Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

svoma
29. kvě 2008

Ahoj,určitě už to bude lepší.Já zrovna vyndala perník z trouby a jdeme nakoupit,dokud tam není takové horko,pak ti to napíšu,tak zatím ahoj. 😉

lucky.lady
autor
29. kvě 2008

Mňam perník 😀, ten bych si taky dala 😅. Kouknu jestli mám ingredience a taky bych upekla 😀.

svoma
29. kvě 2008

Tak jsem tu,oběd mám v troubě,malá spí a malej je venku,tak mám chvilku klid. 😉 Ta psychyatrička ho zase zkoumala,říkala,žeje hyperaktivní a že má poruchu soustředění,ale jinak že je velice chytrej,jenže pak mluvila jen se mnou a vyptávala se a tak a nakonec mi navrhla,že když budu hodně vyčerpaná,že ho mám na pár týdnů dát do ústavu,ať si odpočinu a to samé mi řekla i psycholožka v pondělí. 😕

lucky.lady
autor
29. kvě 2008

Cože? No to snad ne 😨. To snad ani nejsou mámy... To Ti asi moc nepřidá,co? No a budou s ním nějak mluvit, nebo jak mu hodlají pomoci?

Mám od rána poslíčky. Skoro po půl hodině. Volala jsem do nemocnice a musím tam ☹

svoma
29. kvě 2008

To je mi líto,snad to dobře dopadne,třeba jen potřebuješ víc odpočívat. 😉 Musíme tam jezdit na sezení,během prázdnin třikrát a pak asi dvakrát do měsíce,mám se prej připravit,že to bude běh na dlouhou trať. ☹

lucky.lady
autor
29. kvě 2008

No tak hlavně, aby mu tam pomohli. Jestli pomůžou, tak to za to bude stát,ne?

Právě jsem se vrátila z té nemocnice. Předepsali mi klid na lůžku a magnesium. Naštěstí už je Betynce líp, tak si ten klid snad budu moct dopřát. Ale miminko se při tom tvrdnutí zase obrátilo zpátky koncem pánevním ☹. Z toho jsem trošku přešlá. Ještě má na obrácení 6 týdnů, tak mu věřím, že to stihne. Hlavně, aby tam těch 6 týdnů vydrželo 😒

svoma
29. kvě 2008

ahoj,neboj,to bude vpoho,mě hrozil s malým předčasný porod v šestém měsíci,byla jsem i pár dní v nemocnici a nakonec jsem ještě přenášela.Jinak to bylo pohodové těhotenství,zato to druhé byl horor. ☹ A malého bych teda rozhodně do ústavu nedala ani kdybych padala únavou. 😕

lucky.lady
autor
29. kvě 2008

Vůbec nevím, jak to s tím ústavem mohlo napadnout. A nemysleli třeba něco jak školku, kde se i spí? Třeba něco takového je. Ale i tak by to bylo asi hlavně pro Tebe dost nepředstavitelné ho tam nechat,co?
Proč bylo těhotenství s malou horor?

Nejhorší je, že nějaký klid na lůžku je u mně dost vyloučený. Malá přeci jen potřebuje abych se o ní starala. Domácnost hold zanedbám. Člověk půl dne na nic nesáhne a tady to vypadá jako v tanku ☹. Strašný. Dneska jsem se probudila s takovou energií... plánovala jsem si, co všechno dneska udělám ☹. Doufám, že budu moc alespoň příští týden.

svoma
30. kvě 2008

Dobré ráno,tak my zase strašíme od čtyř.Mysleli diagnostický ústav,tam bývají takovéhle děti,bývají tam pár týdnů a normálně tam chodí do školy,právě proto mi řekli,že ho tam můžu dát od září,to jde do první třídy.Ono to prý s ním bude v první třídě nejhorší.

Těhotenství horor? Zvracela jsem až do konce sedmého měsíce,pořád mě něco bolelo,nemohla jsem moc chodit,to mě chytaly křeče v břiše,nevydržela jsem chodit ani po obchoďáku na nákup.Do toho jsem byla v pátém a pak na konci sedmého měsíce v nemocnici.V tom sedmém mi hrozil předčasný porod,to se jim podařilo zastavit,jenže podle utz zjistili,že malá je menší,než má být,říkali,že hlavička je v normě,ale že má o čtyři týdny menší bříško,takže si mě tam nechali na pozorování,jestli nemám špatné průtoky v pupeční šňůře,jinak že by mi museli okamžitě udělat císaře,naštěstí se to nakonec srovnalo.A stejně jsem nečekaně porodila dřív.

svoma
30. kvě 2008

ještě mě taky pořád pálila žáha a dělalo se mi strašně špatně v autě.A to jsem ještě zkraje musela spát tři týdny na břiše,protože mi dr. řekla,že mám zakloněnou dělohu a že by mohla zabít miminko,a já na břiše nemůžu spát,tak že jsem se vůbec nevyspala a ještě jsem byla rozlámaná.Ale je zajímavé,že ta samá dr. mi to neřekla u prvního těhotenství. 😝

lucky.lady
autor
30. kvě 2008

ono "diagnostický ústav" zní hrozně. Ale zase možná stojí za zamyšlení, jestli by mu to vážně neprospělo. Tam jsou hyperaktivní děti vyškolení a třeba by mu i ten první měsíc školy usnadnili. Třeba by to pro něj byl šok, ze dne na den muset sedět a nehnout se v lavici. A druhá věc, jestli jsi na tom opravdu špatně, tak to určitě taky není dobré ani pro jedno dítě. Mně je někdy třeba špatně na Bětku křičím a nejradši bych po ní něco hodila. Pak si uvědomím, jak jí miluju a úplně se zděsím, kde se to ve mně vzalo. Je to to samé, jak jsme se bavili o těch víkendech u babičky. Třeba by Vám to prospělo všem.
Ale já nejsem ve Tvojí situaci a vůbec neznám okolnosti, takže to prosím neber tak, že jsem nějaká nelida, která klidně šoupne dítě do ústavu. Víš, že mě to nejdřív docela naštvalo, jak Ti to mohli nabídnout...
...ale co když vědí, co dělají... prostě by sis na měsíc odpočinula a o malého by bylo dobře postaráno. Kdybys třeba po pár dnech viděla, že se mu tam nelíbí, tak by sis ho mohla vzít hned zpátky,ne?

To těhotenství je někdy peklo no. Já jsem sice s Bětkou byla celou dobu úplně v pohodě. Sice mě taky pálila žáha (strašně 😖) a kyčle nejdřív při spaní a poslední měsíc jsem chodila jako stará bába.Ale jinak žádné problémy a vše v pohodě.
No a teď mi bylo ze začátku špatně. Ale za ty první 3 měsíce jsem zvracela jen asi 4x. Chvilku mě bolela kostrč, potom pánev a pak záda. Ale ťukám, že to všechno docela přešlo. Samozřejmě si nedělám iluze, že mě do konce těhu nebude bolet všechno 😉. No a včera to tvrdnutí, to mě docela překvapilo... ale naštěstí už je to snad pryč.
Ale mám kamarádku, ta byla teď těhotná a je jí přes čtyřicet. První tři měsíce jí bylo pořád strašně špatně a když jí přestalo být špatně, tak jí tak bolely záda, že mohla jenom ležet. Ta byla fakt chudinka úplně hotová ☹

svoma
30. kvě 2008

Ahoj,pochybuju,že by mi ho pustili domu dřív,když mě upozornili,že je to na pár týdnů.Ani neřekli kolik,to asi bude víc jak měsíc.A i tak je to šílená představa. ☹

svoma
30. kvě 2008

A to s tím těhotenstvím,vím,že jsou i horší věci,někomu bývá ještě hůř a někdo dokonce ani neotěhotní,já jen,když si na to vzpomenu,ono mi to možná přišlo hrozné i kvůlli malému,jak pořád zlobí,neměla jsem chvilku klidu. ☹

lucky.lady
autor
30. kvě 2008

A co si o tom promluvit přímo s Erikem? A je zvyklí být třeba týden na táboře, nebo někde od Tebe? Sestřenice měla astma a hodně často jezdila už jako malá do lázní. Na měsíc na šest týdnů. Vždycky se jí tam moc líbilo a našla si tam kamarády. Možná, že by mu změna prostředí a lidí opravdu prospěla. O Tobě nemluvě. A určitě byste za ním jezdili.

svoma
30. kvě 2008

Byl týden u mamky,ale to je něco jiného.Je na mě dost fixovanej,i když mě tak příšerně zlobí,minule si ho chtěla nechat babička na noc,to si nedovedeš představit tu hysterickou scénu,prý že tam bude ale jedině se mnou.Babička ho chtěla poškádlit,tak řekla,že tam bude a že si ho druhý den vyzvednu,půl hodiny jsem ho uklidňovala. 😒

svoma
30. kvě 2008

Jdu přebalit malou a musíme jít nakoupit,dokud tam ještě není takové horko.Stejně bys měla odpočívat 😉 ,stavím se tu později.Zatím ahoj.
😉

lucky.lady
autor
30. kvě 2008

Nedalo mi to a pustila jsem se pomaličku do uklízení. Je tu čurbes a já v tom prostě nemůžu ležet.

Tak se drž 😉

svoma
30. kvě 2008

Tak jsem tu,já už mám uklizeno,vyprané prádlo a už se suší na balkoně,nakoupila jsem,malej je venku,malá se najedla a zrovna jsem jí dala spát,tak budu mít snad chvilku klid.Jinak s tím úklidem tě chápu,mě strašně vadí,když mám doma bordel.

A co malá,už je vpořádku?Jak se vlastně jmenuje?

lucky.lady
autor
1. čer 2008

Ahojky. Mám doma manžílka, tak moc na pc není čas 🙂. Zrovna jsme si říkali, že se to s malou ani moc nezlepšuje. Rýma jí teče od rána do noci a pořád žlutá 😖. No a kašel má už sice jen po ránu, ale taky stojí za to. Je to na prd. V úterý jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, co na to doktor.

svoma
2. čer 2008

Ahoj lucky,to je mi líto,snad se brzo uzdraví,my byli o víkendu u mamky,sice má pc a net,ale tak nějak nebyl čas. 😉

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Ahojky 🙂
Je to fakt divný. Byla jsem za ty antibiotika docela ráda, jsem si říkala, jak ty bacily vlezlý pomlátí a vypadá to, že nic. Ta rýma vážně není normální. Dlouhý žlutý hustý nudle.A to včera večer ty antibiotika už dobrala, takže už by měla být fit... Už mě to fakt nebaví. Ještě do toho začal mít rýmu manžel. Takže zítra jdeme na ty stěry všichni. Doufám, že je udělají i Bětce, protože jsem přesvědčená, že tam toho pneumokoka a tu druhou bestii, má pořád. 😠 😠 😠. Fakt děs!

A co Ty? Odpočatá po víkendu?

svoma
2. čer 2008

Malá sice byla jak andílek,jenže já měla úpal,naštěstí mě to chytlo až v sobotu v noci a v neděli odpoledne už to bylo vpohodě,to mám za to,že jsem pomáhala se senem. 😉 Ale jinak to bylo super,malá dokonce spala celou noc a to doma nehrozí,budí se dvakrát na krmení.
Jak dlouho vůbec měla ty antibiotika,mají se brát minimálně deset dní,většinou spíš 14,my vždycky máme dvě balení.

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Dostala klacid. To jí namíchali v lékárně. Vyšlo to tak měla to od úterý do neděle.Takže 6 dní.

svoma
2. čer 2008

Ten jsme měli taky dřív,teď míváme i jiné druhy antibiotik,ale dvě balení,protože dr. říkala,že se to musí brát min 10 dní,jinak že to nemá smysl.

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Ach jo ☹. U nás se střídají dva doktoři na ORL. Jeden je bezvadnej a taky mívá plnou čekárnu. Druhej na mně působí jako mamlas a taky mívá čekárnu věčně prázdnou. Jenže je problém, že ten dobrej doktor tam bývá PO,ST,ČT odpoledně. Ten ňouma ÚT a PÁ ráno. A ty stěry se dělají jen ráno, takže u toho trouby. I když mi zítra předepíše další antibiotika, tak Bětka jeden a půl dne vynechá. To je docela blbý,ne?

svoma
2. čer 2008

to je,možná bys tam měla zavolat a sjet tam dnes,protože když vynechá,tak musí začít znova.

lucky.lady
autor
2. čer 2008

To už stejně vynechala teď ráno ☹. No já tam zavolám...

svoma
2. čer 2008

zkus to a uvidíš,za zeptání nic nedáš,ale vážně nechápu,že jste je nedostali na víc dní.

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Tak už jsem tam volala. Dnes je tam právě ten "dobrej" říkal, že těch pět dní je strašně málo, ať ještě dneska přijedeme a napíše nám další. Den druhej je vážně ňouma...

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Jdu se oblékat a rovnou vyrazíme 😉