Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

svoma
6. čer 2008

No vidíš,gratuluju.
Malá ještě sedět nemusí,všude píšou,že děti úplně stabilně sedí kolem 9.měsíce. Ona už týden sedět umí,ale to jsem sestře neřekla,protože mě štve,jak jí pořád má za zaostalou. 😠

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Víš co? Tak jí to při příští návštěvě řekni, že podle tabulek a i okolních dětí je vše, jak má být. Ať si trhne nohou můra... Já jsem taky hodně často neprůbojná a nechám si všechno líbit. Hned se všem za všechno omlouvám a tak. A lidi se pak podle toho ke mně chovají. Dovolujou si ke mně víc, než k jiným "drzejším". Prostě si dupni. Jseš dospělá inteligentní ženská, která má už 2 děti. Kdybys byla "zelenáč", ale Ty už jseš protřelá mamina!

svoma
6. čer 2008

No teda......máš pravdu,jenže já když už se náhodou ozvu,tak si pak říkám,že jsem neměla,prostě si to vyčítám,mám pitomou povahu.

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Musíš si dupnout. Třeba i u těch dětí. Zloběj, tak holt dostanou na zadek. Já si pamatuju, že jsem Bětku plácla poprvé no ani nevím kdy. Ale bylo to přesně tohle vzteklý období. Jenom jednu malou na zadek. Hrozně jí to překvapilo. A pomohlo to 😀.
Teď mám zase ten problém. Jak jsem těhu, tak nějak nemám sílu se s ní hádat a dohadovat. Zrovna jsme si s manžílkem říkali, že jsme na ní hrozně měkký a že bysme jí asi občas měli plácnout.
I u těch dětí, když si člověk nechá všechno líbit, tak ty děti mu to dají občas sežrat. Prostě vědí, že se jim nic nestane.

Zkus si dupnout(teď myslím u té rehab.)... člověk si potom víc váží sám sebe...

svoma
6. čer 2008

Já malémo občas taky pleskla,jenže každej mi říká,že jsem měla hned zkraje,že už je pozdě,a hlavně jsem teď dost vyčerpaná,taky nemám náladu se s ním nebo s kýmkoliv jiným dohadovat.A hlavně,když už jsme u těch dětí,malej je děsně tvrdohlavej,ten když si vezme něco do hlavy,tak se můžeš zbláznit,ale nehneš s ním,i kdyš dostane,tak to prostě dělá dál,někdy mám pocit,že by se radši nechal zabít,než by ustoupil. 😒

Docela depresivní téma,nechceš se radši bavit o něčem jiném?

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Dokud si nevydupeš svoje, tak ne! 😀
Víš co já dělám s Bětkou, když už fakt nemůžu? Ona má věčně čurbes v pokojíčku, tak jí prostě pošlu, ať si tam uklidí. Ona tam hodinu-dvě fňuká, že neví co kam patří. Nakonec uklidí a ještě se sklidní. Ale je jasný, že to nefunguje na všechny děti a já jsem tohle začala dělat s Bětkou jakmile uměla uklízet, takže už je taky docela zvyklá. I když scény pokaždý dělá, jako kdybych po ní chtěla něco neobvyklýho 😀

svoma
6. čer 2008

To on si uklidí,protože dokud neuklidí,tak prostě nemůže dělat nic jiného,myslím třeba tv nebo jít ven a tak,s tímhle problémy nemáme. 😉

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Tak to je super. Doufám, že toho jednou docílím u Bětky 😀. Ona je bordelář po tatínkovi 😀

svoma
6. čer 2008

On by byl taky,ale nedala jsem mu šanci.Dost mi vadí nepořádek.

lucky.lady
autor
6. čer 2008

Ahojky 🙂
My jsme chrněly 😀. Už za pár hodinek si přijede ségra pro Betynku, tak budu mít dneska Hawai 😀

svoma
6. čer 2008

Ahoj,mě malá řádila,jsem mrtvá,teď zhruba hodinu spí,tak čekám,s jakou se vzbudí náladou.A půjdeme na procházku.

No vidíš,aspoň si pořádně odpočineš. 😉

lucky.lady
autor
6. čer 2008

To jo. Už se docela těším. I když teď jsme byly strašně dlouho spolu, tak se mi po ní stýská a ještě mi neodjela 🙂.
Dneska je venku krásně na procházku. Já už jsem doma zavřená, ani nevím, kdy jsem se byla naposledy projít. Snad už bude příští týden líp a půjdeme třeba do lesíka 😵

svoma
8. čer 2008

Ahoj,jak je? Malá už je zdravá? 🙂

svoma
8. čer 2008

Lucky,zrovna jsem koukala do tvého alba,malá je krásná. To tvoje bříško je vážně jen 31. týden těhotenství? 🙂

lucky.lady
autor
8. čer 2008

Ahojky 🙂
Jak je malé ani nevím. Ségra ji měla na víkend a do hodiny jí přivezou. No doufám, že už je jí dobře. Zítra jdeme na kontrolní stěry, tak se uvidí.
Já jsem z Betynky unešená. Já na ní občas koukám a říkám si jak je nádherná. Ale to si o svém dítěti myslí každá máma, takže i věřím, že někomu hezká nepřijde 😉 ale je to moje zlatíčko a moje podpora. Nebýt jí, tak jsem teď strašně opuštěná.
No a břicho, to je děs,co? Naštěstí to jde všechno zatím do břicha. Když jsem čekala Betynku byla jsem celá dvojnásobná. Sotva jsem se valila. Ale nechci to zakřiknout, protože 9 týdnů je ještě hodně dlouhá doba... taky čekám, že hodně nateču až budou ta vedra ☹.
A co Ty? Co jste dělali o víkendu?

svoma
9. čer 2008

Ahoj,o víkendu nic zajímavého,v sobotu jsem s dětma navštívila mamku a pak babičku a včera úklid a vaření,malej byl chvílema u počítače nebo lítal venku. 🙂 A malá byla protivná jako obvykle. ☹

Ať vám ty stěry dopadnou dobře. 😉

Já mám v albíčku kousek bříška,když jsem byla zhruba stejně dlouho těhotná jako ty a do porodu už se mi ani moc nezvětšilo,jenže já byla asi extrém.S Erikem jsem ho měla větší než s Anetou a to se říká,že u dalších těhotenství bývá bříško větší. A je pravda,že se ta velikost nelíbila ani doktorům,víš jak přeměřujou bříško od zhora dolů,tak mě ho měřili i pár hodin před porodem a řekli,že je moc malé,nelíbilo se jim to. 😒 Ale naštěstí to neznamenalo něco špatného. 😉

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Ahoj. Tak jsme se vrátily z té kontroly... výsledky stěrů budou až v pondělí. Říkala jsem doktorovi, že má Betynka pořád kašel i rýmu, a on po prohlídce konstatoval, že během těch pár dnů, co přestala brát antibiotika, stihla něco chytit a má zase zánět nosohltanu ☹ ☹ ☹.
Já už vážně nevím co... A to jsme celou tu dobu nebyly vůbec venku, jen na tenhle víkend jela s tou mojí ségrou, ale to už ten zánět musela mít, protože v tom stavu co je teď už odjížděla.
Zatím to není tak hrozné. Kašel nemá nijak silný a jen občas zakašle a s rýmou je to stejné. Doufám, že se to nezhorší. Doktor říkal, že nám ani nemůže dát žádné léky, dokud nebude mít výsledky těch stěrů.

Taky jsem se ptala na ten Luivac. Dětská doktorka říkala, ať počkáme, až bude Bětka zdravá.Ale už je to taky 3 týdny. Tak jsem se ptala doktora, co si o tom myslí. On říkal, že teď není už nijak vážně nemocná, tak že to můžeme začít brát. Snad to pomůže. Vždyť ona jde vážně z nemoci do nemoci....
Ach jo.

Taky jsme teď byly v pekárně. Před námi bylo asi 5 lidí a prodavačka která je vždycky děsně nepříjemná na mně volala, ať jdu rovnou k ní 😀. Asi si myslela, že už budu každou chvíli rodit... no bylo mi úplně trapně...

svoma
9. čer 2008

To znám s tou prodavačkou,mě se to stávalo v obchodě taky,bylo mi trapně,tak jsem si radši stoupala tak,aby bříško nebylo vidět,ale je mi jasné,že ty ho těžko skryješ. 😉 Ale je fakt,že někdy mi to přišlo vhod,nevydržela jsem dlouho stát,někdy jsem měla co dělat,abych neomdlela,mívala jsem návaly,jsem si připadala někdy jak v přechodu.Ale jednou mi bylo fakt strašně trapně,prodavačka mě volala,že mě obslouží,že mám přednost a přede mnou stála strašně stará paní,to mi bylo fakt trapně,jsem říkala,prodavačce,že počkám a ona pořád,že ne,tak jsem se té paní aspoň omluvila.

S malou mi to je líto,snad jí konečně něco zabere. 😉

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Snad... Naši si ji chtěli vzít na víkend. Tak zase nevím... Říkám si ale, že je přeci jedno, jestli je doma se mnou, nebo s našima... Asi počkám do pátku a uvidíme. Je to fakt na prd ☹

svoma
9. čer 2008

Jestli u nich nikdo není nemocný a chce tam jít,tak bych jí tam dala. 😉 Přesně tímhle jsem si prošla s Erikem,sotva se uzdravil,už chytil něco jiného.Ale ty to máš horší,že seš těhotná.Snad jí to brzy přestane trápit,ale nám to opravdu skončilo až kolem šestého roku. ☹

lucky.lady
autor
9. čer 2008

To je právě to. Podle mně je velký problém v tom. Že všichni prskáme nějaké bacily, aniž bysme byli nemocní... Bětka se teď taky nepotkala s nikým nemocným a přes to něco chytla...
Ale jestli se Bětčin stav alespoň nezhorší, tak jí k našim dám. Ona si tenhle víkend, jak byla se ségrou, děsně moc užila.
Už jsem jí dala první luivac tak uvidíme... Nevíš, kdy by se měl projevit nějaký účinek? Až po těch třech měsících?

svoma
9. čer 2008

to nevím,nepíšou to v letáku?Ale určitě to nějakou dobu potrvá,ale myslím,že to bude dřív,jak za tři měsíce.Na jakou dobu ho máte,už si nepamatuju,jak dlouho nám vydržel?

On je taky problém v tom,že někdo u vás může být bacilonosič a aniž by u něj něco propuklo,tak nakazí lidi se slabší imunitou.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Na ORL dělali stěry i mně a manželovi. Já jsem "čistá" jemu našli hemofila v nose. Teď je na 10 dní na fotbale ve Švýcarsku, takže je šance, že se tam toho zbaví. Až přijede, musí znovu na stěry.

Luivac máme zatím na 28 dní. Až to dobere a dá si ten měsíc pauzu, mudra nám předepíše dalších 28 dní...

svoma
9. čer 2008

Já myslím,že to zabere v těch 28 dnech určitě,vždyť jinak by to asi bylo zbytečné brát.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Doufám, ale jak tak koukám na případ Tvého Erika, tak začínám být pesimistická...

svoma
9. čer 2008

Jenže my ten luivac dostali až když mu bylo pět a půl.Takže na to neber ohledy,dostali jsme ho pozdě.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Myslíš, že to tak je? Že bylo pozdě?

svoma
9. čer 2008

Nevím,my měli různé druhy prášků a ty nám nezabíraly.Pak jsme se odstěhovali,museli jsme změnit dr. a ta nám předepsala tyhle.Ale upřímně nemůžu říct,jestli zabraly nebo ne,vzhledem k tomu,že už mu bylo necelých šest let,kdy dr. říkají,že ta nemocnost dětí už taková nebývá.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

No jo, to je fakt. Mně vlastně vůbec nedošlo, že to bylo takhle blízko k tomu šestému roku. Ale já myslela, že jsi psala, že je malý pořád nemocný...

svoma
9. čer 2008

Teď už tolik ne.Rozhodně už nemívá dvakrát do měsíce antibiotika.Ale je pravda,že když na něj někdo vyloženě prskne,tak to většinou dostane taky,ale je to opravdu o moc lepší. 😉 Teď nejvíc mívá tu hnusnou rýmu. ☹