Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Myslíš tu fotku? Taky jsem jí něco napsala, jak pro ní založili tu diskuzi. Jsem z toho špatná. Je to strašný. Člověk vážně neví, co na to říct. To jsou prostě hnusný věci. Ještě hnusnější je, když člověku umře již narozené dítě. Se kterým si hrál a tu lásku si s ním i vyměňoval. Jak se říká... není nic horšího, než když člověk přežije svoje dítě. Stát se něco s Betynkou, tak už nechci žít.Ona je smysl mého života. Ona je ta, do které vkládám všechnu svojí lásku. Můžu Ti ale říct, že už chci mít toho prcka doma v náručí.
Hrozné mi taky přijde, že vlastně Helenka vůbec neví, co se s holčičkama stalo. Proč? Člověk by jí tak chtěl pomoct, ale ono vážně není jak. Těžko se teď bude těšit až bude zase těhotná. Už to nebudou její holčičky.

svoma
3. čer 2008

Taky si myslím,že další těhotenství její bolest nezmenší,spíš to možná bude ještě horší.Jen nechápu,že je nezachránili na konci 24.týdne. ☹ ☹ ☹

lucky.lady
autor
3. čer 2008

no víš, já si právě myslím, že už je rodila mrtvé ☹. A lékaři kolikrát nezachrání dítě dva dny před termínem porodu. Prostě se uškrtí na pupečníku, nebo si ten pupečník někde přiškrtí, takže k němu neproudí potrava a je to ☹. Co chodím na koníka, tak jsem tu četla různé věci. Lepší o tom snad ani nepřemýšlet...

svoma
3. čer 2008

ty bys o to m teď rozhodně neměla přemýšlet,radši se raduj ze svého těhotenství a užívej si ho. 😉

lucky.lady
autor
3. čer 2008

ono to moc nejde o tom nepřemýšlet. Je mi jí vážně moc líto. Když si představím, že by se to teď stalo mně... Já mám alespoň Betynku. To je obrovská morální podpora. Jak už člověk jedno dítě má, tak myslím takové věci zvládá líp. Ale asi vážně lepší o tom nepřemýšlet. I když... já si v takových chvílích o to víc vážím a užívám svého štěstí. Už se na miminko strašně moc těším. Možná i víc, než když jsem slyšela o Helence.

svoma
3. čer 2008

taky na to pořád myslím,je to o to horší,že to nebylo hned zkraje,teď už je cítila,ví,že to byly holčičky a tak. ☹ ☹ Radši už o tom nebudeme psát.Radši se zabývej přípravou na svoje mimi. 😉 Co malá,lepší?

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Moc ne ☹. Antibiotika jí dám už jen 2x takže už si ani nedělám iluze. Uvidíme, co v pondělí na té kontrole. Alespoň, že v noci spí klidně. Kdybychom se měly každou noc budit proto, že se dusí, tak už bych byla asi zdeptaná. Takhle se to dá. Betynka hezky smrká a ten kašlík má taky jen po probuzení. Takže by to mohlo být ještě horší...

Bydlíš přímo v Krumlově?

svoma
3. čer 2008

Ne,dvacet minut autem odtud.Jezdíme tam nakoupit a k dr. 😉

lucky.lady
autor
3. čer 2008

Já mám Krumlov hrozně ráda. Je to krásný městečko. Když jsem byla těhu s Bětkou, tak jsme tam byli na té slavnosti pětilisté růže. Bylo mi tam sice mdlo, ale byla to nádhera 🙂.
Betynka už se vykoupala, tak se musím jít konečně starat 🙂. Zase zítra. Pozdravuj dětičky 😉

svoma
3. čer 2008

jo,jo,díky.Přeju,ať máte klidnou noc. 😉

svoma
5. čer 2008

Ahoj lucky,jak je?Co malá? 🙂

lucky.lady
autor
5. čer 2008

Ahojky 🙂
No snad už líp. Mám pocit, že nejvíc pomáhají ty framikoinový kapičky. Dneska volala moje ségra, že by si s manžílkem vzali Bětku s sebou na chalupu, tak snad to nějak nevadí... Nařídila jsem jim klidný režim, tak to snad bude dobrý...
Já jsem byla včera úplně mimo. Asi to počasí. Byla jsem úplně nepoužitelná 😠. Dneska už je naštěstí líp.
Co Ty a dětičky? Nedáš malého do školky i přes prázdniny?

svoma
5. čer 2008

Ahoj,přes prázdniny asi ne,musím několikrát během prázdnin k psychiatričce. ☹
A malá je vzteklá čím dál víc,nevím,jestli je to zoubkama,ale v pusince nemá ani žádný náznak,že by se nějaký chystal vykouknout,tak nevím,navíc už to trvá hodně dlouho.Jsem poslední dobou úplně vyřízená,se pokaždé nemůžu dočkat večera,až jí dám spát,jenže ono se zhoršilo i to její usínání. ☹ A ráno se děsím,jakou zase bude mít náladu. ☹ Ale tím se nezabývej,mysli na svoje mimi. 😉

lucky.lady
autor
5. čer 2008

Ale prosím Tě, já budu mít plnou hlavu mimča až se narodí. Ale malej by klíďo přes prázdniny do školky mohl,ne? I kdybyste k té psychiatričce chodili každý týden. To je v té školce přeci vůbec nemusí zajímat,ne? A když je tam hodný... Ty by sis alespoň odpočinula.
A malá se snad zklidní. To bývají jen taková krizová období,ne? Zkusila jsi jí třeba při usínání pustit nějakou pohádku v kazeťáku? Nebo ukolébavky. Ještě je maličká, ale třeba by to zabralo. Ale ta protivná nálada je zvláštní. Asi jí vážně něco trápí ☹

svoma
5. čer 2008

U usínání je problém s otáčením,naučila se konečně otáčet na bříško,jenže ona tu polohu nesnáší,otočí se a začne ječet,musím jí chodit obracet zpátky a většinou to trvá minimálně hodinu než dá pokoj a usne na boku s nohama zamotanýma ve šprušlích.a nejlepší je,že mi to dělá i v noci,naposledy jsem jí tak otáčela od dvou do čtyř. ☹

lucky.lady
autor
5. čer 2008

Ty jo, no to je teda situace ☹. A co jí nechat chvíli na tom bříšku, že by se vyvztekala? Ale ona se určitě každým dnem naučí obrátit se zpátky a bude klid.

svoma
5. čer 2008

Ona už to uměla od pěti měsíců,ale zapomněla to,rehabilitační sestra říkala,že to tak má většina dětí,že se naučí na bříško a zapomenou zpátky.Ono v postýlce by jí to stejně bylo nanic,pokaždé zamotá nožičky do šprušlí,mohla by si je zlomit,kdyby se otočila zpátky.Jo a ještě je super,že se mi při otáčení včera dvakrát pozvracela do postýlky,je to expertka,má pod hlavičkou plínu,ale ona radši zvrací na prostěradlo,nestíhám prát,chudák pračka. ☹ Ona totiž musí být po jídle nějakou dobu vklidu,jinak zvrací,jenže to bych jí asi musela přivázat. 😀

lucky.lady
autor
5. čer 2008

To malá si taky strkala nohy to těch žbrdlin. Myslím, že jsem to řešila tak, že jsem kolem do kola postýlky dala dva mantinely. I když ona je stejně po čase skopávala a bylo to zase k ničemu 😠. Leda snad dát jí do nějaké ohrádky jako je třeba pro králíky 😀. Takové ty dřevěné bedny 😀. Ber to tak, že už je docela velká. Za pár měsíců bude úplně klídek 😉. To nejhorší máš už za sebou,ne?

svoma
5. čer 2008

to pochybuju,ona byla do čtyř měsíců andílek,ale teď je to čím dál horší.Dneska se i vzteká,když jí chovám.Takže už nevím,co s ní.

lucky.lady
autor
5. čer 2008

A už leze a sedí? Třeba to přejde až se bude moct nějak zabavit. Trošku se rozhlídnout po tom světě...

svoma
5. čer 2008

Na lezení to nevypadá dlouho,ona všechno dělá později,prý jak je dřív narozená,sedět umí,když jí posadím,ale sama si nesedne.

lucky.lady
autor
5. čer 2008

A o kolik se narodila dřív? A máš už nějak vysledovaný, o kolik času jí to trvá déle?

svoma
6. čer 2008

Dobré ráno,narodila se dřív jen o tři týdny,teda podle toho,který bereš termín,měla jsem 13.11. a pak mi ho šoupli na 22.11. a ona se narodila 25.10.ale měla nízkou porodní váhu a špatně si udržovala teplotu,byla pořád zmrzlá,dr. u porodu říkal,že je na hranici zralosti.
A všechno jí trvá déle o dva až tři týdny.

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Ahojky 🙂
Ten porod o 3 týdny dříve by podle všeho neměl mít následky, viď? V porodnici říkali, že už od toho 36tt, se to považuje za zralé (nebo jak) těhotenství, že už mimča jenom rostou. Ale je fakt, že oni ty termíny počítají divně...

Ale jak píšeš, že malé vše trvá vše déle o ty 3 týdny, tak to přeci není nic hrozného. Docela se divím, že chodíte na rehabilitace. Když vezmu kamarádku, která má stejně staré (normálně donošené) dítě, tak její kluk začal taky chodit třeba o měsíc později než moje Bětka, a Bětka třeba zase o půl roku později začala mluvit.

svoma
6. čer 2008

Ahoj,chodíme na rehab.,protože dětská dr. si neuvědomila,že Aneta se narodila dřív a poslala nás tam,když ve třech měsících špatně držela hlavičku a ta rehab. sestra nás teď odmítá propustit,pořád na ní něco hledá,po hlavičce to bylo,že si nehraje na boku,pak zase,že se nepřetáčí a teď přišla s tím,že neleze,je ale zajímavé,že jsem se jí ptala,kdy mají děti lézt a ona mi řekla,že v devíti měsících,nejpozději deseti,takže nechápu,proč to řeší už teď.Nedávno jsem zjistila,že ta rehab. sestra je na mateřské dovolené a takhle si přivydělává a musí platit vysoký nájem za pronajaté místo k rehabilitaci,na někom je vydělat musí.

A s tou zralostí,ono taky záleží na porodní váze a jak si mimi drží teplotu,nejde jen o týden těhotenství,ve kterém se mimi narodí. 😉

lucky.lady
autor
6. čer 2008

No a to nejde, že bys té rehab. sestře řekla, že už k ní prostě chodit nebudete?

svoma
6. čer 2008

Jde,nemůže mě nutit,jenže já tam občas musím i s malým a taky se bojím,kdyby jednou něco malá měla se zádama třeba,tak aby mi neřekli,že si za to můžu sama. ☹

Normálně před třema týdnama mě dorazila úplně,malé bylo 6,5 měsíce,ona jí posadila,malá jí málem spadla a ona povídá,to ještě ani nesedí?A to si ještě měla slyšet ten tón,jakým to řekla. 😠 😠 😠 Ona na ní pořád kouká jak na zaostalou,místo,aby nás podpořila.

lucky.lady
autor
6. čer 2008

To je fakt divná. A probírala jsi to s pediatričkou?

svoma
6. čer 2008

Ne,ta nás bere vždycky jen letecky a navíc,jak tu nebydlím dlouho,tak nevím,třeba se znají.Tak si radši nestěžuju.

lucky.lady
autor
6. čer 2008

No víš, já jsem myslela, třeba se zeptat jen tak mimochodem, jestli je normální, že ještě nesedí a tak... jako se ujistit, že není "opožděná" a pak bys mohla od té rehab. s klidným srdcem odejít. Buď trošku průbojná 😉, přeci si s Vámi nemůžou dělat, co chtějí!!!

Teď jsem volala na výsledky těch stěrů, co dělali mně a manželovi. Naštěstí já jsem úplně fit. A manžel má homofila v nose. Jede na 10 dní pryč, tak doufám, že se za tu dobu zmátoří, aby jsme to od něj nechytly a aby nemusel brát antibiotika...