dlouho nečůral tak s nim automaticky jdu,tak doufám že v tom nejsme samy 😉 ☹

martinka79
14. říj 2010

@lusi80 mám podobný problém a ve školce to akceptují a dokoce o něm říkají že pan král co má rád sluhy a smějí se... myslím si, že to přijde on to sám umí a před koupáním se svlékne a vyčurá sám i zadeček si vytře, ale nějak nemá přes den potřebu se dřít... když ho další obslouží... 😀 😀 prostě chlap.

lusi80
14. říj 2010

martinka79
tak ve školce v pohodě,učitelce jsem to řekla že potřebuje asistenta 🙂 na záchod,ale v pohodě,nikdy mi neřekla že s nim jsou problém v tomhle,takže asi dobrý,ale doma,teda venku,tam si gatě nestahne,a většinou čůrá na poslední chvilku,a to i doma když jsme,to nechápu proč,protože venku se mu potom stane že než se ty vrstvy stahnou je to v gatích.Takže mi nevadí ani ta asistence jak to,že se spíš počůrá ☹ Vyslíct se taky umí,to jo,ale venku prostě ne,takže se to stát asi ještě může že???? 😒

janulle22
18. lis 2010

Holky poradte kam se obrátit, malej je od června bez plen na noc, od dvou let přes den¨. Nástup do školky byl super, pak jsme onemocneli a už prostě nechtěl tam chodit, chodili jsme s brekem... ted poslední týden se začal zase počurávat v noci a dneska se prej počurál i ve školce. Do školky chodíme s brekem, tak nevím jestli to už není psychyckého rázu... jsem z toho špatná, domlouvala jsem vztekala se, ale stejmě jsem nic nedocílila... 😔 jsem z toho špatná...poradíte prosím co mám dělat, nebo kam se¨obrátit... 😔 děkuji moc

samik2008
18. lis 2010

@janulle22 a nestalo se mu něco ošklivého ve školce?

janulle22
18. lis 2010

@samik2008 já nevím on sám nic neřekne a učitelky taky mlčijou... ale je tam učitelka co měla ve školce mojeho přítele a nevzpomíná na ni v dobrém...tak nevím no... 😒

samik2008
18. lis 2010

možná na malého třeba zakřičela a malej si to velice dobře pamatuje.Nezdá se mi že by se z ničeho nic začal počůrávat.No a je jasný že učitelky neřeknou že jo jestli na něho křičeli.A co ti řekl když ses ho zeptala?

janulle22
18. lis 2010

@samik2008 že je paní učitelka zlá...ale co konkrétně nic neřekl... když se ho zeptáš tak řekne jo i když to není prada... 😅 😀 tak já nevím, uvidím až dorazím dom, jsem ve škole a zeptám se ho...ale vím, že jednou jsem ho oblíkala a přišla si paní ¨pro kluka a říká, tak jak jsi to vydržel ráno s poaní učitelkou? a to tam byla ta neoblíbená... 😖

lusi80
7. pro 2010

@janulle22 tak to nezávidím,náš malej má naštěstí p.učitelky hodny,teda v rámci možností,on je totiž strašnej lump,takže dostat na zadek má dovoleno 😀 a přesně jak píšeš,když se zeptám učitelky tak je všechnov pohodě,nic víc neřeknou,takže taky nevím co si myslet.Ono to hodně dělá když dítě není dlouho ve školce,potom znovu jde tak je to horší,ale ne u každyho,ten starší býval hoodně nemocnej tak se mu taky potom nechtělo,ale nikdy se naštěstí nezačal počůrávat.Je to v něm prostě no.
Ale proč taky píšu,mladší chodí od října,do teď v pohodě s čůráním,ani asistenci asi moc nepotřeboval 😀 uč.nic neříkala,ale chodijou hromadně takže je někde poblíž.Dneska jsem si pro něho po obědě přišla,a uč.mi hned říkala,že přišly z divadla,on stojí,vysliká se a najednou říká čuráám 🙂 a byl počůranej,ono to vypadá k smíchu,ale už se mu to dlouuuhou nestalo,tak jsem z toho byla špatná,ale uč.nic,říkala že s to stane,měl tam převlečení takže v pohodě.Stane se to tam prej i větším,tak doufám že mu už teda ne 😒 Dostal domluvu,že musí jít sám nebo říct,(přitom zrovna vedle záchodků mají skříňky kde se převlíkají)a na otázku proč to neřekl,nebo to nevěděl že má čůrání mi řekl,že nic řikat nebude nikomu,tak nevím 🙂 asi pohodovej chlap no

lusi80
27. led 2011

už jsem tu psala,a tentokrát trošku jiné téma ale souvisí to se školkou.Chtěla jsem se zeptat jeslti to může být možné,malej chodí od října do školky,celkem v pohodě,ze začátku řev,pak už dobry,těšil se,chodil až do Vánoc,a nastoupil až teď 24.1.,byly jsme hodně nemocní,v pondělí a úterý opět řev,ale co mě spíš trápí je,že se v noci na úterý počůral ☹ ,a dnes ráno byl taky mokrej ☹ ,včera v noci jsem s nim teda šla,vzbudil se tak jsem ho radši dala tak to se nepočůral.Já jen že se v noci nepočůral už víc jak třičtvrtě roku,tak jestli to může být psychického rázu,stres,školka,v tom říjnu bych řekla že na tom byl hůř,brečel asi tak týden a v pohodě,až teď,nebo je to náhoda?????Už prákrkát jsem k němu vstávala v noci a chodily čůrat,ale nechce se mi to absolvovat znovu,tak nevím jestli to dělat,aspoň týden než si zvykne ve školce 😒

msevy
12. únor 2011

Ahoj holky, netušíte někdo - vezmou malýho do školky, když má na spaní plínku? Přes den jsme v pohodě - to si říká, ale na záchod chodit nechce - jenom někdy, spíš nočník. Ale na spaní mu musím dávat plínku - v noci, když ho vzbudím na čurání, tak se vzteká a na nočník nechce. V březnu mu budou 3 roky, do školky bysme měli jít v září - snad to do té doby nějak odbouráme. Ale moc tomu nevěřím

sylvka
22. únor 2011

@msevy máme stejný problém s tím rozdílem že já jsem s malým sama a v září (malej jne 6.9 2008) prostě musí do školky.ale taky,den v pohodě chodí čůrat na záchod dokonce sám,ale spaní plína a ne jinak.a jak píšeš,když ho budím aby šel čurat tak se vzteká a nejde.taky doufám,že to odbouráme.bohužel nevidím jiné řešení,než ve školce o noč.plenách pomlčet.znám mamku,mco to dělá stejně.ale stále doufám,že to dáme pryč.

evi3
22. únor 2011

baby, do septembra kopa času 😉 ,
pri zápise sa nás na to nikto nepýtal, dcéru do školky nevzali, lebo ešte nemala 3 roky. Mala 2r 7m a bez pleny to nešlo ani cez deň... a potom jedného dňa povedala, že už plenu nechce (ani cez deň, ani v noci) a začala chodiť na nočník a v pohodde zvládla aj cestu k starým rodičom na Slovensko. V noci problém nemá, vačšinou vydrží do rána a počúrala sa asi 4x.
Školku som jej zohnala od novembra, to už bola bez plienok, ale aj tak sa jej stalo, že sa počúrala, buď pri hre, keď to ignorovala, alebo pri poobednom spánku ... učiteľky z toho nikdy nerobili žiadnu trágu 🙂
ak by mas niekto v noci budil, že sa mám ísť vyčúrať, tiež by som bola naštvaná 😉

20mladamamka
23. lis 2016

Prosim vas maminky potrebovala bych radu :( Dceri jsou 3 roky, na zachod si doma řekne úplně normálně, ale ted jsme začali chodit do skolky a mame tam dvě vychovatelky u jedny si normálně řekne na záchod, a u ty druhy se pocura klidně dvakrát. Když jsem dneska přišla do skolky tak jsem jen sokovane stala ve dveřích protoze jsem jen slyšela jak vychovatelka řve na malou neskutečným způsobem a pak se vyrvala i na me. Potrebuju jen poradit jak mam dceři domluvit aby si o ten zachod řekla aby ji ze skolky nevyhodili. A jak by jste řešili to chování učitelky? Dekuju za každou radu.

kely
23. lis 2016

@20mladamamka Je jasně vidět, že dcera má problém s chováním paní učitelky, a na základě toho určitě i tak reaguje, stres je jedna velká potvora a učitelka druhá. Na Vašem místě bych to řešila s ředitelkou školky, je ještě malinká a nedopustila bych, aby se na mém dítěti někdo léčil nějaký komplex. Přeji Vám hodně sil, určitě je za vším stres z paní učitelky.

hojda
23. lis 2016

@20mladamamka NO to si děláš srandu? U 3 letého dítěte? Asi bych řekla učitelce, že se jí bohužel malá bojí a proto se počůrává a že je bohužel problém na její straně. Že u druhé paní učitelky problém není. Navíc u tak malého dítěte je nehoda ještě stále běžná. u nás to neřeší ani u větších dětí, když je o náhodně, prostě se to někdy stane, no. Zlaté učitelky u nás, co mají rozum....

mejan
23. lis 2016

@20mladamamka taky si myslim, ze je to strach z ucitelky. Taky bych si promluvila s reditelkou, zalezi ale jak to vezme. Slysela jsem nedavno od zname, ze si nekolik rodicu u nich ve skolce stezovalo na hodne prisnou ucitelku, ze ktere maji deti strach a reditelka se zcela postavila za ucitelku s tim, ze je prisna, ale nauci. No, co na to rict! Hruza. Jednou jsem byla svedkem, jak kvuli pocurani shodila ucitelka malyho kluka prede vsemi. Prisli na hriste a za chvili se klucik pocural.Ucitelka detem nemile oznamila, se musi vratit do skolky, protoze se ... pocural.Vsichni na nej koukali, ze jim zkazil zabavu. Pak dejte s klidnym svedomim dite do skolky!

sonaxoxo
23. lis 2016

@20mladamamka to je fakt strašný! Okamžitě řešit s ředitelkou a učitelku bych servala takovým způsobem,ze to si neumíte ani představit!😣 Kdyztak zkusit jinou školku.

hojda
23. lis 2016

@20mladamamka Tak si zajdi za ředitelkou a zeptej se, jak se u nich postupuje, pokud se dítě počůrá? Jak se to řeší? A pak bych jí sdělila svou zkušennost a zda je to podle ní v pořádku.