Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

svoma
2. čer 2008

To teda je,kdo ví,kde vzal ten diplom. 😠 No hlavně,že je tam ten dobrej,snad vás z toho vyléčí. 😉

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Ahojky, tak jsme zpátky 😉
Dostaly jsme antibiotika ještě na tři dny a framikoinový kapky do nosu (ty nám na rýmu vždycky zabraly). Zítra ráno tam ještě zajedeme s manželem, aby mně a jemu udělali stěry, jestli to taky nemáme. Abysme to na chudáka Bětka po jejím vyléčení zase nepřenesli. Ale hodně moc doufám, že já to mít nebudu, protože by se to asi muselo řešit dalšíma antibiotikama a to mi můj gynekolog říkal, že by bylo špatný.
Ty antibiotika jsem jí dala v 10:30, takže dneska bude Betynka asi ponocovat 😅. Né, že by jí to vadilo.

svoma
2. čer 2008

Ahoj,jsem ráda,že se to vyřešilo,teď ještě,aby jí zabraly a bude vpohodě.Hodně štěstí při těch stěrech,snad to mít nebudeš. 😉

lucky.lady
autor
2. čer 2008

No děkuju, snad to pomůže 😉. Rýmu a slabé bolení v krku jsem měla minulý týden, ale jen tak dva dny, takže doufám,že jestli jsem to měla,tak se s tím mé tělo samo vypořádalo. Manželovi se ta rýma taky zlepšuje. Uvidíme, uvidíme...A co malej? Už je ve školce?

svoma
2. čer 2008

Není,zdemoloval další sanadály,musíme je koupit a tady jsem je nesehnala a nechci v tomhle počasí tahat malou autem. 😉 Před chvilkou jsme přišli z rehab.,mám té rehab.sestry po krk,podle ní je malá totálně neschopná,nejradši bych jí poslala někam. 😠 😠 😠

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Nějaký lidi jsou prostě divný 😠. A co s malou na rehab. dělá? Nebo jenom kritizuje, co je špatně?

svoma
2. čer 2008

Vojtovku,nejdřív zkoumá,co malá umí a pak cvičí.Jenže malá jí kolikrát ani nic neukáže,jenže se tomu nedivím,není to žádná cvičená opice,aby něco dělala na rozkaz,stejně tomu nerozumí,i kdyby chtěla. 😉

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Jo a teď jsem si vzpomněla... V pátek nebo kdy byla 13. komnata s Romanem Vojtkem. Já jsem viděla jenom kousek. Ale říkal tam, že byl jako malý hyperaktivní a že ho maminka přihlásila myslím na ten tanec (kdyžtak si to můžeš pustit na webu ČT). No a on říkal, že ho to zklidnilo.Tak jsem si vzpomněla na Tebe. Jestli by to vážně nestálo za to, malýho přihlásit na nějaký sport 🙂

svoma
2. čer 2008

Sport chci,jenže fotbal mi psycholožka zakázala a už je u nás akorát takewondo,to říkala,že by šlo,jenže berou až od devíti let. ☹

svoma
2. čer 2008

ještě taky pink ponk,ale ten taky nedoporučila,říkala,že by byl dobrej taky třeba skaut,jenže to tu taky není. ☹

lucky.lady
autor
2. čer 2008

Taekwon-do je super.Já jsem na něj taky roky chodila 😀. U nás v Říčanech je třeba cvičení pod záštitou rugby. Chodí tam děti už od 3 let. Takový cvičení jsou určitě všude. Dvakrát týdně hoďka. Třeba by do těch devíti mohl chodit alespoň na něco takovýho. Pro ty děti je asi dobrá i nějaká pravidelnost,ne? Nebo kdyby si taťka udělal dvakrát v týdnu čas a vzal ho třeba na tenis. Ale to jsme zase u těch chlapů a jejich času pro rodinu,co? 😠

svoma
2. čer 2008

u nás je ještě aerobic,ale to mi nepřijde,že by bylo pro kluky.

lucky.lady
autor
2. čer 2008

A co třeba zkusit zeptat se na tom taekwon-du, jestli by ho vyjímečně nevzali už teď? Třeba na zkoušku, když uviděj, že to nejde, tak byste ještě počkali?
My si půjdeme za chviličku lehnout. Bětka dneska musí vydržet do těch deseti 😅

svoma
2. čer 2008

Aspoň si odpočineš,já vařím,malá usnula,tak toho musím využít. ☹
Pochybuju,že by ho vzali dřív,tam jde o bezpečnost,co kdyby se něco stalo,to si na triko nevezmou,mají to tam napsané velkýma písmenama,že až od devíti let.
Tak se hezky vyležte,ahoj pak někdy. 😉

svoma
3. čer 2008

Dobré ráno,už je malé líp? Vy vlastně dnes jdete všichni na ty stěry,tak ať vám to dobře dopadne. 😉

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Ahojky 🙂. Už jsme zpátky. Výsledky budou v pátek. Malé je pořád tak nějak stejně. Ráno zase záchvat kašle. Ten je vždycky jen po probuzení a trvá tak 10 minut. Rýma je pořád.
Ty antibiotika má už jen dnes večer a zítra ráno, takže nevím, nevím, jestli ty pomůžou. Ještě jí dávám ty kapky do nosu, tak snad. No a příští pondělí jdu na stěry s Betynkou aby se ukázalo jestli tam ty potvůrky ještě má. Tak nezbývá než čekat. Ona je naštěstí ohromná pohodářka, takže to všechno výborně snáší. Je rozmrzelá jen z toho kašle, ale jakmile přejde, tak zase dělá blbosti 😀.
A co Ty? Jaká byla noc?

svoma
3. čer 2008

Ahoj,noc ušla,malá se vzbudila jen jednou na jídlo,jinak jsme vstávali v půl šesté,ale před sedmou zase usnula a teď ještě spí. 😉 Zato druhé dítě je na zabití,asi mě z něj odvezou,už nevím,čím ho zabavit,teď byl chvilku vklidu u Kouzelné školky,jenže ta už skončila. 😝

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Ach jo ☹. Tak bych Ti chtěla pomoct, poradit, ale jak...A co do té školky? Kdy tam začne zase chodit?

svoma
3. čer 2008

To netuším,nechce tam,nechci se s ním dohadovat.Stejně by tam byl jen do konce června.

svoma
3. čer 2008

psycholožka mi říkala,že nejhorší to bývá kolem šestého roku a že se mám na co těšit v první třídě,pak že už to bude lepší,tohle kdybych tušila,tak bych asi s dalším mimi počkala minimálně rok.

lucky.lady
autor
3. čer 2008

No to jo. Tak vyzkoušejte ještě nějaký léky. Říkala jsi, že jste zkusili jen jedny?

svoma
3. čer 2008

Nechci,aby se pořád něčím cpal,navíc kdo ví,jak by reagoval.A psycholožka říkala,že si myslí,že teď je nasazovat nemáme,když tak až někdy v září,až bude chodit do školy,jak to tam bude zvládat.

jituska
3. čer 2008

Ahoj, tak tady musím pročíst všechny příspěvky, abych věděla, jaké další léky bych mohla vyzkoušet. my jsme na tom podobně, týden ve školce, čtrnáct dní doma a to ještě není vždycky úplně zdravá. Teď jsme měli rekord, vydržela tři týdny ve školce, ale co je to platný, když už je červen a školka už bude končit. Nejhorší to bylo přes zimu, to měla dvakrát antibiotika a i Jurášek to chytil, takže pak jsem ji nechala prosinec, leden, půlka února doma a byl klid a byla zdravá a odpočala si od léků. Ale jsem teda zvědavá, až půjdu do práce, když ještě přibude Jurášek s nemocemi.

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Ahoj Jituško 😉
Určitě si to všechno pročti. Vyměnili jsme si spoustu zajímavých zkušeností a názorů 😉. Co jsem nejvíc slyšela od doktorky i od kamarádek, tak prázdniny udělají taky své. Organismus si odpočine a v září už to bude "možná" dobré...

svoma
3. čer 2008

Ahoj jitusko,já s tím měla taky problémy,každou chvilku jsem byla s malým doma,naštěstí mi to v práci tolerovali,občas ho hlídala nemocného babička.

A jinak jsem ještě nenapsala,jak byl stále nemocný,tak jsme ho měli u posudkové komise,že bych na něj dostávala příspěvek a byla s ním doma,jenže ty posudky trvali dlouho,kvůli nim jsem musela být na pracáku,tak jsem nastoupila do práce,jenže jsem tam byla necelý měsíc a zjistila jsem,že jsem těhotná,byla jsem na neschopence. A sociálka mi na něj nakonec uznala 500 Kč měsíčně na léky,jenže tu pětistovku mi přestali posílat v lednu,co se změnilo to vyplácení dávek vzhledem k výši příjmů v rodině a před dvěma měsíci mi volali,že si to můžu obnovit,ale že budu dostávat asi kolem 60 Kč,jsem jim řekla,že nechci,jen bych kvůli pár korunám lítala po úřadech,pořád něco vyplňovala a ještě bych projela víc,než bych dostala. 😒

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Není to lehký... Půjdu vyprat a chci vymýt skříňku u Betynky v pokojíčku. Pomalu už budu prát i věci na miminko, tak abych to měla kam ukládat 🙂

svoma
3. čer 2008

Tak to máš co dělat,hlavně nezapomeň,že bys měla odpočívat,nepřežeň to. 😉

lucky.lady
autor
3. čer 2008

To není žádná těžká práce. Já něco musím dělat. A musím využít dnů, kdy je mi fajn, abych ve dnech, kdy mi bude býdně, mohla lenošit 😀.
Dneska jsem vstávala v pět ráno, prcek se tam tak mlel, že jsem prostě spát nemohla. Měla jsem takový tlaky z obou stran břicha, že mám pocit, že se tam snad celý přetáčí 😀. Ale je krásný cítit, že je ten drobeček v pořádku.

svoma
3. čer 2008

To jo,buď ráda,že ti tam tak vyvádí,aspoň víš,že je vpořádku. 😀

svoma
3. čer 2008

Ahoj lucky,hezké to pro Helenku,nevěděla jsem,že to víš,nechtěla jsem ti o tom psát,abych tě nevyděsila.Nechtěla bych teď být těhotná,hrozně bych se stresovala. ☹