Mám práci, nemám školku. Brno a okolí

aureliaaa
29. zář 2010

Prosím poraďte. Bydlím v malé vesnici okolo Brna. Školka zde je, ale otevřená jen 9 h deně a já bych se měla vrátit do práce na svých 8,5 h. Takže dost pasé. Do Brna mi ji nevemou, i když by to bylo pro mě nejpohodlnější, když nejsem z dané městské části. Neznáte někdo nějaký fíglík jak z toho ven? Popřípadě rizika, která by to neslo? Jsem pomalu zoufalá. Ještě mám v záloze řešení, které nemusí vyjít. Požádat zaměstnavatele o zkrácený úvazek, ale to je ve hvězdách jestli by mi na to přistoupil, navíc bych si vydělala možná tak akorát na dojíždění. Děkuji za rady

misi78
1. říj 2010

@aureliaaa a co zkusit nejakou soukromou, tam byva delsi provozni doba nebo jesle? U nas muzou byt deti v jeslich az do ctyr let.

aureliaaa
autor
2. říj 2010

Děkuji, ale to nejde. To co stojí soukromá školka já vydělávám. Bohužel.

mystique
9. říj 2010

@aureliaaa jesle ty se počítaji podle platu. Maximum je 4500

madelen
9. říj 2010

Pokud má Tvá dcera necelé 2 roky, stejně ji do školky nevezmou, to je tuším až od 3 let. A při dnešních nadstavech ve školkách je to celkem boj o místo. Jak píšou holky,jedině jesle ale těch je asi už málo.

terak
2. lis 2010

@aureliaaa Bohuzel si taky myslim, ze se skolkou nemas sanci. Prijimani deti od dvou let je az od pristiho roku. Ale v praxi se to resi tak, ze nejdriv prijdou na radu predskolaci, pak deti, co maji ve skolce sourozence, pak to jde podle veku dolu, takze ctyrlete, trilete a obavam se, ze dvoulete az nakonec. Taky to resim, protoze potrebuji jit na dvouletou materskou a jsem zvedava, jak to bude.

aureliaaa
autor
27. lis 2010

Tak myslím, že jsem to vyřešila. Zaměstnavatel mi vyšel vstříc a nabídl školce sponzorský dar na to co budou potřebovat. Vezmou mi ji 3 měsíce před třetími narozeninami. Aspoň tak. Nevím jak bych to měla řešit sama. Děkuji za příspěvky a přeji hodně štěstí.