Mám dát dítě do školky, když se narodí druhé?

mikulka
18. srp 2011

Ahoj holky, od října, kdy synkovi budou tři roky, jsme přijati do státní školky. Byl to boj. Musela jsem přinést potvrzení o zaměstnání, že v říjnu nastupuju, a také to, že pracuji již nyní (mám dvě práce na dohodu o prac.činnosti), jen pak ho vzali.
Jenže jsem otěhotněla a zatím jsem na rizikovém těho s rozsáhlými myomy. Do práce tedy nevím, kdy půjdu az da vůbec.
Také zvažuji, zda kluka do školky na to dopo na 4 hod. vůbec dát, když od února, března, budu na mateřské?

Jde mi o tohle: bude nosit ze školky nemoce a já na rizikovém se mohu taky nakazit.
Pak v době šestinedělí by tam nechodil, to bych se bála, aby neonemocnělo mimi..., ale pak už by asi zase chodil.

Pro mluví to, že kluk vyhledáví děti. Se mnou už se nudí. Taky se bojím, že za rok, když budu na mateřské, se už do školky nemusí dostat (nebo je šance?)...
Celkově si myslím, že by mu školka prospěla a já budu mít ty 4 hodiny čas na mimi. Když si představím, že by byl s námi další rok či déle doma, už teď ho to nebaví a to furt něco podnikáme! S miminkem na zábavu s ním nebudu už mít tolik času a ani na něj asi (nebo jak to je s dvěma dětma?), tak mám pocit, že by byl spokojenější mezi dětmi.
Ale co ty nemoce???

Co si o tom myslíte, dát, nedat, a když bych ho tam nedala, je šance, že jako čtyřletého by ho tam za rok vzali znovu, ač budu doma s druhým děckem?

lojzina
16. led 2012

@mikulka jeste sem to po sobe cetla,no,dal se ten muj prispevejk pochopit i jinak,moje chyba 😔 🙂 .Jako ja myslim ze muzete byt v klidu,loni sem kluka mela doma asi 6 tydnu v kuse,potkavali sme skolku na vychazkach a dobry,uc.sem pak rikala ze taha nemoce tak mame dopor.byt doma...nebo kdyz byl s mandli-otazka tydne,u nas z toho byl mesic.
Proste kdyz jde ditko do skolky tak nikdo nemuze vedet jak to bude.

lojzina
16. led 2012

a nemyslim ,ze by vyloucili ditko jen proto ze je casto a dlouze nemocne.....

mamkamarketa
16. led 2012

@mikulka nevim jal dlouho malej dostava imunoglukan,ale ten zabira az po 3mesicich....
hodne mamin si ho chvali, ja bohuzel mezi ne nepatrim. mam pocit,ze po 2mesicnim uzivani a se jeho nemocnost rapidne zvedla. driv nosil domu dobrou naladu,max rymu a kasel. ted kazda ryma pravidelne po 3 dnech v noci konci na pohotovosti a akutnim zanetem stredniho ucha.ale to ma i co delat,ze holt nekteri rodice vodi do skolky nemocne deti 🙄 a na ''povidani typu kasel,co uz dozniva neni nakazlivy a dite se zelenou nudli je alergik'' jsem hooodne hakliva 😅

pumuckl
16. led 2012

@mikulka já Vás chápu, když jste na tom zdravotně tak špatně, že se bojíte, ale na Vašem místě bych o školce vůbec neuvažovala. Už teď víte, že v šestinedělí což je jeden a půl měsíce bude prcek doma, teď jste v 36tt, to bych si s vaší imunitou neriskla nemoc ze školky, další měsíc, proto nechápu, že to nezrušíte a nedáte šanci někomu kdo o to stojí a může si dovolit risknout bacil ze školky.

lojzina
17. led 2012

@mamkamarketa ahoj...tak jak na tom jsete s broncho vaxomem?pozorujes nejaky zmeny?

mamkamarketa
17. led 2012

@lojzina ahoj.ha mozna tak k horsimu. ve ctvrtek sme byli na pohotovosti s usima, v patek byl celkem dobry (zase si ale stezoval na usi,jinak bez kasle,rymy,teplot...) no a v sobotu rano chcrchlal,tak,ze jsem cekala,ze se zacne davit, zeleny nulde az na brise....
co vy?

lojzina
17. led 2012

@mamkamarketa no ne 😕 😔 ....,tak ono trva mesic nez se da neco vypozorovat,ale tak
sem si rikala co a jak? My?dobry az na to ze tuto noc byl 2krat na WC,a prujem..... ze by jeden z vedl.ucinku?Jinak mu nic neni.Uvidim dalsi dny.

llluckaaa
17. led 2012

Ahoj, já hlásila malého do školky, když jsem měla 3měsíční dítě. Vzali mi ho. Od začátku chodí na celý den, myslím, že je to tak lepší pro všechny. Co chodí do školky, tak začal líp mluvit, sám si hrát, líp jíst, takže určitě posun k lepšímu. Samozřejmě tam je asi tak z 50 %, každou chvilku je nemocný, pak je nemocné i mladší dítě, někdy to od nich chytnu i já. Myslím si, že nemá smysl dítě od kolektivu izolovat jen proto, že bude častěji nemocné, když tam bude chodit. Přijde mi to prostě jako "přirozený vývoj". Mám kamarádku, která svou dceru do naší školky zapsala, dcera tam chodila a když se jí narodilo druhé dítě, tak si nechala to první na 2 měsíce doma. Školkovné nejspíš platila (ale nevím to jistě). Toto řešení mi přijde docela rozumné, přeci jen bych taky asi nechtěla riskovat, že mi starší dítě zrovna po porodu přitáhne ze školky rotaviry ap. A že budu někomu blokovat místo... u nás určitě ne, brali všechny uchazeče... každopádně já si to neplánovala tak, že tam budou děti tolik nemocné a to moje od nich bude pořád něco chytat

mikulka
autor
17. led 2012

@pumuckl Pokud školku letos zruším, nedostane se mi tam malý příští rok, kdy budu pracovat. Na soukromou školku nemáme, takže to riskovat nemůžu.

mikulka
autor
17. led 2012

@pumuckl Navíc, doteď školku řádně platíme, takže bysme přišli o dost peněz.

pumuckl
17. led 2012

@mikulka ad1 Vy v únoru porodíte a v září jdete do práce??? ad2 ty peníze Vám už stejně nikdo nevrátí, tak nechápu, jak o ně přijdete. Jen ze zvědavosti, kolik u Vás to školkovné je?

samsa
18. led 2012

@pumuckl
@mikulka
jestli se do toho můžu ještě vložit a napsat osobní zkušenost. Já jsem byla ve stejné situaci jako
@mikulka, dala jsem tříletou dcerku do školky a narodilo se miminko, bohužel dcera byla stále nemocná a miminko všechno chytalo. Byla to bezmoc dívat se, jak miminko trpí. Dcerku jsem ze školky vzala, abychom nikomu neblokovali místo, přišlo mi to hloupé vůči pracujícím maminkám. Ale byla to pěkná hloupost, protože když jsem šla znovu za několik měsíců na zápis, tak mi dcerku nevzali, byl tak velký nával dětí, že brali jen děti pracujících obou rodičů a předškoláky a bylo to v době, když už kolektiv dětí opravdu potřebovala (4 roky), doma mi plakala, že chce za dětma, všichni kamarádi chodili do školky, takže byla mezi nimi opravdu jako bílá vrána a bylo mi jí líto. Btw, na to místo námi uvolněné během roku stejně vzali dítě paní, která byla doma na RD. Zkrátka, už bych to neudělala, platila bych dál školku a dceru bych nechala nějaký čas doma, ale místo ve školce bych už nepustila. Možná je to nefér vůči pracujícím, ale já teď budu ve stejné situaci, druhé dítě mi do školky nevezmou, protože je narozené na přelomu roku a já musím do práce a taky s tím nic nenadělám a budu si to muset vyřešit.
Snad tím příspěvkem nikoho neurazím, je to jen moje osobní zkušenost.

pumuckl
18. led 2012

@samsa mě jste rozhodně neurazila. Já vítám každý názor, i když je "proti" mému. Já jen stále čekám, kdy mi Milulka odpoví, jak to myslí s tím, že půjde do práce. Jestli hodná nastoupit v půlroce dítěte které čeká nebo hodlá školku držet další celý rok aniž by do ní chodili.

mikulka
autor
19. led 2012

@samsa Moc díky za příspěvek.

mikulka
autor
19. led 2012

@pumuckl Ano, přesně tak. V září jdu na půl úvazku do práce. Sice vám do toho nic není, kdy jdu do práce, ale ze slušnosti jsem vám odpověděla a ted vás prosím, abyste se do mne přestala navážet a nechala mne být.

mikulka
autor
19. led 2012

@pumuckl A pak, proč bychom školku drželai další rok, aniž bysme do ní chodili? Dost mne to vy´točilo, protože to, že bychom školku drželi úmyslně a nechodili do ní, NEDĚLÁME ANI TEĎ!!! Kluk do školky chodil a vždy onemocněl, takže byl NEMOCNÝ doma, to je jasné, ne? Navíc, v pondělí zase do školky jde, pokud a vypadá to, zže ano, bude zdravý. Co se týče šestinedělí, to už jsem vysvětlovala mnohokrát. nevím, o co vám jde? byla bych ráda, abyste tuto diskusi opustila, nijak mi v ní neradíte a tímhle mne jen asi chcete nazvednout. Najděte si jiný objekt, do kterého se budete navážet, mne už laskavě nechte. Víc jasněji svou situaci vysvětlit neumím a vám ani nechci.

jancule79
19. led 2012

Ahoj všem, vlastní zkušenos s miminkem a dítětem ve školce nemám - když se narodil mladší, synovi bylo 1,5 roku, takže jsem školku neřešila. Ale přidám pouze svůj názor. Já na tom nevidím nic špatného, pokud by @mikulka v šestinedělí staršího chlapečka do školky nedávala. Když bude dále platit školkovné, tak myslím, že v tom není problém. Naprosto chápu, že chce mimčo (a i sebe) alespoň v šestinedělí uchránit od nemocí, které by syn ze školky přinesl. Když se narodil mladší syn, tak to u nás byla pěkná hoňka a kdyby mi ještě do toho starší tahal nemoce ze školky, tak bych taky dvakrát nadšená nebyla. Ani se nedivím @samsa, že dcerku nakonec ze školky stáhla. Na druhou stranu myslím, že @mikulka musí počítat s tím, že jí syn bude asi nějaké ty choroby nosit i po šestinedělí. Ale to už je holt "riziko podnikání". Člověk nemůže mít všechno a musí si seřadit priority - buď starší ve školce s nemocema nebo bez školky a bez nemocí. I když, třeba tolik nemocí nosit nebude. Přece jenom, ty děti se časem "promoří" a je to pak lepší. 🙂