Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

monik76 děkuju 🙂 je to fakt na palici. Pořád do kola... Já jsem si právě říkala, že na to, jak je Bětka pořád nemocná už nemá počasí ani vliv. Ona je prostě už tak obouchaná od těch nemocí, že chytne úplně všechno.

svoma
23. kvě 2008

Ahoj lucky,snad se obejdete bez píchání ouška a brzo se ti uzdraví. 🙂

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Snad... doktor jí dělal ještě nějaké výtěry z nosu a poslal to na rozbor. Říkal, že to už vážně není normální... Takže možná další antibiotika...

svoma
23. kvě 2008

tak to znám,malej měl antibiotika skoro každý měsíc,chudák se jen cpal práškama. ☹

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Kdyby byl problém jen v tom, že to dítě musí něco do sebe cpát, ale hlavně vydím průšvih v tom, že ty antibiotika budou pěkný svinstvo...

svoma
23. kvě 2008

to jsou,dr.,když je minulý měsíc psala malé,tak z toho nebyla moc nadšená,přemýšlela,jak se obejít bez nich a na nic nepřišla,říkala,že jinak to bohužel nejde.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Tak já bych na jednu stranu byla ráda, protože je fakt, že antibiotika do tří dnů pomůžou úplně bezvadně a je po problému. Ale proč to krucipísek nemůžu být z nějakých přírodních látek?
Říkám si, že možná teď dostane antibiotika, ale třeba je až do toho prosince nebude vůbec potřebovat, když jí nedám do školky. To by znamenalo třeba i 7 nebo víc měsíců bez anitibiotik... Ale to jsou taky jenom domněnky a přání...

svoma
23. kvě 2008

to jo,protože jestli má oslabenou imunitu,jako měl můj syn,tak jen stačí,aby na ní někdo prsknul a bude nemocná hned.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Přesně... a Vy jste byli u imunologa?

svoma
23. kvě 2008

byli,chodíme tam jednou za půl roku,ale nejdřív jsme byli u alergologa,dělali mu testy na všechny možné druhy alergií a právě zjistili,že má oslabenou imunitu.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

My jsme taky byly na alergologii. Tam dr zjistil, že nemá na nic alergii. Žádné testy na imunitu nedělal. Já jsem volala dneska dětské mudr. a ta říkala, že zkusíme ten luivac a potom nás kdyžtak pošle k imunologovi. Jak ty testy imunity probíhají? To jí vezmou krev?

svoma
23. kvě 2008

Normálně ho prohlídla,změřila tlak a výšku,srdeční tep a musel dýchat do takového přístroje,kvůli plicím taky a objednala nás na krevní testy,protože se muselo na lačno.A při odběru krve mu brali tři zkumavky.A na té alergologii,jak se dělá to s tím plíškem,tak mu právě dali i nějaké bakterie a to bylo jediné,na co reagoval špatně,ostatní měl vpořádku.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

s plíškem? Bětce jen nakapal asi 30 kapek na předloktí 😨 Žádný plíšek...?

svoma
23. kvě 2008

malému právě nejdřív do toho předloktí právě rýpali plíškem a já,když byla na testech kvůli alergiím,tak jsem to měla taky tak.I moji sourozenci.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Aha. Že by to dělal každý alergolog jinak?
Bětka byla na krvi tuším tuhle středu, tam doktorka nechala testovat i imunitu (kvůli tomu luivacu). Imunita vyšla dobře. Jakože hodnoty nejsou ani nízké ani vysoké. Ale dneska jsem se jí na to znovu ptala a říkala, že ty testy zase tolik neznamenají. Že pokud by byl v imunitě nějaký další problém, tak to pozná jen imunolog. To by se ta krev musela posílat nějak do Prahy do odborné laboratoře bo co...
No uvidíme. Od rána malá vůbec rýmu neměla ani kašel. Ouško že už jí taky nebolí. Myslím, že to bude zase záležitost probdělých nocí 😖. To máme docela často. Přes den je docela v pohodě, ale celé noci jsou (z mé strany) probdělé, protože malá celou noc chrchlá a dusí se kašlem ☹

marhulka
23. kvě 2008

ahoj děvčata,jsem sice trochu starší ročník, mám dvě dospělé dcery, ale přesto se necítím býti stará a vaše problémy chápu o to víc,že mám ve výchově 5 letého vnuka. Holky nezoufejte,rýmy a rýmyčky,kterými ti vaši caparti procházení opravdu věkem přejdou. Některým z nich ale můžete předejít.. nikde jsem ve vašich příspěvích nenašla ani zmínku o otužování dětí,o vitamínech a zdravém stravování,vitamínech... všechno těm prckům nemůžete dát jenom v sirupech a práškách z lékárny...vyběhněte s nima do lesa na delší procházku,vezměte sebou zdravou svačinku a večer je otužujte studenou vodou.zkontrolujte potraviny a přehodnoďte stravování celé rodiny, zařaďte víc ovoce a zeleniny,cereální výrobky a pod., těch nezdravých čokolád a pamlsků se zbavte a donuťte děti k větší aktivitě po fyzické stránce.uvidíte jak jim zčervenají tváře z procházky... já vím , vždycky to taky nejde, ale pracuji mezi dětmi a když slyším,že po příchodu ze školy domů sednou k pc a venku si nehrají, tak mě obchází děs z toho , co z té mladé generace vyroste... tak šup šup konec fňukání na internetu, máme před sebou hezký víkend , tak ať si ho užijeme.... zdravím marhulka

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

marhulka: ono to opravdu není tak lehké, jak si představujete. Věřím, že Vaše dcery nemocné nebyly. Já ani moje sestra jsme tady nikdy nestonaly tolik jako moje dcera. Ale věřte, že způsobem života to opravdu není.
Dcera navštěvovala poměrně drahou soukromou školku, která je zaměřená na pohyb a zdravou výživu. Každý den měli nabytý program a tři jídla: svačinu ovoce, nebo celozrnné cereální pečivo s pomazánkou připravenou z bio produktů. Oběd: 2x týdně ryba (losos, štika...) před hlavním jídlem samozřejmě polévka, zbylé dny také jen "zdravé" jídlo. Vždy k obědu zeleninový salát, nebo zeleninu k přikusování. A k odpolední svačině taky celozrnné pečivo.
Doba, když chce mlsat, dávám jí "dobré cereálie" jak se přímo jmenuje jeden výrobek zdravé výživy. To jí moc chutná. Je jasné, že sem-tam také něco smlsne, ale je to dítě, tak mi přijde hloupé jí nedat občas tatranku, nebo kinder vajíčko. Buďme nohama na zemi.
Pohybu má taky dost, když je zdravá...

Věřím, že to myslíte dobře, ale problémy, které tady s maminami řešíme se Vaší radou nevyřeší. Problém je opravdu trošku složitější.

Ale určitě děkujeme za názor 😉

svoma
23. kvě 2008

lucky,nevím,kam posílali tu krev,ale vím,že výsledky byly až za týden.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Já stejně asi musím počkat, až přikáže dětská doktorka a myslím, že to bude až dobereme Luivac. Takže někdy v září.
A Tvýmu Erikovi tedy diagnostikoval oslabenou imunitu?

svoma
23. kvě 2008

říkali,že má oslabenou imunitu a že by se to kolem šestého roku mělo srovnat

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

a nic mu na to nedali?

svoma
23. kvě 2008

bral ten Luivac,nějak moc to nezabíralo,tak jsem řekla,když ho dobral,že už další nechci,to bylo loni v létě,ještě mu taky předepsala vitamin D-to je ten Vigantol,jak mají i miminka.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Jo jo. Ten vigantol taky dávala kamarádka dceři.
Tak zkus pohyb, otužování a zdravou výživu, jak radí marhulka 😀

svoma
23. kvě 2008

Malej má až ,moc pohybu,on je totiž hyperaktivní,lítá venku klidně i 5 hodin vkuse,mám co dělat,abych ho dostala domů a cereálie jí taky,má je rád. 😉

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Tak je pravda, že mě napadlo i otužování, ale nemyslím si, že by to vyřešilo problém s imunitou. Malá se právě koupe, tak ji pak trošku potrápím 😝 😀. Ona vždycky křičí: studenou nééé, studenou nééé! 😀

svoma
23. kvě 2008

Já na malého ze srandy jednou stříkla studenou,aniž bych ho upozornila,začal příšerně ječet,ale od té doby se mě pořád ptá,kdy to zase udělám,a řekla bych,že se otužuje i v napuštěné vaně,je tam pokaždé tak dlouho,že ta voda je ledová,když se konečně rozhodne,že by mohl vylézt. 😉

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Tak jsem zpátky 🙂. A na otužování jsem zapomněla... no nic. Tak možná zítra. A co Anetka? Je hodná?

svoma
23. kvě 2008

Hodná?Ani omylem 😠 Byla andílek do čtyř měsíců,ale teď je to něco šíleného,dřív i spala celé noci a teď vstává dvakrát za noc na jídlo a definitivně vzhůru je před pátou hodinou. ☹ Kolikrát mám pocit,že usnu ve stoje,je to dost záhul mít dvě děti.Vůbec si nedovedu představit,kdyby od sebe měli menší věkový rozdíl,fakt obdivuju,že někdo zvládne mít děti rok po sobě.Teď už měla spát a rozčiluje se v postýlce. ☹

svoma
23. kvě 2008

s ní bylo i těhotenství šílené.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

svoma: nestraš 😀. Nebo se začnu netěšit 😀. Ale maminy, které mají děti brzy po sobě taky obdivuju. No Bětka má teď zase něco jako pubertu... já jí řeknu: Běž do pokojíčku a ona: ne ty běž do pokojíčku. A tak je to se vším, co jí řeknu. No občas na zabití 😠.
Ale když "zlobí" malé dítě tak je to horší. Tomu člověk nedomluví, ani ho nemůžeš pořádně potrestat... Pro Bětku je největší trest, když jí řeknu aby si uklidila v pokojíčku. No po tatínkovi bordelář 😀