Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Tak hnusnou hustou rýmu taky dobře známe... Právě jsem psala manželovi, jak jsme dopadly na ORL. Už ho to taky nebaví. Říkal, že až přijede, tak to začne nějak řešit. Asi ji chce vzít na nějaké odborné vyšetření nebo co... Naštěstí je zlatý v tom, že když jsem mu řekla, že já s ní v mém stavu nemůžu jezdit po nějakých vyšetřeních, řekl mi,že by se o všechno postaral 🙂. Doufám,že to tak bude...

svoma
9. čer 2008

To musíš vědět ty,jestli dodrží,co slíbí.Nebo jestli to tvrdí jen proto,aby měl klid. 😉

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Né to ne. On když něco splní, tak to i dodrží. Můžu se na něj 100% spolehnout. Je mi velkou oporou.

svoma
9. čer 2008

Tak to se máš,takových chlapů moc není. 😉 😀

lucky.lady
autor
9. čer 2008

On takový taky nebýval. Vlastně byl dost nespolehlivý, ale s narozením Betynky a s přibývajícími roky, je z něj bezva chlap. Není to tak dávno, měli jsme docela velkou krizi, ale přestáli jsme to a od té doby se máme spolu krásně. Uvědomili jsme si, jak moc se milujeme... všichni tři. Teď máme opravdu hezké období. Snad nám to vydrží...
A co Ty? Psala jsi něco jako že Tvůj partner není moc doma 😒 ?

svoma
9. čer 2008

Ahoj,tak jsem tu,musela jsem jim všem dát najíst. 😉 Opravdu moc nebývá doma,vídáme se spíš letecky a to i o víkendu většinou. ☹ Občas se kvůli tomu dost dohadujeme,je toho na mě moc.Občas bych potřebovala vysadit.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

To věřím. Když měla Betynka hodně zlobivé období, tak jsem počítala minuty kdy už přijde manžel. Ne, že by ti s ní uměl nějak líp, ale to, že tu byl se mnou, že jsem na to všechno nebyla sama...

svoma
9. čer 2008

To můj,když už je doma,tak dřepí u pc,jsem z něj někdy na prášky,já sedám k počítači,abych nebyla tak sama,ale jak přijde,tak u něj nedřepím.Ale zase na jeho obranu,jeho podnikání se týká počítačů,jen si myslím,že není nutné dřepět tam pořád,když už je náhodou doma.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Tak to máme podobné. Já taky nejdu na pc třeba celý víkend, když ho mám doma. Můj Jakub chodí z práce tak mezi 20-21 hod, takže taky žádná sláva. Potom ještě do tří do rána kolikrát pracuje na notebooku 😒. Je to prostě workoholik... Ale vynahrazuje mi to těmi víkendy. Ráno mně nechají spát a jdou spolu do pekárny. Když mi není dobře, tak vezme Betynku a jdou na procházku, nebo s ní odjede na půl dne ke svým rodičům. V tom si vážně nemůžu stěžovat.
My jsme to tak měli už od narození Betynky. Jakmile byla na umělé výživě (už asi od 3 týdnů).Tak jsem jen připravila lahvičky do lednice a Jakub měl o víkendech "službu". Ráno s ní vstával a staral se o ní. A vydrželo mu to do dneška. Já si toho moc vážím. A taky díky tomu má i fajn vztah s Bětkou. Upevňuje ho vlastně těmi víkendy...

svoma
9. čer 2008

To máš dobré,mě párkrát slíbil,že k ní v noci vstane,jenže jí nikdy neslyšel,tak jsem ho musela vzbudit,to byl protivnej,pak jsem se stejně musela věnovat malé,protože mu trvá minimálně jednou tolik než mě udělání Sunaru,takže vlastně pomoc na nic. ☹

lucky.lady
autor
9. čer 2008

No ty večery jsou blbý. Ty jsou taky jen na mně. Ty chlapy tohle mají prostě jinak. Jakub Bětku taky neslyší. Ona třeba strašně hlasitě kašle a on nic... My mámy to máme v hlavě nějak naprogramované, že nás probudí i když si to dítě povídá ze spaní, nebo sebou jen víc vrtí.
Taky jsem se ho párkrát snažila vzbudit, ať k ní jde on. Taky byl protivný 😀, přesně jak píšeš. No a nakonec jsem tam musela jít stejně já, protože buď bětka chtěla maminku, nebo jsem slyšela, jak na ní jakub křičí a domáhá se odpovědi, proč brečí (jak byl unavenej a naštvanej)... Takže jsme se nakonec ještě pohádali 😀.
U těch nocí jsem prostě zjistila, že po chlapovi nemůžeme nic chtít (teda krom jednoho, to by byl asi rychle vzhůru, ani by se nezlobil 😝).

svoma
9. čer 2008

Jo,jo,je mi to jasné. 😀 😀 😀

lucky.lady
autor
9. čer 2008

😀 😀 😀
Teď jdeme obě spinkat. Já jsem celou noc spala strašně špatně. Děsně mě bolely kyčle 😠. A Betynka se taky nějak převalovala. Tak snad se nám to teď povede líp 🙂.

svoma
9. čer 2008

Tak jo,hezky se prospěte. 😉

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Tak už jsme vzhůru. Betynka měla po probuzení zase tak ošklivý záchvat kašle ☹. Chudinka. Asi jí to i bolí, protože i začala brečet. Už jí to taky nebaví. Při tom záchvatu mlátila pěstma do postele.
Než jsem jí probudila, tak jsem si říkala, že bysme mohly jít ven. Jak je Bětka nemocná, tak se nehneme z bytu. Nemám vůbec žádný pohyb. Ale po tom záchvatu jsem si říkala, že radši zůstaneme doma.
Já už vážně nevím. Nějak to na mně teď dolehlo. Už aby se mi vrátil Jakub. Jsou chvíle, kdy ho fakt potřebuju a tohle je jedna z nich ☹.

svoma
9. čer 2008

Ahoj,snad se ti to brzo zlepší.Nemáš kolem známé,že by tě třeba navštěvovali nebo rodinu?

Malá mi zrovna usnula,teď jsem malému napustila vanu,tak mám chvilku klid. 😉 MP si dnes výjimečně udělal čas a byli jsme na hodinové procházce,ale sotva jsme přišli,tak zase odešel a vrátí se kdo ví kdy. ☹

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Všechny mám v Praze. Zítra jedu do poradny a zastavím se u taťky, tak mi to snad zvedne náladu. Volala betynčina babička, tak tam Bětku zítra ráno hodím a pak si pro ni nějak přijedu.
Do té poradny musím, protože musím taky na kontrolu, jak mi tvrdlo to břicho a lepší, než tam Bětku tahat sebou je dát jí k babičce... Vlastně vůbec nevím, jestli je řešení držet jí doma. Má "jenom" kašel a rýmu už jen minimálně. Bojím se, aby tím neschoulostivěla ještě víc...

A to nemůžeš na partnera trošku dupnout? On je táta Erika a Anetky, že jo? Vždyť kruciš takhle ty vztahy nefungují. Mluvíte o tom třeba?

svoma
9. čer 2008

Není táta Erika,když s tím začnu,tak se akorát hádáme,že prej někdo vydělávat musí a tak.Tuhle jsme se dost hnusně chytli a on mi oznámil,že se narozdíl ode mě neválí doma.On zřejmě trpí představou,že mateřská dovolená je vážně dovolená. 😒

lucky.lady
autor
9. čer 2008

No jo, to je blbý. Jakub s tímhle taky občas začal. Potom se mu to vždycky nějak rozleželo v hlavě tak to bral zpátky.
Přeci ale musí vědět, jak je to právě s Vašimi dětmi těžké. Erik je divoch a Anetka je vzteklinka. Chtěla bych vidět, jak by si s tím poradil chlap. Já mám štěstí alespoň v tom, že Jakub vidí to, jak teď pořád lítám s Betynkou po doktorech a jak mě to psychicky ničí. Mám pocit, jakoby si mě za to vážil, že to zvládám.

Já Tě sice neznám, ale mám takový pocit, že jseš až moc hodná a necháš si všechno líbit... od všech.

svoma
9. čer 2008

Občas se ozvu,ale pak toho většinou lituju.Ještě něco ti prozradím,včera mě taky pěkně naštval,on má dceru z předchozího vztahu a včera byl skoro celý den pryč a co myslíš?Nechal mi jí tu taky,asi abych se nenudila. 😒

lucky.lady
autor
9. čer 2008

S těmi dětmi z předchozích vztahů asi můžou být problémy. Člověk si prostě neporučí mít rád cizí dítě. Toho bych se asi bála.
Víš, my jak jsme měli tu krizi, tak já jsem byla ve stadiu, že jsem byla připravená na rozvod. Ten pocit mě osvobozoval. Je jasný, že by to asi bylo chvílema těžký, ale pořád jsem mladá holka a představa, že bych do smrti žila s někým, koho nemiluju, nebo tak něco, byla děsná. Hodně jsme o tom mluvili. Asi i to, že viděl, že bych ho klidně nechala jít pomohlo. On si uvědomil, že mně miluje. Že chce žít s námi. Taková krize je dobrá v tom, že se lidi snaží pochopit jeden druhého. Já jsem se vžila do něj a on do mně. Od té doby mám pocit, že mu líp rozumím. A když ne, tak se hned nehádám, ale chvíli přemýšlím a snažím se mu porozumět. On je taky mnohem pozornější, než býval.
K tomu, kde jsme teď ale předcházela hodně vážná debata. Já jsem mu řekla, co mě štve a stejně tak i on. On si spoustu věcí neuvědomoval.

svoma
9. čer 2008

Je jasné,že najet hned na hádku nic nevyřeší,chce to si všechno vklidu vyříkat s chladnou hlavou. 😉 Buď ráda,že se ti změnil,tomu mému to asi nehrozí,on má teď hrozné nervy kvůli firmě,je toho na něj moc,dřív býval jinej.

lucky.lady
autor
9. čer 2008

Tak uvidíš, třeba až bude mít klid v práci, tak to bude lepší i doma 😉

svoma
10. čer 2008

Dobré ráno lucky,klid bude mít těžko,má čím dál tím víc zákazníků a blbé zaměstnance,nedaří se mu sehnat někoho spolehlivého. ☹

lucky.lady
autor
10. čer 2008

Ach jo. Tak to je potom těžké ☹...
Já jsem se vrátila z poradny. Betynka byla u tchýně. Když jsem si pro ní přijela, tak mi tchýně řekla, že je pořád tak nemocná, protože jsem nekojila ☹ 😠. Jako bych za to mohla...

svoma
10. čer 2008

Tys taky nekojila?,Nemyslím,že je to tím,spousta dětí je nekojených a nemocné nejsou,si jí nevšímej,to jsou ty názory starších lidí. 😒

A co poradna,dobrý?

lucky.lady
autor
10. čer 2008

No jo, ale fakt to zamrzí. Tak kruciš i kdyby si to myslela, jak mi to může říct???
No a ta poradna... Jak mi tvrdlo to břicho, tak se mimčo obrátilo zpátky hlavou nahoru. Když jsem to dneska říkala doktorovi, tak tomu ani nechtěl věřit. Říkal, že se v nemocnici museli spléct. Nedalo mu to a udělal mi UTZ. Koukal jako kdyby mu uletěli včely. Říkal, že se s tím za 40let praxe nesetkal 😝. Jsme prostě raritka 😀...
No a nekojila jsem. Rodila jsem císařem, tak byl ten nástup laktace pomalejší. Taky Bětka byla velká a měla něják víc hlad, než jsem jí mohla dát... Hodně mě kousala, tak jsem měla bradavky do krve 😖. Začala jsem alespoň odsávat. To mi vydrželo tak měsíc a potom už mlíčko ubývalo...

svoma
10. čer 2008

Ale snažila si se,ne?Něco jiného by bylo,kdyby si nekojila,proto že bys nechtěla nebo proto,aby ti nezničila tvar a pevnost prsou.

A to myslíš,že už se ti neotočí zpátky,četla jsem,že se může otočit ještě pár dní před porodem.

lucky.lady
autor
10. čer 2008

No já jsem si z toho taky hlavu nedělala, PA mi vyprávěla, že zažila jak se mimčo otočilo v den plánovaného císaře... Nevím, co doktor vyšiluje... Uvidím, co mi potom řeknou v nemocnici.
Je fakt, že jestli je důvod otočení mimča v tom, že mám jizvu po císaři a proto mu to hlavou dolů není pohodlné, tak už se asi neotočí. Uvidím. Děj se vůle Boží 😝. Já jsem tak nějak připravená na oba porody a hlavně s tím fakt nic neudělám ani to nijak neovlivním... Hlavně když bude mimčo zdravý.

svoma
10. čer 2008

Ty chceš radši normální porod nebo císaře?